» »

Pripombe in nasvet pri izbrani konfiguraciji PC (okt10)

Pripombe in nasvet pri izbrani konfiguraciji PC (okt10)

«
1
2

sasoe ::

nisem glih nek rač.intuzijast! Navijal ne bom!
Tu pa tam kaka igra (katera, to je problem, ne vem še, vsega po malo)
in predvsem film mkv fullHD.
Pa standard Oficce, pa še kak AutoCAD, ...
Finančna omejitev: poceni, ampak kakovostno! :)


AGT 13.10.2010

138,56€ Cooler Master Silent Pro M850
(mogoče kdaj CF in še kak trdi disk?? Bo dovolj, ali kak drug napajalnik???)

122,41€ ASUS P7P55D-E
(sem si pač izbral najcenejšo ASUS, ki ima SATA III in USB 3.0, je pa res, da nima SLI)

188,33€ Intel® Core™ i5 760
(najprej semi imel i7 930, nato i7 860, zdaj sem tukaj, predvsem zaradi cene)

51,79€ Cooler Master V8
(hočem imeti SCYTHE Mugen 2 rev.2, AGT trenutno nima, ceneje in baje boljši)

263,66€ Sapphire Radeon HD 5850 1024MB GDDR 5 PCI-Express™ 16x
(večna dilema, ali Nvidia ali ATI, še zdaj ne vem, GTX470 predraga, GTX460 1GB ??, potem še +50eur za matično za SLI)

150,66€ Crucial C300 "RealSSD™" 64GB 0RPM 0MB Serial ATA III
(za Windows, sicer sem pa razmišljal tudi o Raptorju, ker je boljš za neketere igre in več GB za isti dnar)

100,89€ Western Digital WD20EARS "Caviar ® Green™" 2000GB 7200RPM 64MB Serial ATA II
(sem imel najprej Blacka, ampak jaz rabim bolj arhiv, kot pa hitrost, nisem pa še siguren)

21,25€ Samsung SH-S223L BEBE LightScribe™ Črna

67,26€ Cooler Master Centurion 590 Črna
(po predlogu AGT, mi pa tudi cena paše)

78,02€ Mushkin PC3-10600 "Value" KIT 4096MB 1333 MHz DDR III
( ??? Mushkin ali G.Skill)

Skupaj
1.182,83€

bluefish ::

Pri računalniku za 1200EUR je i5 nesmisel. Raje izberi i7 ali AMD X6. Sploh pa je za omenjene potrebe tole overkill.

sasoe ::

i7 je +100 eur
pa je razlika tudi toliko vredna?

Drgač se pa absolutno stirnjam, da je za omenjene potrebe tole overkill.

ampak nme morem iz svoje kože! saj zato pa prosim še za kak nasvet, ne samo da ne vem, še zelo neodločen sem!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sasoe ()

galu ::

p.s. tista asuska IMA SLI!
Vsaka P55 plata ima podporo SLI... Ni pač na škatli napisano, ker je poceni, in se ASUSu ni splačalo plačat licence SLI-ja za to plato... Drgač pa mora podpirat, če ne ni pravi P55 čip... ;)

P.S. GTX460 1GB SLI je kickass grafika, zelo zelo podobna HD5970..
Tako to gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: galu ()

sasoe ::

pa dejansko laufa SLI, ker sem nekaj slišal, da stvar dejansko potem ne funkcionira, in da so še driverji problem!

pa je sploh smiselno razmišljat o SLI, ker to bi naredil čez kako leto dve!?

bluefish ::

pa je sploh smiselno razmišljat o SLI, ker to bi naredil čez kako leto dve!?
Največkrat ne, ker po dveh letih dobiš grafično, ki SLI vezavo starih požre.

klinker ::

Ta SSD menjaj. 64GB verzija Cruciala ni bas nesto :|

_IKE_ ::

sasoe je izjavil:

nisem glih nek rač.intuzijast! Navijal ne bom!
Tu pa tam kaka igra (katera, to je problem, ne vem še, vsega po malo)
in predvsem film mkv fullHD.
Pa standard Oficce, pa še kak AutoCAD, ...
Finančna omejitev: poceni, ampak kakovostno! :)


AGT 13.10.2010

138,56€ Cooler Master Silent Pro M850
(mogoče kdaj CF in še kak trdi disk?? Bo dovolj, ali kak drug napajalnik???)

122,41€ ASUS P7P55D-E
(sem si pač izbral najcenejšo ASUS, ki ima SATA III in USB 3.0, je pa res, da nima SLI)

188,33€ Intel® Core™ i5 760
(najprej semi imel i7 930, nato i7 860, zdaj sem tukaj, predvsem zaradi cene)

51,79€ Cooler Master V8
(hočem imeti SCYTHE Mugen 2 rev.2, AGT trenutno nima, ceneje in baje boljši)

263,66€ Sapphire Radeon HD 5850 1024MB GDDR 5 PCI-Express™ 16x
(večna dilema, ali Nvidia ali ATI, še zdaj ne vem, GTX470 predraga, GTX460 1GB ??, potem še +50eur za matično za SLI)

150,66€ Crucial C300 "RealSSD™" 64GB 0RPM 0MB Serial ATA III
(za Windows, sicer sem pa razmišljal tudi o Raptorju, ker je boljš za neketere igre in več GB za isti dnar)

100,89€ Western Digital WD20EARS "Caviar ® Green™" 2000GB 7200RPM 64MB Serial ATA II
(sem imel najprej Blacka, ampak jaz rabim bolj arhiv, kot pa hitrost, nisem pa še siguren)

21,25€ Samsung SH-S223L BEBE LightScribe™ Črna

67,26€ Cooler Master Centurion 590 Črna
(po predlogu AGT, mi pa tudi cena paše)

78,02€ Mushkin PC3-10600 "Value" KIT 4096MB 1333 MHz DDR III
( ??? Mushkin ali G.Skill)

Skupaj
1.182,83€



Glede na zgoraj napsiane želje / zahteve bi jst tole konfiguracijo malce spremenil

Corsair TX 750W 118,38€

ASUS P7P55D-E Pro 174,88€

Intel® Core™ i5 760 88,33€

Cooler Master V8 51,79€

2x Kingston PC3-10600 "Value" 2048MB 1333 MHz DDR III 86,10€

2x Gigabyte GeForce GTX 460 "Overclocked" 1024MB GDDR 5 PCI-Express™ 16x 438,54€

Samsung SH-S223L BEBE LightScribe™ Črna 21,25€

Cooler Master Centurion 590 Črna 67,26€

Samsung HD502HJ "Spinpoint® F3" 500GB 7200RPM 16MB Serial ATA II 43,72€

Samsung HD204UI "EcoGreen® F4" 2000GB 5400RPM 32MB Serial ATA II 102,24€

4 x Scythe Kaze-JYUNI 120 mm "Super Silent" 26,92€

1.319,41€

750 W bo več kot dovolj za opisano konfiguracijo, 470 / 480 v SLI načinu sta enostavno preveč pozrešni, pa tudi grejeta se
Dovolj bo tudi za 5870 v CF

Glavna odlika osnovne plošče je da ob uporabi CF/ SLI še vedno "delujeta" SATA3 in USB3, pri marsikateri drugi plošči ob CF/SLI uporabi namreč preideta v SATA2 in USB 2.0.

Procesor je popolnoma dovolj, zagotovljen je tudi ustrezn haldilnik

Ker ne boš navijal je kingston ali tvoj ram zapisan zgoraj popolnoma ok

2 460 gtx v sli načinu:
Smiselnsot SLi načina ? " Največkrat ne, ker po dveh letih dobiš grafično, ki SLI vezavo starih požre "
Evo tle je en test ki prikazuje 460SLI v primerjavi z 5970 http://www.anandtech.com/bench/Product/...

Oceno ( price / performance ) prepuščam drugim....

500 GB za WIN in ostalo, 2000gb za arhiv.

Aja pa 4 zelo tihi venti da bo skatla hladna.

Sistem je sicer igračarsko naravnan a bo z njim mir kar nekaj časa. SSD disk sem dal ven, zdi se mi da so še preveč dragi gledano na price/storage

Ah da ne pozabim za opisano konfiguracijo je priporčljiv min full hd zaslon

bluefish ::

@LS1980: moje mnenje glede SLI se je nanašalo na poznejši nakup dodatne kartice. Če kupiš že takoj, potem so prednosti jasne.

_IKE_ ::

sem pozabil še : za cene poglej še kje drugje zna biti ceneje, če pa znaš komp sam spravit skupaj pa še toliko bolje ....

_IKE_ ::

bluefish je izjavil:

@LS1980: moje mnenje glede SLI se je nanašalo na poznejši nakup dodatne kartice. Če kupiš že takoj, potem so prednosti jasne.



Tudi kasneje se bi znal splačat ....za kak upgrade recimo glede nato da 460 podpira DX11...

Edino kar morda ne bilo slabo je da avtor z nakupom počaka še par dni do izida radeonov 6 serije ...

mihco ::

splaca se ce drugo kartico kupis rabljeno za normalni denar in ob pravem trenutku.

BigSmoke ::

ali je nujno da je socket 1156??? po mojem mnenju bi bilo bolje iti na AM3 socket in vzeti 1055t in boš mel mir vsaj 3 leti

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigSmoke ()

g. Oden ::

Najprej se vprašaj, če res potrebuješ SSD, ker so trenutno še vedno zelo dragi glede na velikost, raje vzami WD Black namesto Green in boš dobil nekaj na hitrosti. Potem je veliko vprašanje, zakaj bi potreboval third party cooler (Mugen 2), če ne misliš navijat. Tudi napajalnik ne rabi bit tako drag, ta je več kot dovolj dober za tako konfiguracijo. Grafično bi pa jaz vzel GTX 460 768MB, ki se jo da dobit že za 150 eur, kar je drobiž za takšne zmogljivosti. Je pa definitivno vse odvisno od tega, koliko si ti pripravljen zapravit in seveda od tega, kakšne zmogljivosti sploh pričakuješ. Če navedeš resolucijo tvojega monitorja tudi ne bo škodilo.

sasoe ::

hvala vam vsem za pomoč!
žal sem omejen, kdaj lahko odgovarjam!

1.Monitor bo vsekakor fullHD 1920 x 1080, želja je najmanj 24"!
Prodajalec mi je priporočal DELL UltraSharp™ U2311, ker je eden redkih, ki ima
matrico IPS, za 375 eur! tudi vidni kot je 178°!
sicer mi je malo predrag, mejo sem imel 300 eur! pa ta je 23", 24" ali 27" je pa že hudo preveč za mojo splošno rač. igračkanje! tako da bom verjetno vzel kakega SAMSUNGA ali pa LGja! ampak spet ne vem ali navadnega 26" oz. 27" ali LED 24"?

2.pravtako bom računalnik preko HDMI vezal na TV, ki ga še zanekrat še nima, do dec. moram nabavt, v mislih imam LG 47LE8500 (1500eur) ali pa 47LE5500 (1100 eur), spet ne vem, predvsem me muči cena! sicer se mi zdi, da imajo Philipsi in Sony lepšo sliko, ampak baje, da nikoli ne veš kak panel dobiš not, odvisno kej je bil TV narejen, in se naserješ! da so dražji vemo. ampak spet kompliciram!

BALAST ::

U2311 260EUR pri uradnih zastopnikih??!!
Joj že vidim kako te tvoj trgoveč hoče prikrajšat za 115EUR, pravzaprav legalno okrasti. ;((

sasoe ::

LS1980 :: včeraj, 19:34:48
2 460 gtx v sli načinu:
Evo tle je en test ki prikazuje 460SLI v primerjavi z 5970 http://www.anandtech.com/bench/Product/...


saj jaz sem tudi to stran že premleval in premleval,
zato sem začel razmišljat o GTX460, še posebaj o SLI varianti, ker za tak denar največ dobiš!
potem sem se že odličil za GTX460, predvsm zaradi cene
pa me je spet prodajalac prepričal za ATI (seveda če je zastopnik, se je kasneje izkazalo)

SSD diski????
zdaj pa še bolj ne vem!
za njih sem se odločil, ker sem glih na tem forumu bral, da se izplača???
zdaj berem da ne!
za tega sem se odločil, ker je najcenej, Intel 80GB je že 220eur!

napajalnik sem pač izbral tak, če bi dodal še CF/SLI in kasneje še kak trdi disk, ćeprav 2GB mora biti dovolj, če pa bo potreba za še, pa zunanjega! tako da Corsair TX 750W 118,38EUR bo kr super!
trdi disk 5400RPM pa mi ne diši!

pa nikakor ne bom računalnika sam sestavljal!

BALAST :: danes, 08:23:17

U2311 260EUR pri uradnih zastopnikih??!!
Joj že vidim kako te tvoj trgoveč hoče prikrajšat za 115EUR, pravzaprav legalno okrasti.


ti si car!
ali lahko najdeš še kakega SAMSUNGA ali pa LG od 24" do 27" ugodnega?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sasoe ()

sasoe ::

klinker :: včeraj, 17:33:54
Ta SSD menjaj. 64GB verzija Cruciala ni bas nesto

evo primerjava
href="http://www.anandtech.com/bench/Product/...>
sicer je crucial 128GB (saj ne more biti drugačen od 64GB ali ja?)
ne vem mogoče ta primerjava ni v redu, ker primerjam hruške in jabolke?

sasoe ::

pa še eno vprašanje?

kako se obnese, če bi kupil dejanski TV ,recimo LG LED TV 26LE5500,
in ga stalno uporabljal kot ZASLON za računalnik???

BALAST ::

Če si kdaj videl IPS tehnologijo LCD monitorja, ne boš nikoli več pomislil na TN matriko, tako tudi če vzameš 1" manjši Dell U2311H boš še vedno bolj zadovoljen.

Corsair TX 750W je 109EUR najcenejši

Crucial 64Gb ima podobne rezultate kot 128Gb, tako da je skrb odveč.

Z LG LED TV nimam izkušnje imam pa z LG 27" PC-TV, ki se mi odlično obnese kot TV, kot monitor pa tudi ni slab in se mi proti mojemu bivšemu 22" Samsung LCD z 2ms, zdi dosti boljši LG.

sasoe ::

BALAST :: danes, 09:09:00
Z LG LED TV nimam izkušnje imam pa z LG 27" PC-TV, ki se mi odlično obnese kot TV, kot monitor pa tudi ni slab in se mi proti mojemu bivšemu 22" Samsung LCD z 2ms, zdi dosti boljši LG.

se odločam med:
LG W2486L LED

LG W2753VC-PF
ta ima 2ms

in enako
LG M2762D TV
ta ima 5 ms

je dejansko razlika 2 ali 5? ker baje manj kot 16 mi ne vidimo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sasoe ()

McMallar ::

Kar se same slike tice (ko sem kupoval pred parimi meseci), imajo plazme lepso sliko. Ce mislis dati 1.5k za TV ti priporocam Panasonic TX-P42V20E ali TX-P50V20E link. Jaz sem super zadovoljen z njo + prikljuckov ima malo morje. Ce na PC instaliras DLNA server TV enostavno priklopis na LAN in PC streama tudi Full HD na TV brez problemov.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

sasoe ::

McMallar :: danes, 10:48:10

Kar se same slike tice (ko sem kupoval pred parimi meseci), imajo plazme lepso sliko. Ce mislis dati 1.5k za TV ti priporocam Panasonic TX-P42V20E ali TX-P50V20E link. Jaz sem super zadovoljen z njo + prikljuckov ima malo morje. Ce na PC instaliras DLNA server TV enostavno priklopis na LAN in PC streama tudi Full HD na TV brez problemov.


kaj pa za pavzo, se ne zapeče slika?

McMallar ::

Ne, moderne plazme imajo to reseno. Tudi slika se pri pavzi po dolocenem casu zatemni.

Ce imas moznost si jo pojdi kam pogledat. Jaz sem bil nad sliko navdusen, moja zena pa se bolj. Tudi ce je bila drazja od drugih je hotela imeti to :)
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

sasoe ::

tole pa ne bo v redu, tema je bila računalnik, pristal sem na TVju!
sem še bolj v dvomih, kot prej :)

McMallar :: danes, 11:04:19
Panasonic V20 has the same functionality as the other new 2010 Panasonic models and this includes Internet, DLNA and recording to a USB device. The first is not fully developed but the latter is a nice feature. V20 also has a satellite tuner which is a very nice addition.

Panasonic V20 gave us very accurate picture quality from the THX picture mode and V20 has excellent SD and HD picture quality. The response time is fast and the black level is good. The new filter also improves picture quality during daytime by reducing reflections and maintaining color intensity.

V20 does not have the same phosphor layer as the VT20/VT25, however. And this means that it has some phosphor trailing and that black is not 100 % as deep as on the VT20. Based on that the V20 is actually closer to the G20 than it is to the VT20. V20 has a few advantages over G20 such as the improved filter, slightly better detailing and the satellite tuner but VT20 is a more significant step in terms of picture quality.

All in all Panasonic V20 is a fantastic TV and the picture quality is close to being the best available today. G20 is still a better value-for-money TV that is not far from V20 in terms of picture quality but if you're looking for a living room TV, V20 is definitely worth considering over the G20. And V20 is without doubt a recommendable TV.

VT je kao eden the best TVjev trenutno, kao! samo 2000 eur veliko preveč!
1500 je maks.

46VT je cca 2000 eur
42V je cca 1200 eur (ta odpade, min. 46", max. 47")
50V je cca 1500 eur (na 3m oddaljenost, težka bo!)

mah čez dve leti bodo pa že OLED TVji aktualni, tako da vsak drag TV danes je vprašljiv nakup!

bedak ::

kupi dober računalnik, dober monitor; pa tv, ki ima možnost mrežne povezave pa je to to

klinker ::

BALAST je izjavil:


Crucial 64Gb ima podobne rezultate kot 128Gb, tako da je skrb odveč.


Sicer po lastnostih so isti, ma vem da so v temi od SSDjev Cruciala 64gb odsvetovali. Sicer pa za best p/p SSD kar vprasaj v uni temi od SSDjev, ker ima tam nekaj folka dejansko prakso z njimi. Precej se pa priporocajo OCZji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

ABX ::

galu je izjavil:

p.s. tista asuska IMA SLI!
Vsaka P55 plata ima podporo SLI... Ni pač na škatli napisano, ker je poceni, in se ASUSu ni splačalo plačat licence SLI-ja za to plato... Drgač pa mora podpirat, če ne ni pravi P55 čip... ;)

P.S. GTX460 1GB SLI je kickass grafika, zelo zelo podobna HD5970..


Da ima SLi, vendar neuporaben. Tudi sam sem se tako zajebal in zdaj iščem drugo plato.

Drugi PCie 16x slot je dejansko PCIe 1.0 x4 ki ni povezan na čip. Ni plate pod 180E ki ima pravi SLI.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

galu ::

Hmm, tega pa v bistvu nisem vedel...
Mislim da MSI GD65 ima, če ne to, pa GD80/85 pa ziher.
Tako to gre.

McMallar ::

@sasoe
Da končava ta offtopic: imaš modela V in VT. Med njima je edina razlika, da ima VT 3D podporo.

Je pa res, da sta samo 42" in 50". Pojdi si ga pogledat. Mene je slika 100% prepričala. Ne poznam OLED tehnologije (trenutno se mi pa ne da googlat), ampak bi morala biti res neki hud napredek da bi presegla plazmo kar se kvalitete slike tiče. Ker kontrast in odzivni čas sta res super.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

sasoe ::

McMallar :: 15. okt 2010, 18:58:55
@sasoe
Da končava ta offtopic: imaš modela V in VT. Med njima je edina razlika, da ima VT 3D podporo.

Je pa res, da sta samo 42" in 50". Pojdi si ga pogledat. Mene je slika 100% prepričala. Ne poznam OLED tehnologije (trenutno se mi pa ne da googlat), ampak bi morala biti res neki hud napredek da bi presegla plazmo kar se kvalitete slike tiče. Ker kontrast in odzivni čas sta res super.



OLED sem omenil kot zanimivost
prej bo še veliko vode preteklo, prej ko bodo ti TVji na tržišču in to po razumljivih cenah!

VT vem da je 3D
ampak ni razlika samo ta, VT sloni na najnovešjši tehnologiji
V je veliko bolj podoben G seriji, kot VT, kar je smešno glede na to da je V.

sem bil že odločen za LCD, zdaj razmišljam tudi o plazmi!
in kako se V20 obnese:
- računalnik in TV, filmi fullHD mkv, je kaj zamegljeno gibanje?
(sem gledal v HarveyN., pa se mi zd slika filma kot narisana, nekaj mi
tudi gibanje ljudi deluje čudno?)
-kaj pa igre?
-kaj pa navaden TV signal? baje da je boljš, slika je bolj mehka!??

sasoe ::

zaključim:

SLI odpade, za mene bo čisto dovlj ena grafična!
zgleda, da je to še nedorečeno področje? pa še cena se ne spremeni samo zaradi dveh graf.kartic, tudi plata dražja, napajalnik in še kak ventilator, pa je takoj še 100, skupaj 300 eur dražji računalnik!
večna dilema, ATI ali Nvidia, GTX460(470) ali HD5850???žporkadijo ne vem, ATIjeva je malo slabša, a cenej! bomo počakal na izid Radeonk 6xxx, a kdo ve kdaj???

SSD bom še malo pod temo SSD pošnoval, argumente za in proti!
cena je res visoka! na tej temi ni bil nihče pretirano za, proti pa kr nekaj!?

TRDI Green ali black? za filme bo kr green ok, bolj me skrbi za igre!?
potem je tukaj še ena možnost, raptor namesto SSD?

i7 ali i5
po testih, ki sem jih jaz gledal, je i5 najboljši nakup glede na performance/price, mogoče se motim, po mojem skromnem znanju je i5 760 na ravni X6 (razen pri igrah mogoče ne)?
i7 je 100 eur več, se splača ali ne?

bluefish ::

Prvi primerki novih ATI kartic bi morali biti na voljo že konec tega meseca (seveda ne pri nas). Nato zna trajati še kak mesec, da se bodo pričele morebitne cenitve sedanje serije.

sasoe ::

blueFish

hvala!

McMallar ::

@sasoe
Racunalnik in TV: slika pride do TV po dveh poteh: ena je direkten HDMI s prenosnika. Slika je ostra in mirna. Druga pot je DLNA preko ethernet kabla. WiFi ne uporabljam in ga nisem testiral zato ne morem reci kako deluje. FullHD - brez problema, odvisno pac od racunalnika ki sliko servira. Za DLNA rabis DLNA server aplikacijo. V Windows 7 lahko za to uporabis kar WMP, ki pa ne streama mkv datotek + sortiranje kolekcije po abecedi ne dela... 8-O. Namestil sem si PS3 media server (link) ki vse te stvari obvlada.

Iger na njemu nisem igral, tako da tega ne morem komentirati.

Prikljuceno imam satelitsko in navadno anteno. Ce imas dober signal razlike prakticno ni. Mogoce se nisem se dovolj privadil nanjo pri prehodu s CRT ampak sem 100% zadovoljen.

Kar se tice razlike med V in VT: kolikor je meni znano obe uporabljata enak panel in support elektroniko. Imas mogoce kaksen link do teh vecjih razlik? Lahko tudi na ZS, da ne bova tu prevec offtopic.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

Gatsu ::

Problem Crucial 64GB je v tem da ima mizerno hitrost zapisovanja - 75 MB/s medtem ko pa ima 128GB varianta že zadovoljivih 140MB/s. Trenutno so zelo popularni OCZ vertex2, vendar se jih nikakor ne splača kupovat pri nas saj je cena 50%+ dražja kot v tujini. 120GB za 198EUR 60GB za 110EUR. Poštnina je 13EUR, dostava pa 3-4 dni z DHL.

sasoe ::

McMallar :: danes, 14:49:51
priporoceni TVji ipd.
VT20 in V20 sta oba med njimi in moja pred prejšnjim tednom tudi moja izbira LG LE8500, klikneš na kljukico za test!
sicer pa ti že imaš rešen problem!
za HDMI vem, tale DLNA preko kabla mi je bolj neznanka! tako da hvala!
za WiFi pa vem, da ima večina problme z MKV, Divx še gre, več pa ne!


Gatsu :: danes, 14:52:38
hvala!
pa je to problem vgradit? bi znal sam? smešno vprašanje, ne?
pa kaj misliš SSD da ali ne???

bluefish ::

SSD disk se vgrajuje tako enostavno kot navaden. Pri konfiguraciji za 1200EUR je SSD skorajda must.

_IKE_ ::

ABX je izjavil:

galu je izjavil:

p.s. tista asuska IMA SLI!
Vsaka P55 plata ima podporo SLI... Ni pač na škatli napisano, ker je poceni, in se ASUSu ni splačalo plačat licence SLI-ja za to plato... Drgač pa mora podpirat, če ne ni pravi P55 čip... ;)

P.S. GTX460 1GB SLI je kickass grafika, zelo zelo podobna HD5970..


Da ima SLi, vendar neuporaben. Tudi sam sem se tako zajebal in zdaj iščem drugo plato.

Drugi PCie 16x slot je dejansko PCIe 1.0 x4 ki ni povezan na čip. Ni plate pod 180E ki ima pravi SLI.




ABX ......ti to resno ..... evo tle je ena za 130 EUR z SLI z dual 8x/8x ki je za 460 SLI popolnoma dost...

http://pcking.si/index2.php?page=shop.p...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _IKE_ ()

ABX ::

Da, ASRock.

Ne hvala.

Gigabyte, Asus, .... to so plate.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

69charger ::

Kot sem že enkrat omenil,ASrock potolče večino konkurence za to ceno,nevem kaj ljudem ni jasno,ASRock plate so čisto vredu.

ABX ::

Žal zanesljivost se ne da ocenit, do takrat ti ne preostane drugega kot zaupat imenu firme.

ASRock nima mojega zaupanja.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Icematxyz ::

nisem glih nek rač.intuzijast! Navijal ne bom!
Tu pa tam kaka igra (katera, to je problem, ne vem še, vsega po malo)
in predvsem film mkv fullHD.
Pa standard Oficce, pa še kak AutoCAD, ...
Finančna omejitev: poceni, ampak kakovostno! :)


Pa je za ta področja dela smiselno dati 1200 evrov? Osebno menim, da moraš oklestiti ceno vsaj toliko, da je v to ceno vštet vsaj še zaslon.

_IKE_ ::

sasoe


Čeprav sem ti na začetku teme predlagal p55 in I5 760 sem sedaj rahlo spremnil svoje mnenje

Best buy konfiguracija po mojem je definitvno tole:

1 x AMD Phenom II X6 1055T (2,80Ghz, 9MB) BOX 125W / AMD Phenom II X4 955 (3,20Ghz, 8MB) BOX Black Edition 125W C3 - proc po izbiri razlika v ceni nekje 40- 50 eur

1 x ASUS M4N98TD EVO - nForce 980a/DDR3/SLI&HSLI/am3/ATX - plošča ki podpira polni 16x 16x SLI način

2 x Gigabyte GeForce GTX 460 768MB OC - zvežeš ju v sli pa imas grakifo ki se meri z najmočnejšimi karticami na trgu SLi je ne glede na primerjave bolši od Crosfira zaradi driverjev, ati z crosfire ali pa brez cf ga zan kdaj malo srat z driverji. VEČ o SLI si lahko ogledaš tu http://www.slizone.com/page/home.html

2 x Samsung SpinPoint F3 1TB 32MB - preverjen zanesljiv disk , če je v raidu 0 , potem leti ko sneta sekira

2 x Kingston ValueRAM 2GB 1066Mhz cl7 - 1.50V - dotični ram je kompatibilen z osnovno ploščo, preveril na strani plošče

1 x Corsair VX 550W - napajanje ki da več od sebe kot pa ima v nazivu, brez problema bo vozil sistem

1 x Thermaltake V3 VL80001W2Z - ohišje z zelo dobrim sistem prezračevanja ... 2 venta imaš že v ohišju, na preostala prosta 4 mesta namestiš spodaj navedene vente http://www.thermaltake.com/product_info...

4 x Scythe Kaze-JYUNI 120 mm "Super Silent" - 4 venti ki bodo ves čas delovali na polno a jih zarad low rpm sploh ne boš slišal, ohišje pa bo izvrstno ohlajeno




Če se prav spomnim si dejal da ne boš navijal zato v kompletu ni dodan posebej hladilnik za proc, bo stock( box verzija) popolnoma dovolj

Če imaš pa želje po tišanju sistema potem pa predlagam KATANo za proc, za grafično ni potrebe ker imata že tovarniško tihe dvojne vente

Evo to bi bilo to, aja skoraj bi pozabil SSD je vsaj pri meni zaenkrat še no go, je še enostavno predrag zato kar ponuja



Še nekaj info pobrano iz raznih forumov:

Razlike v hitrosti rama DDR3 1066, 1333, 1600 in višje ne boš opazil....na testu ja, v RL ne

Današnje igre večinoma rabijo 2 jedri ( ja 2) redko katera 4 pa še tista jih ne izkoristi v celoti. 6 jedr pride bolj prav pri delu z zahtevenim programi ( t.i.m workstation), za take stvari pa se tvoj komp mislim da ne bo rabil

Procesor z 2,8 in več ghz je popolnoma dovolj za "teranje" današnjih iger. Jah marketing dela svoje

Kakor kažejo testi je igram pomembnejša grafična kartica in ne toliko proc ( ok, neki athlon na soceketu 478 bi znal met malo težave). Težava ( t.i.m bottleneck )pri procu bi se znala pojavit pri močnejši konfiguraciji: recimo 480 v SLI ali celo 3 way SLI načinu, kar pa tvoja in tudi konfiguracije 99% uporabnikov tle gor ni

Morda še to pri gledanju kašnih testov opreme je zelo dobro natančno pogledat v kakšni konfiguraciji se je testirala ( grafične se ponavadi testiranjo z komponentami v vrednosti v 1500 eur ali celo več, takih računlanikov pa večina vendarle nima...

Ah ja skupna cena za zgoraj opisan sistem je max 1100 EUR, bi se pa to dalo dobiti tudi ceneje....

McMallar ::

Jah, CPU tudi igra svojo vlogo pri dekodiranju FullHD videa.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

sasoe ::

Icematxyz :: včeraj, 18:34:37
Pa je za ta področja dela smiselno dati 1200 evrov? Osebno menim, da moraš oklestiti ceno vsaj toliko, da je v to ceno vštet vsaj še zaslon.


se popolnoma strinjam s tabo, ampak me nekaj muči, priznam!
pa recimo da je to moj luksus, si zelo redko kaj privoščim!
sicer je res, da sem imel prvi budget 800 eur za škatlo, zdaj pa samo raste!
sicer pa če ven vržem SSD disk, sem že skoraj na 1000 eur!
in ga kupim v tujini ali pa še počakam kako leto!

LS1980 :: včeraj, 18:40:45
resnično ti hvala, si zelo lepo to napisal in se zelo potrudil!
žal pa me AMD ne prepriča, čeprav bi cenovno to pomenilo veliko boljšo rešitev! in res je, da je za igre veliko bolj pomebno vložit v grafo, kot v procesor, ki pa seveda tudi ne sme bit kr en najslabši na trgu!
do SLI sem postal še bolj nezaupljiv, pa ker nisem za AMD, bi to podražilo tudi plato z delujočim SLI, tako da bom ostal kr na eni grafi, sicer še ne vem ali gtx460 ali HD5850, mogoče bom počakal do izdia Radeona 6xxx? da cene kaj padejo, čeprav bomo vidli, če bo to kaj vplivalo na Nvidio?

ja pa želje po tišanju sistema imam, se mi zdi da zna računalnik kdaj pa kdaj tudi 24 7 laufat :)

drgač pa:
-kaj so WD green diski res tako slabi?
(porabijo malo, prostora veliko za malo para, hitrost pa slaba???)
pa je kaka rezlika 32 ali pa 64MB predpomnilnika?
pa SATA 2 ali SATA 3, se izplača tukaj komplicirat?

-aja pa potem lahko tudi OC kartico vežeš v SLI
kako pa kaj poraba in gretje, je kaj bistvene razlike, če ja kartica OC ali ne?

pa še enkrat ti hvala!
hvala vsem!
do konca leta upam, da mi rata kaj skupaj namučkat :)

McMallar ::

Jaz imam WD green za storage: audio in video (od tu se tudi streama na TV). Za to je disk popolnoma primeren. Za sistemskega pa ga ne bi imel.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

_IKE_ ::

[hehe...
kar se tiče rasti cene si se znašel v istem loncu kot večina ostalih, ki kupuje( mo)jo . Kar hitro se zgodi da iz principa tisto je pa malenkost bolše od izbranega, vzami raje to , pa še veliko dražje ni, na koncu sploh če je takih " malenkosti" nekaj kar občutno dvigne ceno.

Kar je meni zanimivo je to da so če je moja info pravilna samo 4 plošče na svetu, ki podpirajo AM3 socket in Nvidio v SLI načinu.

Zakaj je temu tako? Ne vidim glih neke logike tle, SLi pa CF v dual / tripple / quad načinu imas na kar nekaj ploščah za intel, za Nvidio pa samo na 4. Morda je "catch" v tem AMD=ATI, samo to še vseeno nekako ne drži vode najbolj.

Kar se AMD tiče, naslednje leto pridejo ven novi proci, enako bo tudi pri intelu, kaj bo to pomenilo in kakšno bodo razmerja na trgu bomo še videli. Govori se ( bolj ugiba ) da naj bi novi AM3+ bil kompatiblen z današnjimi AM3 ploščami z pomočjo biosa. če je to res ( o tem naj več povedo tisti ki se bolje od mene spoznajo na podnožja ) potem bi s tem AMD zadal velik udarec intelu.

Toda dokler ne vemo kako pa kaj, je vse skupaj zgolj ugibanje.

Proc z 3.0 pa naj bo 4 ali pa 6 jedrni bo za igre kar nekaj Äasa dovolj.
Nekaj me zanima zakaj nezaupanje do SLi naÄina ? Na oni SLi strani je zadeva kr lepo prikazana in razloĹžena.
No kakrkoli če si se tako odločil, potem bomo pač skušali svetovat glede na želje


Tišanje sistema:

Milsim da opisan sitem V3 ali V4 + 4 venti sytho, ter katana na procu bo dovolj. če želiš še bolj utišat sisitem potem boš moral razmislit še hladilniku ta grafično kartico ( ta je odvsen od tipa grafične ) nekako pa nejgova glasnost naj ne bi presegla 30 Db ( pri max obratih )

Če bodo te zaheteve izpolnjene, potem boĹĄ imel en zelo tih pa tudi hladen sistem

Novi radeoni pridejo ven konec tedna (en del - šibkejši , močnejši pa bi prišli nekje decembra ), kaj kmalu pa bo jasno kaj ponujajo in za kakšne cene

Konec leta naj bi ven prišla tudi gtx 475 katera naj bi imela porabo 460 in zmogljvosti nad 5870...lets wait and see

Tudi meen zanima kaj bo dal radeeon ven s čimer se bo lotil gtx 460 GTX, saj le ta v svojem razredu ( še sploh v SLi povezavi ) nima konkurence ...


WD green diski niso slabi, amapk za zelo podobno ceno je tle spin point f3, ki vsaj glede na mnenja uporabnikov in teste ( tih in hiter ) velja za best buy v tem rangu glede na price / performance

Z SSD diski se seveda noben ne more primerjat glede performance, težava je le price

SATa2 in usb 2.0. vs sata6 & USB 3.0

Na trgu imaš že kar nekaj kartic katere prikloĹĄi na matično ploščo v vodilo Pci ex 4 ( pazi 4x, ne 1x- ta ni dovolj ) pa lahko uporabljaš nove tehnologije, če ti slučajno plošča tega ne podpira. Cena take kartice je okoli 35 eur...

Äe je kartica Oc tovarniško potem ima v večiini primeru tudi malo drugačen hladilnik gor
Poraba ena NVIDIE napram ATI-ju ( tudi OC verzij ) gledano za primerjivi rang kartic je precej podobna ...oziroma zaradi nje ne boš ravno bakrotiral pri računu za elektriko....seveda če gre za single kartico

Pri SLi / crosfire se poraba seveda dvigne

za crysis ( grafike polno obremenjene ) je razlika cca 140 watow za SLi način

Tu bi se sicer dalo debatirat o 470/480 vendar nekako dvomim da imaš kaj od teh dveh namen kupiti ....

Seveda je pa res da bo prihod novih tehnlogij( sedaj in začetku oz proti sredini 2011) povzročil padec cene starejših....


Kdaj kupiti in kaj, še sploh če ni gre za delo mapak za zabavo, pa je vprašanje za "million bucks"

sasoe ::

LS1980 :: včeraj, 18:15:42

[hehe...
kar se tiče rasti cene si se znašel v istem loncu kot večina ostalih, ki kupuje( mo)jo . Kar hitro se zgodi da iz principa tisto je pa malenkost bolše od izbranega, vzami raje to , pa še veliko dražje ni, na koncu sploh če je takih " malenkosti" nekaj kar občutno dvigne ceno....


res je, sem v Harvey N.(vemo, da trgovina ni glih najc.izbira)
gledal racunalnik za 900 eur, pa not I7 860!

jaz sem si naračunal 1200, pa imam i5!
in to takoj v oči pade:
blueFish :: 14. okt 2010, 13:31:28
Pri računalniku za 1200EUR je i5 nesmisel. Raje izberi i7 ali AMD X6. Sploh pa je za omenjene potrebe tole overkill.


vendar meni je ceno dvignil 1 x večji trdi disk, SSD disk, boljša in novejša grafična, boljša plata, boljši napajalnik, boljše ohišje, ....
ko potem razmisliš, pa ugotoviš da je res vse boljše, vendar vse po malo boljše, potem pa to na koncu prinese kr veliko razliko v ceni!

SSD disk bom zaenkrat odpisal in šel v naslednjo varianto:

za sistem in programe:
WD1002FAEX "Caviar® Black™" 1000GB (že SATA III) 81eur
ali
Samsung HD103SJ "Spinpoint® F3" 1000GB 60eur

za arhiv:
Samsung HD204UI "EcoGreen® F4" 2000GB 103eur (za arhiv)
ali
WD20EARS "Caviar ® Green™" 2000GB 99eur

drugače pa ne da bi bil nazaupljiv do samega učinka SLI načina
SLI gtx460 ti je vrhunska moč za najnižjo ceno moje, poceni pa ni,
bolj sem skeptičen, če je to dejansko izvedljivo, katera plata za INTEL? in da to potem dejansko funkcionira, baje da so težave? o AMD varianti pa ne razmišljam, že itak imam toliko možnosti drugje, da nikamor ne pridem, če začnem še to premlevat, bom računalnik kupil glih tamle enga 2013 :)
al se moram še za ZASLON odločit, med drugim pa še TV kupujem!

grafično pa imam v mislih do 300eur! tudi GTX 470 se da dobit pod to ceno!
EVGA cca 285eur, tako da je tudi ta možnost!

spet hvala ti!

sasoe ::

Cooler Master Centurion 590 Črna
67,26EUR

Corsair VX 550W
90,13EUR

ASUS P7P55D-E
121,07EUR

Intel(R) Core™ i5 760
178,91EUR

G.Skill PC3-10600 "RipJaws" KIT 4096MB 1333 MHz DDR III
91,47EUR

Gigabyte GeForce GTX 460 "Overclocked" 1024MB GDDR 5 PCI-Express™ 16x
185,64EUR

Western Digital WD1002FAEX "Caviar(R) Black™" 1000GB 7200RPM 64MB Serial ATA III
80,71EUR

Western Digital WD20EARS "Caviar (R) Green™" 2000GB 7200RPM 64MB Serial ATA II
98,20EUR

Samsung SH-S223L BEBE LightScribe™ Črna
21,25EUR
------------------------------------------------------
skupaj 934,64EUR
+ Scythe Mugen 2 Rev. B hladilnik za procesor 43,90 EUR
skupaj cca 1000 eur!


ali
Mushkin PC3-12800 "PCGH Edition" KIT 4096 MB
67,26EUR
zakaj je ta RAM toliko ceneje?

Gigabyte GA-P55A-UD4
164,26EUR
zaradi SLI ??? bo 550W dovolj, ča kdaj še ena grafična? raje 750W?

Sapphire Radeon HD 5850
242,14EUR
cena že pada

EVGA GeForce GTX 460
211,20EUR
če GTX460, katerega proizvajalca????
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup pcja za 1500 EUR (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
857628 (6929) jazbec
»

Gamer PC za max 600 € (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10110236 (8705) NSA Agent
»

Dober računalnik (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
17657478 (54431) Meizu
»

Nakup gaming pc-ja

Oddelek: Kaj kupiti
131012 (893) klinker
»

Gaming pc (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
21833612 (29308) bedak

Več podobnih tem