» »

Še zadnja potrditev za nov PC

Še zadnja potrditev za nov PC

guest #44 ::

Sicer sem že eno podobno temo naredil nekaj časa nazaj, sam takrat še ni šlo zares pa še zašli smo v napačno smer.
Plačo sem danes dobu in sem tik pred klikom za nadaljuj na blagajno na enaA


1. Osnovna plošča ASUS P5QPL-AM S775/PCIE/S/V256/F1333

2. RAM KINGSTON DDR2 2G/800 KVR800D2N6/2GBK

3. Procesor Intel Dual Core E5500 2.8 GHz 800 S775 BOX

4. Ohišje mATX Chieftec 355W (CD-01B-B-355)

5. Trdi disk WD, 640GB, SATA2, 64MB (WD6400AARS)

2GB rama bom še ob priložnosti dokupil, in eno srednjo grafično tudi.

Mašina sicer ni za nažigat igre, čeprav z eno malj bolj sprejemljivo kartico bi hotu nekoč furat crysis 2, če bo tako kot enka. Na podobnem sistemu z grafo 8500 GT sem igral crysis 1 in nisem se pretirano pritoževal.
Muzka, net, filmi se bodo največ vrteli gor, igrice pa ob priložnosti.

Komplet dobim za relativno male pare.

Je kompaktibilnost vredu? sicer je le 355W ampak sem gledal neke kalkulatorje in imam še 100W rezerve.


Bi kaj spremenili če se držimo tega cenovnega razreda?

matej_jack ::

Koliko denarja je to?

guest #44 ::

pod 300EU

sem tudi razmišljal da bi si windows 7 še nabavu, sam nevem če je smiselno?

Zgodovina sprememb…

Tilen ::

Kako boš pa delall brez sistema? Boš namestil Ubuntu ali kak drug Linux distro?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

guest #44 ::

Mam XPje, sam hotu bi it na kej novega, sam me je strah glede kompaktibilnosti itd

kr en model ::

Glede kompaktibilnosti ti nitreba skrbet, saj so driverji z Win7 več ali manj zunaj. Mogoče ne za 64bit. Vendar bo tebi 32bit dovolj.

Drgač pa torrenti? Kdaj slišal za to?

guest #44 ::

Ma kompaktibilnost z "profi" zvočno kartico EMU, sicer ima driverje sam je bila primarno za xp in določeni ljudje so javljali težave z win 7 češ da ne dela dobro.

Wox ::

Ma kompaktibilnost z "profi" zvočno kartico EMU,

Kompatibilnost, a ne? Potem ostani na XP.

Drgač pa torrenti? Kdaj slišal za to?

Piratstvo? Si že slišal za to?
Commodore 64

guest #44 ::

Ups...kompatibilnost, my bad! se opravičujem

ja ja sej sem tud to imel v mislih glede torrentov, bo treba sprovat prvo prek torrentov ja. Drugače pa bi vsaj enkrat hotu it po legalni poti, vsaj zdej ko mam keš

Blinder ::

Neki lahko prišparaš s E5300 ali E5400. Razliko v denarju lahko zapraviš za 1TB disk(65EUR).
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

guest #44 ::

Blinder je izjavil:

Neki lahko prišparaš s E5300 ali E5400. Razliko v denarju lahko zapraviš za 1TB disk(65EUR).



Aha kul, bom razmislu.

Drugače pa že mnogo let shajam z le 160Gb, pač vso navlako dam na DVDje in mam vedno dovolj prostora. Edino muzko mam rad nonstop gor, sam za to je še nekako prostora. Aja, ta HDD sedanji je sata 1 160gb, a lahko imam oba priklopljena, sam a bodo oba delala z sata 1 ali bosta ločena?

Kaj če bom hotu ševedno met XP moram se še vedno zafrkavat z inštaliranjem SATA controlerja v windows install-u (f6)? al imajo že poštimano take zadeve, ker disketnika se mi res ne da dajat not. Za slipstream pa mi ni uspelo naredit da bi delalo.

Zgodovina sprememb…

ncc2000 ::

Ja ne vem no, ampak danes kupovati novo LGA775 mašino se pa meni ne zdi ravno pametno.
Že o ukinitvi trenutnih tehnologij je vse več govora, 775 je pa itak že aut..
Teh 5 komponent bi zlahka dobil krepko pod 300EUR, če bi šel na AM3 osnovo.

Npr:
1x Xigmatek Asgard Črna 36,32EUR
1x LC Power LC6450GP2 "Silent Giant" v2.2 34,98EUR
1x ASUS M4A785T-M 72,64EUR
1x AMD Athlon™ II X3 440 73,99EUR
1x A-Data PC3-10600 2048MB 1333 MHz DDR III 48,82EUR
Skupaj 266,75EUR

Da bi zadeva X3 (z X2 gre še ceneje) delovala bolje, kot tvoja 775 konfiguracija, ni potrebno zgubljati besed, morebitne nadgradnje v bodoče pa bodo prav gotovo lažje izvedljive, kot z 775 platformo.

Če si pa seveda Intel fun, tam je pa edina sub 300EUR varianta lga775.

Je pa to seveda le moje mnenje.

ncc2000 ::

ncc2000 je izjavil:


Če si pa seveda Intel fun, tam je pa edina sub 300EUR varianta lga775.



Ej kolk nakladaš :))

Lej tole:


WD WD5000AADS 500GB 7.2/32M/S300 GreenPower 45,62 EUR
INTEL Pentium G6950 2.8GHz BOX LGA1156 92,92 EUR
ASROCK H55M-LE H55 69,56 EUR
TakeMS TMS2GB364E081-139EM 2GB PC10600 DDR3 39,09 EUR
THERMALTAKE Litepower W0293RED 450W 28,73 EUR
MS-TECH LC-05B črn 26,07 EUR

Za plačilo: 302,00 EUR

Če pa bi vzel MIDI TOWER CA101B-B 400W črn (front USB) za 26,48€ namesto ločenega PSU-ja in ohišja, bi bilo pa res sub 280€.

guest #44 ::

Dober nasvet, sam zdej sem že nekako naročil in bi moral preklicat. Glede AMD, jah nekako intel velja za boljšega pri delu z programi AMD bolj za igre, in češ naj bi bil intel kej bolj kompaktibilen sem slišal.
Z ASROCK mam slabe izkušnje.

Ta druga varjanta sicer ni slaba se strinjam. Hočem pa definitivno mini tower, ker vse ostalo mi preveč placa vzame. Moj sistem me resda pride lih 265EU.

Nevem, glede nadgradnje se ne bojim, ker kot poznam moje navade imam jaz računalnik po 5+ let. Vse kar bom mogoče nadgradil je dodaten ram in eno grafično.

Sicer pa dober predlog, sam nevem če čem odpovedat zadevo...hmm. Bom pogledal kaj je na zalogi in pokličem jutr zjutraj če je treba

klinker ::

Kaj pa tako...

ASUS P7H55-M - Intel H55/DDR3/VGA/1156/mATX 80,71 EUR
Intel Core i3-530 (2,93Ghz, 4MB) BOX 102,84 EUR
RAM PATRIOT DDR3 2GB 1600MHZ 41,38 EUR
Samsung SpinPoint F3 500GB 16MB 43,62 EUR
LC Power Pro-914BII 600W 49,27 EUR

Skupaj: 317,82 EUR funtech.si

Ce rabis cim manjso zadevo si pa to maticno in ohisje kupi, je pa malo drazje zaradi majhnosti seveda.

Gigabyte GA-H55N-USB3 - Intel H55/DDR3/VGA/PCIe-x16/1156/iTX

Thermaltake Element Q 200W - VL52021N2E

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

Meizu ::

KompATIbilen in ne kompAKTIbilen!

Glede AMD, jah nekako intel velja za boljšega pri delu z programi AMD bolj za igre, in češ naj bi bil intel kej bolj kompaktibilen sem slišal.


V kakšnem smislu je intelj bolj kompatibilen? Na kaj misliš tule?

klinker ::

Meizu je izjavil:

KompATIbilen in ne kompAKTIbilen!

Glede AMD, jah nekako intel velja za boljšega pri delu z programi AMD bolj za igre, in češ naj bi bil intel kej bolj kompaktibilen sem slišal.


V kakšnem smislu je intelj bolj kompatibilen? Na kaj misliš tule?


V takem smislu da nekatere zvocne znajo jebat na AMDjevih cipovjih. Sem dozivel to tudi sam parX zato sem saltal na Intela.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

guest #44 ::

Sem spremenil. NCC2000 me je premislu, tako da sem klical pa vzel sem AM3, Athlon X3 445, pa drugo matično in 1333mhz DDR3 ram.

Glede kompatibilnosti, sem brskal po netu pa glede EMU ta ni se nihče pritoževal, ker EMU naj bi delal dobre driverje. Tko da upajmo, da ne bo frke.


Kaj imate kak dober nasvet za kako delujočo grafično? Kot delujočo mislim na...Crysis 1280x1024, medium nastavitve pa vsaj framerate, da mi drži pretežno 30FPS.
Sicer sem z novo grafično razmišljal o novem napajalniku, sam fanj bi blo če bi sedanji 355W laufal.
http://www.thermaltake.outervision.com/...
Ta stran mi pravi, da na peak load z vsemi ostalimi komponentami (2xHDD, PCIe1x zvočna, DVD, 1 ventilator) z grafo Radeon HD 5670 bi mi porabu 290W, kar je sicer pushing it a bit ampak to je pač peak load.
Procesor naj bi porabu 95W, grafa 70W. Matematično štima, ampak bi blo dovolj v resničnem svetu?

Zgodovina sprememb…

guest #44 ::

Pa še to...sej enaA ni trgovina kjer bi zajebavali kupce z razpošiljanjem rabljenih izdelkov na okoli ne?
Vsekakor se izogibam mlacoma, ker me je že dvakrat nategnu. Enkrat mi je poslal matično ploščo ki je očitno bila že uporabljana, ker je mela kup prahu gor, drugič pa Tganov napajalnik, ki je bil cel pošlaufencigran ker so bli vsi robovi načeti...nekdo ga je sigurno že odpiral.

guest #44 ::

Se mi je zdelo, da se mora nekje zalomit, rabu bi nujno nasvet.

Ta asus plošča, ki sem vzel M4A78LT-M, nima pod CPU support X3 445, ampak največ X3 435
http://www.asus.com/product.aspx?P_ID=b...

Zdej vidim plošča M4A78L-M podpira X3 445.
http://www.asus.com/product.aspx?P_ID=b...

To pomeni, da ne bo delal moj naročen procesor ne? Ali, da bo delal sam na nižji frekvenci?

DarwiN ::

Eh. Seveda bo špilal 445 povsem normalno na tej plati... Na tisti listi ga pač ni, ker je niso posodobili.Ta 445 procesor je namreč izšel skoraj leto dni za 435 modelom.
Mogoče bo treba le bios nov naložit, pa še to dvomim.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

svetetko ::

Pomoje bo delal, če ne, pa updataš bios.
Enaa so v redu. Sem že več stvari naročil, vedno so bili zanesljivi.

guest #44 ::

Sem že rešu. Sem klical spet gor in so mi spet stornali, da sem lahko vzel drugo plato. Vzel sem isto verzijo samo z oznako LE, ki pa izrecno piše, da podpira ta procesor. Po ostalih specifikacijah so skoraj identične.

Skratka, pohvala enaA osebju, da se jim je dalo. Zdej pa res ne bom več spreminjal.


No mogoče bi bilo res sam BIOS potrebno naložit novga, sam z drugo plato bom vseen zadovoljen.

DarwiN ::

Škoda, da nisi iz Avstrije naročil. Bi dobil 4Gb rama in pa ohišje z 500W napajalnikom za 260EUR+15EUR poštnine... Ali pa še GTS 450 grafo zraven za 110EUR in bi imel vse kot se spodobi, za 385EUR.

You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

guest #44 ::

DarwiN je izjavil:

Škoda, da nisi iz Avstrije naročil. Bi dobil 4Gb rama in pa ohišje z 500W napajalnikom za 260EUR+15EUR poštnine... Ali pa še GTS 450 grafo zraven za 110EUR in bi imel vse kot se spodobi, za 385EUR.




Jah zanimivo, da majo tako nizke cene...sam pol če bi bla frka z garancijo, bi se moral zafrkavat z avstrijci. Pa vprašanje kaka trgovina je to.

Sam zdej je kar je, ne bom jim spet težil. za 40EU ob priložnosti bom že dal za 2gb dodatnega rama. Ohišje pa definitivno hočem mATX.

Grafično pa še nevem kero?

DarwiN ::

Grafično? Tukaj klikni in kupi po svojih zmožnostih tisto z največ točkami na tem grafu. Vsaj tiste okrog 1000 točk glej, ali pač čim več..
Tole rabljeno vzami
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

glistovje ::

2x 4350 1GB v CrossFire! ;)

klinker ::

guest #44 je izjavil:

Sem spremenil. NCC2000 me je premislu, tako da sem klical pa vzel sem AM3, Athlon X3 445, pa drugo matično in 1333mhz DDR3 ram.

Glede kompatibilnosti, sem brskal po netu pa glede EMU ta ni se nihče pritoževal, ker EMU naj bi delal dobre driverje. Tko da upajmo, da ne bo frke.


Kaj imate kak dober nasvet za kako delujočo grafično? Kot delujočo mislim na...Crysis 1280x1024, medium nastavitve pa vsaj framerate, da mi drži pretežno 30FPS.
Sicer sem z novo grafično razmišljal o novem napajalniku, sam fanj bi blo če bi sedanji 355W laufal.
http://www.thermaltake.outervision.com/...
Ta stran mi pravi, da na peak load z vsemi ostalimi komponentami (2xHDD, PCIe1x zvočna, DVD, 1 ventilator) z grafo Radeon HD 5670 bi mi porabu 290W, kar je sicer pushing it a bit ampak to je pač peak load.
Procesor naj bi porabu 95W, grafa 70W. Matematično štima, ampak bi blo dovolj v resničnem svetu?


Za EMU ne vem ker je jih nikoli nisem uporabljal, upaj da bo ql...jst pac vem da za audio editing nikoli vec AMDja...sploh pa malo prevec sparas za moje pojme. Raje 20-40€ vec in mas zanesljivo stvar, ker kupovat najcenejso robo na trgu spet ni bas ql.
HD5670 je pa dobra izbira, ta Asus LE pa je bolj oskubljena od navadne... samo 2 slota za ram, itd :)

cvetko2005 ::

Pozdravljeni!

Sposodil si bom kar to temo, da ne odpiram nove,upam da avtor ne zameri:)

Tudi sam bom končno zamenjal računalnik po 6-ih letih...denar se je nabral..max budget je 850€..predpostavka je da mora računalnik zdržati 5 let..uporabljal se bo pa za 3d modeliranje, gledanje hd filmov, ter nekaj malega programiranja in obdelave slik...v času 5h let ga ne mislim nadgrajevati, zato mora biti sestavljen tako da bo assemblye dobro poganjal tudi takrat...kupil ga bom v slovenji, zaradi oveljavljanja garancij...mimogrede a ima dinokomp.si ali http://pcking.si/ tudi osebni prevzem?

moja sestava:


ASUS M4A89GTD Pro/USB3 - AMD 890GX/SB850/DDR3/CFX&HCFX/am3/ATX 130.80 €
G.Skill RipJaws 4GB 1600Mhz cl7 KIT - 1,60V - NA ZALOGI 104.40 €
Samsung SpinPoint F3 1TB 32MB - NA ZALOGI 64.80 €
AMD Phenom II X6 1055T (2,80Ghz, 9MB) BOX 125W 190.80 €
ANTEC Three Hundred 58.80 €
ASUS GeForce GTX 460 768MB DirectCU TOP 208.80 €
LC POWER LC6650GP3 - 650W 57.60 €
SATAII Samsung SH-S223 24.00 €

=840€

zanima me ce je maticna overkill? bi bila opazna razlika če bi vzel mnogo cenejšo ASUS M4A88T-M/USB3 - AMD 880G/SB710/DDR3/VGA/HCFX/am3/mATX 87.60 €? tudi ta ima usb3 za future...vendar ima veliko manjsi memory support, kar me najbolj skrbi, da komponente ne bi bile med seboj dobro kompatibilne...imam slabe izkusnje s transcend ddr400 rami...

plata podpira crossfire...jaz pa zelim nanjo dat geforce grafo, je to kaj narobe?glede na to da je delana za ati/amd grafe?

graficna je 460 zaradi cude in dveh dvi priključkov...ima kdo dobre izkusnje z glasnostjo asus 460?baje je palit preglasna? se splaca doplacati za 1gb verzijo?

veliko mi je tudi pomembna tisina racunala...je katera komponenta tu preglasna?napajalnik,grafa,ventilatorji na ohisju ter procu?

vsakega odgovora na mnoga zastavljena vprašanja bom zelo vesel:)

LP

bluefish ::

Ne vem sicer, kje si gledal cene, vendar lahko 1GB grafično dobiš že za manj kot 230EUR.

guest #44 ::

DarwiN je izjavil:

Grafično? Tukaj klikni in kupi po svojih zmožnostih tisto z največ točkami na tem grafu. Vsaj tiste okrog 1000 točk glej, ali pač čim več..
Tole rabljeno vzami


Kul, tnx. Vrjetno bom res kej rabljenega pogledal.

klinker je izjavil:

guest #44 je izjavil:

Sem spremenil. NCC2000 me je premislu, tako da sem klical pa vzel sem AM3, Athlon X3 445, pa drugo matično in 1333mhz DDR3 ram.

Glede kompatibilnosti, sem brskal po netu pa glede EMU ta ni se nihče pritoževal, ker EMU naj bi delal dobre driverje. Tko da upajmo, da ne bo frke.


Kaj imate kak dober nasvet za kako delujočo grafično? Kot delujočo mislim na...Crysis 1280x1024, medium nastavitve pa vsaj framerate, da mi drži pretežno 30FPS.
Sicer sem z novo grafično razmišljal o novem napajalniku, sam fanj bi blo če bi sedanji 355W laufal.
http://www.thermaltake.outervision.com/...
Ta stran mi pravi, da na peak load z vsemi ostalimi komponentami (2xHDD, PCIe1x zvočna, DVD, 1 ventilator) z grafo Radeon HD 5670 bi mi porabu 290W, kar je sicer pushing it a bit ampak to je pač peak load.
Procesor naj bi porabu 95W, grafa 70W. Matematično štima, ampak bi blo dovolj v resničnem svetu?


Za EMU ne vem ker je jih nikoli nisem uporabljal, upaj da bo ql...jst pac vem da za audio editing nikoli vec AMDja...sploh pa malo prevec sparas za moje pojme. Raje 20-40€ vec in mas zanesljivo stvar, ker kupovat najcenejso robo na trgu spet ni bas ql.
HD5670 je pa dobra izbira, ta Asus LE pa je bolj oskubljena od navadne... samo 2 slota za ram, itd :)


Adje malo imaš prav, sam potem me hitro zamami še 20EU več pa smo že na 400EU. Ko sem se odločal za nov PC sem reku, da nočem porabit preveč za njega ker še tako sem preveč na PCju in če bi bil zmogljivejši bi sam še več časa zaružu.
Pa sej ta X3 se mi ne zdi tolk slab...je najmočnejša različica trojedrnikov. Pa ASUS plata ni ta najcenejša kar se jih dobi. So še tiste AShrock ki se grejo po 30EU.
RAM je Joe Average se mi zdi. Pač neka obična zadeva.
HDD pa je WD green power.

Navijal ne bom, igrice igram res bolj redko. Crysis sem pač vzel, ki mi je bila zabavna. Igral pa sem jo na Athlon x2 4200+, 2gb rama, nvidia 8500GT na low-Medium settings in sem jo odigral do konca brez večjih problemov. Štrkalo je pač v bolj intenzivnih delih, ampak se nisem pritoževal.
Hotu bi še provat Supreme commander.

Muzko sem začel delat v Cubase po novem in že z starim enojedrnikom se je dalo naredit.


Še 2 gb rama pa grafo in sem dober za naslednjih 7 let, tako kot s sedaj pokojnim PCjem. ;)

klinker ::

Uhh...stran od Greena, resno. Al Black, al pa Blue...drugace je Samsung F3 se najhitrejsi, ampak niso take razlike ki bi jih opazli napram Black, ai Blue :)
X3 je dalec od slabega proca, plus tega obstaja moznost odklepa v X4 ce mas sreco in je cetrto jedro delujoce...bol meni niso vsec njihovi chipseti zaradi prej omenjenih problemov, pa navit ga bo tudi slo na kake 3,2-3,4 skoraj sigurno...vsaj jst sem X2 na ne LE plati navil na 3,65Ghz BP. Pac je AMD vsekakor p/p, vendar ga jst za resno delo ne vzamem vec.
Plata je pac najcenejsa od Asusa in dobro oskubljena...jst pri plati pac raje ne sparam prevec, saj je le "hrbtenica" celotnega sistema in osnova za stabilno delovanje celotnega PCja in naprav ki so priklopljene nanj :)

cvetko2005 ::

bluefish je izjavil:

Ne vem sicer, kje si gledal cene, vendar lahko 1GB grafično dobiš že za manj kot 230EUR.


cene so iz dinokompa...res je lahko vzamem Gigabyte GeForce GTX 460 1GB OC 218.40 €...vendar nimam pojma kaj naj vzamem pri toliko različnih proizvajalcih...zelo mi je pomembna tisina, zdi se mi da je asus najtisja in najhladnejsa zaradi directcu, lahko pa da se motim...bi mi prosim svetoval tudi pri ostalih vprasanjih:)?

vem da je na tem forumu veliko expertov za pomoč

hvala

guest #44 ::

klinker je izjavil:

Uhh...stran od Greena, resno. Al Black, al pa Blue...drugace je Samsung F3 se najhitrejsi, ampak niso take razlike ki bi jih opazli napram Black, ai Blue :)
X3 je dalec od slabega proca, plus tega obstaja moznost odklepa v X4 ce mas sreco in je cetrto jedro delujoce...bol meni niso vsec njihovi chipseti zaradi prej omenjenih problemov, pa navit ga bo tudi slo na kake 3,2-3,4 skoraj sigurno...vsaj jst sem X2 na ne LE plati navil na 3,65Ghz BP. Pac je AMD vsekakor p/p, vendar ga jst za resno delo ne vzamem vec.
Plata je pac najcenejsa od Asusa in dobro oskubljena...jst pri plati pac raje ne sparam prevec, saj je le "hrbtenica" celotnega sistema in osnova za stabilno delovanje celotnega PCja in naprav ki so priklopljene nanj :)


Green je počasnejši? Sej to sem vedu, ampak pravijo, da je tišji, se manj greje in traja dlje.

klinker ::

Tisji ne vem...une par stopinj ne upravici pocasnost in kot sem zasledil po netu, najbolj pokvarljivi od WDja ;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

amigo_no1 ::

@cvetko2005
Kaj spada pod tvoje raumevanje v kategorijo 3d modeliranje ?

klinker ::

Jst za tvoje potrebe bi definitivno vzel tak mikro "strojcek" :)

Gigabyte GA-H55N-USB3 - Intel H55/DDR3/VGA/PCIe-x16/1156/iTX 99.60 EUR (dinokomp.si)
Procesor Intel Core i3 530 2,93GHz 1156 box 102,84 EUR (funtech.si)
RAM Kingston DDR3 2GB PC1333 (KVR1333D3N9/2G) 38,27 EUR (funtech.si)
Trdi disk SAMSUNG 500GB SATA2, 16/7200 F3 (HD502HJ) 43,62 EUR (funtech.si)
SilverStone SST-SG05B "Sugo" 89,25EUR (agt.si)

Skupaj: 373,58EUR

guest #44 ::

klinker je izjavil:

Tisji ne vem...une par stopinj ne upravici pocasnost in kot sem zasledil po netu, najbolj pokvarljivi od WDja ;((


Bral sem reviewe, kjer pravijo da je najtišji od vseh trenutno na trgu, ter da performance večina ljudi ne opazi. Imam tud laptopa z 5400RPM pa osebno ne opazim razlike. RAM je dosti bolj kritičen IMO.

cvetko2005 ::

amigo_no1 je izjavil:

@cvetko2005
Kaj spada pod tvoje raumevanje v kategorijo 3d modeliranje ?


risanje v solidworks in proengineerju, ki ga uporabljam na praksi...

amigo_no1 ::

Če imaš assemblyje z več kot tremi parti, potem bi bilo dobro da si omisliš kako rabljeno Nvidia Quadro FX 1700/1800 (bolha, ebay).

guest #44 ::

Lol, spet ste me premislili :D

Brat je reku, da radi PC za torrent server. PC sicer je, nima pa HDD, tako da je reku da ni problema mu prodam za polno ceno tega 640GB, ker mislim da bo lih prav pršu za take storage namene.

Bom pa jaz kupu navadnega 7200RPM...pa čmo vidt.

Sam to me zanima...SATA 2 HDD je kompatibilen na SATA 1 matično ne?

Zgodovina sprememb…

cvetko2005 ::

amigo_no1 je izjavil:

Če imaš assemblyje z več kot tremi parti, potem bi bilo dobro da si omisliš kako rabljeno Nvidia Quadro FX 1700/1800 (bolha, ebay).


rabljene no bom kupoval...nova pa stane cez 400€, kar je pa veliko prevec...se na preformance tako veliko pozna? kaj pa procesor? bo x6 ozko grlo? 4gb rama bo dovolj?

amigo_no1 ::

Kolega, ki riše v Catii, jo je kupil na bolhi za 100 E od enega iz Slo (je imela še 1 leto garancije). Nove samostojno ne moreš kupiti.

http://www.mimovrste.com/artikel/263005...

"Kupite jo lahko le v kombinaciji s HP delovnimi postajami, vgrajena pa prevzame tudi garancijo delovne postaje. "


Da, SW/ProE potem "leti", če je prej samo hodil.
Misliš imeti 64-bitni OS (za 4 gb rama) ?


@jverne
Če ima sata2 disk še jumper za sata1 način potem ga boš verjetno pripravil da bo delal, eni diski ga namreč več nimajo -> ti ga bios ne bo prepozna (sploh če je južni most via 8237 so velike šanse za to).

Zgodovina sprememb…

guest #44 ::

@jverne
Če ima sata2 disk še jumper za sata1 način potem ga boš verjetno pripravil da bo delal, eni diski ga namreč več nimajo -> ti ga bios ne bo prepozna (sploh če je južni most via 8237 so velike šanse za to)


To piše na enaA

- vmesnik: SATA2 in SATA I
- kapaciteta: 640 GB
- predpomnilnik: 64 MB
- "Advanced Format" tehnologija
- garancija: 3 leta
GREEN POWER - porabi 4-5W manj energije
kot običajni disk


To pa naj bi bla slika



Tko, pomojem ni panike.

Lih prav bo pršlo, če bo vse delal. Brat je tko al tko hotu kupit disk za ta torrent server. Stari...zaenkrat kaže da mam več sreče ko pameti. :P

Me zanima kje sem še zajebal :))

cvetko2005 ::

amigo_no1 je izjavil:

Kolega, ki riše v Catii, jo je kupil na bolhi za 100 E od enega iz Slo (je imela še 1 leto garancije). Nove samostojno ne moreš kupiti.

http://www.mimovrste.com/artikel/263005...

"Kupite jo lahko le v kombinaciji s HP delovnimi postajami, vgrajena pa prevzame tudi garancijo delovne postaje. "


Da, SW/ProE potem "leti", če je prej samo hodil.
Misliš imeti 64-bitni OS (za 4 gb rama) ? .


aha, hvala..na bolhi sem edino našel quadro fx-3400 za 90€, je to še novejša od fx-1700?

ja 64bit OS bom mel...

kaj pa ostale komponente so vredu?

guest #44 ::

Glede grafične, trenutno razmišljam o novi ne pa rabljeni...in sicer o radeon hd 5670

Gledam pa ta video, kateri sistem je zelo podoben mojemu


Meni se to zdi super igralno, pa jz bi vrjetno še na manjših nastavitvah špilal. Skoraj nikjer ne pade pod 30FPS, edino v crysisu je low 25, pa kot rečeno gre za high nastavitve.

Toms hardware pravi, da je to ena izmed najboljših budget card. Priporočate?
Skrbi me edino napajalnik, sicer en na youtubeu laufa podoben sistem na 300W napajalniku in pravi, da nima nič težav. Tko, da sklepam ne rabim dat 40EU za nov napajalnik?

Zgodovina sprememb…

amigo_no1 ::

cvetko2005 je izjavil:

amigo_no1 je izjavil:

Kolega, ki riše v Catii, jo je kupil na bolhi za 100 E od enega iz Slo (je imela še 1 leto garancije). Nove samostojno ne moreš kupiti.

http://www.mimovrste.com/artikel/263005...

"Kupite jo lahko le v kombinaciji s HP delovnimi postajami, vgrajena pa prevzame tudi garancijo delovne postaje. "


Da, SW/ProE potem "leti", če je prej samo hodil.
Misliš imeti 64-bitni OS (za 4 gb rama) ? .


aha, hvala..na bolhi sem edino našel quadro fx-3400 za 90€, je to še novejša od fx-1700?

ja 64bit OS bom mel...

kaj pa ostale komponente so vredu?

Quadro fx-3400 je še stara serija, najmočnejša od 3xxx (stare) serije je bila FX 3450 oz 3500 (precej redka), kartice od nove serija 3 so FX 3700 in 3800 (overkill če ne delaš z +100 parti).
ter za serijo 1 FX 1700 in 1800.

Nvidia Quadro @ Wikipedia

Ta z bolhe ni vredna 90 E, sem dobil fx 3450 za 45E (s poštnino vred) na ebay.de ...

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik za 3Dmodeliranje +igre (do700€)

Oddelek: Kaj kupiti
232661 (2185) Janac
»

Nakup računalnika do 550€

Oddelek: Kaj kupiti
122681 (2353) zoot
»

nadgraditev/menjava sistema

Oddelek: Kaj kupiti
302871 (2311) snopc
»

budget pc za vsega po malem..

Oddelek: Kaj kupiti
122023 (1671) virtuality
»

nakup PC

Oddelek: Kaj kupiti
283756 (3244) thebaloh

Več podobnih tem