» »

celeron M 430 ALI pentium M 740 ?

celeron M 430 ALI pentium M 740 ?

Suhy ::

trenutno je v prenosniku celeron m 430..
pri predvajanju video hd vsebine se procesor šekr matra.
se splača nadgradit s procesorjem pentium m 740?
nism našu nijer kake direktne hitrostne primerjave, zgolj to:
http://ark.intel.com/Compare.aspx?ids=2...
kompatibilnost z matično ploščo pri teh dveh ne bi smel bit problem ane?

zee ::

Kompatibilnost je lahko velik problem, tako velik, da prakticno nihce ne zamenjuje procesorjev v prenosnikih. Rajsi kupi nov prenosnik.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

69charger ::

Razlika je pa itak tolk majhna da nebi laufalo nič bolš.

Suhy ::

hvala za skrb, samo glede na to da sm v tem poslu, in da imam vse že doma, če dobim kakih 10% pri predvajanju videa, z veseljem zamenjam, oz. vsaj probam..

za začetek, podnožje paše, pa frekvence tud :)), ostalo pa, hmmm bomo vidli?
http://ark.intel.com/Compare.aspx?ids=2...

drugače pa, našel sem ene primerjave, pa me tle potem samo zanima, keri benchmarki tle povejo kaj o predvajanju video vsebine?
http://www.cpu-world.com/benchmarks/?c_...
(za primerjavo se mora dodati še LF80538NE0301M - ki je m 430)

69charger ::

Razlika v benchmarku je skoraj nična,razen če bi blo možno zamenat in malo navit procesor.

zee ::

Ni finta ne v frekvencah ne v podnožju, ampak v BIOSu od prenosnika, ki mora podpirati tvoj procesor. V nobenem primeru pa Pentium M 740 ni sposoben predvajati HD vsebin. Imeli smo ga doma v namiznem računalniku in pri HD vsebinah je povsem odpovedal.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Suhy ::

navijanje samo mi ne diši nekako v prenosniku, že tko se vse pregreva in je venitlator čist prehitro preglasen za kako gledanje drame :) :\
keri benchmark tam pa govori o hitrosti predvajanja videa?

res je, tudi od biosa je odvisno, samo pač, če se ne najde na netu, bo treba pač sprobat..
kar se pa hd vsebin tiče, 720p predvaja m430 čisto lepo, fullHD pa šteka, ma cpu pada pod 100%, tako da sem zato začel razmišljat o tem...
no, hvala za odgovor, ki sem ga dejansko iskal, no HD(1080p).
thnx

paljer ::

A to predvajaš na tv?

ker ne vidim razloga zakaj bi na prenosniku gledal 1080p, na tisti 15 inč ekran. Brez štekanja (vsaj minimalnega) na tem pentiumu M pa vseeno ne bi šlo.

Suhy ::

maa, po pravici, nisem kaj dosti razmišljal kaj in zakaj bi to naredil. Pač, včeri sem se spravil sestavljat zadevo skupi in glede na to da imam tudi ta procesor sem pač rekel, da ga mogoče menjam, če je kaj "boljši".
poleg tega ima speedstep tehnologijo, ki bi pomoje kar neki pripomogla pri energiji, če bi bil prenosnik primarno za neko domačo multimedijo in internetno brskanje prižgan cele dneve,...

no ja sej, zdej nekako tudi z vašo pomočjo ugotavljam, da 1080p ne bo šlo. razen če gremo navijat mogoče, tega pa na prenosnikih še nism delu, baje pa so pentium m zlo ugodni za tako početje, celeron m pa ne...
tko da pač razmišljam zdej še zgolj, suma sumarum ker je boljši, in kater naj počiva v špajzi.. :)

Suhy ::

http://hwbot.org/hardware.compare.do?ty...
plus naredil še sam par testov (Hiren's, live-cd,...) in sta tle tle, oz. je celeron m430 še mal hitrejši ponavad kot pentium m 740....

ostaja samo še vprašanje navijanja, to pa zvečer k bo čas....

_koki_ ::

Vprašanje je tudi kak čipset je na plošči, večinoma je pri intelovih prenosnikih vse odvisno od tega, fizično že paše kak drug procesor na podnožje ampak ga ne potegne, večina prenosnikov s celeron procesorji ima čipset ki podpira le celeron procesorje ter nekatere core solo, ki je vrjetno tvoja najbolša možnost za nadgradnjo...

Suhy ::

hvala za ves info...
kot ste že ugotovili, pusti procesor v prenosniku na miru dokler dela :))
no zadnji test z live-cd-jem, laična primerjava, predvajanje filma 720p:
celeron m430= 45-60% obremenjen procesor
pentium m740= 55-70% obremenjen procesor


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri procesor za prenosnik

Oddelek: Kaj kupiti
51423 (1369) jazbec
»

Dejanska razlika med procesorjema

Oddelek: Pomoč in nasveti
9660 (476) beni
»

Intel izdal dvojedrni Atom

Oddelek: Novice / Procesorji
195750 (4564) Dr_M
»

Razlika med SU4100 in SU7300, se splača?

Oddelek: Strojna oprema
10839 (709) lopov
»

Menjava procesorja na prenosniku

Oddelek: Pomoč in nasveti
124229 (4091) mtosev

Več podobnih tem