» »

HTC-jeva družina Desire po novem s tremi člani

HTC-jeva družina Desire po novem s tremi člani

Družinski portret

vir: engadget

Desire HD

vir: engadget

Desire Z

vir: engadget
engadget - Včerajšnji 15. september je bil dokaj natrpan dan v svetu računalniških in mobilnih tehnologij. Izšel je namreč Internet Explorer 9 Beta, zaključil se je dvodnevni Nokia World 2010, svojo predstavitev pa je v Londonu pripravili tudi tajvanski HTC. Bera novosti je za uporabnike mobilnih telefonov tega podjetja, ki uporabljajo Android ter so nad operacijskim sistemom navdušeni, zanimiva. Pri HTC-ju so namreč močno razširili družino mobilnih telefonov Desire, ki je pravzaprav šele včeraj postala družina. Običajnemu, dobro poznanemu mobilniku, ki ga je že od pomladi mogoče kupiti pri nas, sta se pridružila še Desire HD in Desire Z. Čeprav gre za nova mobilna telefona, pravzaprav nista nič novega.

Desire HD je namreč zgolj HTC-jev Evo 4G, naprodaj pri ameriškem operaterju Sprint. A namesto podpore omrežjem CDMA je v novo ohišje Desire HD vgrajen običajni GSM in UMTS sprejemnik (ter oddajnik), kar ga naredi primernega za uporabo v Evropi in Aziji. Mobilnik, ki bo naprodaj v oktobru, ima danes skoraj standarden Qualcommov gigahertčni procesor, 4,3-palčni zaslon z ločljivostjo 800 x 480 pik, fotoaparat z 8 milijoni točk in dvema LED diodama za bliskavico ter podporo omrežjem WiFi standarda IEEE 802.11n. Podobno kot pri manjšem HTC Legend je ohišje izdelano iz enega kosa aluminija, a se tokrat baterijo vstavlja s strani namesto od spodaj. Oglejte si prvo rokovanje z Desire HD.

Desire Z je precej večja novost, saj je njegov dvojnik (tukaj gre dejansko za dvojnika) T-Mobileov G2, nedolgo nazaj predstavljen za ameriški trg. Za razliko od slednjega Desire Z pride opremljen z vmesnikom Sense, ki ga G2 nima. Pod 3,7-palčnim zaslonom se skriva fizična tipkovnica QWERTY, znotraj ohišja pa Qualcommov procesor MSM7230, ki teče pri 800 MHz. Vgrajenega pomnilnika za hrambo podatkov je 4 GB, delovnega pomnilnika pa pol gigabajta, medtem ko ima fotoaparata za zajem 5 milijonov točk. Oglejte si še rokovanje z Desire Z.

Ime za Desire Z so pri HTC-ju dobili iz mehanizma za preklop mobilnika, ki razkrije tipkovnico. Ta je, jasno, v obliki Z, kar mobilnik naredi relativno tenak za to obliko zasnove. Spremene so tudi na programski ravni, saj so pri HTC-ju nekoliko spremenili vmesnik. Sam operacijski sistem, Android 2.2 (FroYo), se v primeru Desire Z zažene v manj kot petih sekundah, medtem ko isto opravilo na običajnem Desire traja okrog pol minute. Domači zasloni delujejo v pokončnem in ležečem položaju, kar je posledica fizične tipkovnice. Meni z možnostmi za dodajanje widgetov na domače zaslone je razširjen z drugimi možnostmi (npr. zamenjava ozadja), v meniju, ki vam prikaže obvestila (prikaže se, če potegnete navzdol zgornjo vrstico), pa je mogoče videti zadnje uporabljene aplikacije.

HTC je na prireditvi predstavil še oblačno storitev, ki bo omogočala oddaljen zaklep in brisanje podatkov na mobilnih telefonih z vmesnikom Sense ter bo na daljavo omogočala vklop glasnega zvonjenja, tudi ko bo mobilnik imel vključen tihi profil. To bo nedvomno olajšalo iskanje izgubljenega telefona (npr. izgubljenega v obilici papirjev na mizi), kar bo dodatno olajšal prikaz lokacije mobilnika na zemljevidu. V storitev bo vključena hramba varnostnih kopij kontaktov, kratkih sporočil SMS, podatkov, zgodovine klicev in nastavitev, torej bo prehod na nov (enak) mobilnik enostaven.

61 komentarjev

«
1
2

Tr0n ::

In kdaj bo tole pri nas? :)

huelz ::

Give me Z!

Tezaab ::

Ce se v civilizaciji prodaja od sredine oktobra... bi jst reku, da pred novembrom skoraj garant ne.

Matr... V torek sem bil pripravljen kupit Desire, pa sem slisal za tole konferenco (ja, sele takrat), zdej pa res ne vem vec katerega bi :D

driver_x ::

Tezaab: kupi si vse tri, pa boš potem menjaval glede na razpoloženje.

Bor H ::

Mene pa niso prepričal, 4+" mi je preveč, imamo pri hiši HD2 in je zadeva nerodna za v žepu met. Sem pa nekje prebral da je med Desire/Nexus One in Desire HD procesorjem razlika, čeprav sta oba 1Ghz, ma kdo kaj bolj oprijemljivega?

black ice ::

Tezaab je izjavil:

Matr... V torek sem bil pripravljen kupit Desire, pa sem slisal za tole konferenco (ja, sele takrat), zdej pa res ne vem vec katerega bi :D

Welcome to the club :D

d0rK ::

Bor: Desire uporablja 1st gen Snapdragon, Desire HD 2nd gen. Novejši proc ima HD. Mene zanima razlika med procesorjem v Z in HD.

Wiki Snapdragon

Tr0n ::

Eden je 800, drugi pa 1000 MHz. ;)

c00L3r ::

Ta Z zgleda dobro. Zanima me še edino:
- ali zaradi 800mhz procesrja dela kaj slabše kot Desire?
- so popravili multitouch? Ali je še vedno ista težava kot na Desire/Nexus?
- kako dolgo zdrži baterija v primerjavi z Desire?

Tr0n ::

1. Po vsej verjetnosti.
2. Dunno.
3. Dunno.

:)

marvin42 ::

V čem je ta štos, da proizvajalci za svoje reklamne fotke vržejo na telefone butaste aplikacije "vreme in ura", ki ti zasedejo pol zaslona? OK, ura še gre... ampak vreme?!?
Mostly Harmless

djordjevic ::

HTC signature aplikacija pač. Lahko skineš po mili volji.
No grave is deep enough to keep us in chains.

marvin42 ::

že v redu, ampak to je obupna reklama za njih... jaz jih npr zaradi tega sploh ne morem jemati resno.
Mostly Harmless

BadB0y ::

marvin42 je izjavil:

že v redu, ampak to je obupna reklama za njih... jaz jih npr zaradi tega sploh ne morem jemati resno.

Jah si pač kupi Nokio


marvin42 ::

BadB0y je izjavil:


Jah si pač kupi Nokio


ne, ta reklama meni pove "kupi karkoli drugega, samo HTC ne".
Mostly Harmless

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: marvin42 ()

djordjevic ::

Kakor komu. Meni pa je ta ura z vremenom jako všeč in mi na kraj pameti ne pade, da bi jo menjal. Sto ljudi, sto čudi.
No grave is deep enough to keep us in chains.

marvin42 ::

mene pa ta z vremenom totalno spominja na 1984. "če vas zanima vreme, ne glejte ven, glejte na ta mali zaslonček, mi vam bomo povedali ali je sonce ali je dež".
Mostly Harmless

huelz ::

Ma itak si naredis custom meni ali pa das custom rom

marvin42 ::

po moje tak telefon kupijo ljudje, ki imajo na PCju vklopljen gadget za vreme.
Mostly Harmless

PrimozR ::

djordjevic je izjavil:

Kakor komu. Meni pa je ta ura z vremenom jako všeč in mi na kraj pameti ne pade, da bi jo menjal. Sto ljudi, sto čudi.

QFT.

marvin42 je izjavil:

po moje tak telefon kupijo ljudje, ki imajo na PCju vklopljen gadget za vreme.

Kje naj bi imel na kompu gadget za vreme?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

marvin42 ::

PrimozR je izjavil:


Kje naj bi imel na kompu gadget za vreme?


Vsaj čez pol desktopa :D
Mostly Harmless

djordjevic ::

marvin42 je izjavil:

po moje tak telefon kupijo ljudje, ki imajo na PCju vklopljen gadget za vreme.

Kaj mi še lahko poveš o sebi? It seems you know me very well.

/sarcasm off
No grave is deep enough to keep us in chains.

marvin42 ::

Saj ni nič hudega, če imaš gadget za vreme, mnogo ljudi ga ima, ne bit zdaj užaljen.
Mostly Harmless

wade ::

Kaj si ti sam za računalnikom, da tega ne rabš? Meni je priročno, vedno ko grem ven za vsaj malo dalj časa, si pogledam kakšno bo vreme, temperatura, morebitnost dežja, da se vem sploh kako oblečt. Za kaj bi hodil vedno na rtvslo in gledal tam, če je lepše in bolj priročno samo en pogled stran?
Zdej če pa delaš od doma in samo skočiš kdaj v štacuno, pa razumem da te briga kakšno je vreme.

Glede telefonov pa kot sem že rekel, nokia e7 mi ma boljši sistem odpiranja kot pa tale Z.

marvin42 ::

wade: kakšno BO vreme, zanima marsikoga, tudi mene. Pogled na ta telefon ti pa pove kakšno JE vreme. Temu jaz rečem kvečjemu odličen nadomestek za pogled skozi okno. Se moram popraviti, to je tako kot bi pogledal skozi okno, zunaj pa bi bilo vreme tako kot pol ure ali pa uro nazaj (glede na to, da ni realtime).

Ti telefoni so res prvaki v unintentional comedy.
Mostly Harmless

PrimozR ::

Kaj pa če imaš recimo nastavljeno vreme v Ljubljani pa zjutraj pogledaš kakšno je, preden greš od doma?

marvin42 ::

In v primeru, da je izrisana ikona za dež, ne greš v službo in ostaneš doma? Ne, v službo greš vseeno.
Mostly Harmless

Bor H ::

Ampak se lahko drugače oblečeš, mar ni to preprosto? Jaz bi šel še dlje, nastavil bi si za vreme Maribor (sam sem iz Ljubljane) in vsako jutro primerjal kdo ima boljše vreme, če bi bilo pri nas sonce v MB pa dež bi pa poslal "ljubezenska pisma" štajerskim znancem.

marvin42 ::

Bor H je izjavil:

Jaz bi šel še dlje, nastavil bi si za vreme Maribor (sam sem iz Ljubljane) in vsako jutro primerjal kdo ima boljše vreme, če bi bilo pri nas sonce v MB pa dež bi pa poslal "ljubezenska pisma" štajerskim znancem.

od takih idej boš nekoč noro obogatel, že vidim.

Bor H je izjavil:

Ampak se lahko drugače oblečeš, mar ni to preprosto?

Kako se lahko drugače oblečeš glede na ikonco vremena izpred ene ure? Itak skoraj vsi potujemo z avtom. Če greš pa z javnim prevozom, moraš pa skoraj vedno imeti s sabo dežnik zaradi nestabilnega vremena. Če si doma blizu Ljubljane, je velika verjetnost, da imaš isto vreme doma ("pogled skozi okno"). Če si doma daleč od Ljubljane, je velika verjetnost, da se bo vreme medtem, ko boš prispel v LJ, spremenilo. Konkreten primer s prejšnjega tedna: kaj ti pomaga ikonca s sončnim vremenom, če ti pa "aplikacija" PogledSkoziOkno pove, da se z zahoda bliža črn nevihtni oblak, potem pa zadevo raziščeš in z radarske slike razbereš, da je dobro, da avto umakneš pod streho, da ga ne bo dobila točka.

Naj se ljudje že nehajo slepit, da je tista ikonca uporabna... To je marketinški trik, da ljudje, ki imajo na PCju vključen gadget z vremenom, kupijo ta telefon. Prej ko to pogruntajo, boljše bo :) Bodo prodali več telefonov (ker telefon sploh ni slab).
Mostly Harmless

dvihtelic ::

a mogoče kdo ve, je cena že kaj znana?

driver_x ::

marvin: smo opazili, da si neumen, sedaj pa nehaj.

Bor H ::

marvin42: mene Desire ("originaln") grozno matra, za vreme tm mi je vseen, super bi bilo da bi ti kazal vreme čez 3 ure ali kaj takega, da bi pa kdo kupu ta telefon ker ima doma widget za vreme vklopljen? lepo prosm, to je tako kot če bi en drug kupu novo nokio ker ima na promocijskem materialu travo za ozadje, al pa SEja, ker se mu Vivaz dobro sliši. Ne rečem da takih ljudi ni, ampak tisti, ki se tako impulzivno odločajo so v manjšini, sploh pri telefonu za 500EUR

marvin42 ::

Povej mi nekoga, ki ti lahko za danes (ko se vreme iz minute v minuto spreminja), pove kakšno bo vreme čez 3 ure. V primeru, da ti lahko pove, je podatek popolnoma neuporaben, ker je lahko čez 3 ure in 5 minut sprememba iz oblačnega v dež ali obratno. Očitno ljudje, ko vidijo to vremensko aplikacijo, začnejo razmišljati kot da so povsem odvisni od vremena. Resnica je pa taka, da imamo skoraj vsi vsakdanje obveznosti, ki jih moramo opraviti ne glede na vreme. In glede na vremensko nestabilno Slovenijo smo itak vsi navajeni, da je treba v avtu imeti dežnik in kakšno jakno za primer ohladitve. Od ene ikonce trenutnega vremena nimamo nobene koristi. V drugačnem položaju so npr uporabniki kje v Kansasu ali kje na ruskih ravnicah, kjer je vremenska napoved dosti bolj zanesljiva.
Mostly Harmless

Tr0n ::

Jebo vas vreme. Glavno da je cool telefoncek, odziven GUI in cool aplikacije. Ostalo si lahko vse skonfiguriras. :)

djordjevic ::

marvin42: Preveč časa imaš, seriously.
No grave is deep enough to keep us in chains.

wade ::

marvin42 je izjavil:

wade: kakšno BO vreme, zanima marsikoga, tudi mene. Pogled na ta telefon ti pa pove kakšno JE vreme. Temu jaz rečem kvečjemu odličen nadomestek za pogled skozi okno. Se moram popraviti, to je tako kot bi pogledal skozi okno, zunaj pa bi bilo vreme tako kot pol ure ali pa uro nazaj (glede na to, da ni realtime).

Ti telefoni so res prvaki v unintentional comedy.


Sam še nimam androida in nevem kakšne gadgede ima, samo predvidevam da ima tudi takšnega ki napoveduje vreme. Na računalniku imam takega, ki mi kaže za tri dni vnaprej. Tudi če pogledam ven, še vedno nevem kolikšna je temperatura. Pa če sem šel recimo poleti zvečer ven, sem samo pogledal na koliko se bo temperatura spustila čez noč in če je pisal 20, sem šel v kratkih, če pa je pisal recimo 15 sem pa vzel še neki za s sabo.
Men pride velikrat zelo prav ;)

c00L3r ::

Dajte se v ločeni temi prepirat o smiselnosti vreme widget-a.

Bor H ::

Evo, sem malo pobrskal po netu, razlika med Snapdragonom v Desire/Nexus One in Desire HD:
Desire je uporabljal QSD8250 medtem ko uporablja HD MSM8255, razlika je v proizvodnem procesu (65nm vs 45nm) kar bi moralo že samo po sebi znižati porabo (zato ima verjetno HD manjšo baterijo kot njegov predhodnik). Večja razlika je v grafičnem čipu, ki je v njem, prvi je imel Adreno 200, novi ima Adreno 205, razlika naj bi bila nekako "krat štiri", pravih testov še ni, začuda, ima pa tudi podporo za strojno pospeševanje svgjev in flasha (?!), tprej razlika je že na tem nivoju ogromna! Naenkrat sem začel spet razmišlat o HDju.
Desire Z ima gpu seveda isti kot hd.

Tr0n ::

S tem da je za 200 MHz pocasnejsi. :)

Bor H ::

GPU isti, CPU pa 200Mhz počasnejši ;) Edini problem, ki ga vidim pri tem je pač ta, da ne bo dobil Androida 3.0, ko bo na voljo.

Tr0n ::

A ni bolj GPU pomemben pri 3.0?

Bor H ::

Verjetno bo bolj izkoriščen, so pa pri Googlu rekl da bo 3.0 prišel samo na telefone z 1Ghz+, je pa res da nimajo načina kako prisilt proizvajalce v to. Mogoče to velja za "with google" al kaj so uni brandani telefoni.

Bias ::

Oh tole pa je nekaj. Že sam Desire mi je bil enkraten, a si ga nisem nabavil, le radi razloga ker nima tipkovnice. Polno tač skrin telefoni meni ne potegnejo...in tale "Z" je moj naslednik. Procesor 800 me ne moti, saj ne potrebujem nič supertruper nadzvočnega, je pa tel ki ima prav to kar si sam želim.

Jeeej :D

Tr0n ::

Mnja, malo cudno se bi mi zdelo, da bi moral met tocno 1 GHz za 3.0 in niti 1 MHz manj. Po mojem bo slo bolj za kompatibilnost z GPU featurji, glede na to, da bo prenovljen GUI (3D stuff).

ozbolt ::

Meni se v Galaxy Spica z rootanim kernelom, dodanim mulituchom ter custom boot screenom (ki je zakooon :)) nalaga kake 2-3 miute. Ampak potem dela zelo, zelo hitro :)

PrimozR ::

Bor H je izjavil:

GPU isti, CPU pa 200Mhz počasnejši ;) Edini problem, ki ga vidim pri tem je pač ta, da ne bo dobil Androida 3.0, ko bo na voljo.

Zakaj ne?

EDIT: so pri Googlu sami potem povedali, da gre bolj za priporočene apliakcije. Sicer pa lepo XDA-developers s custom ROMom za 3.0 in navitjem CPUja ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Tezaab ::

dvihtelic je izjavil:

a mogoče kdo ve, je cena že kaj znana?


Ce verjames temule Twitter postu, bo v Rusiji Desire Z naprodaj za cca 26000 rubljev (odokativno 650€). To je do sedaj edina informacija o ceni, ki sem jo zasledil glede Desire Z in HD.

Tr0n ::

Ziga Dolhar ::

https://dolhar.si/
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HTC predstavil Sensation

Oddelek: Novice / Android
4312300 (8425) bauci
»

Družina Desire ter Galaxy S bodo dobili Gingerbread

Oddelek: Novice / Android
2510016 (7154) Dr_M
»

Android 2.2 v kratkem na HTC-jih (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
7416163 (10972) cucolino
»

HTC pripravlja svojo trgovino z aplikacijami

Oddelek: Novice / Android
92904 (2318) destroyer2k
»

Trojica novih HTC-jev, Asus z Windows Phone 7, Motorola z Droid 2

Oddelek: Novice / Android
254409 (3598) BigWhale

Več podobnih tem