» »

Chrome 6 je tu

1 2
3
4

WamPIRe- ::

emsi je izjavil:

A obstaja kakšen extension za chrome, kot je ta za ff https://addons.mozilla.org/en-US/firefo... ?

FastestChrome - Browse Faster klik
Msi Z77 | Intel i7-3770K | Kingston HyperX DDR3 16GB
CM Silent Pro Gold 700W | Asus RTX 2080 | Samsung 850 EVO 250GB
Samsung 850 EVO 500GB | 2x Asus ROG PG279Q

NazgulRR ::

http://acid3.acidtests.org/

Firefox 3.6.8 94/100
Chrome 6.0.472.53 100/100
Opera 10.61 100/100
IE 8.0.7600.16385 32-bit 12/100 (?!)
IE 8.0.7600.16385 64-bit 12/100 (?!)


Uporabnik Firefoxa od verzije 0.8 naprej. Opera 10 mi je ob izidu bila zanimiva (predvsem hitrejša in manj požrešna od FF, vendar preveč "načičkana" in redke alternative extensionom v FF). Včeraj probal Chrome 6 (prvič, da sem inštaliral Chrome) in sem ZELO presenečen..hiter, minimalen, extensioni. Če FF 4.0 ne bo kul, bom kar presedlal na Chroem verjetno.

Tr0n ::

hojnikb ::

A ti buildi za Windows so opzimizirani za kak SSE al so generic (i386) ?
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

nodrim ::

SLO_Matej je izjavil:

nodrim je izjavil:


Tako si lahko potem preklapljam "privat" bookmarke in "delovne" bookmarke npr. .. ala domači mode in službeni mode ... FF je tak extension prej imel, pred kakšne pol leta ga je pa razvijalec nehal updejtat in v novih verzijah ne dela več.

Poskusi s temle: https://chrome.google.com/extensions/de.... Sicer pa si naredi v eni vrstici mape za službene, domače ... zaznamke.


Ja, saj. Ravno temu se hočem izognit, da imam v vrstici z bookmarki različne mape. To je potem vedno 1 dodaten klik za vsak bookmark. Raje vidim 2 vrstici bookmarkov (pobranih iz posameznih map) kot pa več map v 1 vrstici.

Hardstyle ::

Sem preklopil nazaj na Opero, chrome ostaja samo še za pregled kompatibilnosti z browserjem.

Največja prednost opere je to, da ima vse kar potrebujem že vgrajeno in ne rabi iskati dodatnih pluginov, čeprav mi je zelo priročna funkcionalnost chrome-a da ima vgrajen google translate kar pri operi ne obstaja.

Za tiste ki vam je všeč minimalen izgled, ki ga nudi chrome, pa prilagam screenshot Opere

opera FTW

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

xyxyxyxy ::

Hardstyle je izjavil:


Za tiste ki vam je všeč minimalen izgled, ki ga nudi chrome, pa prilagam screenshot Opere
 opera FTW

opera FTW



Zakaj ne uporabljaš mouse gestures? Najboljša stvar po namazanem kruhu. Jaz sem se znebil vseh gumbov, search bara (iskalnik imaš v address baru) in Opera menu gumba. Čisti minimalizem. 8-)

Hardstyle ::

search bar me ne moti, ker ga ne uporabljam zato ker mam search nastavljen v url boxu, sem pa ga zdaj odstranil da nimam več tistega belega polja.
Menu gumb pa imam zato ker mi je enostavno všeč :D Nekak poživi vse skupaj hehe.

P4ajo ::

Hardstyle je izjavil:

...čeprav mi je zelo priročna funkcionalnost chrome-a da ima vgrajen google translate kar pri operi ne obstaja.


Hm, jaz sem google translate dal kot search engine (desni klik na okno za vnos teksta na google translate, stem, da izbereš jezike, ter "create search", določiš še keyword in... uporablaš)...

...samo napišem "gt" v url-bar ter stvar, ki jo želim prevesti.... in to je to...
Neverjamem, da je lahko veliko lažje.

Hardstyle ::

V operi verjetno res ne gre lažje ampak v chrome je to rešeno mojstersko =)

d0rK ::

Je kksn način, da dodam svoj shortcut v Chrome? Želim da kombinacije Ctrl+Preslednica pelje na Homepage -> Google, tako kot imam v Operi.

sloxl8 ::

Ali Chrome omogoča funkcijo "Find As You Type" kot je to v FF?

flood ::

js nevem, kako vam dela chrome, ampak meni napram ff preprosto počasneje
Asus A7N8X-X, Athlon xp 2700+, Radeon 9550 Gt, 1Gb ram, 120Gb Hitachi,...
laptop: i3-330m, ati 5650, 4gb ddr3, 500Gb,...

Tr0n ::

sloxl8 je izjavil:

Ali Chrome omogoča funkcijo "Find As You Type" kot je to v FF?

Uff, ze od samega zacetka. :)

petrus ::

Tr0n a to uporabljaš uraden build ali kakšno third party varianto?
Res me čudi ta navdušenost, ko pa je program napol spyware.
stati inu obstati

Tr0n ::

Ti si celi spyware. :)

Uraden beta build ja.

petrus ::

stati inu obstati

Tr0n ::

Ne uporabljam.

sloxl8 ::

Tr0n je izjavil:

sloxl8 je izjavil:

Ali Chrome omogoča funkcijo "Find As You Type" kot je to v FF?

Uff, ze od samega zacetka. :)


V v3 ni delovalo, tudi drugi uporabniki so se pritoževali, da te funkcije ni.

PrimozR ::

Find as you type misliš da ti daje predloge za search? Ali kaj drugega?

Sicer pa ja, Chrome je hitrejši od FFja tudi tukaj.

Pa če ne drugega ima precej bolj praktičen window/tab managment.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Lion29 ::

bolj prakticen iskalnik v URLju tudi...

2 dni heavy uporabe... lahko recem, da sem navdusen

FF uporabljam od 0.9 verzije naprej.... zdaj je gor (tako kot ostali browserji) samo zato da preverim ce stran gor tece ok... pa morebiti kdaj za debug s FB
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Steinkauz ::

Jst se pa nikakor ne morm navadit nanj.
Sploh downloads pa tabe ma čudno.

Dela pa res precej hitrej kot FF.

FF+plugins+chrome speed bi blo epic

PrimozR ::

Lion ta search je jeba iz enega preprsotega razloga. Firefox ga nima :D

matejdro ::

Je pa mogoč z dodatkom omnibar.

korenje3 ::

chrome z razlogom izpodriva vse ostale konkurente. Ljudje uvidijo, da je chrome v vseh aspektih boljši od ostalih. Nekateri se chroma izogibajo zaradi navade na njihove obstoječe brskalnike.

BCSman ::

in zaradi tega ker se ne da sklopit zgodovine.

Hardstyle ::

korenje3 je izjavil:

chrome z razlogom izpodriva vse ostale konkurente. Ljudje uvidijo, da je chrome v vseh aspektih boljši od ostalih. Nekateri se chroma izogibajo zaradi navade na njihove obstoječe brskalnike.


- magic wand
- speed dial
- trash
- mail
.
.
.
Downloadam opero, namestim, nastavim homepage in je to to. Ne rabim cel dan iskat nekih pluginov zato da na koncu ugotovim da to ni to kar pričakujem.

Bor H ::

korenje3 je pač fanatik, chrome je pač drugačen pristop, tak čist, enim to odgovarja enim pač ne, po tržnem deležu je očitno prvih kar dosti oz. vsak mesec več, kar pa ne pomeni da se drugi motijo

PrimozR ::

matejdro je izjavil:

Je pa mogoč z dodatkom omnibar.

Ni.

xyxyxyxy ::

korenje3 je izjavil:

Ljudje uvidijo, da je chrome v vseh aspektih boljši od ostalih.


Izjava leta. :)) :))

PrimozR ::

V kategoriji resničnosti? :)

PARTyZAN ::

Ja, extension api je nasploh superioren. Zato pa obstaja toliko "true" adblockov za Chrome, ne?

Fanboys much?

zee ::

Personalized Web svojo adblock funkcijo opravlja povsem ok.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Tr0n ::

Pa klasicen ad-block dela cisto cool.

AdBlock

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

Aston_11 ::

BCSman je izjavil:

in zaradi tega ker se ne da sklopit zgodovine.


Prepričan? Zakaj pa bi to izklopil?

Incognito mode?

matejdro ::

PrimozR je izjavil:

matejdro je izjavil:

Je pa mogoč z dodatkom omnibar.

Ni.


? Razen če ne misliva isto (jaz mislim, da samo v url bar napišeš tekst in ti ga išče po googlu)

Firefox+omnibar poseka URL bar na chromu po celi črti.

PrimozR ::

Jah to misliš ti, ko ne poznaš vseh zmogljivosti CHromovega URL bara. Pa kako bo FFjev s po tvojem enako funkcionalnostjo posekal Chromeovega? :)

Nasvet, v chrome lahko začneš tipkati stran, po kateri želiš iskati, stisneš tab in iščeš po tej strani. V mojem primeru recimo you/wiki {tab} in že lahko vtipkavam search text za youtube oz. wikipedijo.

BCSman ::

Aston_11 je izjavil:

BCSman je izjavil:

in zaradi tega ker se ne da sklopit zgodovine.


Prepričan? Zakaj pa bi to izklopil?


Mogoče zato, ker mi ni prijetno da ostali vidijo kako sem brskal po straneh o footh fetishu recimo? Tej googlovci so prav anti zasebnosti.

mchaber ::

Ctrl+Shift+N?
.

luky ::

Ali je možno v Chrome ko na desni strani klikneš "Drugi Zaznamki" in se ti odprejo URL strani ki imaš shranjene to zadevo potem nekako zasidrati, da se ne zapre ko klikneš kakšen Url naslov, ker potem moraš to za vsako odpirati. Ker Chrome dobro ne poznam vprašam. Ker v FF se zaznamki odprejo v menuju Pogled in so stalno odprti če želiš na levi strani...recimo...

lp.
luky!

PARTyZAN ::

Tr0n je izjavil:

Pa klasicen ad-block dela cisto cool.

AdBlock


Tole bi komot preimenovali v AdHide. Te extensioni oglase skrivajo, precej jih pa pride celo skozi. Vglavnem precej bogo v primerjavi z ABP za FF.

Tr0n ::

Bomo preziveli. :)

matejdro ::

PARTyZAN je izjavil:

Tr0n je izjavil:

Pa klasicen ad-block dela cisto cool.

AdBlock


Tole bi komot preimenovali v AdHide. Te extensioni oglase skrivajo, precej jih pa pride celo skozi. Vglavnem precej bogo v primerjavi z ABP za FF.


Niti ne več. Če sem prav prebral, so v Webkit dodali BeforeLoad event, tako da lahko dodatek tudi kaj blokira preden se naloži. Samo verjetno (še) ne deluje najbolje.

Bias ::

Odločam se med uporabo OPERA oz. CHROME.

In ne želim imet na kompu naloženih obeh. Kaj od teh dveh predlagate.

xyxyxyxy ::

Opero.

Bias ::

xyxyxyxy je izjavil:

Opero.


Do sedaj sem sicer uporabljal Chrome..bil zadovoljen... Kaj ima Opera več od hrome, zakar bi jo uporabljal?

PrimozR ::

Chrome. Opera MOGOČE, ko bodo naredili spodobno delujoč bookmark bar :>

BigWhale ::

PARTyZAN je izjavil:

Tr0n je izjavil:

Pa klasicen ad-block dela cisto cool.

AdBlock


Tole bi komot preimenovali v AdHide. Te extensioni oglase skrivajo, precej jih pa pride celo skozi. Vglavnem precej bogo v primerjavi z ABP za FF.


Plugini, ki oglase skrivajo so bad! Naj jih ne prikazejo, skrivanje je pa traparija, ki bo samo ujezila oglasevalce in ponudnike in bodo posledicno oglasi se bolj nadlezni.

IceBoX ::

Jaz sem veliko časa uporabljal FF, potem sem videl add za Chrome, potegnil in od takrat nisem odprl drugega browserja.

Icematxyz ::

Bias je izjavil:

Odločam se med uporabo OPERA oz. CHROME.

In ne želim imet na kompu naloženih obeh. Kaj od teh dveh predlagate.


Žal. Ampak odločiti se boš moral sam!
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Google ukinja podporo za Internet Explorer 8 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
7422601 (19739) Icematxyz
»

Zakaj Firefox ni resen brskalnik ...

Oddelek: Programska oprema
101777 (1651) enadvatri
»

Izšel Firefox 5 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
17835439 (28105) subby
»

Firefox 3.6 in 4.0 zamujata

Oddelek: Novice / Brskalniki
214552 (3499) mtosev
»

Opera 9.5 prihaja (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
518649 (6045) mchaber

Več podobnih tem