» »

Router z USB priklopom, gor pa instant internet

Router z USB priklopom, gor pa instant internet

__X__ ::

Pozdravljeni

Za znancem iščemo router (n standard), na katerega bi priklopil (USB) instant internet (Mobitel), to povezavo pa bi si potem delilo več računalnikov.

Imamo predlog asus wl500gp s primernim firmwarom, vendar ni "n" standard. Še kakšni predlogi, ter da preizkušeno deluje z originalnim firmwarom, ter ceno okoli 100€.

Tnx

gokky ::

Draytek Vigor 2110n, samo cena je nekoliko višja (list price z DDV okoli 145 EUR, končni prodajalci znajo ponuditi ceneje).

Poleg zahtev ima še 2xVPN endpoint (IpSec, PPTP,...), port-based VLAN (lahko ločiš mrežne priključke med sabo, da se en vidijo), 4xSSID za WLAN (imaš lahko 4 različna WiFi omrežja, vsako s svojimi pravili), izločanje WiFi iz LAN za vsak SSID posebej, nastavljanje pasovne širine za WiFi za vsak SSID posebej,... DHCP lahko dodeli fiksni IP, za vsak IP lahko spet poveš pasovno širino, lahko poveš pasovno širino za storitve,...

Skratka, če imaš le malo deljenja povezave, ima kar nekaj uproabnih funkcij v originalnem FW.

Sicer pa: http://www.telos.si/draytek/Vigor2110n.... za več info

Edit: Dodan link

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gokky ()

Midnas ::

En tak router je Buffalo WZR-HP-G300NH. Vem, da v nastavitvah to imam, testiral pa nisem. Lahko pogledaš na njihov forum, če je kaj pritoževanja.

Sicer pa naj bi septembra prišel uraden od Buffala požegnan DD-WRT firmware.

Cena je pa ~100EUR.

Tomas 33 ::

Preveri še za TP-Link 1043 ND. Z DD-WRT naj bi delal z določenimi USB modemi. Cena cca. 60EUR.

dmk ::

http://shop.wlan-sat.com/?p=gsm_root

tukaj glej pod 3G UMTS WiFi routerji
i7-860@stock|Scythe|4GB|4670|1TB+80GB-SSD|P55-UD2|Scythe-650W
HP-30"|Creative-700W|3Dconnexion|WIN7-64|multimedia|3D-CAD-CAE
T2-100/10.............there's no home like 192.0.2.299.........

__X__ ::

že kaj novega na tej temo, se je ponudba razširila ?

pana333 ::

Živjo, glih kar preverjam to situacijo sam imam doma instant internet neomejeno pri mobitelu in sem danes gledal na mimovrste en router z opcijo priklopa 3g umts s katero lahko razširiš internet na več računalnikov kot sem bral zelo malo uporabnikov ima izkušnje z tem in sem se informiral da je treba nabavit to stvarco in seveda router ki to podpira in seveda wifi sprejemnike za računalnike kot sem razbral da mora biti računalnik ki je direktno povezan na router vedno prižgan da lahko ostali koristijo internetno povezavo. Naročil sem te stvarce tako da ko vse preiskusim bom javil lep pozdrav.

link za router: http://www.mimovrste.com/artikel/247000...

RejZoR ::

A to dejansko gre? Da imaš potem lahko vbistvu mobilni wifi router in gor Instant Internet?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

jl ::

Mikrotik 751-U, cena pa okoli 55-60eur.

fosil ::

Raje vzemi "pravi" ruter z 3G, recimo tega
Tako je!

pana333 ::

RejZoR je izjavil:

A to dejansko gre? Da imaš potem lahko vbistvu mobilni wifi router in gor Instant Internet?


ja dejansko se da poštimati vse vendar moraš imeti na drugih računalnikih wifi kartico za sprejem signala kot da imaš navaden wifi internet. Zdaj se odločam za nakup routerja, gledal sem tudi tega: http://www.mimovrste.com/artikel/247004...
fosil, zanima me koliko uporabnikov lahko uporablja omrežje s tem routerjem ki si ga predložil?

ToniT ::

Jaz uporabljam router, ki ga je omenil fosil. Zraven uporabljam modem od Tuševega brezmejnega interneta, ki ga je zelo enostavno odkleniti. Dela odlično, brez prekinitev pa tudi domet je dober.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ToniT ()

pana333 ::

ToniT je izjavil:

Jaz uporabljam router, ki ga je omenil fosil. Zraven uporabljam modem od Tuševega brezmejnega interneta, ki ga je zelo enostavno odkleniti. Dela odlično, brez prekinitev pa tudi domet je dober.

Zanima me kateri modem uporabljaš jaz sicer uporabljam mobitelov brezmejni ZTE mf636. A je nujno da se odklene??

SiK ::

Stvar je taka imam
Internet start Premium
TP-Link TL-MR3420
TP-Link TL-ANT2408C
RP-SMA to CRC9 adapter, za priklopu beja na anteno

Zanima pa me če je kdo to že montiral in vzpostavil wifi povezavo z temi zadevami in če mi lahko sporočite kakšne nastavitve za ruter

KTr1sk ::

Me zanima,tisti ki ste se kupili router za instant internet,če ga še uporabljate in kako ste zadovoljni? Kakšne so dejanske,download in upload hitrosti in,če je kakšna omejitev,če je ogromno prenosa? Razmišljam da bi ukinil amis trojček in imel samo internet..
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zmogljiv žični router za 100mbit optiko.

Oddelek: Omrežja in internet
278479 (6611) war-dog
»

Internet na dva računalnika

Oddelek: Omrežja in internet
102427 (2138) XtremeX
»

Kateri router naj kupim? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
879735 (6476) janezek67
»

Brezžični internet v službi

Oddelek: Omrežja in internet
211751 (1320) poweroff
»

internetna povezava 25Mbps in ~40 uporabnikov..

Oddelek: Omrežja in internet
192150 (1597) gokky

Več podobnih tem