» »

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Temo vidijo: vsi
««
302 / 324
»»

barakus ::

Jaz jo imam, pa mi ni najljubša, ker je precej težka za na glavi met.

Okapi ::

Jaz sem tudi HD15R (z dodatno rdečo ledico) lani kupil (takrat je bila 24 evrov). Kot izključno čelka res ni najboljša, je pa zelo v redu kot univerzalna lučka, dovolj majhna za v žep, dovolj močna za praktično vse načine rabe, uporabljaš jo lahko kot ročno svetilo, kot čelko, lahko jo pripneš na naramnico od nahrbtnika ali daš v prsni žep, z magnetom jo lahko kam postaviš...

gregor ::

ne vem kakšna cena je bila prej, ampak sedaj imajo npr. WK03 za 10,49 USD, če se vzame več kot 1 kos:



to pa je že podobna cena, za katero sta se dobili legendarni :) zanflare f1 in convoy s2 lučki

če rabite za novoletna darila ipd, nabavite 20 kos in zadeva rešena :))

https://zeroair.org/2022/11/03/wurkkos-...



LP

Samael ::

Ne slediš več temi! 8-O
Samael != Samuel

Okapi ::

??? A je kaj narobe z WK03?

perci ::

Verjetno je Samael hotel povedati, da je bilo že zadnjič ob tistih akcijah mogoče WK03 kupit za 2x10 usd, torej dve za 20.

Kar smo tudi naredili :).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

perci ::

Mimogrede, kakšne polnilce s štirimi sloti se te dni kupuje?

Okapi ::

perci je izjavil:

Verjetno je Samael hotel povedati, da je bilo že zadnjič ob tistih akcijah mogoče WK03 kupit za 2x10 usd, torej dve za 20.

Kar smo tudi naredili :).

Mimogrede, a ni bolje vzeti lučke skupaj z baterijo? Za 2,6 dolarja več?
In dokupiti še magnetno stikalo za dolar? Skupaj z magnetnim stikalom in baterijo pride 13,91 dolarja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

gregor ::

seveda je bolje, še posebej, če bo lučka šla dalje kot darilo...

Okapi ::

Evo, kupljeno.
Par napotkov, če bo kdo kupoval. Ne kupit lučke in magnetnega stikala ločeno, ampak v kompletu, ki ga spletna trgovina ponuja pri dnu strani od WK03. Pride malo ceneje, ker pri nakupu kot komplet Wurkoss doda malo dodatnega popusta. In v tem primeru ni treba kupit več kot ene lučke, ker se magnetno stikalo šteje kot drugi kos, da prideš do 25% popusta.

Ni mi pa na ta način naenkrat uspelo kupit več kot enega kompleta lučka+stikalo. Sem moral opravit 3 ločene nakupe;) Glede na to, da je poštnina že vključena v ceno, je itak vseeno, samo malo več klikanja.

In pazit je treba, kot vedno, da plačaš v dolarjih, ne v evrih, ker je Paypalov tečaj slabši od bančnega. Prišparaš še dodatnih 70 centov.;)

V glavnem, lučka + baterija + magnetno stikalo pride 13,26 evra.

Dodatno vprašanje - kako Wurkkos pošilja robo? Gre mimo carinskega postopka pri nas ali ne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

perci ::

baterije nočem, magnetno stikalo bi pa imel ampak ga nisem sploh registriral :)

gregor ::

OKAPI

glej spodaj :D

gregor je izjavil:

Sem vprašal na FB Messenger glede DDV, carine iz wurkkos.com

Odgovor:

Hi Gregor,

So glad to get your message.
For the VAT fee, please no worry.
Your order payment already contains the cost of VAT.
We will not let you pay any extra costs.

Best regards,
Terry

matobeli ::

perci je izjavil:

Mimogrede, kakšne polnilce s štirimi sloti se te dni kupuje?


Če lahko preživiš z dvemi liion in 4 nimh sloti je ISDT C4 evo kar fina stvar.

49106 ::

18500 so itak redkost, al ne?

Okapi ::

gregor je izjavil:

OKAPI

glej spodaj :D

gregor je izjavil:

Sem vprašal na FB Messenger glede DDV, carine iz wurkkos.com

Odgovor:

Hi Gregor,

So glad to get your message.
For the VAT fee, please no worry.
Your order payment already contains the cost of VAT.
We will not let you pay any extra costs.

Best regards,
Terry
Samo to ni prepričljiv odgovor na vprašanje, ali pride mimo naše carine.

perci ::

matobeli je izjavil:

perci je izjavil:

Mimogrede, kakšne polnilce s štirimi sloti se te dni kupuje?


Če lahko preživiš z dvemi liion in 4 nimh sloti je ISDT C4 evo kar fina stvar.

Ne, iščem štiri liion. Po možnosti USB-C

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

Samael ::

Okapi je izjavil:


Mimogrede, a ni bolje vzeti lučke skupaj z baterijo? Za 2,6 dolarja več?


Kaj pa vem ... V teoriji da, ampak kot je nekdo pred tedni tu napisal, raje v svetilko vtakne svoje oz. poznani brand litijeve baterije, kot pa priložen generičen kitajski repack.

Tudi meni se je nabralo raznih kvalitetnih sanyo, samsung ... tako, da tudi če lučko uporabljam, se generične baterije (za katero ni nujno da je slaba, le pač ... boh ve) ne pritaknem ne več. Pa ne, da bi imel kakšen grozen predsodek, enostavno dam baterijo v kovinsko škatlo med druge, potem pa nimam več razloga da med dvajsetimi sanyo/samsung/sony v lučko vtaknem ravno sofirn repack baterije, ko pa imam v uporabi druge, verjetno zanesljivejše, kar pomeni da bo tole za 2,6 usd več zgolj navlaka.
Skratka, če veš, da boš baterijo za 2,6 usd dejansko uporabljal vsekakor. Vendar nas je tu najbrž kar nekaj takšnih, ki te baterije bomo več uporabili, ker imam v rotaciji druge, boljše. Pa tudi za te z znanim poreklom običajno nismo dali kaj bistveno več.
Samael != Samuel

lubej1 ::

Do sedaj še noben v tej temi ni poročal o carini... iz wurkkos.com
Upam, da tako ostane.

Sedaj pa vsi hitro nabavite 30 WK03 lučk:)), da ne boste potem več let pisali, da vam je žal da niste...

gregor ::

V začetku decembra bo 6,99 USD ;)

matobeli ::

perci je izjavil:

matobeli je izjavil:

perci je izjavil:

Mimogrede, kakšne polnilce s štirimi sloti se te dni kupuje?


Če lahko preživiš z dvemi liion in 4 nimh sloti je ISDT C4 evo kar fina stvar.

Ne, iščem štiri liion. Po možnosti USB-C


XTAR VC4SL, ampak je sam do nekih 18W skupne moči, pa še to na QC, tko da vprašanje če podpira PD. Je pa seveda USB C.

Druga opcija je mal naprednejši in močnejši XTAR DRAGON VP4 Plus pol pa iz alija nabaviš še en "barrel to USB C 12V PD" kabl oziroma adapter pa si tudi to rešil nekak.

Imaš tudi Nitecore Ci4, ki podpira 18W PD in QC ampak nima ekrančka, tko da diagnostika odpade.

Bi si mrbit mislil da imajo danes že vsi USB C PD, ampak ne...

Jaz sem si naredil za 4x 18650 polnit kar iz socketov ki jih priklopim na modelarski polnilc (ki gre do 8 celic in 500W), amapk je mal tečno ker moram met točno 4 baterije da jih polni, oziroma eno dummy ki je samo prevezava.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

koyotee ::

https://eu.nkon.nl/skyrc-mc3000.html

Če imaš viška €€€ :))
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

perci ::

Ne bi bil pravi luckar, če ne bi gledal na vsak eur :).

Xtar vc4sl zgleda obetavno, thx.

MisterR ::

Poglej si še dimenzije in težo, meni je bil podoben od xtara prevelika zadeva in sem vzel nekaj brez displaya, isto od xtara.

BCSman ::

Sem vzel v hoferju polnilno rocno svetilko za 10eur:
https://www.hofer.si/sl/p.casalux-bater...
Osram P8 5W 400lm
Zadeva sveti noro. Ce ze za 10eur dobis tako dobro svetilko, kaj dobis sele za 50eur direkt s kitajske?
Me zanima koliko polnjenj je baterija zmozna brez opaznih izgub moci.

Samael ::

/me globoko zavzdihne.

Kdo mu bo povedal?
Samael != Samuel

Kalibri ::

Tudi jaz sem vzel lučko iz Hoferja. Opažam, da ji ni mogoče zamenjati baterije.

matobeli ::

A je to že na USB C al še vedno micro furajo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

Kalibri ::

USB-C

Okapi ::

BCSman je izjavil:

Sem vzel v hoferju polnilno rocno svetilko za 10eur:
https://www.hofer.si/sl/p.casalux-bater...
Osram P8 5W 400lm
Zadeva sveti noro. Ce ze za 10eur dobis tako dobro svetilko, kaj dobis sele za 50eur direkt s kitajske?
Me zanima koliko polnjenj je baterija zmozna brez opaznih izgub moci.

Mu bom jaz povedal;). To so praktično najslabše cenene lučke, kar jih je mogoče dobiti. Na alixpressu so po 3-4 evre.

https://www.aliexpress.com/item/1005005...

In ja, v primerjavi s tistimi izpred 30-40 let res "svetijo noro", potem se pa počasi neha.



Malo prej je bil tule objavljen link na Wurkkosovo lučko za 10+ evrov, ki je neprimerno boljša od te iz Hofra. Sploh ni primerjave, kar se kakovosti tiče, stane pa enako

koyotee ::

Jaz ne bi ravno zaupal polnilnemu vezju v teh kitajcih. Daj če imaš multimeter pomeri koliko V ima polna baterija.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

matobeli ::

Še dobro da nimajo prav visoke kapacitete ;) Sicer pa pravjo da baterija ni izmenljiva, tko da pridt do baterije mogoče pomeni uničit vse skupaj.

A to se te lučke ki jih wurkkos uporablja kot škatlice za baterije? :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

Samael ::

Saj res, a je Wurkkos tisti, ki pri nakupu litijeve baterije, le te "zapakira" v takšno oz. podobno lučko, da ni težav pri transportu?

Drugače pa da, tole:


Okapi je izjavil:

Malo prej je bil tule objavljen link na Wurkkosovo lučko za 10+ evrov, ki je neprimerno boljša od te iz Hofra. Sploh ni primerjave, kar se kakovosti tiče, stane pa enako
Samael != Samuel

jb_j ::

Okapi je izjavil:

BCSman je izjavil:

Sem vzel v hoferju polnilno rocno svetilko za 10eur:
https://www.hofer.si/sl/p.casalux-bater...
Osram P8 5W 400lm
Zadeva sveti noro. Ce ze za 10eur dobis tako dobro svetilko, kaj dobis sele za 50eur direkt s kitajske?
Me zanima koliko polnjenj je baterija zmozna brez opaznih izgub moci.

Mu bom jaz povedal;). To so praktično najslabše cenene lučke, kar jih je mogoče dobiti. Na alixpressu so po 3-4 evre.

https://www.aliexpress.com/item/1005005...

In ja, v primerjavi s tistimi izpred 30-40 let res "svetijo noro", potem se pa počasi neha.



Malo prej je bil tule objavljen link na Wurkkosovo lučko za 10+ evrov, ki je neprimerno boljša od te iz Hofra. Sploh ni primerjave, kar se kakovosti tiče, stane pa enako


od tanovih mi ni nobena zdržala več kot 4 leta,

medtem, ko imamo te old school classic


(ki so stare že 20-30let)
in še vedno vse delujejo
(samo žarnico in baterijo treba zamenjat)

gregor ::

matobeli je izjavil:

Še dobro da nimajo prav visoke kapacitete ;) Sicer pa pravjo da baterija ni izmenljiva, tko da pridt do baterije mogoče pomeni uničit vse skupaj.

A to se te lučke ki jih wurkkos uporablja kot škatlice za baterije? :))


Ja, v taki lučki Wurkkos pošilja baterije. Sem dobil točno tako...

lubej1 ::

Očitno ste spregledali to objavo malo višje na tej strani :D

Slika pove vse ;)

lubej1 je izjavil:

ste kaj nabavili pri Wurkkos, sedaj ko imajo to akcijo?

sem gledal kaj se dobi, če se nabavi več kot 89 usd in očitno gre za generično jajce za 1 usd v katerega dajo baterijo, da ni težav pri pošiljanju...



:'(

GupeM ::

koyotee ::

Ne, kupi in poročaj :))
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

gregor ::

Dri3r ::

Jaz sem eno od teh cenenih hofer lučk, (po tem ko je stikalo prenehalo delovati) razdrl, pobral ven ledico in jo montiral v eno to starinsko lučko. Super projekt :))
 l

l

dri3r

gregor ::

če je kdo spregledaL, na wurkkos strani imajo še vedno 25% popust za te lučke:

Wurkkos WK03
https://imgur.com/a/74Tqr6I

Wurkkos TS21
https://imgur.com/a/tk8Xi2x

Wurkkos TS10
https://imgur.com/a/meau4Sp


TS21 za 21 USD je tudi super lučka
https://zeroair.org/2021/10/12/wurkkos-...
https://1lumen.com/review/wurkkos-ts21/

TS10 pa tako vsi pravi lučkarji poznajo :), gre za eno najbolj popularnih 14500 lučk

LP

Samael ::

gregor je izjavil:

TS10 pa tako vsi pravi lučkarji poznajo :), gre za eno najbolj popularnih 14500 lučk

Popularna? Predvidevam, da se hecaš :) A to je tisti grozni tripple na 14500 baterijo?
Samael != Samuel

49106 ::

A je Sofirn kakšno stopničko višje po kvaletiteti kot Wurkkos? Gledam (519A) Sofirn SC32 in Acebeam E70 mini, ki je sicer estetsko bolj zanimiva, ima pa tri ledice (dve preveč :)) in tudi precej dražja je.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Samael ::

Nah. Sofirn celo proizvaja nekaj lučk za Wurkkos.
Ampak saj v principu ni ne z enimi ne z drugimi, glede na ceno, nič narobe.
Samael != Samuel

49106 ::

Ampak saj v principu ni ne z enimi ne z drugimi


Niti slučajno nisem tega namigoval. Zanimalo me je, ker je Sofirnova nekoliko dražja (32$), nato sem opazil kupon za 20% :))
Glede na to, da pošiljajo iz Nemčije, dileme ni (tudi če fašem carino, bo vsaj dostava hitrejša).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Samael ::

Jaz mislim, da je kvaliteta podobna oz. enaka kot pri Wurkkos. Vsaj nekaj lučk (če ne vse) je tako ali tako izdelal Sofirn, nekatere identične celo prodajajo pod obema imenoma.

Hotel sem rečti, da Sofirn ni noben simbol odličnosti, na detajlih opaziš, da marsikje varčujejo (večina lučk ima že na oko precej beden knurling, ali pa so celo brez) kar pa bistveno ne vpliva na samo uporabnost in delovanje svetilke.
Sami po sebi niso nekaj blazno inovativni, po drugi strani pa neverjetno hitro sledijo trendom, ne prodajajo "starih" lučk oz. vsak model v kratkem časovnem roku prenovijo z novejšimi na trgu dostopnimi komponentami (napr Sofirn SP10 v1.0, Sofirn SP10 a/b, Sofirn SP10 v2.0, Sofirn SP10 v3.0, Sofirn SP10 pro...), kjer ni strahu, da bi dobil staro, ker te preprosto ni več nikjer (prednost, če imaš svojo lastno proizvodnjo), itd.
Reciva na kratko, da so okej, uporabne, zanesljive ampak brez presežkov.
Samael != Samuel

gregor ::

Samael je izjavil:

gregor je izjavil:

TS10 pa tako vsi pravi lučkarji poznajo :), gre za eno najbolj popularnih 14500 lučk

Popularna? Predvidevam, da se hecaš :) A to je tisti grozni tripple na 14500 baterijo?


Morda bi moral dati pod narekovaje: "popularnih" :D

Kolikor se spomnim je ta lučka bila vedno nekje pri vrhu raznih anket.

Je pa triple, ni tako zelo grozna ;)

kumer ::

ali je kdo od vas v zadnjem času kupil kakšno Convoy lučko?

včasih se je precej govorilo o njih, sedaj pa vsaj v tej temi ni več kaj dosti debate o njih

morda zato, ker cenovno niso tako več ugodne in pa zato ker je na voljo 100 različnih lučk z zelo podobnimi oznakami modelov

https://convoy.aliexpress.com/store/330...

LP

koyotee ::

Convoy je bil včasih in, zdaj pa je poplava cenejši in boljših proizvajalcev. Malo jih je povozil čas glede dizajna in ostalih zadev.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

gregor ::

Preveč modelov z preveč različnimi ledicami.

Imam pa še C8+, S2+ in seveda L6.
In kar nekaj njihovih torbic, v katerih pa niso njihove lučke. :))

b4d ::

Jaz obcasno kupim kaksno zgolj zaradi nove LED.
b4d.sablun.org
««
302 / 324
»»