» »

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Temo vidijo: vsi
««
261 / 318
»»

radmansdorf ::

Nabralo se mi je cel kup baterij, od AA do 21700. Rad bi eno škatlo za shranjevanje. Tako, da je lepo sortirano. Za 100 komadov vse skupaj recimo. Priporočate kaj?

matobeli ::

Sycroft:
Kolk pa majo C?
Ponavad piše zadaj na packu kolk se lahko filajo (5C je recmo nek standard za 40C baterijo), vsaj če je pack kaj vreden. Pa ne preveč zaupat majstrom ki ti obenem prodajajo robo.

Hitro filanje načeloma znižuje življensko dobo.

Sicer pa... 4S packi be bi smel bit zelo dragi. Nabavi jih še ene 5?

Sycroft ::

teli majo 100c:) 5packov ali pa ena orenk baterija:) sej sem na istem...mi pa ta nic ne prodaja zato mu pa verjamem:)

matobeli ::

Aja ok, če ma 100C pol ga lahk komot z 20A filaš :)

Ja nič, pol pa nared 7s3p pack iz najcenejših celic.

Recimo tole zgleda ok:https://eu.nkon.nl/lg-inr21700-m50t-485...

vzameš še izolacijske papirčke, mrbit celo spacerje (ni nujno) nekaj kovinskih trakov, pa daš enim našim zašvasat.
Kabel direktno na XT60 oziroma tistega ki ga uporabljaš, okol baterij pa daš eno večjo bužirko.

Dobiš kar lep pack z muchos kapacitete :)

Sycroft ::

sej te sem gledal. ampak je tko kt si reku. nabere se. 6s4p ali 7s3p cca 24 baterij, 90 evropskih, srajcke ker jih nimam v pozabljenem predalu kot samael, spacerji so sicer poceni, nikelj, pa enmu 10 eur da mi zasvasa al pa ce kupm budget welder, pa sem na istem kot ce kupim za 140 novega:) je pa res, da vsakega naslednjega naredim ceneje:P

mat xxl ::

radmansdorf je izjavil:

Nabralo se mi je cel kup baterij, od AA do 21700. Rad bi eno škatlo za shranjevanje. Tako, da je lepo sortirano. Za 100 komadov vse skupaj recimo. Priporočate kaj?


Tudi jaz bi eno tako, pa po možnosti še varno škatlo..... Sem zadnjič pospravljal, sem našel dve popolnoma napihnjeni telefonski bateriji, živa grožnja za požar, sem jih jasno odnesel med posebne odpadke, ker ja vas opozarjam, li ion raje odložite med nevarne odpadke, kot skladiščite, ker ko se li ionkam začne dogajati je noro veselo......

koyotee ::

Sta bateriji liion ali lipo?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

mat xxl ::

Bili sta ne vem v telefonih ... ne vem točno ..... lahko tudi LiNmc nisem gledal....

matobeli ::

(NATO) kovinski ammo box, z odvajanjem plinov preko negorljive tkanine (steklena vlakna, nomex?). youtube ima veliko dobrih zadev, ki delujejo. Vse skup pa kakšnega dvajsetaka stroškov.

Sycroft je izjavil:

sej te sem gledal. ampak je tko kt si reku. nabere se. 6s4p ali 7s3p cca 24 baterij, 90 evropskih, srajcke ker jih nimam v pozabljenem predalu kot samael, spacerji so sicer poceni, nikelj, pa enmu 10 eur da mi zasvasa al pa ce kupm budget welder, pa sem na istem kot ce kupim za 140 novega:) je pa res, da vsakega naslednjega naredim ceneje:P


btw, kaj pa dobiš za 140eur?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

barakus ::

Kje se pa dobi ammo box ugodno?

Sycroft ::

barakus je izjavil:

Kje se pa dobi ammo box ugodno?

tukaj:) jaz sem take gledal za baterije not tlacit https://www.bolha.com/militarije-vojni-...

@matobeli
tole dobis, https://www.lipo.si/izdelek/G-T5/terens...
vseeno me srbi.

matobeli ::

Hja, sploh ni pretirana cena za tale pack, 90eur je res sam za celice, če bi delal sam. Zdej če ne rabiš tako velike kapacitete bi lahko manjšega naredil iz 18650 in samo 2p. Odvisno a želiš 25x napolnit pack za drona al samo 10x.

Mam točno take ammoboxe, sam da je 15eur kar zasoljena cena, jaz sem jih enkrat ujagal cel ducat po 5eur/kom, pa še skoraj novi so bili (hitro začnejo rjavet). Nekje 10eur je pa primerna cena.

Pa ne pozabit konkretnega odvoda plinov nardit ;)

p.s: lahko pa počakaš da sestavim moj dirty cheap spot welder, pa vzameš tud ti nekaj takega:
https://banggood.app.link/ph5IVEejUeb

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

Samael ::

matobeli je izjavil:


Mam točno take ammoboxe...


A se ti da pogledati, koliko ta reč meri v višino (zunanji del) vključno s pokrovom?
Samael != Samuel

Sycroft ::

Ja sej pravim, ta prvi pack bo enaka cena, potem pa vsak naslednji cenejsi ker bom ze vse imel. Malo sem gledal po youtube in sem videl da je za par baterij skupaj zlotat super cheapo tale https://bit.ly/3lMVZ1z . Zdaj pa neham smetit, poiscem se kaksno mini edc lucko ugodno:) Takle amobox pa tudi jaz poiscem, ce ne drugega je treba svaka vprasat ce majo to pri slovenski vojski za stran.

Samael ::

Na poti s kitajske v pristanišče Rotterdam.
Nasedla ladja v Sueškem prekopu blokira za 8,1 milijarde evrov prometa na dan

Samo toliko, da se ne boste spraševali, kje za vraga spet lučke hodijo toliko časa. :D
Samael != Samuel

perci ::

Recesije ne bo povzročil koronavirus ampak ena jebena ladja :).

koyotee ::

EC01 zelena ali rjava 23,13€ s češkega skladišča, ni poštnine
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Samael ::

BlitzWolf® BW-P12 10000mAh 22.5W Digital Display QC3.0 PD3.0 SCP Dual Output powerbank v češkem skladišču s kodo BG3BigBWP12CZ pod 13 eur.
Poštnina 65 centov oz. v primeru dveh ali več kosov brez poštnine.
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Sycroft ::

Samael je izjavil:

BlitzWolf® BW-P12 10000mAh 22.5W Digital Display QC3.0 PD3.0 SCP Dual Output powerbank v češkem skladišču s kodo BG3BigBWP12CZ pod 13 eur.
Poštnina 65 centov oz. v primeru dveh ali več kosov brez poštnine.


mi je bilo prec žal ko sem šel gledat kaj se novega piše:) namreč 2 sta že na poti

Samael ::

Nikar tako. Zavedaj se, da v tem nisi sam, ter da si razumljen. :)

Total: US$29.98
BlitzWolf(R) BW-P12 10000mAh 22.5W Digital Display QC3.0 PD3.0 SCP Dual Output Input Smart Power Bank		
BlitzWolf(R) BW-P12 10000mAh 22.5W Digital Display QC3.0 PD3.0 SCP Dual Output Input Smart Power Bank
Capacity: 10000mAh	X2
Order Time:	2021-03-24 16:34:32
Shipping Method:	EU Priority Mail
Samael != Samuel

Sycroft ::

Medtem ko bodo pakirali, bodo pa se prekop odmašili pa smo zmagal. Kar naenkrat bo tolk robe, da jo ne bom mel kam dat. :)

gregor ::

Prekop je že online. :)

koyotee je izjavil:

EC01 zelena ali rjava 23,13€ s češkega skladišča, ni poštnine


Bi nabavil, če ne bi imel že 3, 4 doma.
Več ne štejem. :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregor ()

gregor ::

gregor ::

14500 FW3A





morda bo kaj iz tega...

LP

Samael ::

Pomanjšana verzija FW3A lučke? Na sliki je tripple - verjetno zgolj za dodati zbirki, medtem ko na sami uporabnosti ne pridobiš ničesar.

Ne vem, koliko ima pointa delati 14500 lučko s tremi ledicami. Doda težo, skrajša runtime, highdrain baterije v tem formatu so in bodo še vedno eksotika ... pri čemer že obstoječe moderne 14500 lavfajo na meji zmogljivosti in dajo na turbo za svoj format en preklemansko konkreten output (550 - kakšna pa celo 800lm). Karkoli več kot to bo še vedno zgolj na papirju oz. par sekundni turbo.

In, kar je najpomebnejše, bi/bo takšna lučka po velikosti in teži še vseeno konkurirala tistim najmanjšim 18650 lučkam (s trikrat daljšim runtimeom), tako da se izgubi osnovi point uporabe 14500 lučke. Na AA pa ne vem ... a bi/bo sploh delala?
Nisem impresioniran :P
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

kumer ::

VIP58 ::

Ker mi je EC01-XHP50/2 začela nagajat (delovna lučka v man cave), sem si omislil novo.
WURKKOS HD20
Vsestransko uporabna, XP-L HD, LH351D, 21700, magnet, USB-C, powerbank, hiCRI, power status, v skrajni sili jo daš lahko tudi na glavo :D
UI je sicer nenavaden, ampak se ga bom menda navadil :)



Too much of everything is just enough.

stroj66684 ::

radmansdorf je izjavil:

Nabralo se mi je cel kup baterij, od AA do 21700. Rad bi eno škatlo za shranjevanje. Tako, da je lepo sortirano. Za 100 komadov vse skupaj recimo. Priporočate kaj?

Edino kar mi pade na pamet je 3D tisk škatle recimo kot tule: https://www.thingiverse.com/thing:47580... . Če pa znaš modelirati pa po svoji meri.

koyotee ::

Jaz bi naredil leseno, pa se mi ne da :))
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

gregor ::

zelo čudna lučka bi naj prišla od Noctigon/Emisar (Hank Wang)

Emisar DT8






to pa sigurno ne bom nabavil :)

koyotee ::

Zgleda je dizajner dobil korono :))
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

knap ::

industrial design :D

Samael ::

Manker MC13 90.2 Limited Edition s kodo MC13-902 cca 30% off ($74.95).
Obe tubi (18650 in 18350) sta v paketu.
Output: 4500 lm, 600 metrov.
S 18350 tubo (format, ki meni sicer ni zanimiv) je najbrž najmanjša lučka s tako glomaznim outputom, čeprav najbrž s to baterijo ne prideš do maxa.
Samael != Samuel

gregc1 ::

Samael je izjavil:

Manker MC13 90.2 Limited Edition s kodo MC13-902 cca 30% off ($74.95).
Obe tubi (18650 in 18350) sta v paketu.
Output: 4500 lm, 600 metrov.
S 18350 tubo (format, ki meni sicer ni zanimiv) je najbrž najmanjša lučka s tako glomaznim outputom, čeprav najbrž s to baterijo ne prideš do maxa.

Se da dokupiti kakšno večjo tubo. da gre večja baterija notri?

Samael ::

Sanja se mi ne.
Tule http://www.mankerlight.com/contact-us/ lahko vprašaš :P
Samael != Samuel

lubej1 ::

je že kdo nabavil zadnjo verzijo (15 po vrsti ;)) FW lučk?

torej z 14500 ohišjem

https://budgetlightforum.com/node/77286

Samael ::

14500 format lučk imam res rad - ampak to bom skoraj zagotovo preskočil. Par objav višje na teh strani sem jo komentiral :)
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

gregor ::

izjemna flood lučka :D

perci ::

Nujna, torej?

koyotee ::

Ne, ker bo baterija počepnila :)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Samael ::

Exactly! :)
Kakšna manjših 18650 lučk s trikrat daljšim runtimom in podobno svetilnostjo ne bo nič večja in težja od te lučke.
Samael != Samuel

Samael ::

Sofirn C8F 3x XP-L 3500lm High Lumen LED Flashlight Triple Reflector Super Bright Tactical Torch with 4 Groups for Cycling Fishing Camping - Brown Set 2 ~flashsale $29.99

Tale C8 na steroidih s 3*XP-L LED je pa kar spodobne cene za "set 2", ki vključuje tudi 21700 baterijo in USB Charger. Mi je všeč :)
Samael != Samuel

49106 ::

A je kdo kje zasledil Olight M2R Pro Warrior v sivi barvi? Nkon jo je imel, pa sem predolgo okleval.

koyotee ::

Eh predrago, je*** olight, nikoli me niso pritegnile njihove lučke, dizajn in cena nista po mojem okusu. Sploh pa kaka grda zelenkasta svetloba...
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

gregc1 ::

Samael je izjavil:

Sofirn C8F 3x XP-L 3500lm High Lumen LED Flashlight Triple Reflector Super Bright Tactical Torch with 4 Groups for Cycling Fishing Camping - Brown Set 2 ~flashsale $29.99

Tale C8 na steroidih s 3*XP-L LED je pa kar spodobne cene za "set 2", ki vključuje tudi 21700 baterijo in USB Charger. Mi je všeč :)

sem kar naročil, čeprav mi usb mini ni všeč:) vendar je res poceni. hvala
vsebuje pa samo eno baterijo. se pravi rabim še eno. maš kakšen pameten predlog? (ponavadi ga imaš)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregc1 ()

Samael ::

Če se prav spomnim, te tri ledice skupaj za cca 3000 - 3500lm turbo potegnejo tam cirka 10A, tako da bi šel jaz tu na ziher in vzel baterijo, ki zmore nekaj več, recimo Molicel INR21700-P42A 4000mAh - 45A za 5.45EUR (ki sicer zmore precej več) je v tem segmentu najbolj ugodna, pa tudi precej futureproof.

Pa zaradi poštnine vzemi raje kakšno več, ali pa če imaš lučke v 18650 formatu ali nekaj ... da ne plačuješ €8.63 poštnine za eno baterijo. Potem, ko boš kupil še kakšno lučko pa spet novo baterijo.
Samael != Samuel

knap ::

na nkon.nl bi moral naročit nekaj baterij:

- 21700 high capacity in high drain
- 18650 high capacity in high drain
- 26650
- AAA polnilne

Kaj bi vi vzeli?

Hvala

LP

matobeli ::

-21700 Molicel P42A
-AAA Ikea Ladda, ali Fujitsu pro

Za 18650 in 26650 pa rabiš bolj definirat kolk draina rabiš. Ker v zgornjem spektru draina so nižje kaapcitete.

Samael ::

Pri 18650, če gre za lučke, najbrž katero onih treh 3000mAh/15 (in več) A?
Ampak ker ne cenovno ugodnih Samsung INR18650-30Q - 15A, ne LG ICR18650-HG2 3000mAh - 20A ta moment nimajo na zalogi, bo moral preplačati Sony US18650VTC6 3000mAh - 30A. Odlična high drain baterija sicer.

Pri 26650 imajo pa tudi slabo izbiro ta moment na nkonu. Če je 15A dovolj, so v igri Keeppower IMR26650 5500mAh - 15A, drugače pa skoraj raje Enercig 26650 4200mAh - 20A. Od tega, kar je trenutno pač na voljo.
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

gregor ::

to lučko pa že poznamo :)

https://zeroair.org/2021/04/22/convoy-n...



LP
««
261 / 318
»»