» »

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Temo vidijo: vsi
««
227 / 320
»»

Samael ::

Tam nekako do 80C baterije pridejo že v naših turbo lučkah, tako da upam, da je vseeno nekoliko več tolerance oz. če berem Samsungov datasheet za INR18650-30Q prav, mislim da je :)
Vsekakor pa da, naj bodo baterije, ki se močno kurijo, kvalitetne. Tudi če je baterija med uporabo v mejnem okviru 75 - 80C je lahko v notranjosti že preko 100C.


Introduction of INR18650-30Q


SPECIFICATION OF PRODUCT

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

koyotee ::

Prodam:
8x Sanyo 18650GA 3500mah button top, imajo manj kot 10ciklov(uporabljene v BLF GT) 30€ s poštnino.
Nitecore EA45S - nerabljena 25€
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

xgeorgex ::

Oj, za Convoy S2+ sst40 bo tale baterija prava?

Samsung INR18650-35E 3450mAh

Al kej drugega?

b4d ::

Jaz imam prav tako kombinacijo in je kul. Mogoce je kaj cenejsega, ampak ne spremljam.
b4d.sablun.org

Samael ::

Super je. Tudi cena (na nkon napr.) je ok.

Er333 ::

katero kvalitetno avtomehanično svetilko se splača vzet?
torej da ima kljuko za obesit in magnet. Pa da je dolga in ozka da gre med tesne prostore.
primer: https://www.scangrip.com/en-gb/shop/wor...
primer 2: https://www.hoffmann-group.com/SI/sl/hs...

Zimonem ::

Er333 je izjavil:

katero kvalitetno avtomehanično svetilko se splača vzet?
torej da ima kljuko za obesit in magnet. Pa da je dolga in ozka da gre med tesne prostore.
primer: https://www.scangrip.com/en-gb/shop/wor...
primer 2: https://www.hoffmann-group.com/SI/sl/hs...

Sicer ni ravno na temo ampak pri Hoffmanu še nisem naletel , da bi prodajali šrot. O samih svetilkah pa težko kaj rečem. Za te zadeve si jaz pomagam z

https://www.amazon.de/gp/aw/d/B07TV9MSZ...

Je pa bistveno krajša.

Samael ::

Zaradi MAP cene ni zaželjeno, da se poimenuje lučko s polnim imenom, ampak na nealsgadget se dobi nova fenixova keychain lučka s štirimestno kodo "E nič tri R" za nekaj pod 20USD. Dve ledici (bela in rdeča), type-C polnjenje, itd ...
Fenixove lučke znajo biti kar drage, medtem ko mi deluje tale za to ceno precej ok deal.

Direkt link (nisem odstranil aff of Freeme-ja z BLFja, kjer sem pobral ta deal): https://www.nealsgadgets.com/products/f...

kumer ::

Nov test:

Convoy H1 Headlamp Review
https://zeroair.org/2020/07/01/convoy-h...

Samael ::

Samael je izjavil:

C8 z Osram KW CSLNM1.TG za $17.99? Zanimivo.
Če ima res to ledico notri sicer ne vidim neke večje uporabnosti napram drugim (XML2 in XPL HI) C8 ampak sam domet bi znal biti pa kar hud za tako lahko, malo in relativno poceni lučko. Ta ledica brez kakšnega ekstremnega outputa v samih lumnih v "tapravi" lučki nese kilometer in več :)
Bom naročil, pa poročam, če je to to :)


Samael je izjavil:

+ green & red glass for C8 = $2 za šminkiranje, itak bo pasalo tudi v druge C8 najbrž :)

Mislim, da je real deal, opis je enostavno preveč natančen, lučkarski, tri različne opciju UI-ja (izbral sem 3 modes, brez blinkanja) pa tudi sicer v tistih predzgodovinskih review-ih Manta Ray znamke nisem našel nič takšnega, kar bi nakazovalo na scam. Bomo videli čez mesec pa pol al nekaj ... :)


Danes je prišla, ravnokar testiral in ... je real deal! :)

Nekateri tu že imate lučko s KW CSLNM1.TG ledico, za tiste, ki ne veste kaj tako zelo posebnega je s to rečjo, pa naj povem, da gre za ledico z izjemno fokusiranim, skoncentriranim, dolgim dometom. V tem pogledu nese nam bolj znane throw ledice tipa XPL HI, XHP35 HI, itd. Res tisto ... "batman" sign :)
Govorili smo že o Noctigon K1 in Manker U22 II, obe super lučki s to ledico, ampak žal tudi ne prav poceni, medtem ko je ta reč v dobro znanem C8 ohišju nekajkrat cenejša. Ne zdaj, da se v dometu prav kosa z omenjenima lučkama (premer reflektorja je vendarle ožji), je pa zato kompaktnejša in vseeno nese precej daleč.

mare85slo ::

Je kdo že probal zamenjat UI na lampah? Bojda se da Anduril "naložit" tudi na Astrolux FT03.

Anduril update

Kot pa vidim, je kar komplicirano...

Zgodovina sprememb…

Samael ::

Meni se zdi komplicirano in časovno zahtevno že nastavljati en ali drugi UI :p

Narsil in Anduril firmware sta si tako zelo podobna, obadva omogočata ogromno identičnih opcij oz. nastavitev, ni en boljši, drugi slabši, tako da ne vidim nekega posebnega benefita pri menjavi, razen mogoče v specifičnih okoliščinah, napr. da si navajen na en UI in želiš da imajo zato vse lučke, ki to podpirajo, identičen UI ali pa mogoče seveda igranje/testiranje z ljubiteljskega stališča.

mare85slo ::

Čudi me, da še niso ponudli upgrade preko USB polnilnega vhoda. Verjetno ni daleč tudi ta opcija :)

Vendar potem pade prodaja različnih modelov :D

Scaramouche1 ::

Kaj bi priporočali za lampico ki jo lahko daš v torbico?

Samael ::

Misliš kaj v smislu "močnejšega" obeska za ključe (Nitecore TIKI, Fenix E03R, Astrolux K1, Nitecore TIP ...) z integrirano baterijo za ceno med 15 - 20 USD ali pa ze kar konkretno mini lucko na naprimer AAA/10440 ali AA/14500 (napr. Sofirn SP10S, Lumintop Tool 2.0) baterijo za nekih 15 USD + baterija?

Če ti ni prevelika (pogooglaj za dimenzijami), predlagam z alija Sofirn SP10S in kakšno litijevo 14500 baterijo (dela tudi na klasične alkalne/NiMH AA, vendar je svetilnost v tem primeru pol manjša - pa še vedno povsem zadostna).

Lučke na AAA/10440 so sicer manjše, ampak se preklemansko močno segrejejo, zato v tem primeru raje predlagam kvalitetne zgoraj omenjene "obeske za ključe", kjer pa naj te naziv nikar ne zavede, glede na dimenzijo gre za preklemansko svetle zadeve.

Nič od tega pa ne kupuj za polno ceno. Po netu je polno dealov, ki ceno zbijejo na bolj realistično cenovno raven.

Aja, pa jutri nam ne pridi sem težiti kako smo čudni, ker nas zanimajo lučke - to že vemo :)

Scaramouche1 ::

Samael je izjavil:

Misliš kaj v smislu "močnejšega" obeska za ključe (Nitecore TIKI, Fenix E03R, Astrolux K1, Nitecore TIP ...) z integrirano baterijo za ceno med 15 - 20 USD ali pa ze kar konkretno mini lucko na naprimer AAA/10440 ali AA/14500 (napr. Sofirn SP10S, Lumintop Tool 2.0) baterijo za nekih 15 USD + baterija?

Če ti ni prevelika (pogooglaj za dimenzijami), predlagam z alija Sofirn SP10S in kakšno litijevo 14500 baterijo (dela tudi na klasične alkalne/NiMH AA, vendar je svetilnost v tem primeru pol manjša - pa še vedno povsem zadostna).

Lučke na AAA/10440 so sicer manjše, ampak se preklemansko močno segrejejo, zato v tem primeru raje predlagam kvalitetne zgoraj omenjene "obeske za ključe", kjer pa naj te naziv nikar ne zavede, glede na dimenzijo gre za preklemansko svetle zadeve.

Nič od tega pa ne kupuj za polno ceno. Po netu je polno dealov, ki ceno zbijejo na bolj realistično cenovno raven.

Aja, pa jutri nam ne pridi sem težiti kako smo čudni, ker nas zanimajo lučke - to že vemo :)


Jaz rabimo eno ali dve, ne zbiram jih kot dildote, drugače pa hvala za imena, bom poguglal..

Samael ::

Scaramouche1 je izjavil:

Jaz rabimo eno ali dve, ne zbiram jih kot dildote..

Razumem, da lučk ne zbiraš tako, kot zbiraš dildote, ampak saj te ni nihče vprašal koliko jih rabiš in kam jih boš vtikal, ampak ti zgolj pomagamo oz. svetujemo pri izbiri glede na vprašano.

hunter01 ::

Samael je izjavil:


Razumem, da lučk ne zbiraš tako, kot zbiraš dildote, ampak saj te ni nihče vprašal koliko jih rabiš in kam jih boš vtikal


Haha zdej sm se pa res nasmejal :))

Raptor F16 ::

Zadnjič sem v Merkurju dobil VARTA baterijsko svetilko za 20 EUR. Outdoor sport F20...

Zelo prijetna za držat, lepo narejena, silikonski ročaj in še fluoroscenten gumiran obroč ima okoli leče. LED žarnica, pa 3 leta garancije. Na nižji nastavitvi z dvema AA baterijama drži do 30 UR...

Iz gud za ta denar. Nekak podobnga ko BAHCO med rosfrej noži . Če rabiš kot orodje je odlično, če hočeš eksotiko pa žal nič posebnega.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

D3m ::

Zakaj mene nisi vprašal.

Za 28 EUR dobiš GP CR41 z li-ion.

https://www.mimovrste.com/rocne-svetilk...
|HP EliteBook|R5 6650U|

Samael ::

Škoda, da nista obadva vprašala ali malce pobrskala tole temo :) Obe lučki svetita, kar pomeni, da opravita osnovno delo, kar se pa ostalega tiče pa ... sta obe ostali nekako v prejšnem desetletju.
Za pol manj denarja dandanes kupujemo zmogljivejše, manjše, lažje lučke s sodobnejšimi komponentami. Za tole nas večina tu ne bi dala 5 eur (pa ne to vzeti kot snobizem ali škodoželni komentar, če malce karikiram, sta ti dve lučki to, kar je core2duo procesor danes v računalniškem svetu - denar ne raste na drevesu in p/p ratio je pomemben).

Jaz to samo lepše povem, kot bi vama povedal recimo @koyotee :)
Če bosta še kupovala kaj v tem smislu, predlagam, da pobrskata nekaj zadnjih strani te teme, pa ni hudiča, da se bo našlo za to ceno nekaj konkretno boljšega.

perci ::

Danes sem pri tastu po zmontiral eno led plafonjero v kopalnico. Pri tem opravilu mi je svetil s podobnim shitom kot tista varta (duracell sicer). In potem si je še upal reči, da sem mu to luč jaz dal :). Jaz sem mu seveda podaril On the road U18 ampak je očitno premajhna in ne ve kje jo ma :).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

Samael ::

perci je izjavil:

In potem si je še upal reči, da sem mu to luč jaz dal :)

Haha :)

No, saj resnici na ljubo, v sobi najbrž res ni potreboval kaj zmogljivejšega, mene je tam zgoraj bolj zmotila cena. Kitajski generiki z nalepko VARTA/GP vredni neke 4 eure/kos za ceno ene sodobne Astrolux EC01 (3500 lumnov, USB Type-C polnjenje, sodobna XHP50B-3V ledica, prilagodljiv UI ... - trenutno 24.99USD s kodo BGFLA19 na banggoodu) lučke.

perci ::

vidim, da starejši rabijo dve stvari:
1. luč mora biti dovolj velika, da je ne zgubi v predalu
2. UI mora biti samo on/off

Samael ::

Zato sem takrat tu tako zelo navijal za Zanflare F2 :)
Sprva so stale 9.99USD, zadnje mesece, predno so postale discontinued pa zgolj 4.99USD. Čudovite 2 x AA lučke :)
Medtem, ko so bile F1 bang for a buck v poplavi 18650 lučk, je bila F2 ena redkih res super AA lučk, vredna vsakega centa.

mare85slo ::

Če bo želel kdo kupit Emisar D4SV2 v Cyan barvi, te ni več na zalogi, niti je več ne bo (potrdil sam Hank preko emaila). Tko da verjetno bom naroču sivo verzijo :D

Če vsaj korone ne bo spet vmes...

Vidim pa, da daje ven neke nove KR1/KR4 izvedbe.

tac ::

Pozdrav,po dolgem času sem imel čas bolj temeljito preveriti svoj Astrolux EC01 in na žalost ni velike razlike v svetilnosti glede convoy S2+. Convoy kmalu postane zelo vroč, EC01 pa ne, čeprav je kao v turbo načinu. Po navodilih je pri prižgani lučki potrebno dvoklik. Pri meni sicer skoči na najvišjo svetilnost, vendar ta ni nič drastičnega. Ali jaz kaj delam narobe, ali imam defektno ledico, baterija je Samsung INR21700-40T ?

mat xxl ::

Samael je izjavil:

Zato sem takrat tu tako zelo navijal za Zanflare F2 :)
Sprva so stale 9.99USD, zadnje mesece, predno so postale discontinued pa zgolj 4.99USD. Čudovite 2 x AA lučke :)
Medtem, ko so bile F1 bang for a buck v poplavi 18650 lučk, je bila F2 ena redkih res super AA lučk, vredna vsakega centa.


Kak link, za te ugodne cene ?

VIP58 ::

@ tac
EC01 se po kratkem času kar konkretno segreje, nekaj strani nazaj sem objavil meritve segrevanja.

@ mat xxl
discontinued F1 in F2
Too much of everything is just enough.

koyotee ::

Jaz imam še dve F2 zapakirani, če koga zanima.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

mat xxl ::

Cena ?

koyotee ::

11€ s poštnino/kos. Ena je NW ena je CW.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

VIP58 ::

Danes dobil Astrolux EC03


 EC03

EC03



Probal zunaj in primerjal z L6, EC01 in S21A.
Izrazita floodka, nima centra, svetloba se razlije po veliki površini, zato ni mogoča primerjava z ostalimi lučkami. Skratka, wow efekt ni priložen:(
Za roke segret je pa odlična ;((
Too much of everything is just enough.

lopov ::

koyotee je izjavil:

11EUR s poštnino/kos. Ena je NW ena je CW.

Eno bi vzel, če je še na voljo, preferiram NW :)

Katero 18650 se pa zdaj priporoča?
Iz powerbankov mi je ostalo kar nekaj celic + imam polnilec, tako da bi za bicikel nabavil takšno.
Če obstaja bike nosilec je samo plus.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

koyotee ::

Ce mislis F2, deluje na 2xAA celici.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Tsunamii ::

VIP58 je izjavil:

Danes dobil Astrolux EC03


 EC03

EC03



Probal zunaj in primerjal z L6, EC01 in S21A.
Izrazita floodka, nima centra, svetloba se razlije po veliki površini, zato ni mogoča primerjava z ostalimi lučkami. Skratka, wow efekt ni priložen:(
Za roke segret je pa odlična ;((


Imam EC01 ..tak da bi tudi EC03 mogla bit v zbirki letos :D Kolk si dal zanjo..oz na kolk naj čakam popust ?

Btw - katera ti je bolj Ok..EC01 ali L6 ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tsunamii ()

VIP58 ::

Za EC03 sem v prednaročilu plačal US$35 plus poštnina.

EC01 in L6 sta tako različni, da jih je težko primerjat. Če rabiš dobro osvetlitev dalj časa, je L6 prava izbira, sploh z XHP70.2 ledico.
EC01 gre v žep, dovolj svetlobe za kakšno uro, ali dve. XHP50.2 ni ravno ledica po mojem okusu, nizek CRI nekako "prazna" svetloba, sploh CW.
Mislim da bo tale EC03 kmalu šla naprej, Z XHP50.2 3V sem zaključil za nekaj časa.
Too much of everything is just enough.

gregor ::

Jaz pa čakam na EC03 z cca. 5000K verzijo ledice, bi naj prišla čez cca 2 meseca.
6700K mi je preveč hladna svetloba

Še slike Noctigon K1, ki je bil zgoraj omenjen:

https://imgur.com/a/P5mb8cH





firbec ::

na BG so ratali zlatarji s poštnino
kaj izberete za manjšo lučko
Air Parcel Register za 2,2
ali se splača dati 6,5 € za EU Priority Line, pa imaš mir pred carino.
pred korono je bila večina poštnine 0 € ;(

Raptor F16 ::

Samael je izjavil:

Škoda, da nista obadva vprašala ali malce pobrskala tole temo :) Obe lučki svetita, kar pomeni, da opravita osnovno delo, kar se pa ostalega tiče pa ... sta obe ostali nekako v prejšnem desetletju.
Za pol manj denarja dandanes kupujemo zmogljivejše, manjše, lažje lučke s sodobnejšimi komponentami. Za tole nas večina tu ne bi dala 5 eur (pa ne to vzeti kot snobizem ali škodoželni komentar, če malce karikiram, sta ti dve lučki to, kar je core2duo procesor danes v računalniškem svetu - denar ne raste na drevesu in p/p ratio je pomemben).

Jaz to samo lepše povem, kot bi vama povedal recimo @koyotee :)
Če bosta še kupovala kaj v tem smislu, predlagam, da pobrskata nekaj zadnjih strani te teme, pa ni hudiča, da se bo našlo za to ceno nekaj konkretno boljšega.


Ej ne vem ampak glede na to, da sem jo kupil čisto tko sproti, ko sem šel v Merkur brez kakršnihkoli ekstra potnih ali poštnih stroškov, carine... plus dobil sem jo takoj isti dan...

Dunno... :P
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

perci ::

Lej, če si prišel v to temo po naknadno odobritev svojega nakupa, si falil temo :).

hunter01 ::

V začetku aprila sem naročil tole: https://www.aliexpress.com/item/4000719...

Žal danes odpiram dispute, ker čez 2 dni poteče protection, lučke pa še kr ni (3 mesece+).

Raptor F16 ::

perci je izjavil:

Lej, če si prišel v to temo po naknadno odobritev svojega nakupa, si falil temo :).


? Samo opisal sem kaj sem našel, da je dostopno v maloprodaji.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

VIP58 ::

@hunter01
Tvoja lučka se je najbrž izgubila na poti, oz zašla v napačne roke.
Sicer je še nekaj malega možnosti da jo dobiš, samo ne se preveč zanašat na to.
Pri omenjeni trgovini sem 22.06 naročil S11 prišla je 13.07.
Sicer zanimiva lučka za nezahtevnega uporabnika. Ima vse kar imajo velike:D, USB C polnjenje, magnet, zoom, indikator baterije in ugodno ceno.
 S11

S11


 S11

S11

Too much of everything is just enough.

matobeli ::

Raptor:ni panike dal si ekvivalent bigbang builda v temo ki je ekvivalent teme "kater PC kupiti", se zgodi
;)

jebat ga, tud bahco nož v resnic ni dober, ampak zgolj najcenejši ki je še pogojno sprejemljiv, če res ne moreš odkartat 6eur več za morakniv companion ki je prvi dejansko sprejemljiv.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

Raptor F16 ::

matobeli je izjavil:

Raptor:ni panike dal si ekvivalent bigbang builda v temo ki je ekvivalent teme "kater PC kupiti", se zgodi
;)

jebat ga, tud bahco nož v resnic ni dober, ampak zgolj najcenejši ki je še pogojno sprejemljiv, če res ne moreš odkartat 6eur več za morakniv companion ki je prvi dejansko sprejemljiv.


Eh... malo OFF

Za nož mi ne pade na pamet da bi se metal v neke denarje. Nož rabim za delat in Bahco je tukaj odličen za zunaj kaj odrezat in še enostavno se brusi, pa nerjavno jeklo ma ... idk. ni presežek je pa orodje ki se v PRAKSI obnese bolje kot vsak gensi šmensi nožek za 50+ eur z nevemkakimi rezili in detajli.

Tudi če ga izgubim, grem brez večjih skrbi po novega.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

hunter01 ::

VIP58 je izjavil:

@hunter01
Tvoja lučka se je najbrž izgubila na poti, oz zašla v napačne roke.
Sicer je še nekaj malega možnosti da jo dobiš, samo ne se preveč zanašat na to.


Mja, sej vem. Mi je zanimiva, sem upal da bo že junija tukaj. Ko dobim refund, najbrž še enkrat naročim, ker bi mel rad eno 18650, ki ima ledico na sredini in ne na robu.

Samael ::

@Raptor F16

Nisem pisal zato, da bi te kakorkoli kurcal ali ti jemal veselje, želel sem ti le povedati, da lahko danes za denar, ki si ga plačal za to lučko, dobiš konkretno boljšo, kakovosto lučko, pa še ostane ti mogoče par eurov. Pa, da nam v tej temi ni težko o tem razpravljati, svetovati, pomagati pri nakupu.
Nič zlonamernega ni bilo mišljeno.

Zdaj pa še nekaj drugega :)
Kot nekdo, ki redno vsaj pol oz. še več dopusta preživi med korenani in mahom, kampiranjem, bivakiranjem itd ... hkrati pa je navdušen zbiratelj nožev (lovskih, taktičnih, survival, preklopnih ...) si pa ne morem pomagati, da se ne bi obregnil ob "je pa orodje ki se v PRAKSI obnese bolje kot vsak gensi šmensi nožek za 50+ eur".
To seveda ni res.
V rangu 50 eur dobiš nože katerih obraba rezil bo nekajkrat manjša, kot pri omenjenem nožu, ki bodo konkretno dlje držali ostrino (kar pomeni, da boš za brušenje zapravil konkretno manj časa, življenja), katerega teh (recimo takol na hitro mi na pamet pade odlični Beretta Loveless, pa Marttiini hunter bowie, hkrati pa nekako v ta cenovni razred pade tudi nova SK-5 verzija Cold Steel SRK noža) pa boš imel, če ga ne boš ravno izgubil, kljub pogosti uporabi, mogoče za celo življenje.

Razumem pa "tudi če ga izgubim, grem brez večjih skrbi po novega" argument. Jaz jih sicer preferiram ne izgubiti :) Vsakomur svoje.
Drugače pa tudi jaz za tam nekako med 15 do 20 eur navijam za Mora nože. Res super zadeva za to ceno.
Samael != Samuel

koyotee ::

 Kershaw Blur

Kershaw Blur


Ko smo že ravno pri nožkih za 50€ :P
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

b4d ::

Preden hijackate temo z nozi :D

Nov C8+ iz Nealsgadgets je prispel!

https://www.nealsgadgets.com/products/n...


 Osram C8

Osram C8



Nazalost se ni bilo priloznosti za pravi test, ampak sem prav navdusen nad kompaktnostjo, prav pozabil sem ze kako mala je C8. Za pod noge si svetit seveda ni, throw pa je impresiven, ceprav mogoce neuporaben (W2 verzija je boljsa za uporabo, ker ima cisto malo manj fokusa in vec flooda).
b4d.sablun.org
««
227 / 320
»»