» »

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Temo vidijo: vsi
««
134 / 320
»»

Samael ::

Nisem. Govorim na splosno, kako obicajno deluje GB in zakaj za osebo, ki jo določena svetilka zanima ni brezvezen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Furbo ::

Aha, ko te človek vpraša nekaj konkretnega, odgovarjaš na splošno. Get it.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Samael ::

Na splosno?
Izjavil si neko oslarijo, jaz pa sem te popravil, da temu ni tako in razlozil zakaj. V povem kolegialnem prijazen tonu brez kakšnih zlonamenih nagibov. Nisem pa pri tem vedel oz. te razumel, da na osnovi tega smatras, da se bom jaz naprej zate zanimal za tocno dolocen group buy (in posledično temu, skoncentriran na samo svetilko, nisem bil pozoren na PM del v tem group buy-u - res grozno, aneda). Ni treba biti zdaj užaljen in iz tega delati ePenis contest.
Pošlji mu pač PM, če te lučka nenadoma zanima, pa čeprav kot trdiš je "na tisoče podobnih lučk na voljo takoj in ceneje" (kar v tem primeru gotovo ne drži).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

gregor ::

Ne se kregat :'(

Sem jaz že poslal vprašanje za ceno, javim ko dobim odgovor.

Morda cca 30 usd?

LP

Samael ::

Upam, da je pod 24.50EUR, to je bila namreč cena po kateri jo je z dvema kodama pred časom ponujal banggood (in jo nekateri v tej temi že imajo, drugi pa še pričakujemo) - pa dvomim. Ampak vredno poskusiti :) Je res fajna lučka.

gregor ::

ko javi, če javi, napišem tukaj
idealno bi bilo 20-25 usd ;), čim manj - tem bolje ;)

drugače pa koda MT046R še velja za 29,99 usd:

https://www.banggood.com/Wuben-T046R-3x...!A&utm_medium=Martin&utm_content=chendongling&cur_warehouse=CN

gregor ::

odgovor:



Thanks for contacting me!

TO46R price is $35, including a free 18650 and free shipping.
TO10R price is $32, including a free 16340 and free shipping.

How many would you like to have?

=the=


sedaj pa mi ni jasno, ali so to dobre cene?, so višje kot zgoraj navedena

so morda dražje zaradi preverbe če so ledice res 90 cri + baterije?

Samael ::

Meni osebno je to zadnje mesece najboljsa nova svetilka do 25 eur (kar sem mislil da ze parkrat zadnje mesece tu ponovil :)

Dvom tu, da XP-G3 triple res oddaja 90+CRI svetlobo (to pomeni, da svetilke producira svetlobo, ki prikaže objekte v kar se da realističnih barvah, podobno naravni svetlobi) kot deklarira Wuben je obstajal, ampak zdaj kot pravijo in testirajo je menda res 90+CRI.

Če je to cena group buya je po mojem boljse, da se jo vzame s tisto kodo, če je še veljavna, pri banggoodu.

barakus ::

Cakte, group buy je drazji od banggoda s kodo? Kje je tu logika?

gregor ::

Logika je napisana tukaj:

http://budgetlightforum.com/node/59513

*) Samples will be CRI-tested by maukka before collecting payments.


omenjeno je tudi tole

and includes a free 18650/16340 cell and free shipping!


vendar pa tudi v BG ponudbi je baterija vključena

tako da vsak sam mora presodit če mu "cri test by maukka" veliko pomeni

lučka je všečna, škoda da nima izbočenega, tršega stikala, da ima to "flat" stikalo
če ima kdo to lučko naj pove kako se obnese to stikalo

LP

gregor ::

Novica dneva, vsaj za mene :D

Hello
Your GT tracking: xxxxxxxxx DHL
Regards
NEAL


torej upam, da bo morda prihodnji teden že prispela, da bo v brezhibnem stanju in da bodo zraven baterije

lp

perci ::

Že vidim, da boš razočaran.

Celo večnost upanje, potem boš pa dobil neuporaben disko reflektor ;(.

koyotee ::

gregor je izjavil:

Novica dneva, vsaj za mene :D

Hello
Your GT tracking: xxxxxxxxx DHL
Regards
NEAL


torej upam, da bo morda prihodnji teden že prispela, da bo v brezhibnem stanju in da bodo zraven baterije

lp


Moja je rabila 2 dneva s kitajske.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

gregor ::

perci je izjavil:

Že vidim, da boš razočaran.

Celo večnost upanje, potem boš pa dobil neuporaben disko reflektor ;(.


se zgodi, bom že preživel ;), saj gre samo za lučko :)

koyotee je izjavil:

gregor je izjavil:

Novica dneva, vsaj za mene :D

Hello
Your GT tracking: xxxxxxxxx DHL
Regards
NEAL


torej upam, da bo morda prihodnji teden že prispela, da bo v brezhibnem stanju in da bodo zraven baterije

lp


Moja je rabila 2 dneva s kitajske.


bom vsako uro spremljal dhl tracking :), dvomim da bo tako hitro prispela, bolj me zanima ali bo davek... in pa če bo prispela v dobrem stanju in z baterijami

tisti ki so jih prejeli z "registered shipping" so nekateri prejeli pakete, lučke v grozljivem stanju, vse zmečkano, mokro, poškodovane lučke itd
prav nič lepe slike

dhl bi naj bil boljši kar se tega tiče, vsaj upam

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregor ()

koyotee ::


Zdaj pa veselo na delo :)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

mat xxl ::

Ali ima kdo višek onega modula za vstavit v luč, kjer gredo noter 3 x AAA baterije na koncu je pa še stikalo.

Zadeva mi namreč ne deluje oziroma stikalo ne deluje je skoz na ON, če kdo ima , kaj takega ali ve, kje dobiti....

To so namreč luči, kjer daš lahko noter eno močno bat ali pa z adapterjem 3 x aaa mislim, da je Led Lenser ..

bosmla ::

@mat xxl To mas ono plasticno? Mislim da samo originalna pase. Se pa da razstavit (sestavljeno z navoji) pa poglej kako naprej.

gregor ::

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Mavrik ()

koyotee ::


Na fotografiji je tudi Jacob A60, ta pride na vrsto drugič :)

SUNWAYMAN T25C
Zamenjava "zastarele" ledice XM-L2 za novejšo XPL-HI https://intl-outdoor.com/noctigon-xp20-...
in tudi nov driver 22mm FET +1 direct drive, z bistro HD OTSM 1.1.1 firmwareom http://budgetlightforum.com/node/56618

































Na koncu dodamo še lečo, mehanizem za zumiranje in zatisnemo z obročem kot na začetku, le v obratnem vrstnem redu.
Cena komponent za predelavo cca 19€.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Mavrik ()

knap ::

Zanimiva predelava.

-----

C8s - sedaj ko ni več convoy c8 za 13 usd je ta cena za thorfire lučko precej dobra

Gregor5816 ::

Pred časom sem spraševal za kolesarsko luč, kupil sem S2+ in nosilec. Zdaj bi rabil še nasvet glede baterije, katero 18650 kupiti?

perci ::

Še moja očiščena zbirka. Očiščena pomeni, da je kar nekaj lučk (npr. F1, On the road U18,...) že zapustilo zbirko, nekaj pa je podvojenih in niso na fotki.

Sedaj sem končal na (za normalnega smrtnika) običajnih 9 komadov :).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

Samael ::

@Gregor5816 S2+ je kar se 18650 baterij tice precej nezahtevna, tako da pase vanjo vecino baterij te dimenzije. Sam bi pa tu predlagal dobro staro preizkuseno Panasonic NCR18650B 3.7 V 3400mAh, kot solidno razmerje med kapaciteto in ceno.

@perci a pri Astrolux s1 dejansko uporabljas 18350 tubo/baterijo ali pa imas tamalo samo na sliki?
Katera ti je najljubsa... recimo, bi jo vzel na "samotni otok"? EDC25? :)

perci ::

Iskreno, še čakam 18350 baterije ampak ja - kupil sem jo zgolj zaradi možnosti uporabe te baterije.

Najljubša? Ah...težka. Vsak dan druga :). No, če bi se moral odločit, bi se verjetno za Klarusko. Od zgornjih lučk bi brez problema lahko pogrešil C8 (ok, morm jo met, ker jo mate vsi tok radi) in BD06 - nikoli ne uporabljam, čeprav mi ni slaba...ampak je pa grda ko smrt :))

S9 sploh ni tako švoh luč.

Če bi jih rangiral po tem, kako ljube so mi (ne po uporabnosti):
1. Klarus xt12s
2. L6
3. S9
4. EDC25
5. Imalent HR20
6. BD06
7. C8

Astroluxa, kot rečeno, še nisem sprobal v kratki varianti (ampak sumim, da bo med prve tri uvrščen), Kolesarskih lučk pa verjetno ne štejemo.

Pa ti? Se je kaj premešal vrstni red zadnje čase?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

Samael ::

Po uporabi gotovo.
Če mi je bila lansko leto najbolj uporabna Nitecore EC21, sem šel nekako po novem letu še na manjšo Utorch UT01, ki kljub velikosti (1 x AA lučka) z 14500 baterijo spravi iz sebe kar nekih neverjetnih 600lm (deklarirana je celo na 800) svetlobe. Mala super AA lučka na steoridih.
Lepo malo presenečenje mi je bila tudi CRELANT E3 (AAA/10440), ampak ni dorasla Utorch UT01.

Glede na priljubljenost pa ni bilo nekih sprememb. V zadnjem času ni bilo nekaj prav posebej pametnega, velike me pa pretirano ne privlačijo oz. tudi če kupim kakšno, ne pride v ožji izbor, ker mi je dejanska uporabnost vseeno nek faktor.
Še vedno vidim nekako enako Klarus XT12S/Nitecore EC21/Lumintop EDC25. Slednjo bi na lestvici komot nadomestil s sorodno, vendar sodobnejšo Klarus XT2CR, ampak pac ... subjektivna presoja, kjer pač človek nekaj izbere.

Velika pričakovanja imam od Wuben T046R, ki pa kar noče in noče prispeti :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Tsunamii ::

Pride kdaj Klarus XT2CR v akciji ?

firbec ::

Samael je izjavil:

Velika pričakovanja imam od Wuben T046R, ki pa kar noče in noče prispeti :)

Samael, navdušen boš nad Wuben T046R, fantastična lučka, zato verjamem da si neučakan ;)
Priporočam jo vsakemu zbiratelju lučk, koda MT046R za končno ceno slabih 25 € je še danes veljavna, moja je šla mimo carine.
A že dolgo čakaš ? Jaz sem jo dobil v 15 dneh, je pa res, da je bilo to pred kitajskim novim letom.

Samael ::

BlitzWolf(R) BW-ET1 XP-L V6 600LM Stepless Dimming Mini EDC LED Flashlight 14500/AA with Body Tube
Original Price: $29.95
Coupon Price: $16.99
Code:51517a

Mini lučka deluje na 1x AA ali 1x 14500 litijevo baterijo. Zraven dobiš še dodatno ohišje za 2x AA bateriji. Gumba za vklop pri tej lučki ne moreš zgrešiti :) Magnet na pokrovčku, brezstopenjsko prehajanje med 1% do 100% moč svetlobe (+ hitri turbo dostop), plus dodan beli difuzer svetlobe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

koyotee ::

Men je grda, ker ima tam okoli stikala tako narejeno :)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Samael ::

Na sliki. Ponavadi ko dobim te male AA lučke, v real izpadejo bistveno manjše, kot deluje na slikah, da bi kaj takšnega kakorkoli izstopalo. Je pa seveda kul, da jo v temi ne premetavaš po roki in iščeš tisto prekleto stikalo :P

Meni je kar všeč :) Vidim na tem videu, da je tudi magnet lahko odstranljiv.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

matobeli ::

Zakaj pa videvamo vedno več lučk z temi stranskimi stikali? Je z tailcap stikali kaj dejansko narobe, so dražji ali samo moda?

Samael ::

Ker je tako prav :P

Gumb na repu je običajno rešitev v cenejših svetilkah (čeprav to seveda ni nujno). Oba imata svoje pluse in minuse ampak ljudje načeloma preferiramo stranski gumb, ker svetilke ni treba držati v "taktični" pozi, kot pri gumbu na repu, jo je lažje vklopiti/izklopiti.
Mehansko stikalo na repu po drugi strani minimalizira možnost, da bi se lučka po nesreči vklopila v žepu. Tu je še parasitic drain baterije pri elektronskem stranskem gumbu, ki pa načeloma ni omembe vreden.

Še ena hecna stvar.
Pri stikalu na repu točno veš, kje je stikalo ampak tvoji prsti niso tam.
Pri stranskem stikalu ne veš točne lokacije, vendar so tvoji prsti zraven.

Konec koncev je samo stvar osebne preference.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Samael ::

Aja, še nekaj :P
Osebno preferiram stranski gumb, hkrati pa sem tudi bolj občutljiv, če ta stranski gumb ni kot je treba (se ga pretežko najde v temi, se prelahko po nesreči vklopi).
Pri gumbu na repu mi je v bistvu vseeno kakšen je, dokler svetilka v nekem prostoru lahko stoji pokonci (tailstand).

perci ::

vcas sem imel raje stranska stikala, pa se mi je okus spremmenil na repnega

firbec ::

tema je obsežna za iskanje, zato prosim za nasvet, katere 18650 baterije trenutno priporočate za flashlights - aliexpress ali BG

Samael ::

Pri repnem stikalu je ob pogosti uporabi svetilke precej več preprijemanja. Zoprno, če moraš med hojo na hitro preklopiti, ne da bi umaknil oz. obrnil luč stran, pa če nimaš druge roke frej, itd... in pa seveda tega ne moreš narediti v momentu, razen če lučko ves čas držiš v taktični pozi nad telesom, kar pa seveda pri neki običajni uporabi ne pride v poštev.
Pri strankem stikalu je palec ves čas na stikalu ali ob stikalu. Dosti bolj praktično za uporabo. Je pa hudič, če je ta gumb tako smotan, da se ga v temi pred vklopom išče.

Samael ::

firbec je izjavil:

tema je obsežna za iskanje, zato prosim za nasvet, katere 18650 baterije trenutno priporočate za flashlights - aliexpress ali BG

Kaj v tem smislu LiitoKala Lii-35A 3.7V 3500mAh NCR18650GA 10A ampak se jih je dobilo tudi ceneje, tako da prebrskaj še ostale liitokala trgovine na aliju.
BG ni tako poceni, razen če je kakšna posebna akcija ali pa rabiš specifičen tip baterije (naprimer high drain button top), ki se jih drugje za neko zmerno ceno ne dobi - sicer zna biti tu nkon.nl skoraj boljša opcija.

Aja, prej ko si vprašal Wuben T046R čakam že dober mesec. Je pa res, da je trajalo cca 10 dni, da so jo sploh poslali. Mogoče je ni bilo na zalogi. Fajn, da ti je všeč. Res deluje kot ena zelo solidna lučka :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Samael ::

Eno posrečeno čudo za $18.08 na fasttechu :P
LIETU RF836 LED Flashlight w/ Focus Zoom




Verjetno je el cheapo, pa tudi ledice najbrž niso CREE, pa baterije ima že notri ugrajene (ne vem, če se da menjati - mogoče se da), ampak pač... posrečena s temi 4 ledicami različne barve, zoomom in displayem porabe baterije :D

Gregor5816 ::

@Samael hvala, sem naročil NCR18650B.

Moja skromna zbirka:


Letos načrtujem dodat še eno ali največ dve (no, drugo bi verjetno podaril za darilo), če bo kakšna dobra akcija, potem pa bo to zame dovolj. Sicer so tudi druge lučke mamljive, ampak mi je škoda denarja, ker vem da lučk ne bom uporabljal toliko, da bi lahko upravičil nakup. V meni je malo Gorenjca. >:D

firbec ::

Samael je izjavil:

firbec je izjavil:

tema je obsežna za iskanje, zato prosim za nasvet, katere 18650 baterije trenutno priporočate za flashlights - aliexpress ali BG

Kaj v tem smislu LiitoKala Lii-35A 3.7V 3500mAh NCR18650GA 10A ampak se jih je dobilo tudi ceneje, tako da prebrskaj še ostale liitokala trgovine na aliju.
BG ni tako poceni, razen če je kakšna posebna akcija ali pa rabiš specifičen tip baterije (naprimer high drain button top), ki se jih drugje za neko zmerno ceno ne dobi - sicer zna biti tu nkon.nl skoraj boljša opcija.

Aja, prej ko si vprašal Wuben T046R čakam že dober mesec. Je pa res, da je trajalo cca 10 dni, da so jo sploh poslali. Mogoče je ni bilo na zalogi. Fajn, da ti je všeč. Res deluje kot ena zelo solidna lučka :)

Kaj pravite na te ali te
Za Wuben si pa najbrž ravno njihovo novo leto nabasal, pa zato niso poslali takoj.

radmannsdorf ::

firbec, jaz čakam te baterije. 6komadov 14,41EUR z dostavo vred.
Predvsem sem gledal da so iz uradne Liitokala trgovine, da sem bolj ziher. :)

Zgodovina sprememb…

Samael ::

S tem, da z drugega linka, kjer so dražje, tako ali tako ne pošilajo v slovenijo :)
Drugače pa radmannsdorf-ov link - najugodneje :)

@Gregor5816, potem se pa raje izogibaj te teme. Ena, največ dve... tu hitro rata dvanajst :P

firbec ::

hvala za priporočilo.

gregor ::

točno tako, ne več odpirat te teme ;)





če pa kdo želi bolj podrobno pogledat te lučke in nekatere druge pa lahko klikne tukaj:

https://slo-tech.com/forum/t425393/p584...

v zadnjem času sem dobil še nekaj S2+ in C8 a so že šle dalje
dobil sem tudi nitecore tini, pozor to ni tiny oz mini ampak TINI
slike sledijo ko bo več časa in bo bolj svetlo zunaj = sonce

kaj še čakam, lučko velikanko (BLF GT) in pa Emisar D1S, throw 2 km oz 0,7 km:D
z malo sreče bosta obe prispeli prihodnji teden

nato pa sledi premor pri nabavi lučk :)):D - upam, da to zadnje drži :)

kumer ::

koyotee ::

kumer je izjavil:

grk:

http://budgetlightforum.com/comment/129...


12 usd

...


Ni več free shippinga na GB?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Samael ::

Že vsaj kakšno leto ne za večino produktov pod 20 - 25USD :P

koyotee ::

Samael je izjavil:

Že vsaj kakšno leto ne za večino produktov pod 20 - 25USD :P


Novembra lani še ni bilo poštnine :)

No, prodal BLF GT za 300€ na ebayu :)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koyotee ()

Samael ::

koyotee je izjavil:

Samael je izjavil:

Že vsaj kakšno leto ne za večino produktov pod 20 - 25USD :P


Novembra lani še ni bilo poštnine :)

Mogoce za kaksen izdelek tu pa tam, ce si imel sreco. Bom pa menda (žal) ja vedel, lol :P
(tudi jaz bi raje brez postnine, ampak vecino izdelkov z GB pod cca 20USD je bilo skozi leto 2017 zal s postnino)

gregor ::

koyotee je izjavil:

Samael je izjavil:

Že vsaj kakšno leto ne za večino produktov pod 20 - 25USD :P


Novembra lani še ni bilo poštnine :)

No, prodal BLF GT za 300€ na ebayu :)


Lep zaslužek :)

Zakaj pa si prodal, je bila morda prevelika? ;)
««
134 / 320
»»