» »

Monitor EIZO ali ...

Monitor EIZO ali ...

sleser ::

Pac kupujem nov monitor, pa gledam nekako
Eizo F520
Iiyama pc en 17"
samsung 757NF

Kateri pa je po vasem najboljsi za oči, in pa se nasplosno kakovost?

bastadu ::

Mislim, da je Samsung 757NF dobil celo zlati monitor, kar ti lahko kar veliko pove...

kuglvinkl ::

Imam sicer 757NF, ampak EIZO nekako slovi kot RR med monitorji. Ampak, je pa 35k SIT dražji. Če imaš proračun tako velik, ti svetujem, da raje nabaviš 2×757NF. Se splača :)
Your focus determines your reallity

bradek ::

Zlati monitor = korupcija
Ne se ozirat na to a je dobil ZM al ne.

lp
Brad3K

kuglvinkl ::

Če te res zanima EIZO, imam mail od nekoga, ki ga prodaja za 75k SIT, novega, nerabljenega. Stal je čez 100k SIT.
Your focus determines your reallity

bradek ::

EIZO monitorji so bili svoje case top of the top. Kako je zdej nevem ker jih ne poznam. Iiyame tanove niso dobre, ena generacija nazaj so super monitorji. Trenutno so zelo zelo dobri monitorji LG (tocnega modela ne vem, se pa lahko pozanimam, pri 17" in 19" dva prou posebi izstopata, cena je pa seveda temu primerna) in pa Samsungi.

lp
Brad3K

Gh0st ::

Če maš keš, DEFENITIVNO EIZO!!!!!!
Jest sploh ne bi razmišljal! To so res vrhunski monitorji.

Kar pa se tiče LG, jest mam 4 leta star FLATRON (flat screen model) model in je biu že 2x na servisu zarad iste napake (uničen RGB modul) in zadnjič zaradi kratkega stika na napajalniku znotraj monitorja. GLede njihove kvalitete se ne bi preveč nadejal, mi je pa serviser reku, da so zamenal komplet elektroniko in res sm opazu bl čisto in mirno sliko, skorej tko k LCD... res ql!
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

andrej ::

Da, EIZO-ti imajo veliko ime, ki pa ga vcasih ne upravicijo, se posebej ce upostevamo ceno. Ce mas dinar in ti ni zal dal malo vec potem EIZO. Drugace pa lahko na trgu najdes vec monitorjev, ki imajo bistveno bolje razmerje kvaliteta/cena.

bradek ::

ghost: kakor sm reku...govorim o casovnih obdobjih... trenutno bi jest ce bi kupoval kupil LGja ker so res svetovni. Sam folk jih ne pozna pac. Tut IBMovi diski so bli vcasih super in tiptop in oh in sploh...danes se je zadeva obrnila in je zamenjal mesto WD. Iiyame so bile dobre. Zadnja generacija smrdi.


dodatek: Trenutno sproscam svoje oci na Eizotovem LCDju... ja zadeva je nice. Res nice :)

lp
Brad3K

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bradek ()

sasox ::

Kupil EIZO in bom verjetno tudi ostal na EIZO-tu (pod pogojem da bojo odlični kakor so sedaj;)). Ni mi žal niti tolarja! Enostavno r0x :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sasox ()

Gh0st ::

Lucky bastards!:|
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

Tjulenj ::

jest tut toplo priporočam eizo-ta... mam sicer samo 15" pa vseen, zravn mam hyundai-ja k je dobil zlati monitor pa nevemkaj še use, ampak je kvaliteta slike občutno slabša. sej drgač ne opazš razlike, sam ko sta pa eden zraven drugega pa oba isto sliko kažeta... je pa ogromna razlika.

Dr_M ::

haj jest sm ze vidu par eizotov, 20-21", novejsih in starejsih, ampak sm biu vedno znova zelo zelo razocaran na njimi.slaba slike, nizke locljivosti, mejhne osvezevalne frekvence...ampak to ne ksni najcenejsi modeli, ampak za 400k+ sit.nikol neb zamenu nobenga eizota za mojga samsunga :))
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Binji ::

Jst mam staarga EIZOta 17'' pa ga ne zamenjam za nobenga druzga. Fajn kontrast, avtomatsko nastavi velikost slike, podpira 1600x1200, vse farbe lahko posebej nastavis, 3 barvni nacini, 2 inputov.........
Najboljsi del..leto pa pou nazaj sm ga dobu za 33.000SIT>:D
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

sleser ::

kuglvinkl : me kar zanima tisti rabljeni EIZO, zanima pa me zakaj ga prodaja, ce je tako dober.

kuglvinkl ::

Ti mi pošlji mail (ki je v profilu), potem, ti bom pa jaz skopiral njegove odgovore meni.
Your focus determines your reallity

Ariborn ::

Ko bo denar imam namen kupit en superduper LCD za delo s fotografijo in grafiko.
Sicer če denar nebi bil overa, nebi razmišljal o ničemer drugem kot Eizo LCDjom, tako pa tehtam kvaliteto in ceno.

Zanima me koliko se razlikujejo Eizo ColorEdge 24.1" CG242W, 24.1" CG241W, 22.5" CG232W, 22.2" CG221 in Apple Cinema. Je še kašna druga opcija oz. kaj je naj izbera za to področje dela in okrog 1000€?

hvala


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

21" CRT monitor

Oddelek: Kaj kupiti
201652 (1293) iso2000
»

Eizo LCD

Oddelek: Kaj kupiti
91651 (1442) klemen338
»

Najboljši 19" CRT monitor?

Oddelek: Kaj kupiti
141260 (1147) kuglvinkl
»

Ocenite konfiguracijo

Oddelek: Kaj kupiti
221205 (935) Gejmer
»

Monitor?

Oddelek: Strojna oprema
181941 (1666) ||_^_||

Več podobnih tem