» »

Vrednost starejših (rabljenih) računalnikov ali komponent ter druge elektronike

Vrednost starejših (rabljenih) računalnikov ali komponent ter druge elektronike

Temo vidijo: vsi
««
143 / 183
»»

scipascapa ::

epecar: 100 bi moral dobiti.....

MikecD ::

Koliko nastavim ceno za ta sistem?

Monitor: DELL IPS SE2416H
Procesor: Intel i7 6700
Matična plošča: MSI B150 Bazooka plus
Pomnilnik: Crucial 16GB KIT(2x8GB) DDR4-2133
Napajalnik: EVGA 500W Bronze
Grafična kartica: EVGA GEFORCE GTX 960 SSC(Superclocked) 2GB GDDR5 ACX 2.0+
Ohišje: CoolerMaster N300
DVD: ASUS 24x DRW-24F1MT

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MikecD ()

lonewolf_ ::

Vrednost ssd 120gb EVO 840? Menjava za 1tb disk, vse vredu z njim.. življenjski zapis ~10tb menda
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

BorutK-73 ::

15€

lonewolf_ ::

samo? :D se mi ne splača prodat..
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

bajsibajsi ::

lonewolf_ je izjavil:

samo? :D se mi ne splača prodat..


Koliko pa bo, ce so novi (ne Samsung) 120 GB SSD-ji ze za 20 evrov. Na GB je bil par dni nazaj 120 MLC random brand za 21 eur.

edit/ 24, ne 21 eur https://slo-tech.com/forum/t318356/p603...

Vrednost rabljene GTX 960 4GB?

Zgodovina sprememb…

bajsibajsi ::

Jao, tu zdruzi objavo od vceraj; tam kjer bi bilo pa potrebno, pa ne.

Vrednost rabljene GTX 960 4GB?

jero_no1 ::

lonewolf_ je izjavil:

Vrednost ssd 120gb EVO 840? Menjava za 1tb disk, vse vredu z njim.. življenjski zapis ~10tb menda


Vreden je 20€, ker je vseeno precej boljši od tistih kitajcev.
Čeprav bo Hojnik zdaj protestiral, da zaradi read degradation ni vreden nič. Je pa še zmeraj Samsung in je zanesljiv.

BorutK-73 ::

lonewolf_ je izjavil:

samo? :D se mi ne splača prodat..

SSD-jev se ne splača prodajat, daj ga raje v kakšen starejši PC.

Generton ::

Zanima me realna vrednost GTX 1060 6gb Zotac AMP! Prodal bi jo zaradi nadgradnje sistema na 1070 ali 1080 odvisno od financ. Kartica je bila uporabljena v racunalniku na katerem so se igrale igre in montirala glasba. Stara je 9 mesecev in ima se dobri dve leti garancije pri Mindfactory.

matobeli ::

Pomojem ene 20-30% manj od cene ekvivalenta trenutno, odvisno tudi koliko hitro želiš prodat.

Za slovenijo "realna" pa poglej cene na bolhi in usekaj 10% manj od najcenejše, pa bi se moralo prodat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

Dzhimen ::

Lp. Bi mi znal kdo mogoče podati oceno za koliko bi prodal računalnik po komponentah:
- i3-6100 + Gigabyte H110m obična plata + 2x4GB DDR3 RAM
- 3TB Seagate disk
- XFX 550W napajalnik

Staro cca. 2 leti. Hvala! :)

MikecD ::

Koliko bi lahko pričakoval okvirno za ta sistem, star 2 leti? Bolho sm pregledal ter si ne morem neke prave cene ustvarit, zelo varira vse skup.

Monitor: DELL IPS SE2416H
Procesor: Intel i7 6700
Matična plošča: MSI B150 Bazooka plus
Pomnilnik: Crucial 16GB KIT(2x8GB) DDR4-2133
Napajalnik: EVGA 500W Bronze
Grafična kartica: EVGA GEFORCE GTX 960 SSC(Superclocked) 2GB GDDR5 ACX 2.0+
Ohišje: CoolerMaster N300
DVD: ASUS 24x DRW-24F1MT

masterx120 ::

Mene zanima za tale prenosnik
Acer prenosnik Aspire F5-573G-59WT
i5-7200U 2.5ghz
8GB ddr4
SSD256GB
GTX950M
15,6FHD
win10

Kupljen je pa bil 05.1.2018 pri mimovrste.

BorutK-73 ::

cca500-530EUR
če se gre za tega:
https://www.mimovrste.com/multimedijski...

Zgodovina sprememb…

matobeli ::

Imam en star, ampak še ne antičen, PC, ali je kaj/komu vreden?

-CPU: AMD Sempron 2200+ (SDA2200DUT3D)
-RAM: Patriot Memory Signature 1 GB DIMM 400 MHz DDR Memory (PSD1G400H)
-MB: ABIT NF7 (ne dela LAN)
-GPU: CLUB3D RADEON 9250 128MB AGP 8x
-PSU: Macron MPT-350
-Floppy
-DVD rom (mogoče celo rw)

Vse deluje že leta. Na MB ne dela LAN port, je zraven razširitvena mrežna (100Mbit).
Načeloma se da dobit tudi HDD (IDE), sam ga moram najprej temeljito prepisat.

Gledal sem cene na ebayu, niso slabe, mogoče se mi bo najbolj splačalo kar gor obesit ;)

frudi ::

matobeli je izjavil:

Imam en star, ampak še ne antičen, PC, ali je kaj/komu vreden?

-CPU: AMD Sempron 2200+ (SDA2200DUT3D)
-RAM: Patriot Memory Signature 1 GB DIMM 400 MHz DDR Memory (PSD1G400H)
-MB: ABIT NF7 (ne dela LAN)
-GPU: CLUB3D RADEON 9250 128MB AGP 8x
-PSU: Macron MPT-350
-Floppy
-DVD rom (mogoče celo rw)

Vse deluje že leta. Na MB ne dela LAN port, je zraven razširitvena mrežna (100Mbit).
Načeloma se da dobit tudi HDD (IDE), sam ga moram najprej temeljito prepisat.

Gledal sem cene na ebayu, niso slabe, mogoče se mi bo najbolj splačalo kar gor obesit ;)

Edina kaj vredna komponenta tule je matična plošča, pa še tej zniža vrednost nedelujoč LAN in to, da ne gre za -S model. Če se ti da zajebavat z Ebayem, jo objavi tja za 40€ pa morda najdeš sčasoma nekoga, ki jo vzame. Pri nas lahko poskusiš prodati celo kišto ali samo matično ploščo, v vsakem primeru ne pričakuj več od 10€ ali max 20€.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

NecroFlex ::

@Dzhimen
komplet CPU, EAM in MB bi rekel 100-120€, zdaj a je DDR3 ali DDR4 ram? Ker 6000 serija je imela DDR4 samo nekatere plate so imele DDR3 slote.
HDD kakšne 50€
PSU 20€

@matobeli
realno je vreden bolj na kilažo kot karkoli drugega, ABIT plate so iskane, samo gledano da je LAN fuč ji kar zbije ceno, samo v Sloveniji pomoje ne boš našel nobenega ki to kupuje, Ebay je edina opcija, samo še to bolj samo plata kot karkoli drugega (ali pa combo plata, ram, cpu pa lan kartica, lažje in ceneje poslati ker ostale komponente so meh)
Asus ROG Strix Scar II GL704GW:
i7-8750H | 32GB DDR4 2666MHz | RTX 2070 8GB | 2TB NVMe SSD + 1TB SATA SSD

MihaK3 ::

Kaj pa je fora teh ABIT plat da so iskane?

frudi ::

Ne vse Abitke, bolj tiste, ki so bile svojčas med najboljšimi in najbolj priljubljenimi izbirami v svojem razredu, tipično zaradi možnosti navijanja in velike izbire BIOS nastavitev.

Recimo Abit plošče za Slot 1 in Socket 370 z Intel BX440 chipsetom (BH6, BX6, BM6, BE6, BX133), za Socket A z nForce2 chipsetom (NF7, NF7-S), tudi za zgodnje Socket A procesorje z Via KT133 serijo chipsetov (KT7, KT7A), zagotovo sem pozabil še kakšno popularno... vsaj te so vse precej iskane, tako da se prodajo hitro in za lep denar.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

kuglvinkl ::

Pred 10 leti sem prodal nf7s z tb 1700+ za 20 evrov iirc. A danes bi dobil vec :)?
Your focus determines your reallity

matobeli ::

Zgleda da res :)

kuglvinkl ::

Haha:)
Your focus determines your reallity

frudi ::

Jaz sem tudi že dolgo nazaj prodal NF7-S in T-breda 1700+. Ne spomnim se več, za koliko. Danes se kaj takega na ebayu komot proda za 60€ ali več. Ob tem da procesor ni vreden skoraj nič, vse odpade samo na ploščo :)

Še huje je, da sem pred časom vrgel stran eno škatlo stare računalniške krame (tedaj stare 10, 15 let). Vključno s par zadevami, zaradi katerih se sedaj, ko zbiram staro opremo, tolčem po glavi; recimo Diamond Monster Sound MX300, pa DFI Lanparty UT NF3 in še kaj. Pred par meseci sem bil cel vesel, ko sem to isto zvočno uspel kupiti na ebayu za 'samo' dobrih 40€, običajno se prodaja za nekje 50-100€ :S
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

MihaK3 ::

Meni je malo žal, da sem pred cca 15 leti vrgel stran popolnoma delujoč 286 komp (s turbo gumbom!) in pa približno istočasno se je nekam izgubil še en socket 7 pc s pentiumom 200 in Voodoojem (ga je imel najprej en kolega, potem se je pa za njem izgubila vsaka sled)

kuglvinkl ::

Zakaj ti je zal?
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

__Devil__ ::

Dober večer,

Zanima me koliko je vreden moj pc:

CPU i7 920 D0
6 Gb Ram 1600Mhz Corsair Dominator
grafična Ati GTX 285x 3gb
napajalnik LC 750w
ohišje antec 1200 big tower
CPU hladilnik Cooler Master v8
zvočna kartica creative x-fi
ssd disk intenso 120gb

Koliko bi dobil za ta računalnik? Hvala!

bajsibajsi ::

frudi je izjavil:

Ne vse Abitke, bolj tiste, ki so bile svojčas med najboljšimi in najbolj priljubljenimi izbirami v svojem razredu, tipično zaradi možnosti navijanja in velike izbire BIOS nastavitev.

Recimo Abit plošče za Slot 1 in Socket 370 z Intel BX440 chipsetom (BH6, BX6, BM6, BE6, BX133), za Socket A z nForce2 chipsetom (NF7, NF7-S), tudi za zgodnje Socket A procesorje z Via KT133 serijo chipsetov (KT7, KT7A), zagotovo sem pozabil še kakšno popularno... vsaj te so vse precej iskane, tako da se prodajo hitro in za lep denar.


Imam delujoco plato z Intel BX440 chipsetom, slot 1 in integrirano Riva TNT. Pa nekaj kompatibilnih delujocih 333 in 400 MHz CPUjev. :)

NecroFlex ::

@Devil
Cel PC: cca 150€
Plata sama po sebi, odvisno katera: cca 100€

Bolje ti je prodati po delih, več dobiš od tega, 1366 plate so še vedno dokaj iskane.
Asus ROG Strix Scar II GL704GW:
i7-8750H | 32GB DDR4 2666MHz | RTX 2070 8GB | 2TB NVMe SSD + 1TB SATA SSD

frudi ::

Poleg 1366 plate je ostalo nekako takole, če se proda po delih:
- i7 920 - 20€
- grafična - malo so zamešane oznake, ATI ne gre skupaj z GTX, tako da sklepam, da gre za Radeon R9 285X. Ta bi bila vredna kakih 60€+
- LC 750W PSU - 10-20€
- Antec 1200 - 20€
- Creative X-Fi - 10€ če gre za Xtreme Gamer/Audio, 20€ če je Xtreme Music, 40€ če je Platinum
- Intenso 120GB - 15€

Bolj se splača prodati po delih, ampak boš nekatere vsaj pri nas lahko prodajal kar nekaj časa. Sploh zvočno, ohišje.

@bajsibajsi - idealno za kakšen DOS/Win9x retro gaming rig ;). Ali pa lahko daš na ebay, BX440 plate so precej iskane. Sicer če je Riva TNT integrirana, potem verjetno ni AGP slota na plati, ali pač? Če ga ni, je to kar velik minus. Lahko pa je še vedno osnova za dober retro rig, če daš zraven kako solidno PCI grafično.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

lopov ::

frudi je izjavil:

Jaz sem tudi že dolgo nazaj prodal NF7-S in T-breda 1700+. Ne spomnim se več, za koliko. Danes se kaj takega na ebayu komot proda za 60€ ali več. Ob tem da procesor ni vreden skoraj nič, vse odpade samo na ploščo :)

Še huje je, da sem pred časom vrgel stran eno škatlo stare računalniške krame (tedaj stare 10, 15 let). Vključno s par zadevami, zaradi katerih se sedaj, ko zbiram staro opremo, tolčem po glavi; recimo Diamond Monster Sound MX300, pa DFI Lanparty UT NF3 in še kaj. Pred par meseci sem bil cel vesel, ko sem to isto zvočno uspel kupiti na ebayu za 'samo' dobrih 40€, običajno se prodaja za nekje 50-100€ :S


Mam delujoč komp z DFI Lanparty UT NF3 :) Ubistvu se ga ne morem znebit, sem ga že dal naprej sorodstvu pa se je vrnil. Če se ne motim je gor še moddan GF3 z bios patchem za Quadro. Eno sranje od plate, bastard child nvidie, nikoli ni bilo dobre podpore za ta chipset. Ves čas neko hekanje drajverjev itd ... Sem pa preigral veliko noči CS 1.4/1.6 ter kasneje CSS. Eh, nostalgija ...

Generton ::

Pozdrav, zanima me, ce je kdo ze kje iskal kake tuje (Evropske) strani, kjer se prodaja rabljena elektronika, nekaj v stilu malih oglasov na Slotech ali bolhe.

Hvala za pomoc :)

matobeli ::

Seveda obstaja.

Ebay :)

Generton ::

matobeli je izjavil:

Seveda obstaja.

Ebay :)

To poznam :P mislil sem kaj bolj lokalnega oz. Domacega za posamezne drzave.

matobeli ::

Verjetno je v državah kjer imajo lokalni ebay ta izrinil podobne oglasnike, ker je pač defacto boljši od nekih čudnih alternativ ala bolha.com

Od ostalih poznam samo njuskalo.hr

Ijus ::

maš amazon.de/used
pa chickenpokpok.com
Corpse & Mrhovina, Inc.
https://soundcloud.com/rising-night-wave
https://soundcloud.com/extus

matobeli ::

Ijus je izjavil:

chickenpokpok.com


men samo kitajsko hrano ven meče

Generton ::

Pozna keri spletno stran samonajbolje.hr oz. Ce je legit?

Ijus ::

matobeli je izjavil:

Ijus je izjavil:

chickenpokpok.com


men samo kitajsko hrano ven meče


matobeli. zafrkaval sem se. :)
Corpse & Mrhovina, Inc.
https://soundcloud.com/rising-night-wave
https://soundcloud.com/extus

MikecD ::

Monitor: DELL IPS SE2416H
Procesor: Intel i7 6700
Matična plošča: MSI B150 Bazooka plus
Pomnilnik: Crucial 16GB KIT(2x8GB) DDR4-2133
Napajalnik: EVGA 500W Bronze
Grafična kartica: EVGA GEFORCE GTX 960 SSC(Superclocked) 2GB GDDR5 ACX 2.0+
Ohišje: CoolerMaster N300
DVD: ASUS 24x DRW-24F1MT

Kaj noben noče al je prevč len da bi dal okvirno ceno, za kulk lahk prodam tole?

gddr85 ::

cca 400e

MikecD ::

400 eur je bedarija, je vredn več. Za tak dnar se prodajajo sam plate, procesor pa rami brez ostalega.

Cene na bolhi so okol 900, 800 eurov, sam to je pa preveč.

600 - 700 sm mislu dat ceno?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MikecD ()

matobeli ::

Kompleti se švoh prodajajo. Sploh ker imaš relativno švoh grafično oziroma tak komplet bi se super razumel z kakšno 1060 6G.

Bolš da po kosih prodaš, mogoče do ene 500eur prideš.

Sicer pa, če se ti ne mudi, daj ceno 600eur, pa boš takoj videl če bo kaj odziva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

gddr85 ::

cca 450e je pomoje čist ok cena za vse skupaj, po delih pa res dobiš mogoče še več

matobeli ::

frudi je izjavil:

Če se ti da zajebavat z Ebayem, jo objavi tja za 40€ pa morda najdeš sčasoma nekoga, ki jo vzame.


Evo, sem se šel "zejbavat z ebayem", dejansko prva stvar ki sem jo prodajal in ugotovil da je vse skupaj simpl k pasulj, moram takoj še kaj gor dat :))

Prodana za 23USD v avstrijo, Od tega 1.69USD paypal provizija, pa še 2.3USD ebayu (10%), torej sem dobil 16.5€ in relativno hitro prodal.

Pri nas bi se pa verjetno jajcal pol leta in na koncu prodal za enak ali nižji denar.

NecroFlex ::

Mah pri nas pomoje niti nebi, mogoče bi ti kdo rekel da ti ''odpelje'' zastonj in potem on sam prodal ali pa za zlato dol pobrat imel.
Asus ROG Strix Scar II GL704GW:
i7-8750H | 32GB DDR4 2666MHz | RTX 2070 8GB | 2TB NVMe SSD + 1TB SATA SSD

barrels ::

Hej, koliko bi bila realna cena za tole konfiguracijo?

Asrock z77 pro3, intel i5 3570k z cm hyper212, corsair vengeance 16gb, corsair cx600, samsung 850evo 250gb in bitfenix shinobi ohišje.

Hvala za pomoč.

kuglvinkl ::

Za plato, ram in proc bi ti dal 100€.
Your focus determines your reallity

gddr85 ::

vse skupaj cca 240e

matobeli ::

25eur ssd
25eur napajalc
25eur ohišje

MB+CPU+RAM cca 100-125, lahko tudi 150 če koga nategneš.

Odvisno kaj je cilj, čimprej prodat ali pač čakat na pravega kupca.
««
143 / 183
»»