» »

Inception

Inception

flood ::

zgleda obetavno
a se Nolanu po Dark Knight-u obeta še ena uspešnica?

http://www.imdb.com/title/tt1375666/


trailer:



ps: 22. pride v kolosej
  • spremenil: flood ()

popster ::

teaser ne trailer..

flood ::

pardon

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: flood ()

PaX_MaN ::

Ungh, Ellen Page.
A so jo vsaj v pravo babo našemil?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

Nikec3 ::

Vse kaj naredi Christopher Nolan je uspešnica, enostavno ne more zgrešit :D

strictom ::

Sem malo skeptičen glede filma in DiCapria. Da le ne bo pol vse en sci-fi z zgodbo ki hoče bit vsepreveč epic...
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Nikec3 ::

Uf, zdaj pa že jaz komaj čakam na izzid tega filma. Od 37 recenzij filma jih 30 pravi, da je to njegov najboljši film, masterpiece, A mind-blowing stroke of genius itd.

http://www.imdb.com/title/tt1375666/use...

Yohan del Sud ::

Lej, sem gledal novinarsko premiero že 10 nazaj v koloseju. In ja, za pogledat, zadeva bo na lestvicah naj filmov visoko letos. Nekaj zelo originalnih, da ne rečem nevidenih prijemov sem zasledil. Žal pa je Leota preveč v kadrih in ni dorasel vlogi. Filem pač hoče bit resen in njegovo podzavestno muzanje ne sede. Cage recimo, bi 50% bolj rulal. Zej film je obraten od avatarja in blizu matrice. Se pravi, najprej razmišljaj, potem se čudi učinkom. Četudi so slednji brezhibni, jih je premalo napram prvima in je zgodba vseeno rešetasta ... In pretežka. Dam vseeno 8,5/10.
www.strancar.com

Nikec3 ::

Po 20 tisoč glasovih ima Inception oceno 9.4! Vem da bo padla, ampak verjetno bo film ostal med top 20. Komaj čakam premiero

Nikec3 ::

Ravnokar sem prišel iz kina, kjer sem si ogledal Inception. Moram reči, da sem navdušen. V filmu se paktično cel čas dviguje napetost, scenarij je napisan tako, da je vsaka poved pomembna pri razumevanju zgodbe in ne smeš med filmom niti za trenutek pogledati stran, o posebnih učinkih pa ne bi izgubljal besed. DiCaprio pa se mi je zdel čisto primeren za vlogo. Malo sem mogoče razočaran samo nad izurjenostjo "varuhov Fisherjevih sanj", saj so jih Dicaprio in druščina kosili po tekočem traku. Malo pa se mi je zdel predvidljiv tudi konec, saj sem sumil kako se bo film končal po pogovoru med Cobbom in Mal kar se tiče resničnosti, res pa je da sem že prej vedel, da se film konča na cliffhangerju. Film si še bom vsekakor pogledal enkrat, da razčistim določene stvari, ki mi po prvem ogledu še niso povsem jasne. Drugače pa vsekakor najboljši fim leta in eden boljših v prejšnjem desetletju.

Ocena: 9.5/10

nuclear ::

Kaj tu ne obstaja spoiler?

Anyways se strinjam z nikec3, najboljši film letos ob Shutter Island. Nenormalno ljubim takšne filme, globoke, težke, ker samo s takim odnosom se zgradi odlična zgodba.
Ocena na imdb je prava.

Konec pa je bil za razmišlanje :) Ali je ali ni :) Nor film.
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

nuclear ::

Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

bluefish ::

Če je Zimmer pisal podlago, pa je še en razlog za ogled filma.

Nikec3 ::

bluefish je izjavil:

Če je Zimmer pisal podlago, pa je še en razlog za ogled filma.


Čeprav mislim, da je Zimmer pri Inception naredil izjemno delo, me njegova glasba vseeno ni tako navdušila kot pri Dark Knightu.

Bojim pa se tudi, da Christopher Nolan spet ne bo dobil oskarja :|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nikec3 ()

nuclear ::

masterpiece(sicer ne od zimmera direktno):


zimmerov masterpiece:


čeprav sem rocker po duši, moram reči, da se pa temu reče glasba, od vseh možnih zvrsti na svetu,... mgoč malo pretiravanja a vseeno :)
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Bananovec ::

O ja. Ta soundtrack je res masterpiece. Včasih lahko tudi pri kaki igri naletiš na dober soundtrack. Recimo ta soundtrack od Braid mi je zelo všeč.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

bluefish ::

Čisto hiter offtopic. Vreden poslušanja je še Steve Jablonsky.

Nikec3 ::

Ravnokar sem si znova ogledal Izvor, in nekatere stvari še mi kar niso jasne. Kar se tiče "limbota". Kolikor sem jaz razumel iz filma, se v limbo da priti tako, da umreš, ter se pri tem ne zbudiš. Pri tem nimam nobenih problemov, me pa zanima, kako sta potem Cobb in Mal prvič prišla v limbo? Preko štirih stopenj, ali kako drugače, ter kako to, da vsi umrli pristanejo v limbu, ki sta ga pravzaprav Cobb in Mal ustvarila?

Če je komu jasno, bi prosil za pojasnitev.

Hvala.

Wad@ ::

Na prvo vprašanje ne znam odgovoriti, vendar glede drugega: Zakaj so se 'vsi' znašli ravno v limbu Cobba in Mal - zato (kar je bilo tudi povedano), ker če sanjaš skupaj z nekom, ki je tam že bil greš avtomatsko tja (če nisem kaj zamešal).

Thomas ::

Ja, gledal.

1. Zvok v kinu je vedno boljši, slika pa tud.

2. Če greš v sanje v sanjah, gre kvečjemu bolj po polžje, ne da dobiš desetletje iz nekaj minut.

Več ne vem povedat.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

DarwiN ::

Thomas, nisi kapiral, glej ponovno! :D
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Steinkauz ::

No ja
Recimo da gre čas res bolj počasi v sanjah, vendar ko dosežeš "100%" delovanje možganov, se ne bo čas upočasnjeval še bolj s vsako novo stopnjo sanj

Thomas ::

Thomas, nisi kapiral, glej ponovno!


Ma ja, me je telefon poklical iz dvorane pred koncem ... tko da bom mogoče pa res še enkrat gledal.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Highlag ::

Ni švoh tole. Dobro, da časa ne zmanjka:D.
Never trust a computer you can't throw out a window

Jst ::

Similacija v simulaciji bo vedno počasnejša. Tako da je Thomasova trditev pravilna. No Free Lunch Theorem - pa ne kreacionistično razlago, ampak matematično oziroma algoritemsko (programersko) glejte. (Čeprav imam sam nekaj pomislekov glede NFL Teorema, ampak za to razlago je ravno pravi.)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Izi ::

Meni se film ni zdel kaj posebnega. Ocene "kritikov" so močno precenjene. Verjetno gre spet za fenomen Hollywoodskih filmskih zvezd ob katerih večina gledalcev redno izgublja razsodnost in brez razmišljanja dodeljuje visoke ocene.
Začetek je bil kar močno dolgočasen, film rabi predolgo časa, da začne vleči, potem postaja vedno boljši skoraj do konca, ki pa je spet razočaranje.
Ideja je zanimiva ampak je vse preveč razloženo in ne dopušča kaj dosti razmišljanja. Filmu torej manjka itelektualni izziv, ki bi bil lahko precejšen ob bolj zanimivi zgodbi. Ni potrebno kaj dosti razmišljati niti med zgodbo še manj pa po filmu, ko že takoj po koncu filma začneš razmišljati o čem drugem, čez nekaj dni pa ga enostavno pozabiš. Kaj je slabšega za film kot to, da se ga čez nekaj dni sploh ne spomniš več.
Kljub vsemu pa ogled filma ni izguba časa. Pač film, da mine čas in nič več.

Nikec3 ::

Izi je izjavil:

Meni se film ni zdel kaj posebnega. Ocene "kritikov" so močno precenjene. Verjetno gre spet za fenomen Hollywoodskih filmskih zvezd ob katerih večina gledalcev redno izgublja razsodnost in brez razmišljanja dodeljuje visoke ocene.
Začetek je bil kar močno dolgočasen, film rabi predolgo časa, da začne vleči, potem postaja vedno boljši skoraj do konca, ki pa je spet razočaranje.
Ideja je zanimiva ampak je vse preveč razloženo in ne dopušča kaj dosti razmišljanja. Filmu torej manjka itelektualni izziv, ki bi bil lahko precejšen ob bolj zanimivi zgodbi. Ni potrebno kaj dosti razmišljati niti med zgodbo še manj pa po filmu, ko že takoj po koncu filma začneš razmišljati o čem drugem, čez nekaj dni pa ga enostavno pozabiš. Kaj je slabšega za film kot to, da se ga čez nekaj dni sploh ne spomniš več.
Kljub vsemu pa ogled filma ni izguba časa. Pač film, da mine čas in nič več.


No ja, s tem se pa ne bi najbolj strinjal. Ko sem film gledal prvič me je dobesedno potegnil vase, ter se mi ni zdel nič dolgočasen. Menim pa, da filmu manjka globine, ter da je izrazito prehiter. The Dark Knight, ki je po mojem mnenju mojstrovina, ga z lahkoto pokosi v vseh kategorijah. Precej povprečni so tudi dialogi, saj iz filma Inception ne najdem niti enega citata, ki bi si ga bilo vredno zapomniti, medtem, ko jih je v The Dark Knightu ogromno, predvsem govori Jokeja, ki so fantastični.

Ocena na IMDb-ju je previsoka, ocena kritikov (Roten Tomatoes, 87%), pa ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nikec3 ()

Jst ::

Ideja, da čas v sanjah teče hitreje, se zelo dobro sklada z zgodbo in dogajanjem. Film je nadpovprečen, ni pa mojstrovina. Remind you that... povprečje je 5, mojstrovina/presežek/superlativi pa 10. Ocena ~8.5 se mi zdi še kar realno, čeprav bi jaz dal oceno 8 (ali 7.5).

Sicer pa, jaz ne gledam kaj dosti filmov, ampak če primerjam s filmi (blockbusterji) izpred nekaj let do danes, niti ne izstopa. Vsem je značilno, da se trudijo dati dogajanju na platnu neko epskost, čeprav zgodba povečini ni nevem kako globoka in ne spada (govorim o vseh 2007 do danes) v kategorijo "filmi za razmišljanje," po *mojem* mnenju.

Izi: En citat je pa dober: "What is the most resilient parasite? An idea." In če o njem razmišljaš *izven* konteksta tega filma, ti dejansko da nekaj "hrane za možgane."

Aja, da me ne boste narobe razumeli, jaz ne kritiziram tega filma, da je slab, samo pravim, da spada v tisto "povprečje filmov," da ga gledajo mase ljudi, prinese mnogo denarja, je dober način za porabo dveh prostih uric, ki si jih namenil ogledu nekega filma.

Torej, film si le oglejte.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Phil ::

Film se splača pogledati že zaradi samega soundtracka. Zgodba je dokaj izvirna, pa pač treba je vzeti v zakup da gre za fantazijski film in se ne obremenjevati z vse sorte logičnimi neskladji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Phil ()

Tr0n ::

kuglvinkl ::

Zimmer rulez! :)

Bananovec ::

ouh yeah!
Čeprav se mi zdi film glede na dolžino vseeno prehiter.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

kuglvinkl ::

Tempo je čist OK. Al koj s hotu rečt?

donfilipo ::

Film je dober. Tempo je ok. Efekti in scenografija preseneti. Ampak.

Sanje so pa na žalost eno tako malo drozanje zavesti z skoraj čisto pozabljenimi koščki spominov, ko zavest testno iz njih skuša sestavljati zgodbo. Ne tako redko, zavest tudi že kar krši rutino testa in vrši reality check. In včasih celo deluje že spomin zavesti. Ko je kemija dovolj obnovljena so impulzi tako močni, da se lahko zbudimo:) Zavest nima razkošja preobilne scenerije v sanjah in triki kot pogledati detajlno na uro, nam namignejo da sanjamo:) Čas teče hitreje, ker so spomini fragmentarni in ubogi v primeri s čutnimi elementi, in jih lahko zavest bliskovito obdela, emulacija pa teče počasneje in ne hitreje. In emulacija v emulaciji še počasneje. Sanje v sanjah so pa bajka o ruski batjuški. Toliko.

Howhg:))
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

kuglvinkl ::

whatever...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tenet [Nov film Cristopher Nolan - 2020] (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
13019673 (6497) c3p0
»

Man of Steel (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
11724644 (19907) Gregor P
»

The Dark Knight Rises 2012 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
14119886 (13290) T-h-o-r
»

The Dark Knight (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
11117226 (12360) Nikec3

Več podobnih tem