» »

Apachie - nastavitve

Apachie - nastavitve

msenjur ::

zivjo!

torej, imamo domeno in apachie server. Očitno apacihe neki bremza, ker tam kjer smo kupili domeno pravijo, da nas vidijo normlano, tud dostopajo do našega serverja lahko, samo stran pa še vedno ne dela. Oni so lahko dostopali do nje (ampak brez www), jest pa ne morem, razen iz pc kjer je nameščen apachie (samo to pomoje zato, ker je local)

Torej bi potreboval nekoga, k bi mi svetoval, kje iskati napako. Pa mogl bi še narest neko preusmeritev, da bi stran delovala na www.XXX.si, ker trenutno je brez tega...

hvala za pomoč

LP!

MrBrdo ::

Hm prvič slišim za strežnik Apachie, daj povej kaj več o njem...

+ verjetno veš, da boš moral poleg domene zakupit strežnik?
MrBrdo

Wasted ::

Kot prvo je Apache razen če si spisal svoj Web server. Potem pa po vrsti, če imaš DNS zapise vredu lahko preveriš z http://intodns.com če hočeš, da ti stran odpre z www. moreš narediti poddomeno (CNAME).

Potem pa Apache, upam, da si uredil firewall in podobne zadeve, nato lahko nastaviš še ip naslov na katerem Apache deluje in port seveda, čeprav bi moralo to že z default nastavitvami delovati. Poddomeno lahko dodaš nekemu virtualhostu s ServerAlias, kul, da nisi napisal niti katero verzijo Apacheja imaš.

Preusmeritev pa lahko narediš z htaccess datoteko, skriptnim jezikom kot je PHP ali celo z javascriptom.
When I'm done there will be nothing left of you...

msenjur ::

MrBrdo: ok. Apache. oprosti. strežnika zaenkrat nismo zakupili, ker bomo imeli doma na statičnem pc-ju server. imamo že statičen ip.

Wasted:
na intodns dobim vse ok, razen 1 rumen klicaj (SOA - SOA MNAME ENTRY), rdeče dobim pa pri MX in WWW. nekje so tud modri i (pomoje info?)
IP in portov nisem nič stimal, in zadeva deluje. Ko napišem localhost v browserju stran normalno odpre. Imam pa apache 2.2.15 verzijo.

Poglejte, spletišča so meni španska vas. Znam kaj v kakšni kodi dodat, vendar le če vem kje in kaj, več pa ne. Zato sem tudi vprašal tukaj, če mi lahko kdo pomaga. Če je s tem veliko dela, bom seveda nekoga najel, da mi to zrihta, ker pač vsi ne moremo biti za vse.

MrBrdo ::

msenjur če niti strežnika nočeš plačat potem pa res najboljše da kar pozabiš na vse skupaj. Pa ja, če misliš kaj resnega delat potem nimaš sam kaj praskat, naj ti raje nekdo drug uredi ali pa vzami managed hosting, namesto da imaš nek preluknjan PC v kleti.
MrBrdo

msenjur ::

ja sej vem... mah sej ne vem kaj kompliciramo... tud strežnik ni res noben velik denar! sej bomo tko naredil pa bo najbolje in najlažje.

techfreak :) ::

MrBrdo je izjavil:

msenjur če niti strežnika nočeš plačat potem pa res najboljše da kar pozabiš na vse skupaj. Pa ja, če misliš kaj resnega delat potem nimaš sam kaj praskat, naj ti raje nekdo drug uredi ali pa vzami managed hosting, namesto da imaš nek preluknjan PC v kleti.

No saj kakšna hitrejša linija (npr. 100/100) in dober hardware bi bila za začetek dovolj.

msenjur ::

ok ok... sej tuki se ne gre za eno hudo zahtevno stran. ampak ok, sej ste me že prepričali! :)

_Dejan_ ::

Na routerju imaš odprte porte?
httpd.conf imaš prav nastavljen?
Ker si začetnik ti priporočam če se boš odločal sam narediti strežnik da poiščeš kakšno free nadzorno ploščo in si tam nastaviš strežnik, ti bo veliko lažje kot pa ugotavljati kaj je narobe...
Pravtako 10/10 linija je dovolj za kakšno easy stran...
Ti pa vseeno bolj priporočam če gre za kakšno enostavno stran, da greš na plačljivo gostovanje, ker ti bo verjetno sam PC porabil več elektrike kot pa boš dal za letno gostovanje, pa imaš zraven še backup...
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

msenjur ::

mhm... uredu ja.

bomo zrihtal gostovanje!

fosil ::

Osnovno gostovanje danes dobiš že za 20 EUR na leto.
Tako da po moje se sploh ne splača s tem zafrkavat.
Tako je!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Domena kupljena, kako naprej?

Oddelek: Omrežja in internet
214864 (3964) Rokic
»

.si domena in redirect na Google apps (App Engine)

Oddelek: Omrežja in internet
102189 (1799) nkprimorje
»

Pomoč Django projekt

Oddelek: Izdelava spletišč
61083 (913) realmojo
»

Domena in gostovanje

Oddelek: Izdelava spletišč
262017 (1696) Hardstyle
»

Vpis registrirane domene v primarni DNS strežnik

Oddelek: Izdelava spletišč
133420 (3114) Tody

Več podobnih tem