» »

Koliko časa za menjavo emaila pri domeni (WHOIS)?

Koliko časa za menjavo emaila pri domeni (WHOIS)?

MrBrdo ::

Koliko časa lahko ponudnik domene "zavlačuje" pri spremembi e-mail naslova, ki se pojavi v WHOIS? Namreč, imel sem nek e-mail naslov vnešen, potem pa je ta e-mail naslov prenehal obstajat, zdaj pa bi ga rad zamenjal vendar po enem tednu še vedno ni nič, meni pa se mudi.
Ali obstaja kakšno pravilo glede tega npr. s strani ICANNa?
PS: domena je .org
MrBrdo
  • spremenilo: MrBrdo ()

popster ::

Nevem zakaj bi zavlačeval, v kolikor ti je dolžan spremeniti podatke bo to verjetno storil, ob neki priliki. Če imaš razlog za to da pohiti mu ga predstavi in bo ti bo verjetno naredil uslugo.

MrBrdo ::

Nevem če bi pohitel, domena poteče čez 10 dni, razlog da je treba popravit e-mail naslov pa je zato ker želim prenesti domeno k drugemu providerju...
Razlog da toliko časa traja naj bi bil da "Tucows zavlačuje"...
MrBrdo

Gost ::

V takih trenutkih se vprašaš, zakaj nimaš ponudnika, ki ti ponuja lastnoročno spreminjanje podatkov preko kontrolne plošče.

Tucows zavlačuje? Če ima tvoj ponudnik reseller paket pri Tucows, potem je to stvar parih klikov v kontrolni plošči.

MrBrdo ::

Gost: ravno zato menjam ponudnika ;) Ne vem kaj naj naredim, da ne bo domena prej potekla... Ima kdo kakšen nasvet? Mu lahko zagrozim z kakšno prijavo na Arnes ali ICANN?
MrBrdo

popster ::

Če si izgubil mail naslov je to tvoja hiba, še vedno pa lahko podaljšaš domeno, to od tebe verjetno tocows tudi hoče.
Tožit svojega ponudnika storitev? Bi rad ostal brez storitev?!

Ziga Dolhar ::

SiOL? ;)
https://dolhar.si/

DC- ::

MrBrdo imamo 1000+ domen v upravljanju in prvič slišim za ta izgovor.
Probaj direktno na tucowsu zatežit.

c3p0 ::

Sprememba v whois je vidna zelo hitro, ponudnik torej namerno zavlačuje. Arnes nima kaj pri .org domenah.

MrBrdo ::

Kaj pa ICANN?
MrBrdo

c3p0 ::

Najhitreje bo, če malo "zagroziš" ponudniku. Npr. objavi ga za začetek tukaj.

MrBrdo ::

Ponudnik je G-Server d.o.o.

Zdaj mi je že tole napisal:
emaila ne mors spremenit.nujno starega dobodi nazaj.tucows ne spremeni mi pa nimamo pooblastila.


Needless to say starega ne morem dobit nazaj, ker je bil od AMISa, ki pa ga več ne uporabljamo - na žalost se takrat nisem spomnil na to, dokler sem ga še imel.
MrBrdo

Gost ::

MrBrdo, to je nemogoče. Zagotovo obstaja rešitev. Ravnokar sem pri resellerju domen Netearthone (podobno kot Tucows, cenejši, boljši support očitno) zamenjal email in že je tudi viden v whois podatkih. Brez težav.

c3p0 ::

Ja, dostop do tja ima njegov diler domen, ki pa mu podatkov noče spremenit, ker ga noče izgubit. Pač čuden način poskusa obdržanja stranke, ali popolna nesposobnost.

MrBrdo ::

http://www.adminchange.com/
zdej moram baje ta j.... obrazec izpolnit, kar se mi sicer ne da samo očitno nimam prav veliko izbire.. namreč stran je na firmo in zdaj moram poslat z žigom in še neke inuagiration papers al whatever.. brezveze v glavnem, takoj ko to zrihtam prestavim na godaddy pa adijo
MrBrdo


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pomoč pri spletnem nategu

Oddelek: Omrežja in internet
435514 (2979) AndrejS
»

Nakup domene

Oddelek: Omrežja in internet
122886 (2752) knesz
»

.SI domena - anonimnost

Oddelek: Omrežja in internet
121507 (1079) c3p0
»

Išče se nov registrar domen .net

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
204559 (2961) Mare2
»

Poziv za zaščito Whois baze

Oddelek: Omrežja in internet
63873 (885) Bakunin

Več podobnih tem