» »

Plače nogometašev

Plače nogometašev

nuclear ::

Lp.
Nisem nevoščljiv človek, vendar mislim, da imajo plače nogometaši enostavno nenormalno velike. Danes se veliko govori o prestopu Yaya Toure-a iz Barcelone v Manchester City, kjer bo zaslužil v enem tednu 220.000Ł kar znese okoli 300.000€ na teden.

Ali so take plače normalne?

Svet strada, povprečen človek porabi 40 let življenja za 300.000€ .. Kam to pelje? Od kod jim denar?

Prosim, normalne komentarje, brez bednih replyov.
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

LuGi ::

Nič koristnega od njih..torej si ne zasluzijo tega denarja.

Od kod denar? Od prodanih vstopnic, sponzorjev(reklam po stadionu), TV pravic za predvajanje,..itd?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

Blinder ::

Dvomim da bi dobil 15 miljonov EUR na leto plače. Tudi top nogometaši imajo manj.
JE pa res da veliko potem kasirajo od sponzorjev(nogometaši). In kopačk jim ni treba kupit :D
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Avenger ::

Vse je stvar trga. Fuzbalerjev je ogromno, dobrih fuzbalerjev malo, vrhunskih še manj, plače njih so temu primerne.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

nuclear ::

Ampak a ni čudno 200.000EUR na teden, medtem ko drugi za to delamo 30 let recimo.. Kaj so nogometaši boljši od nas. Meni to nikoli ni bilo jasno :)
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

flood ::

za take plače nogometašev smo sami krivi
z vsako tekmo, ki jo gledamo jim polnimo žepe
skratka, če svet nebi bil toliko obseden z žogobrcom, nebi meli take plače

globoko grlo ::

hehe, kruha in iger je raja željna in nekateri se tega še predobro zavedajo

Zakaj pa pol sveta gleda fuzbal? Pa nej fol bojkotira take brezvezne in nekoristne zadeve in bojo tut plače mizerne.

simpl

AndyS ::

Ko se bo šahovski turnir vsak teden odvijal na štadionu, na katerem bo na tribunah 80k ljudi, ki bodo za karto dali 50EUR, in katerega prenos bo po svetu vsak teden gledalo še par miljonov ljudi in bo ta štadion okrog in okrog obdan z reklamnimi panoji, in bomo med potezami gledali reklame, itd... bo tudi šahist zaslužil takšno vsoto.

Upam, da vidiš na kaj ciljam in, da lahko namesto šahista uporabiš katerikoli "poklic" ali poklic

ABX ::

nuclear je izjavil:

Lp.
Nisem nevoščljiv človek, vendar mislim, da imajo plače nogometaši enostavno nenormalno velike. Danes se veliko govori o prestopu Yaya Toure-a iz Barcelone v Manchester City, kjer bo zaslužil v enem tednu 220.000Ł kar znese okoli 300.000€ na teden.

Ali so take plače normalne?

Svet strada, povprečen človek porabi 40 let življenja za 300.000€ .. Kam to pelje? Od kod jim denar?

Prosim, normalne komentarje, brez bednih replyov.


Ponudba in povpraševanje, preprosto ko pasulj.
Tebi ekonomija ni preveč jasna, a?
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Avenger ::

Kok pa zasluž Madonna? Al pa Igor Bavčar? Ki si je v 90ih lastil samo en flet, potem pa postal iz nič tajkun? Je pošteno? Ob pravem času na pravem mestu z odprtimi očmi. Vsak lahko trenira fuzbal, tko kot lahko vsak poje, igra na inštrument in krade.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Vikking ::

Avenger je izjavil:

Kok pa zasluž Madonna? Al pa Igor Bavčar? Ki si je v 90ih lastil samo en flet, potem pa postal iz nič tajkun? Je pošteno?


Imidž! ki potem odpira vrata. Tudi Beckham ne rabi biti odličen nogometaš sedaj, da zasluži takšen denar. Z leti je ustvaril imidž ki se sedaj prodaja, tudi ko ni več med najboljšimi nogometaši na svetu.

Pri nogometu pa je samo po sebi jasno. Najbolj gledan šport na svetu.

Plače so fer kakor za koga. Messi bo rekel sem trenutno najboljši nogometaš na svetu, zakaj zaslužim samo 1/10 letne plače nekega menedžerja. Me vsi poznajo, milijarde ljudi, to ni fer.
Čistilka pa bo rekla jaz pa pometam za najbolšim nogometašem, zakaj zaslužim samo 1/miljonino njegove plače.

Bananovec ::

nuclear je izjavil:

Ampak a ni čudno 200.000EUR na teden, medtem ko drugi za to delamo 30 let recimo.. Kaj so nogometaši boljši od nas. Meni to nikoli ni bilo jasno :)

IMO je 200k€ za simulanta, ki ne zna igrati preveč, extra preveč.

Utk ::

Raje se vprašajte kolk zasluži na njih tist (oz. organizacija), ki jih najame za ta denar, da se ji to splača.

innerspace ::

Naj kdo najde podatek koliko zasluzijo reprezentanti Severne Koreje in morda Italije.
Lih za primerjavo sistemov/plac.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

Blinder ::

Utk je izjavil:

Raje se vprašajte kolk zasluži na njih tist (oz. organizacija), ki jih najame za ta denar, da se ji to splača.


Chelsea, man city, inter, liverpool, tudi manchester utd? poslujejo z izgubo. Lastniki kluba pač porabljajo denar za njihovo "igračko". Pa tudi AC Milan posluje z izgubo.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Utk ::

Izgubo ja...pa naj vzamejo Novakoviča namesto Ronalda, če bojo s tem imeli dobiček...po moje bi imeli še večjo zgubo.

LeQuack ::

Naj zaslužijo čim več, zakaj tudi ne bi. Kot je že nekdo omenil je tudi tu prosti trg in če ljudje ne bi gledali bi tudi plače usahnile. Jaz imam problem s porabniki javnega denarja in njihovimi visokimi plačami, ki jih ukradejo ljudem od njihovih prihodkov. Ukradejo zato, ker ljudje nimajo proste izbire, kot na primer pri ogledu nogometnih tekem.
Quack !

Alexius Heristalski ::

Ne razumem, zakaj OP-ja moti, kako arabski šejki tratijo svoj denar. Po moje boljše, da ga dajejo nogometašem kot za kakšno jedrsko orožje ipd.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Angleško prvenstvo v nogometu

Oddelek: Šport
232676 (1609) scipascapa
»

Košarka ali nogomet

Oddelek: Šport
304196 (3058) ramiz?!
»

HOKEJ ali NOGOMET???

Oddelek: Loža
391763 (1537) abcde7

Več podobnih tem