» »

Netbeans, remote development

Netbeans, remote development

l0g1t3ch ::

A obstaja kak plugin za netbeans, da bi se lahko preko ssh ali scp povezan na strežnik in urejal tisto kodo. Sedaj je tečno ker morem delat lokalno in potem kopirat na strežnik.

Gost ::

Ne vem, če obstoja, mislim, da se je dalo, ko sem enkrat gledal. Ampak ...
Vse, kar teče nekje na nekem strežniku, je torej v produkcijskem okolju in zato ni dobro spreminjati. Filozofija pri takih IDE-jih je malo drugačna. Naredi si več delovnih okolij. Testno, produkcijsko, razvojno. Si boš naredil uslugo, ko se enkrat navadiš tega. Nalaganje na strežnik lahko pa potem urediš preko raznih sinhronizacijskih orodij.

Velja razmisliti.

dolenc ::

K sem glih malo nazaj raziskoval tematiko :)
klik

l0g1t3ch ::

Ma sej gre za testni strežnik, namenjen prav testiranju, ker gre za dokaj kompleksn sistem in jaz trenutno rihtam en mali delček tega in ne morem lokalno poganjat.

Aja pa SVN tud ni kar iščem, ker to že redno uporabljam.

Jaz kucam kodo in pošiljam popravke v svn brez problema lokalno. Ampak da testiran delovanje pa moram en kup datotek skopirat na testni strežnik in tam pognat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: l0g1t3ch ()

MrBrdo ::

Čisto btw, eno tako orodje ki dela točno to kar iščeš je Capistrano (samodejno naloži iz repozitorija in še kakšno stvar opravi po potrebi). Spisan je sicer v Rubyju vendar se ga lahko uporablja za kakršnekoli projekte.
Lahko pa da tudi Netbeans že ima kaj svojega. Če nima si poglej Capistranota.
Ena varianta je pa tudi da si nrdiš SSH avtentikacijo preko certifikata, potem pa uporabiš kakšen program kot npr. eno orodje ki pride pri PuTTyju da pokliče neko skripto na serverju, ki bo nrdila checkout in mogoče še kaj kar rabiš.
MrBrdo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MrBrdo ()

Gost ::

Lahko uporabiš tudi kak ssh/ftp disk mounter kot je npr expadrive.

EnSmotko ::

Ne vem kaj komplicirate. NetBeans ima že vgrajen ftp/sftp client, ki ti izvede prenos on save/on run al pa ko sam klikneš na upload.

Z desno klikni na svoj projekt izberi propreties, tam pojdi na run configuration izberi run as remote web site, nastavi povezavo do strežnika in to je to...

Gost ::

EnSmotko, vendar si moraš pred tem datoteke prenesti na lokalen projekt.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Programerski software

Oddelek: Programiranje
93626 (2751) Qushaak
»

Source version control za domačo uporabo?

Oddelek: Programiranje
356823 (5894) MrBrdo
»

Postavitev strežnika in lokalnega omrežja

Oddelek: Omrežja in internet
81744 (1461) NoName
»

Subversion (SVN) - kaj priporočate?

Oddelek: Programiranje
414087 (2701) imagodei
»

PDT oz. Eclipse + PHP

Oddelek: Izdelava spletišč
51051 (918) BigWhale

Več podobnih tem