» »

Router za cca 120€

Router za cca 120€

axee ::

Živjo, torej kupujem ruter do 120€, zahteve so:

-da zdrži zmerno uporabljanje p2p povezav (ne ekstremno, več kot 50 povezav še nisem mel)
-802.11n (ker bo za stream HD vsebin po hiši rabim najboljši možen domet in hitrosti)
-možnost uporabe alternativnega firmwire-a (dd-wrt oz še raje tomato)
-gigabtni porti

Vem da je bilo o tem že veliko rečenega ampak za to ceno trga nimam preveč naštudiranega in nevem kaj bi vzel.

Vnaprej hvala za odgovore!

KoMar- ::

Netgear WNR3500L

axee ::

Hvala za predlog že gledam teste itd. Kakšen poseben razlog da predlagaš tega? Naj opomnim da možnost uporabe DD-WRT/tomato ni nujna, v primeru da se originalni firmwire dobro obnese.

Zagledal sem se tudi v D-Link Dir-655, popularna zadeva, ki naj bi imela res dobre hitrosti..

KoMar- ::

Omenil sem ga, ker ga imamo v pisarni in dela super. Prav tako ga ima nekaj znancev in nimajo pritožb :)

RuskiSnajper ::

Linksys WRT320N

Z1g1smund ::

Jaz sem imel prej Linksysa in sem mislil, kok je to hud router, odkar imam pa Asusa mi je pa jasno, da je Linksys zdavnaj zaspal na lovorikah, še posebej kar se tiče vmesnika...

Tale je sicer 10 evrov nad tvojim budgetom ampak meni je vrhunski, pa mogoče ga kje najdeš tudi kej ceneje...

http://www.mimovrste.com/artikel/247003...

Spc ::

Za 140€ (20€ več) dobiš WRT610n, na katerega lahko uploadaš dd-wrt firmware.
- Dual radio (2.4GHz (n) in 5.0GHz (n) hkrati
- Gigabitni porti
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

axee ::

120EUR je nažalost max budget, 100EUR bi bilo najbolje..

KoMar- ::

axee ::

Sem si pogledal še kar nekaj testov, Netgear WNR3500L je vedno tam-tam z D-Link Dir-655, samo da je D-Link 20EUR dražji in nima podpore za alternativni firmwire.

Bom še malce premislil o WRT610n (če se sploh splača), drugače pa bo skoraj zagotovo Netgear.
Hvala za odgovore!

OldSkul ::

netgear mam tud jst in dobr dela.

axee ::

Kako je z kompatibilnostjo z ostalimi standardi (b/g)? Nikjer nisem našel informacije za ta ruter, vem da bodo delovale, ampak a to pomeni da bodo hitrosti padle ko bo priključen 802.11g klient?

RuskiSnajper ::

Na Linksys WRT320N maš vse kar ma WRT610N in sicer edino kar ma je dual band naenkrat

Torej WRT610N se nesplača , stane dost več kot 320N.

za Netgrear nevem

Asusov prejle omenjen pa nima 5GHZ banda, medtem ko ga WRT320N ima , pač izbiraš lahko med 2,4 in 5ghz kar je zamene prek ko dovol da sta sploh mogoči 2 različni frekvenci , in popolno kompatibilnost z b/g/n in maš ves drop-down meni lahko izbereš samo N , samo G , samo B , mešano BG , in mešano vse 3.

Za 80 Eur je to STEAL! , pa še podražli so ga na mimovsrte na 85 , drugje ga še majo za 80 , ampak pomoje ne dolgo več.

Zgodovina sprememb…

axee ::

Glede na teste ki sem jih pogledal mi 5ghz ne pomaga dosti, samo skrbi me (sem nekje prebral) da ko je priključena naprava z 802.11g so ta to hitrost omejene tudi ostale (n) naprave. Je to res?

Spc ::

Nevem zakaj gledate slovenijo, ko vsi vemo kako si nabijajo cene.
V avstriji/nemčiji pride zadeva 68€:

http://geizhals.at/deutschland/a429107.html
:D
 

x.sci ::

axee: Ne, je pa manjsa hitrost, predvsem glede na to, koliko prometa gre cez stare naprave.

axee ::

Hvala za odgovor! Čez stare naprave se bo največ rahlo srfalo po internetu, tako da potem ni težav!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Wireless N Gigabit Router

Oddelek: Omrežja in internet
3510708 (9510) Dr_M
»

keri ruter do 100€ z mnogo featursi? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7415171 (12918) neres
»

Routerji - Usmerjevalnik

Oddelek: Omrežja in internet
283780 (3026) destiny
»

wireless router

Oddelek: Omrežja in internet
142801 (2272) -žiga-
»

ROUTER 1000 mbps z DD-WRT

Oddelek: Omrežja in internet
171647 (1436) Kami

Več podobnih tem