» »

PHP / server problem |

PHP / server problem |

thelole ::

Hej!

Js se že par dni ubadam z enim kretenskim problemom in bom kmal zgubo živce.


Za kolega sm naredo stran kjer prodaja svoje fotke. Najprej sm jo na lokalnem serverju lepo stesteru. Pol je bla da domencu hostana en mesc in je ql delal... pol sm pa prešaltu hosting na servagecom ( ker je opazno cenej).

In tuki je nastal problem k me grize zadnje dni


V admin panelu na strani je ena aplikacija kjer ustvarjaš galerije.
In sicer dela tko da v eno mapo preko ftpja zloada full res slike, in potem on določ ceno za vsako sliko in da bildat galerijo.
Bildanje galerije je php skripta k se izvaja kake 2minute in sm se slike preko GDknjižnic prekopirajo, resizeajo... nardijo se preview slike .. pa doda se watermark.

No in tuki nastop problem. Po približno eni minuti se skripta čudno ustav brez kakršnega kakršnegakoli errorja in vrže blank page ( sm enablu error reporting, logiranje inševedno nč).
Ko sm z nekimi diei sm se dokopu do mest kjer skripta umira in ugotodu da se problem zgodi pri naključni sliki v različnih časih tm okol 40 do 60 sekund izvajanja na različnih vrsticah kode. vedno pa umre ko se izvajaja en od teh treh ukazov
imagecreatefromjpeg, imagecreatetruecolor pa običen copy.
( memory limit sm naštimu pa max execution time)
To se mi dogaja samo na temu servage hostingu in tut samo ko ustvarjam galerijo iz velik slik z visoko ločljivostjo
Močno summ da je ševedno kakšn memory limit v apacheju ... ampak ko sm na support od servagea to poslal so napisal da je to scripting error in da nimajo nč stem -.-
( pa v dolgem hhtp requestu ziher ni problem ker mam naštiman ignore_user_abort(true) )

Primer še enga reveža s takim problemom: http://stackoverflow.com/questions/6687...

A ma kdo slučajno kakšno idejo kaj bi blo loh narobe... men je že zmankal idej volje pa predvsem živcev -.-
Hvala za čas! Tadej

Packač ::

Kljub temu, da si povečal memory limit in max execution time ni nujno, da ti tvoj ponudnik to dovoli počet v nedogled.

Če ni potrebe, da na serveju hraniš high res slike potem jih pred tem pomanjšaj. Požrešno je operirat s slikami po par 10MB velikosti.

Če ti skripta generira html galerijo jo poženi na lokalnem računalniku in jo potem uploadaj.

thelole ::

Naredo sm eno testno skripto k nočne nič 10minut in se ni prekinla. Tko da to zdleda da ni problem :/


Zdej začasno sm pa ravno to naredu da sm po 800px slike gor zuploado in je galerijo lepo naredo
Problem je edino da sistem deluje tko da ko kupec naroči slike mu php avtomatsko zgenerira .zip in si lahko zloada full res slike.. kupc pa valda da bo prčakval full reolution slike in ne neko zmanjšano verzijo :/

Drgač pa ne, ne zgenerira html galerije.. :/

Sicer sm pa ravno zdele pognal preko shell_exec()a ukaz ulimit -m, ki nej bi povedu kok rama je namenjeno določenmu linux userju... in je vrnu unlimited. A kdo ve še za kakšen memory limit k bi obstaju :S

Hvala za trud, Tadej

keworkian ::

Kaj pa ce je PHP drugačen? Te funkcije se iz verzije v verzijo spreminjajo (ali postanejo se bolj crappy ali pa obratno).

Aja pa ce lahko pogledas s phpinfo(); koliko rama ti sploh nameni temu sranju
Obscenities in B-Flat

Zgodovina sprememb…

thelole ::

doma na servu mam PHP Version 5.2.12 tam je pa PHP Version 5.2.42-servage15
nimam pojma kaj bi blo loh tok drgač da bi zjebal zadevo.

Drgač pa po defaultu je master value spomina 32M sam js ga v ini_set setam na 256M kar bi mogl bit več ko preveč

keworkian ::

Ce ti oni to pustijo, da lahko to delas.
Obscenities in B-Flat

thelole ::

hmm ja če ni tega ini_seta potem mi že takoj crkne in javi da je exausted memory
če pa je... pa tut crkne mal poznej sam brez errorja xD

keworkian ::

Potem pa nateraj malo
ini_set("memory_limit", "512M");
ini_set("max_execution_time", "-1");


Jaz sem enkrat imel iste probleme, samo so bile z MSSQL bazo, ker sem imel skoraj 6 queryjev (na par sekund) in sem cisto poplavu vse, hud filing:D
Obscenities in B-Flat

Zgodovina sprememb…

thelole ::

Sm mel naštman tut po 1gb že xD in je blo čis isto :S...
mysql pa itq pomoje ni k se dogaja samo pr imagecreatefromjpeg, imagecreatetruecolor pa copy


Zanimiv je ko guglam ta problem, opažam da je mel ogromn ludi iste tažave in tko čis noben ni najdo rešitve D=


upam da zame nebo isto -.-

Sicer pa tenks za pomoč

techfreak :) ::

Namesto da z GDjem obdeluješ več slik naenkrat, raje naredi tako, da vsako posebej in jih potem z recimo AJAXom kličeš (npr. obdelaj.php?slika=115).

Druga možnost je pa boljše gostovanje ali pa VPS.

knesz ::

Če bi upošteval tvoj čas z reševanjem problemov na strežniku in na ST forumu bi izračun pokazal, da ta "opazno cenej" ni več cenej, ampak je že občutno dražji :)

thelole ::

Hej


Zgleda da rešitev ostaja neznana.. in bom kr lepo z ajax requestu naredo.
Mal več časa bo uzel sam usaj sesuval se nebo =)


Hvala za odgovore!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[PHP] Nedelujoči mail()

Oddelek: Programiranje
51386 (1256) Miko55
»

[php] jquery mobile težava

Oddelek: Programiranje
7727 (575) sebavet
»

Prenos WP bloga k drugem gostitelju, ni možna več prijava

Oddelek: Izdelava spletišč
181715 (1496) marS
»

Pomoč pri nalaganju večih slik naenkrat

Oddelek: Izdelava spletišč
6773 (623) winlins
»

PEAR :: Log

Oddelek: Izdelava spletišč
81075 (959) Trubadur

Več podobnih tem