» »

Java - od kode do uporabnega programa

Java - od kode do uporabnega programa

enadiz ::

Že nekaj časa programiram v Javi. Zanima me kaj moram narediti, da iz kode dobim uporaben program, ki ga lahko dan npr. na USB, pošljem po Gmailu, ... Uporabljam razvojno okolje Eclipse. Prej, ko sem programiral v C++, sem samo kliknil: compile in progogram sem lahko normalno uporabljal, ga poslal naprej, v eclipsu, pa mi program samo simulira spodaj v: console...
Kaj naj naredim?

nightrage ::

Če prav razumem bi ti rad imel izvršljivo .exe datoteko. Iz classa, ki vsebuje main metodo, lahko narediš exe datoteko s pomočjo kakšnega tool-a. Tale java exe maker ni zastonj, jih maš pa dost, ki so free. Mal pogoogli. Drugač pa je odvisno ali delaš konzolno oz. desktop (swing) aplikacijo.

Zgodovina sprememb…

enadiz ::

nightrage, če sem te prav razumel moraš java kodo pretvorit v .exe, da jo lahko normalno poganjaš na računalniku.

nightrage ::

Ja tako nekak, lahko pa zarad mene narediš *.bat datoteko, samo inštalirana java je obvezen pogoj. link

Mavrik ::

enadiz je izjavil:

nightrage, če sem te prav razumel moraš java kodo pretvorit v .exe, da jo lahko normalno poganjaš na računalniku.


Ni res.

Java razredi se prevedejo v .class datoteke, ki jih poganja Java Virtual Machine. Za poganjanje Java programov tako vedno rabiš nameščen JVM na računalniku.

Najbližji ekvivalent "exeja" kot ga poznaš v Cju je v Javi izvršljiva ".jar" datoteka, v katero so zapakirani vsi razredi.

V Eclipsu narediš to datoteko tako, da izbereš "File -> Export -> Java -> Runnable JAR File" ter slediš čarovniku. JAR datoteko potem lahko pošlješ komurkoli in jo bo zagnal z dvojnim klikom (če ima seveda nameščen JVM).

Pakiranje Java programov v .exeje (v bistvu ti naredi JAR file in na začetek prilepi en launcher) ti hudo odsvetujem, saj pogosto povzročajo probleme, so omejeni (in pogosto plačljivi) in se za brezveze omejiš samo na Windows platformo. JAR datoteke pa se lahko izvaja na vseh platformah z JVM.
The truth is rarely pure and never simple.

nightrage ::

Pakiranje Java programov v .exeje (v bistvu ti naredi JAR file in na začetek prilepi en launcher) ti hudo odsvetujem, saj pogosto povzročajo probleme, so omejeni (in pogosto plačljivi) in se za brezveze omejiš samo na Windows platformo. JAR datoteke pa se lahko izvaja na vseh platformah z JVM.


Vse ti dam prav, razen s tem, da so kakšni problemi z exe datoteko oz. so omejitve. Sam profesionalno zadevo uporabljam vrsto let in nisem nikol naletel na kakšne težave, sem pa vedno naletel na težave pri jar datotekah. Poleg tega, v folderju imaš sto jar datotek, kira je zagonska.

enadiz ::

hvala za pojasnila...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

java - delovanje v Ubuntu

Oddelek: Programiranje
9854 (577) win64
»

Java vprasanje - kako spraviti v *.exe datoteko

Oddelek: Programiranje
193814 (163) killa bee
»

Kako vključiti v jar dodaten jar

Oddelek: Programiranje
6788 (654) jeryslo
»

zagon Java aplikacije

Oddelek: Programiranje
51027 (889) l0g1t3ch
»

[Java] Zagon brez instalirane Jave

Oddelek: Programiranje
181729 (1467) noraguta

Več podobnih tem