» »

Kateri procesor bi vi izbrali

Kateri procesor bi vi izbrali

1
2
»

Nwanko ::

+1 ncc2000 konfi.

Z malo sreče se procesor odklene v 4 jedrca.

dzinks63 ::

simon5029 ::

ncc2000 in dzinks63, iz katerih trgovin je tole, oz. spletnih nakupov. Ne pozabit, mora biti iz ene celotna konfiguracija.
Pa hvala lepa za trud!

L.P.Simon

ncc2000 ::

obe config sta iz sestavi.si

simon5029 ::

hvala,
Ker bi rad prišel vsaj na 675EUR bom nekaj skombiniral z ramom, in ga potem posebej kupil, saj bo najcenejša ponudba od treh sprejeta, in imam že dve iz trgovin.Hočem da je ena od teh, ki mi jih vi predlagate, saj imate več izkušenj.

Vidim, da vsi bolj na AMD prisegate:) Je to zaradi cene, ali so nasploh AMD-ji toliko boljši?

Zgodovina sprememb…

ncc2000 ::

Nihče ne prisega na AMD, ampak v tem cenovnem razredu je Inelova "i" platforma s cpu-jem enostavno predraga, da bi lahko v sestavo vključil kakšno spodobno grafo. Ker gre za igračarski PC, je grafa namreč zelo pomembna.

MrBrdo ::

Ja problem pri Intelih je da so malo dražji pa tudi osnovna plošča je ponavadi dražja.
Edino grafična ne vem če ne bi bila vseeno nvidia boljša izbira, čeprav je res da so AMD/ATI cenejše. Mam namreč slabe izkušnje z driverji ATI, pa raje nebi začel tule s tem preveč ker je offtopic. Torej sam presodi.
Osebno sem tudi bolj navdušen nad Samsung ekrani (mam dva oba odlično služita), DVD enote so pa itak vse (ne glede na firmo) en drek vredne, vsaj tiste ki sem jih jaz mel (še vsaka se je po letu ali dveh pokvarila), tako da bi vzel najcenejšega (no kakšen dual layer je cool če podpira). Kej drugega nimam za dodat, edino meni osebno so cool tudi tipkovnice z nizkimi tipkami (takimi kot na laptopu) - stvar okusa.
MrBrdo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MrBrdo ()

st0jko ::

Gigabyte AM2, M68M-S2P, DDR2, PCIe 2.0, SATA2 1 44.71
PATRIOT DDR2 ram, 4GB Kit PC2-6400 800MHZ s hladilnikom EP 1 89.21
ATI Powercolor HD5770, 1024MB DDR5, 2xDVI/HDMI/DP 1 160.46
Trdi disk WD Caviar SE16 500GB 16MB 7200 SATA2 WD5000KS 1 50.84
DVD/RW SAMSUNG SH-S223C/BEBE SATA BULK črn 1 19.46
OHIŠJE LC ATX MINI ELITE 952A ON NP/PWS 1 26.03
Napajalnik LC Power LC6550 - 550W/12 - BLACK SILENTPOWER 1 37.24
LCD MONITOR LG W2243T 1 147.80
Procesor AMD Phenom II X2 550 Black Edition, 3,1GHz, Dual - Core, S - AM3, Boxed 1 84.33
Tipkovnica PCplus KM - 3702PSIA ( belo/modra ) 1 3.54
Miška Logitech RX300 Premium ( optična, črna, PS2/USB ) 1 9.41
Skupaj: 673.03 pri sestavi.si

Na željo do 675EUR
keks?

Meizu ::

Simon5029 - brez zamere ampak zjasni se že enkrat ;((

Z vsako konfiguracijo ki jo tukaj dodajo dopišeš še en dodaten pogoj, kar pomeni, da morajo sodelujoči v tej temi še enkrat vse komponente na novo prekonfigurirat.

Zberi se, napiši vse pogoje, katerih se moraš držat in potem se lahko gleda. S postom apliciram na celotno temo seveda.

Edit: Predstavljenih ti je bilo že veliko dobrih konfiguracij. Le odločit se moraš za tebi najbolj ugodno. Z nobeno od predstavljenih konfiguracij ne boš falil, še posebej če je v računalnik všteta tudi HD5750 - Vendar potem za tale GPU ne priporočam 22'', saj se zna grafična pri kakšni novejši zahtevnejši igri in visoki resoluciji (1680x1050) slabo obnesti. Priporočam kaj pod 20'', pa še boljše boš prišel cenovno skozi.

Če so sedaj tvoji otroci na tvoj komp igrali igre, potem jim lahko tudi tisti ekran podariš pa sebi kupiš kakšnega bolj poceni, če že praviš da potrebuješ računalnik za šolanje ipd. Ceneje bi prišel skozi oz. za isto ceno bi si lahko omislil še kakšno malenkost boljšo komponento.

Edit: Še najboljša se mi zdi tale zadnja, Stojkova kombinacija, zaradi HD5770 - iz prve roke lahko potrdim, da je za igre kar solidna zadevca - glej moj podpis)

Vendar bi blo fajn tisti procesorček malce privit tja na kakšnih 3.5Ghz za optimalen izkoristek. To bi lahko celo dosegel s priloženim hladilnikom, tko da dodatnih stroškov sploh ne bi imel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

simon5029 ::

st0jko je izjavil:



Na željo do 675EUR



He he . Odlično vam gre, sem zelo vam hvaležen za ves trud. Jaz tele stvari še ne poznam najbolje, pravzaprav ravno toliko že, da mal zdrekam vsako situacijo ki mi jo opišete. :)

Bo bolje!! Obljubim :D

Je pa res tale stojkova kar vredu ja in bo verjetno kar obdržala.

matej_jack ::

Meizu je izjavil:

Z nobeno od predstavljenih konfiguracij ne boš falil, še posebej če je v računalnik všteta tudi HD5750 - Vendar potem za tale GPU ne priporočam 22'', saj se zna grafična pri kakšni novejši zahtevnejši igri in visoki resoluciji (1680x1050) slabo obnesti. Priporočam kaj pod 20'', pa še boljše boš prišel cenovno skozi.

No ja, tako hudo spet ni, glede na to, da prijatelj igra na 23" FHD s svojo 4670. Razni Call of Dutyji bodo brez problema delovali, morda bo pač potrebno znižati nivo detajlov, pa tudi FPSji bodo ~50 in ne 333. :)

janezek67 ::

A je to tisti Simon brez službe, ki je zadnjič kompliciral okoli enih delov na koncu pa kupil mimo nasvetov en celeron ? Ne ljubi se mi iskati starih postov okoli, če je, smo mu že dosti pomagali, ker bo na koncu vzel tako ali tako eno veliko sranje.

Simon naš je velika zgaga,
za njega cel forum računalnik zlaga,
ko mu Đinks za 700 čukov skup zloži,
si ga Simon za 675 čukov novega zaželi.

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

@simon5029: kot je že povedal Meizu, sam pri sebi si zastavi nek ciljni budget in lastnosti, ki jih pričakuješ od novega računalnika, potem pa pri tem tudi vztrajaj. Sedaj pa ob vedno novih zahtevah le otežuješ delo sodelujočim v temi, ker morajo nenehno spreminjati konfiguracije,...

Sicer si nekaj časa nazaj že odprl eno temo, ki se ni končala preveč spodbudno, vendar naj ta zaenkrat pogojno ostane.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

simon5029 ::

A je tak problem, če si, kot je janezek povedal, človek brez službe , želi čim več iztisnit iz 700€, ki mu jih je šenkanih. Poglej samo kolk je konfiguracij , ki so prek 700€, pa čeprav, po objavi, ko sem rekel 700€. Nekateri pač preberejo samo dva do tri poste nazaj, pol pa piše.
Ja tudi sem napisal že desetkrat, da mi je žal, ker sem vas tkole okol vrtel.Ampak namen teme je bil nekaj drugega, poglej, naslov.
Se je pa obrnilo, ker so nekateri pač hoteli vedet več in jaz sem začel mešat po temi, PRIZNAM. Če ne bi, pa tud ne bi izvedel toliko o sestavi kot sem, in imam zelo dobre smernice, ki so mi jih ponudili forumovci.
Vsega pa tud ne smem in ne morem povedat kako in zakaj gre pri moji sestavi, zato pač pri vsaki še kaj vprašam, ali pa nekaj skombiniram in potem so tu spet vaša vprašanja, s katerih se človek največ nauči.

Še enkrat hvala.

simon5029 je izjavil:



Je pa res tale stojkova kar vredu ja in bo verjetno kar obdržala.

Zgodovina sprememb…

simon5029 ::

janezek67 je izjavil:

A je to tisti Simon brez službe, ki je zadnjič kompliciral okoli enih delov na koncu pa kupil mimo nasvetov en celeron ? Ne ljubi se mi iskati starih postov okoli, če je, smo mu že dosti pomagali, ker bo na koncu vzel tako ali tako eno veliko sranje.

Simon naš je velika zgaga,
za njega cel forum računalnik zlaga,
ko mu Đinks za 700 čukov skup zloži,
si ga Simon za 675 čukov novega zaželi.


Ja to je tisti Simon, še vedno brez šihta, a zato že v šoli in skrbi za prihodnost družine. Tokrat, verjemi ,ne bo šel mimo priporočenih konfiguracij. Sigurno javim kaj bom izbral, saj sem tud zadnjič, kajne. Imam še čas do jutri, zato če ima kdo željo oz. voljo, lahko mirno še kako konfiguracijo napiše, saj se vsak ki to bere nekaj nauči iz vsake konfiguracije.

L.P.Simon

janezek67 ::

Simon, brez zamere, si čisto simpatičen možiček - malce trmast. Si pa dober, da si napraskal 700EUR.

Drugače ti še nekaj predlagam - poglej si še PC-je firem Odnesi.si ali SO.d.o.o. Včasih dobiš kaj tudi zelo ugodnega. Je pa tam le en catch in sicer ne moreš navijati, ker HP bios tega ne dovoli. Zamenjava kakšne grafične kartice v notranjosti pa je možna (do neke razumljive mere seveda).

npr. http://www.so-doo.si/detail.php?page_la...

Tale PC ima zraven že tipkovnico (žal ne slovensko - ampak če ti ne bodo všeč tipke, lahko zamenjaš tipkovnico) in miš - stane te pa 540EUR. Edino grafična tule ni ravno vrhunska, ampak ???

Zgodovina sprememb…

energetik ::

simon5029 je izjavil:

Je pa res tale stojkova kar vredu ja in bo verjetno kar obdržala.

Priporočam ti le, da namesto tega diska vzameš Samsung F3 500GB, ki je dosti novejša zadeva.

janezek67 ::

2876 Mainboard Socket - AM3 ASUS M4A785TD - V EVO, ATX(Osnovne plošče) 91.02EUR
3548 Procesor AMD Athlon II X4 630, 2,80GHz, Quad-Core, S-AM3, Boxed(Procesorji) 98.04EUR
5581 Mushkin Silverline Stiletto 2GB PC3-10666 CL9-9-9-24 (DDR3-1333) (996768)(Pomnilnik) 51.13EUR
3425 VGA CLUB3D HD 5770 1GB DDR5 PCIE(Grafične kartice) 161.71EUR
4256 Trdi disk Samsung 500GB 16MB SATA2 300 7200 HD502HJ(Trdi diski) 50.72EUR
4203 DVD/RW SAMSUNG SH-S223C/BEBE SATA BULK črn(Optične enote) 19.46EUR
5260 Ohišje LC ATX MIDI PRO914BII LC600H-12 črn(PC Ohišja) 52.18EUR

Skupaj: 524.26 EUR (Sestavi.si)

Mogoče še ena konfiguracija. Vzel sem 4 jedrnega Athlona (sicer je za gaming mogoče včasih celo boljši 2 jedrni Phenom - boš pač menjal). Imaš pa malce boljšo plato notri kot pri Stojku, ohišje naj bi imelo dovolj dober napajalnik. Rama sem ti dal 2 GB, mislim da je v štartu to dovolj, v primeru potrebe pa dokupiš še eno palčko. Če se ti zdi, da bi napajalnik preveč hrumel, vzemi ohišje brez in kakšen vsaj 550W LC silent giant.

Sedaj pa v miru ti izbiraj,
na sestavi si računalnik konfiguriraj,
phenomov, athlonov ter 57xx se drži,
pa trmo svojo v šoli trži.

Pa bo.

Zgodovina sprememb…

simon5029 ::

st0jko je izjavil:

Gigabyte AM2, M68M-S2P, DDR2, PCIe 2.0, SATA2 1 44.71
PATRIOT DDR2 ram, 4GB Kit PC2-6400 800MHZ s hladilnikom EP 1 89.21
ATI Powercolor HD5770, 1024MB DDR5, 2xDVI/HDMI/DP 1 160.46
Trdi disk WD Caviar SE16 500GB 16MB 7200 SATA2 WD5000KS 1 50.84
DVD/RW SAMSUNG SH-S223C/BEBE SATA BULK črn 1 19.46
OHIŠJE LC ATX MINI ELITE 952A ON NP/PWS 1 26.03
Napajalnik LC Power LC6550 - 550W/12 - BLACK SILENTPOWER 1 37.24
LCD MONITOR LG W2243T 1 147.80
Procesor AMD Phenom II X2 550 Black Edition, 3,1GHz, Dual - Core, S - AM3, Boxed 1 84.33
Tipkovnica PCplus KM - 3702PSIA ( belo/modra ) 1 3.54
Miška Logitech RX300 Premium ( optična, črna, PS2/USB ) 1 9.41
Skupaj: 673.03 pri sestavi.si

Na željo do 675EUR


Nekako sem že z eno nogo v Stojkovi konfiguraciji, me pa vseeno zanima kaj si mislite o tej konfiguraciji, ko sem probal z i3 procesorjem. Ne me narobaj zastopit, imam čas še jutri, zato sem še mal kombiniral in me zanima, če kaj manjka pri tej sestavi oz. ali sem sploh prav skombiniral. Če ne za drugega, me pa kej naučite, saj zato pa je forum,kajne:)

Matična plošča ASUS P7H55-M PRO S1156/PCIE/V1748/S/GL 99,51€
Procesor INTEL Core i3-530, 2,93GHz, LGA1156, Dual-Core, Boxed 124,49€
Mushkin Silverline Stiletto 2GB PC3-10666 CL9-9-9-24 (DDR3-1333) (996768) 51,13€
ATI Powercolor HD5770, 1024MB DDR5, 2xDVI/HDMI/DP 160,46€
DVD/RW SAMSUNG SH-S223C/BEBE SATA BULK črn 19,46€
Ohišje LC ATX MIDI PRO914BLC5550, 550W, črn 49,69€
Trdi disk Samsung 500GB 16MB SATA2 300 7200 HD502HJ 50,72€
Monitor AOC F22S+ 55cm WIDE LCD 128,34 €


Prosim za mnenje in nič drugega.

Pa lep večer še naprej, vam želi, svojeglav Simon :D

Meizu ::

Kaj je narobe z i3 konfiguracijo?

Tole:
http://www.agt.si/racunalniska-oprema/p...

Z ustrezno plato in istimi rami bi zadeva letela ko zmaj. Še posebej če naviješ na tistih 3Ghz, bi imel lepo quada na isti frekvenci kot i3 (dual core), ter 25EUR manj. x4 620 pa lahko kadarkoli naviješ na tistih 3Ghz 1000% z priloženim hladilnikom.

Edit: Aja, preden se kdo obregne ob zmogljivosti štirijedrnika za 100EUR... Sam poganjam 3d aplikacije na moji AMD mašini v podpisu čisto brez problema in je GPU kar dokaj izkoriščen (verjetno ne povsem, ampak približno pa le - seveda odvisno od igre), x4 620 je pa (dam roko v ogenj) na 3Ghz kar konkretno hitrejši od 9950BE...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

simon5029 ::

Kaj pa če odmisliš navijanje ?
In mogoče tale primerjalni test (se ne razumem najbolje)?:8)
http://www.anandtech.com/bench/Product/...

Meizu ::

Hja no, škoda bi ga blo ne navit ker bi blo za tistih 400mhz vseskupaj 5 min dela.

Hja, podoben performans, če bi AMDja še za tistih 400mhz navil bi ravno prišel na skupen nivo še tam kjer zaostaja AMD za Intelom.

Zdaj se pa sam odloči - 4 jedra za 25EUR manj, al 2 jedra za 25EUR več.

janezek67 ::

simon5029 je izjavil:

st0jko je izjavil:

Gigabyte AM2, M68M-S2P, DDR2, PCIe 2.0, SATA2 1 44.71
PATRIOT DDR2 ram, 4GB Kit PC2-6400 800MHZ s hladilnikom EP 1 89.21
ATI Powercolor HD5770, 1024MB DDR5, 2xDVI/HDMI/DP 1 160.46
Trdi disk WD Caviar SE16 500GB 16MB 7200 SATA2 WD5000KS 1 50.84
DVD/RW SAMSUNG SH-S223C/BEBE SATA BULK črn 1 19.46
OHIŠJE LC ATX MINI ELITE 952A ON NP/PWS 1 26.03
Napajalnik LC Power LC6550 - 550W/12 - BLACK SILENTPOWER 1 37.24
LCD MONITOR LG W2243T 1 147.80
Procesor AMD Phenom II X2 550 Black Edition, 3,1GHz, Dual - Core, S - AM3, Boxed 1 84.33
Tipkovnica PCplus KM - 3702PSIA ( belo/modra ) 1 3.54
Miška Logitech RX300 Premium ( optična, črna, PS2/USB ) 1 9.41
Skupaj: 673.03 pri sestavi.si

Na željo do 675EUR


Nekako sem že z eno nogo v Stojkovi konfiguraciji, me pa vseeno zanima kaj si mislite o tej konfiguraciji, ko sem probal z i3 procesorjem. Ne me narobaj zastopit, imam čas še jutri, zato sem še mal kombiniral in me zanima, če kaj manjka pri tej sestavi oz. ali sem sploh prav skombiniral. Če ne za drugega, me pa kej naučite, saj zato pa je forum,kajne:)

Matična plošča ASUS P7H55-M PRO S1156/PCIE/V1748/S/GL 99,51€
Procesor INTEL Core i3-530, 2,93GHz, LGA1156, Dual-Core, Boxed 124,49€
Mushkin Silverline Stiletto 2GB PC3-10666 CL9-9-9-24 (DDR3-1333) (996768) 51,13€
ATI Powercolor HD5770, 1024MB DDR5, 2xDVI/HDMI/DP 160,46€
DVD/RW SAMSUNG SH-S223C/BEBE SATA BULK črn 19,46€
Ohišje LC ATX MIDI PRO914BLC5550, 550W, črn 49,69€
Trdi disk Samsung 500GB 16MB SATA2 300 7200 HD502HJ 50,72€
Monitor AOC F22S+ 55cm WIDE LCD 128,34 €


Prosim za mnenje in nič drugega.

Pa lep večer še naprej, vam želi, svojeglav Simon :D



Simon, z I3 ni nič narobe, naviješ ga lahko ravno tako kot AMD-ja. Tudi za igrice bo boljši od Athlona. Pa čeprav ima samo dva jedra. Karkoli boš vzel, Athlona ali I3, ne boš falil. Vzemi pa raje malce boljšo plato z DDR3 RAM-i in AM3 podnožjem.

Mene osebno bolj muči dejstvo tvoja izbira monitorja. Osebno se mi zdi 22col premalo za FullHD resolucijo. Tu bi raje vzel 24 col za izsto resolucijo. No, je pa stvar posameznika, pa seveda tudi denarja.

simon5029 ::

Ne vem , imam nekako rajše Intel kot AMD. Imel sem Athlona, sicer je tista tehnologija že mimo, ampak je bil glasen kot helikopter, zdej imam intela, in je popolnoma neslišen.

pri katerih opravilih(aplikacijah) pa se najbolj pozna ali so štiri jedra ali pa dva?

Zgodovina sprememb…

energetik ::

Kaj se toliko obremenjuješ s firmo? Vzameš tisto, kar je najhitrejše za najmanjšo ceno.
Moj PhenomII je praktično neslišen, s stock hladilnikom. Ne morš sklepat glede na tehnologijo izpred več let.

4 jedra se poznajo pri zipanju, pri pretvarjanju filmov, prav tako če hočeš poleg antivirusnega pregledovanja še kaj drugega učinkovito početi.

simon5029 ::

Se ne obremenjujem, samo SPRAŠUJEM,tako ali tako bo ena od predlaganih konfiguracij, samo rad bi kaj več zvedel, ker se še učim in je vsako mnenje cenjeno, tudi tvoje :)

ncc2000 ::

Le zakaj gre razvoj v CPU-je z čimveč jedri (čimveč nitno podporo)....

Bistvena razlika med AMD/Intel konfiguracijo je le zate ta, do boš nekoč v prihodnosti AMD sistem, če bo seveda potreba, z gotovostjo lahko nadgradil na 6 jedernika (sploh če se odločiš za AM3 platformo), pri intelu pa malo verjetno. Razlike v zmogljivostih (in tudi "glasnosti) za trenutni gamimg so pa zanemarljive, ne glede na izbiro amd/intel ob HD 5770.

@janezek67
Reci, da se hecaš
A ti veš da večina folka pravi da je 17" laptop HD res takorekoč musthave?

Sam se sicer strinjam s tabo, da v tem cenovnem rangu nima smisla poganjati igre v HDD, ampak khmm... hd je pa le hd :))

simon5029 ::

No taka mnenja rad slišim

HVALA

janezek67 ::

Glasnost je pač odvisna od ventilatorjev, ponavadi so pri starih mašinah najbolj ružili napajalniki. Imajo pa AMD-ji ponavadi večjo porabo, zato morajo biti tudi hlajenja močnejša. Je ti je priloženi hladilnik preglasen, pač vložiš še ene 30-40EUR v drug kooler za procesor.

Simon, tebi je že tvoj Celeron čisto kul, torej ti bo I3 še bolj. Za špile bo hitrejši od 4 jedrnega Athlona,
če se boš šel kakšnega Hackintosha, bo Intel še toliko boljši. Še enkrat moj zadnji nasvet - vzemi plato z DDR3 rami, ostalo pa ...

NCC - še dve repliki - osebno mi majhne pike niso všeč. Pač imam kar nekaj dioptrije. Jah na 17 inčnem laptopu se marsikaj gleda ... Pač vsak po svoje.

Ko bo Simon nadgrajeval, bo pač kupil drugo plato. Ne verjamem, da bo čez 4 leta kaj profitiral, če bo na AM3 plato dal 6 jedrnika. Takrat bodo že aktualni 12 jedrniki na XX podnožju ali pa še kaj tretjega.

Aha - še nekaj - kupi I3 ali pa nekaj podobnega, kot sem ti svetoval (lahko je tudi štirijedrni Athlon). Vzemi 2 gb rama - za tvoje potrebe bo dovolj, kasneje dokupiš še eno palčko. Monitor pa preje raje kje poglej.

Pa nehaj že komplicirat. :)

Zgodovina sprememb…

Meizu ::

simon5029 je izjavil:

Ne vem , imam nekako rajše Intel kot AMD. Imel sem Athlona, sicer je tista tehnologija že mimo, ampak je bil glasen kot helikopter, zdej imam intela, in je popolnoma neslišen.

pri katerih opravilih(aplikacijah) pa se najbolj pozna ali so štiri jedra ali pa dva?


Glede na to, da praviš da imaš zelo nizko plačo in boš verjetno tale računalnik koristil kar nekaj časa, ti bojo 4 jedra prišla hudičevo prav. Aftermarket hladilniki za CPU, v primeru, da se ti zdi zadeva preglasna, so okoli 20€, tako da to ni ravno problem. Še zmeraj prideš 5€ ceneje skozi.

Da je i3 boljši v igrah? To je neumnost, v igrah kjer so štirijedrniki podprti (dandanes ima skoraj vsaka že to podporo), ima 4 jedrnik gotovo veliko prednost pred dvojedrnikom. Še posebej kakšni zahtevni console porti, kot je GTA IV recimo. Tam i3 v primerjavi za X4 620 na istih frekvencah enostavno ne more parirat.

ncc2000 ::

janezek67 je izjavil:


Ko bo Simon nadgrajeval, bo pač kupil drugo plato. Ne verjamem, da bo čez 4 leta kaj profitiral, če bo na AM3 plato dal 6 jedrnika. Takrat bodo že aktualni 12 jedrniki na XX podnožju ali pa še kaj tretjega.



Če keš ravno ne brišeš dnevno ob obiskovanju toaletnih prostorov, kompatibilnost ni ravno lastnost, ki bi jo zanemaril z zamahom leve roke.

Mnogo lastnikov "zastarelih" amd sistemov so le z upgradeom na danešnje AM3 proce prišli do čisto sodobnih PC-jev in prišparali nakup nove plate.

In v takih "varčevalnih" budget variantah konfiguracij ta prednost še toliko bolj velja.

Meizu ::

AM3 socket bi moral zdržat še lep čas. IMO.

Za Intel... Not so sure... Glede na to da se zadnje čase preseravajo z več socketi in celo mislijo nov socket na trg spravit, zna bit kr zmešnjava v prihodnosti glede nadgradenj, ja.

janezek67 ::

Meizu je izjavil:

simon5029 je izjavil:

Ne vem , imam nekako rajše Intel kot AMD. Imel sem Athlona, sicer je tista tehnologija že mimo, ampak je bil glasen kot helikopter, zdej imam intela, in je popolnoma neslišen.

pri katerih opravilih(aplikacijah) pa se najbolj pozna ali so štiri jedra ali pa dva?


Glede na to, da praviš da imaš zelo nizko plačo in boš verjetno tale računalnik koristil kar nekaj časa, ti bojo 4 jedra prišla hudičevo prav. Aftermarket hladilniki za CPU, v primeru, da se ti zdi zadeva preglasna, so okoli 20€, tako da to ni ravno problem. Še zmeraj prideš 5€ ceneje skozi.

Da je i3 boljši v igrah? To je neumnost, v igrah kjer so štirijedrniki podprti (dandanes ima skoraj vsaka že to podporo), ima 4 jedrnik gotovo veliko prednost pred dvojedrnikom. Še posebej kakšni zahtevni console porti, kot je GTA IV recimo. Tam i3 v primerjavi za X4 620 na istih frekvencah enostavno ne more parirat.


Če gledaš teste, I3 poseka Athlona na vseh frontah, posebej še pri igrah. Pa jedra gor ali dol. Pa še manjšo porabo ima. Je pa dražji.

Osebno sem sicer mnenja, da se I3 procesor bolj splača kupiti za kakšen multimedijski računalnik s kakšno mini ITX plato in majhnim ohišjem. Tam pride do izraza vgrajena grafika, ki je za te namene dovolj zmogljiva in tako ne rabiš več nobene dodatne grafične kartice. Tudi za kakšen office računalnik je I3 super izbira.

Zgodovina sprememb…

Meizu ::

Ja, rad bi videl tole prakso pri CPU intensive špilah.

Sicer pa če že Athlon zaostaja, ne zaostaja dosti, v špilih, kjer so quadi podprti pa ziher potegne pred i3.

Garibaldi ::

Osebno raje pljunem par EUR več za i3. Čene drugo vsaj intel čipseti so fantazija. Dočim na AMD fronti je marsikdaj kaka cvetka. Škoda da se ne da amdja vtaknit na intelov čipset. :D

Meizu ::

Se opravičujem za zgornje pametovanje.

Šele sedaj sem ugotovil, da ima i3 dejansko arhitekturo z dvemi threadi na jedro. Kar zna bit kar solidna zadevca in zato pojasni kar podoben oz. boljši performans napram X4 620. Plus X4 je Athlon II tehnologija in nima funkcionalnosti in arhitekture Phenomov II.

Hja, potem pa i3 vzemi, nimaš kaj. Sem zmotno mislil, da je Athlon boljša izbira, ampak damn, dvojedrnik z dvemi threadi na jedro za takšno ceno in višjo frekvenco zna bit kr poštena roba.

Edit: Ampak spet, če tako pogledaš - še dvajset EUR dodaš napram i3 opciji, pa imaš X4 955... :)

Edit: Preverjeno te pride ista konfiguracija, kot si tazadnjo simon postal, le z AMDjevo (solidno seveda) plato in X4955 v končni ceni mogoče 10EUR več. Kar je še vedno pod mejo :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

BALAST ::

Vsak naj kupi, kar ga je prepričalo. AMD in INTEL sta pač 2 podjetja, ki sta si stalno v laseh, vsaj zaradi tega je trg bolj raznolik.

Za moj denar raje vzamem AMD, so me že prepričali tako.

janezek67 ::

http://www.tomshardware.com/reviews/gam...

Mislim da če vzame Athlona ali I3 ne bo zgrešil. Je pa za nekaj, nekaj EUR več vedno nekaj, nekaj bolje.

Simon, pesem so mi zbrisali, sem ti jo poslal po ZS.

Zgodovina sprememb…

simon5029 ::

A lahko še malo pokomentirate tole plato. Predvsem me zanima, kako je s tem turbo 50 . Ali ima kdo že izkušnje s tem.

http://www.asrock.com/mb/overview.asp?M...

energetik ::

Sej ti vse piše. Navije ti komponente na višje frekvence in poveča napetosti. Nekaj podobnega kot Asus OC profili.
Ne vem pa, kako ugotovi, kje je sistem še stabilen. Poleg tega če imaš not kakšen poceni RAM, ga tole ne more naviti kaj dosti. Skratka en tak "fičr", po mojm bolj za pridobit kupce kot kej druzga.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Novi računalnik

Oddelek: Kaj kupiti
233115 (2414) Sajco
»

Abak do 1000€

Oddelek: Kaj kupiti
191502 (1135) hors1971
»

low end pc za cca 300 eur (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7811998 (10401) gregor
»

Nakup novega računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
322427 (1825) gemš
»

Nov PC 600€

Oddelek: Kaj kupiti
221892 (1485) Thompic

Več podobnih tem