» »

Zgodovinski filmi

Zgodovinski filmi

rezator ::

Pozdravljeni.

Iščem zgodovinske filme v katerih bi bile kakšne masivne bitke. Lahko so tud serije kot naprimer Rome. Pa ne mi zdej pisat neumnosti , kot npr. na IMDB-ju imaš use, takšnih komentarov se rajši zadržite. Prosim za naslove.

Iščem pa tudi nek norveški filem o templarjih, sam naslova nevem, in nič drugega tudi. In pa tudi neko serijo, ki se dogaja med križarskimi vojnami. Se mi zdi da se gre o autorju in salahadinu, ne vem pa nič bol točnega povedat. Porabil se ure in ure da bi našel naslov, vendar nič.

Yossarian ::

Kingdom of heaven
Gladiator
Spartacus...

te se najprej spomnim
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

--- ::

Troja

ni ravno zgodovinski so pa masivne bitke v njem 300 :]

The Odyssey ravno obratno kot pri 300, mora ti bit pa grška mitologija všeč da ti bo film zanimiv

pupsi1984 ::

El Cid (1961), The Longest Day, Lawrence of Arabia (both 1962), Zulu (1964), Khartoum (1966), Patton (1970), A Bridge Too Far (1977), Schindler's List (1993), Braveheart (1995), Saving Private Ryan (1998), The Patriot (2000), Enemy at the Gates (2001), Black Hawk Down (2001), We Were Soldiers (2002), Troy (2004), and Red Cliff (2008). War epics also include the anti-war film genre. Films such as The Deer Hunter (1978), Apocalypse Now (1979), Platoon (1986), Full Metal Jacket (1987), Stalingrad (1993), The Thin Red Line (1998) and The Last Samurai (2003) are epics. [6]

List of historical drama films @ Wikipedia

Zgodovina sprememb…

rezator ::

Hvala vam. Ampak gledau sm že vse :D

flood ::

za tistega norveškega, ki sicer norveški ni
imaš mogoče v mislih the seventh seal?

rezator ::

ni ta. vseeno hvala, zgelda hud ta tud:D
nevem točno če je norvežki, skandinavski je ziher. pa del naslova je ARH ali ARCH nekaj takega

rezator ::

Arn - Tempelriddaren ali ang Arn - The Knight Templar to sem iskal. Nšel sem. Je švedski film, v koprodukciji ostalih skan držav. :D in potem drugi del je še Arn - Riket vid vägens slut ali Arn - The Kingdom at Road's End. Gledau kdo?

Kaj pa za tisto serijo se sanja komu?:D

flood ::

rezator ::

jaja sej sem našel :Dhvala vseeno. mislim za tisto nadaljevanko o križarjih zdaj še če je kdo gledau in ve naslov? se je pa vrtela pred kakšnim letom na sloveniji 2 se mi zdi.

rezator ::

gledal oba dela od arn. hud film do konca priporočam ogled za vse ljubitelje zgodovinskih filmov:D pa če kdo rabi podnapise, naj mi piše pod zasebno :D

Berserker ::

Mene zanima če kdo pozna kakšne zgodovinske japonske filme o samurajih , nekaj podobnega kot Last samurai ali pa kakšne iz ww2 ki je gledan iz kota japoncev.

jacal ::

Poljaki so po Sienkiewiczu posneli Križarje (1960). Kar velik zalogaj.

Krzyzacy

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jacal ()

rezator ::

Berserker je izjavil:

Mene zanima če kdo pozna kakšne zgodovinske japonske filme o samurajih , nekaj podobnega kot Last samurai ali pa kakšne iz ww2 ki je gledan iz kota japoncev.


http://www.imdb.com/title/tt0351817/ Tasogare Seibei ali ang naslov Twilight samurai :D pol maš pa še korejske the sword whit no name in kitajskega ki je meni eden boljših Tau ming chong ali The Warlords

pa še ww2 Letters from Iwo Jima

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rezator ()

NazgulRR ::

Berserker je izjavil:

Mene zanima če kdo pozna kakšne zgodovinske japonske filme o samurajih , nekaj podobnega kot Last samurai ali pa kakšne iz ww2 ki je gledan iz kota japoncev.


http://www.imdb.com/title/tt0047478/

14. na top #250. Baje ful dober film. Ga pa še nisem pogledal.

Zero0ne ::

uname -o

Berserker ::

Red Cliff mi pride na pamet recimo.

STASI ::

Predlagam ti da si pogledaš V vrtincu (ameriška državljanska vojna), Doktor Živago (Rusija v času revolucije), Casablanca (WW2), Kubirkov Spartak je tud dober, Ime rože, pa še kaj bi se našlo.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

Berserker ::

Looney

Shutter island je časovno gledano zgodovinski (okoli 1950) tako da bi komot spadal sem. Če se koga zanimajo borbeni kitajski filmi je zanimiv True Legend, je tudi zgodovinski da nebi slučajno moderator zopet posegal.

delfinus ::

Seven Samurai in Ran od Akira Kurosawa, oboje epohalno in vecno neprekosljivo.

lp, d.

rezator ::

hvala, sami dobri filmi

rezator ::

Prejšnji teden sem pogeldal serijo The Pillars of the Earth. Moram reči, da me je zelo navdušila.

Če ima še kdo kakšen naslov filma ali serije, bi kar prosil da poveste naglas:D
Some people feel the rain. Others just get wet.

Ejsi_Disi ::

Teli Pillarsi so huda serija.
Into The West - podobno, kot Pillarsi, samo da je postavljeno v čas Divjega zahoda
Rock n' roll ain't noise pollution!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

War movies (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
5810770 (8786) Outcast
»

The Great Wall

Oddelek: Sedem umetnosti
213031 (1912) oo7
»

najljubši film? (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
809490 (6557) Poldi112
»

Dober film s tematiko 2. sv. vojne (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
6011319 (10101) Zero0ne
»

Iščem film o samuraju

Oddelek: Sedem umetnosti
92387 (2282) gzibret

Več podobnih tem