» »

gf2mx400 brez fana

gf2mx400 brez fana

KontraCepec ::

A lahko vzamem stran ventilator od ino geforca2 mx 400 64 rama?
Je lahko kaj posledic? Mu močno skrajšam življensko dobo?
Ker je zelo glasen mali ventilator.

IceIceBaby ::

Jaz mam MX400 z 32 rama sicer. Pa ga zdej laufam že kar neki časa brez ventilatorja in dela normalno. Sem pa zamenjal heatsink, in gor dal enga malo večjega (od 486) pa ga lepo spodaj pobrusil in spoliral.
Stvar se greje kot hudič, ampak težav zaenkrat še ni bilo, in jih tudi verjetno nebo.

R0K ::

Jest ti šenkam vent. od moje winfast GeForce MX 400 32MB

Rami tle ne igrajo vloge, ker jih ta vent itak ne hladi. Razn če navijaš.

Sam ima pa nek dvopinski priključek, ki se všteka direkt na grafično gor.

Je pa tak bl mali, sam prekrije pa cel CPU. Glasn je pa manj kt Blue Orb :D

KontraCepec ::

Sej ga mam js, ampak sm ga izštekau.
Zakaj ga pa ti prodajaš? Boš dal kaj novega gor al kr brez?
Pa še to. Gledal sem zalmana vga17 al nekaj takega. Sej je dobr ampak 5000!
Too mač. A se vseeno splača dat tolko, ker nč ne mislim navijat.

R0K ::

Ne splača!

Jest ga ne prodajam ampak ga šenkam tistem, k bi pršol do njega :D

Nabavu sm pa Blue orba, ker sm mislu, da se bo dal kaj bolj OCjat. Pa niti ni blo tko. Ene 5-10mhz sm sicer spravu. Pa dober je. Sej sm ga za dva jurja dubo.

Zakaj si ga pa sploh izštekal??

Tisti zalmanove produkte se ti pa ne splača kupvat. Drži, da so A1 kvalitete, ampak so vredni skor tolk kt polovica tvoje grafične :)

Tist se bojl splača kupvat za kartice tipa GF3/Radeon8500 naprej...

IceIceBaby ::

Če ne misliš OC se ti ne splača. Sej pravm, rajš gor prlimi en mal večji heatsink pa je lahko brez ventilatorja. Samo pol ne računaj na OC.

R0K ::

Jest sm probal, da gor na eno staro karto (Daimond Savage 3D) heatsink od Mini Copper orba (za AMDje), k je težek k svinja, sam bi lih odvajal toploto iz CPUja in rama. Sam mi ga nekak ni ratalo gor uštimat. K se je kartica začela kr upogibat :D

ZaphodB ::

Kako se tisti 2-pinski priključek od originalnega venta za grafo, ki je pripopan direkt na grafično, sploh da dol? Ker kot vidim, je narejen tako, da ko je enkrat gor, se plastični zatiči zataknejo in ne dobiš več dol. Možnost je seveda da precvikam žičke in potem nove vežem, sam ni preveč elegantno to.

Pa je originalni heatsink na grafi kej priliman oz je kej paste vmes? Ker jaz ga lahko z roko rahlo premikam.

aja, mam GeForce2 Pro 64

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZaphodB ()

R0K ::

Jest sm tist dvopinski priključek dobu čist komot dol. Mal je blo treba uporabit moči ampak je šlo.

Na starih kartah brez venta, k je sam heatsink gor, so prlimane (prevodno lepilo) spodej je pa še seveda neki paste. Sam to drži sam za tiste, ki so 'samostoječe'. Torej nimajo nabenih priključkov, s katerimi bi jih lohk zapel na plato.

Ta moj heatsink z ventilatorjem je bil pa pripet gor z dvema ročkicama in brez kazga lepila.

Aja ZaphodB, boljše da aš tist heatsink dol, pa če ma kir tvoj kolega kako tako lepilo (ga tut Zalman izdeluje) pa ga mal namaži (po robu), pol pa še kako kapljico kakšne paste gor pa je.

Matek ::

Če se ne motim, je na začetku kariere MX-ov Creative naredil en MX, kije bil poseben, ker je mel DDR ram, vendar pa so ga tudi kritizirali zaradi ne-prisotnosti hladilnika, niti pasivnega niti aktivnega, torej samo goli čip. Probaj dat dol vse skup, pa nič ne overclockaj, pa boš vidu kak bo.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

IceIceBaby ::

MMMato, to nima glih smisla :) Boljš vsaj heatsink kot pa nič. Sej ni treba pretiravat pa volcanota gor devat (lahko pa tudi :) Taglavn je da ni ventilatorja in da ne dela hrupa.

KontraCepec ::

Dela kot mora. Čisto stabilno.
Ampak skrbi me, da ne bo po 4 letih crknu zarad pregrevanja.
Js bi ga namreč rad rabu vsaj ene 5 let.
Bo šlo tudi brez fana?

ZaphodB ::

Približno kolk se KontraCepčeva GeForce2MX400 bolj segreva kot moja GeForce2Pro?
Ker če njemu dela b.p. brez venta, grem tud jest vent odklopt ;)

IceIceBaby ::

jaz mam v predalu ene 3 7, 8 let stare VGA kartice, še starejšega herculesa, 286 plato, 40mb RLL disk itd...vse je že precej staro in večino svojega življenja je delalo.
Tako da mislim da te nima kaj skrbet. Sej se ne greje tako zelo grozno. Poleg tega, če boš večji heatsink dal gor in poskrbel za dober stik s čipom bo mogoče še bolj hladilo kot tisti original "kuler".


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

katero grafično brez ventilatorja?

Oddelek: Kaj kupiti
12893 (640) kuglvinkl
»

kako utišat vent na grafi?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
211962 (1563) AIDS
»

navijanje Gf2MX

Oddelek: Navijanje
431898 (1155) racaMIT
»

modifikacija GF2 Pro kaj pa GF2 Mx?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
221123 (796) SlaveMaster
»

Prophet II MX 64 MB!!!

Oddelek: Navijanje
491357 (1046) element

Več podobnih tem