» »

Nokia N900, HTC HD2 ali kaj drugega

Nokia N900, HTC HD2 ali kaj drugega

Jazek ::

Pozdravljeni!

Nekje naslednji mesec imam namen kupit enega od navedenih telefonov. Zelo mi je všeč HTC HD2, zaradi velikega zaslona, tankosti, dizajne in navsezadnje kvalitetne izdelave. Toda zdi se mi malo za časom, saj še ima windows mobile 6.5, sedaj pa bo že kmalu windows mobile 7. Zanima me kakšno mnenje imate o tem vi?

Všeč pa mi je Tudi nokia n900, najbolj zaradi QWERTY tipkovnice.


Zanimajo me vaša mnenja.

LP

OnFire ::

Kaj pa HTC Desire?

Jazek ::

jutri grem pogledat v simobil, pa bom videl kaj se mi bo dopadlo:)

bajsibajsi ::

Mislim da Simobil nima HTC Desire. Za cenejso alternativo z Nokia N900 lahko preveris se N97 (mini). Imeti N900 "v zepu" je ze skoraj kot nositi dve cokoladi Milka naokoli, po tezi mislim...

OnFire ::

Jaz tudi kupujem nov mobitel in bom vsekakor vzel HTC Desire. Nekako me je prepričal zaradi Sense UI-ja in Androida pa še hardware ma zelo močen.

Gregor P ::

To se sprašujejo na vseh forumih posvečenih prenosnim telefonom he he ... po mojem je predvsem od tebe odvisno, kakšen uporabnik si? Sam bi vzel N900 zaradi tega ker imaš ogromen nadzor nad strojno (npr. down/overclock-aš CPU) in programsko opremo (npr. lahko namestiš celo OpenOffice na njega ipd.). Dvomim pa, da je primeren za nekega povprečnega uporabnika, ki se s telefonom pač ne želi še dodatno hecati:D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Jazek ::

Danes sem v živo prvič videl n900 in je res pravi stroj. Toda žal ga nisem imel možnost prižgat.
Tudi HD2 sem videl, toda le maketo, ampak vseeno zaslon je res wow.

Malce še bom premislin, potem pa sledi čas za nakup. :D

Jazek ::

Ali mogoče kdo ve ali obstaja za windows mobile (HTC HD2) kakšna podobna aplikacija kot je sport tracker za Nokie?

primson ::

Prosim za pomoc. Kupujem mobitel katerega bom uporabljal vecinoma za dostopanje na internet. Od telefona pricakujem, da bodo internetne strani na mobilnem telefonu prikazane enako kot na PC racunalniku ter, da ko bom hotel pogledati bilokatero internetno stran ali video bo to mogoce. Odlocam se med nokio N900 ali pa mobilniki kateri imajo operacijski sistem Android 2.1. (v mislih imam prihajajoci Samsung I9000 Galaxy S (upam, da ga bo mogoce nadgraditi na Android 2.2., kateri bo podpiral Flash 10.1. Za odgovore se vam zahvaljujem.

js osebno ::

N900 ima najboljši internetni browser med mobilniki.. Kolikor sem se igral z njem (testiral 2 tedna) so se vse strani odpirale izredno hitro, Flash je prisoten povsod, etc.
Nekaj problemov ima sicer s tekočim predvajanjem videa na facebooku (čeprav se ta problem povsem odpravi z overclockanjem na 800 MHz..). Potrebe po multitouchu nisem imel, ker ima N900 nek svoj način povečave, ki deluje brezhibno...
Brskalnik v Samsung Galaxy S je pa povsem isti kot recimo v HTC Desire. tega pa ne bom komentiral, ker ga še nisem natančneje pregledal...

primson ::

Hvala!

Gregor P ::

Se strinjam glede odličnega brskalnika na N900; praktično še nisem naletel na stran, ki bi mi povzročala težave. Glede Flasha 10.1 je pa vprašanje, če ga Nokia misli uradno implementirati tudi na N900, ali bo na koncu vse odvisno od maemo skupnosti. Zaenkrat še vse nekako visi v zraku.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

MonkeyHead ::

Probaj še kakšnega desire-ja.

primson ::

Za sedaj me najbolj privlači Nokia N900 je že res, da je velika, težka in debela vendar predvidevam, da internetne strani (po vaših opisih sodeč in po youtubu) prikaže najboljše in najbolj podobno računalniku. Privlači me tudi to, da ima dokaj dobro brezplačno navigacijo, če pa ta ne bo dovolj dobra pa jo lahko tudi kupim in baje je ta kupljena navigacija odlična tudi v Sloveniji. Pri mobilnih telefonih je problem v tem, da se internetne strani prikažejo prirejeno mobilni telefoniji in so precej okrnjene. Upam, da kot ste napisali pri Nokiji N900 to ne velja in lahko dostopaš tudi na strani katere imajo varno povezavo brez težav (klik.nlb.si in podobne). Hvala za nasvete!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: primson ()

MonkeyHead ::

Kot sem ti reko probaj še kak drug telefon pogledat, ki ima androida milestone desire ipd. scene

primson ::

g. MonkeyHead Prosim Vas, ker vidim, da uporabljate oziroma poznate android operacijski sistem na telefonih a se da na tem sistemu dostopat do npr. klik.nlb.si in podobnih strani brez problemov in so prikazane kot na računalniku? Za odgovor se Vam zahvaljujem.

MonkeyHead ::

Nevem kolko sarkazma je zaj tu not blo ampak ok...

Računalnik

Desire


Isto sranje

PS: uporabljam banka net

Zgodovina sprememb…

primson ::

Oprosti nisem te mislil užalit. Vikal sem te zaradi tega ker se ne poznava in ker ti o tem veliko veliko več veš kot jaz in to spoštujem (stara šola). Iz priloženih slik vidim, da praktično ni nobene razlike med računalnikom in pa Desirejem. Hvala!

dbevfat ::

N900 je super kul, ampak če nisi geek in se s telefonom ne boš ubadal (beri: ne boš dodajal razvojnih repozitorijev, inštaliral beta softwarea, občasno pognal konzole itd.), potem ti ga odsvetujem in ti svetujem nekaj bolj out-of-the-box (npr. Desire).
nvr2fat

MonkeyHead ::

primson je izjavil:

Oprosti nisem te mislil užalit. Vikal sem te zaradi tega ker se ne poznava in ker ti o tem veliko veliko več veš kot jaz in to spoštujem (stara šola). Iz priloženih slik vidim, da praktično ni nobene razlike med računalnikom in pa Desirejem. Hvala!


Ti kar rajši tikaj :D

Gregor P ::

Glede klik.nlb.si; ne vem, če deluje na N900 (torej sama prijava na račun, transakcije ipd.) ker tega sam nisem imel možnosti preizkusiti; tako da bi sam to vsekakor preveril pred nakupom (torej predvsem, če se da uspešno uvoziti certifikat itd.). Deluje pa recimo skb.net in tudi kakšna tuja spletna banka (toda za omenjene nisem rabil pridobiti ter uvoziti kakšnega posebnega certifikata).

dbevfat je izjavil:

N900 je super kul, ampak če nisi geek in se s telefonom ne boš ubadal (beri: ne boš dodajal razvojnih repozitorijev, inštaliral beta softwarea, občasno pognal konzole itd.), potem ti ga odsvetujem in ti svetujem nekaj bolj out-of-the-box

Tudi sam sem enakega mnenja (kot lahko vidiš malo višje).
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

primson ::

Pozdravljeni! Hvala za nasvete in pomoč. To da nalagaš posodobitve softwarea in razvojne repozitorje (pojma nimam kaj to pomeni "repozitorji") ni noben problem saj s tem se telefon razvija in pridobiva nove možnosti. To delam zelo rad in to je super in ok. Berem tudi, da je prišel oziroma prihaja nov operacijski sistem MeeGo kateremu pripisujejo še veliko prihodnost in to je tudi odlično ker s tem telefon nikoli ne postane star in neuporaben. To so veliki plusi za Nokio N900.

Kar se tiče pa klik.nlb.si pa res uporablja ceritikat vendar če greš iz računalnika preko Mozile na klik.nlb.si prideš brez problemov in kolikor se mi zdi ima tudi N900 Mozilin brskalnik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: primson ()

moxon ::

Jazek je izjavil:

Ali mogoče kdo ve ali obstaja za windows mobile (HTC HD2) kakšna podobna aplikacija kot je sport tracker za Nokie?


Morala bi ti delovati ta dva:
Endomondo http://www.endomondo.com
Sporty Pal http://www.sportypal.com

dbevfat ::

primson je izjavil:

Berem tudi, da je prišel oziroma prihaja nov operacijski sistem MeeGo kateremu pripisujejo še veliko prihodnost in to je tudi odlično ker s tem telefon nikoli ne postane star in neuporaben. To so veliki plusi za Nokio N900.

Kar se tiče pa klik.nlb.si pa res uporablja ceritikat vendar če greš iz računalnika preko Mozile na klik.nlb.si prideš brez problemov in kolikor se mi zdi ima tudi N900 Mozilin brskalnik.

MeeGo ne bo uradno podprt za N900, čeprav je na voljo v inkarnaciji 1.0. Po mojem je to bolj namenjeno eksperimentiranju, kot da bo MeeGo primarni OS na N900, najbrž N900 tudi hardversko ni na nivoju ciljnih MeeGo naprav. Zna pa biti naslednji telefon z MeeGom prava poslastica.

Vsekakor pa, če te veseli hekanje telefona in se ob tem tudi vsaj malo znajdeš v Linuxu, je N900 res krasna naprava. Ure in ure veselja. Pride s ceno, da je zanj po eni strani manj mobilnih aplikacij (platforma je unikatna), po drugi pa več klasičnih konzolnih zadev in orodij (Linux pač). V kratkem zna konkretno začeti rasti ponudba aplikacij, ker Nokia postavlja v ospredje Qt, s čimer bodo razvijalci lahko razvijali za Symbian, Maemo, MeeGo, Windows, Linux, MacOS in celo WindowsCE/Mobile hkrati. :)
nvr2fat

Keyser Soze ::

Gregor P je izjavil:

Glede klik.nlb.si; ne vem, če deluje na N900 (torej sama prijava na račun, transakcije ipd.) ker tega sam nisem imel možnosti preizkusiti; tako da bi sam to vsekakor preveril pred nakupom.

Dela, dela. BP. Ga uporabljam.
OM, F, G!

primson ::

Za nasvete se vam zahvaljujem, saj ste mi zelo natančno obrazložili kako deluje N900 in kaj vse je zmožna ter kaj vse ti nudi. Odločil sem se, da si jo nabavim, ker z N900 lahko pridem do klik.nlb.si (kateri potrebuje certifikat) in opravljam tudi ostale finančne posle (za katere tudi potrebujem certifikat) obenem pa je odličen mobilni telefon za brskanje po internetu. Ti dve informaciji sta za mene ključni pri nakupu. Hvala še enkrat in lep podaljšan vikend vam želim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: primson ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nokia predstavila N9 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Nokia / Symbian
26652289 (37705) flameir
»

Odprto pismo Nokii in Microsoftu: Sodelujta (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nokia / Symbian
7625059 (22249) LordPero
»

Bo v Nokii N9 Intelov Atom?

Oddelek: Novice / Nokia / Symbian
288005 (5904) CaqKa
»

Nokia N900 novi FW!

Oddelek: Mobilne tehnologije
354629 (3881) koro13
»

Nokia prevzema razvoj Symbiana, E7 prihaja decembra

Oddelek: Novice / Nokia / Symbian
3211046 (10233) Gregor P

Več podobnih tem