» »

Nadgradnja ne ravno novega računala

Nadgradnja ne ravno novega računala

«
1
2

Brasco ::

Lepša polovica me je prosila da bi se malo pozanimal glede nadgradnje njihovega računalnika. Uporabljajo ga kar vsi, največ seveda ona in njen brat.

Trenutno imajo vgrajeno notri:

Intel Core 2 duo E6300 (65nm, 2M, 2,8Ghz)
Intel DG965SS (matična)
Nvidia GF 7600GS 256MB
WD 250GB SATA
2x2GB Hyundai (očitno = Hynix) DDR2 800Mhz
Standardno ohišje
(17" LCD Sony)

Pekač sem jaz pred nekaj meseci vgradil notri nov, pomnilnik je kako dobro leto nazaj vgradil serviser. Napajalnik se točno ne spomnim, vem samo da je LC in da naj bi imel med 400-500W. Problem je ker je računalnik grozno glasen, kronično primanjkuje prostora na disku, grafični že malo zmanjkuje moči za kako novejšo igro,.... PC uporabljata za splet, mail, photoshop, CAD (študent arhitekture), igre (nogomet, SIMS, kakšna strategija,...).

Budget je nekje 250-300 Eur v skrajni sili kaj več. Od starega sistema sem nameraval obdržat DVD pogon, RAM, ohišje. Procesor je pod vprašajem. Novi so kar dragi, razen če bi dobil ugodno ponudbo za nakup kakega rabljenega E8400/Q6600 ali kaj podobnega.

Muči me predvsem grafična kartica. Bi kaj proftiral z Nvidio (CUDA) ali bi raje vzel kako srednjerazredno ATI grafiko? Sposobna bi morala biti tudi poganjanja iger na 20-24" če bi kasneje vzeli nov zaslon. Disk bom vzel po vsej verjetnosti kar WD 1TB Green (model WD10EARS). Rad bi (če je smiselno) zamenjal še matično ploščo. Prav tako ne vem kater model bi vzel. Za tišino bom dal disk na gumice na CPU pa kak aftermarket hladilnik z malo obrati. Aja naložil bom po vsej verjetnosti kar Windows 7 x64.

Skratka nasveti dobrodošli. Bi bilo smiselno preiti na AMD (čeprav cenovno bi bilo najverjetneje predrago)?

mtosev ::

Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

IvoJan ::

procesor je za tvoje potrebe uredu. prav tako napajalnik,ram, ohisje.
grafično bi priporocal HD5770 ce bo predraga pa HD5750, trdi disk samsung spinpoint 1TB.

http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/ko...
http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/ko...
http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/ko...

ce pa slucajno napajalnik ne bo dovolj pa se nekaj takega: http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/ko...
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: IvoJan ()

Brasco ::

Hvala vama za nasvete. Ali je procesor še dovolj močan da dohaja grafično kartico HD5750/5770? Ali je 5750/5770 po zmogljivostih primerljiva z kako GTS250 ali kaj podobnega?

IvoJan ::

5770 je primerljiva z GTX260 in gladko prešiba GTS250. in ja procesor nebo kaj preveč oviral grafične. meni je HD5770 normalno delala na celeronu dual core 2,4GHz.

http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/ko...
evo za 174 EUR :D
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: IvoJan ()

jan01 ::

Ne jemat počasnega wd green! Vzemi samsung f3 ali wd black

IvoJan ::

sej sem mu predlagal samsunga ;) ce bi prebral vse poste in pregledal linke bi videl :D
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Brasco ::

Jaz sem gledal to za slabih 160 Eur.

http://www.agt.si/racunalniska-oprema/g...

Procesor bi potem obdržal in pomnilnik, predvidevam da ker nimata gibljivih delov nista tako podvržena obrabi ali? Potem bom vzel Samsung F3 ki je cenejši. Je tudi tih in zanesljiv? Predvsem se mi gre za zanesljivost. Matično mam še odprto kater model bi vzel (se mi pa zdi OK da bi jo zamenjal saj je stara gotovo že ene 3-4 leta in preden bodo spet menjali PC bo minilo spet kar nekaj časa). Mogoči bi vzel to:

http://www.agt.si/racunalniska-oprema/m...

mtosev ::

E6300 je 4 leta star procesor in po mojem mnenju pocasi prepocasen za HD5700 serijo
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Brasco ::

Kompromis bo treba nekje sklenit. Pomoje je bolje obdržat E6300 kot pa GF7600GS.

jan01 ::

Referiram na post avtorja teme. hd5770 za 174EUR? DObiš lahko veliko ceneje. Recimo 142EUR http://www.pctrgovina.com/trg/detajl.ph...

Zakaj bi matično novo kupoval???


Drugače pa če ta računalnik ni v prvi vrsti namenjen za igre, naj raje vzame athlon x4!!

Brasco ::

Ker je matična stara 4 leta, sedaj naredimo update kakršen pač bo in bo spet uporabljal se 3 leta. Dvomim da bi plata laufala 7 let?

IvoJan ::

jao... pa nisem rekel da mora tisto za 174EUR kupit.. naj kupi najcenejso ker so use enake... in ne.. procesor ne bo prepocasen.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

jan01 ::

A pri vas tudi menjate žarnice, ki so že par let stare, a še vedno delujejo?
Nič ni garantirano, da bo nova matična pa delala več kot mesec... uporabljaj dokler dela8intelove ponavadi res vzdržljive. Prej ti bo kak napajalnik crknil

jizzer ::

vzami novi HDD lahko tudi tega ce menis da je 750GB prevec(kar mislim tudi jaz)tega!

novo grafično HINT: vzemi pri odnesi.si ker je 3 EUR drazja ter ima boljso hlajenje...

Ostalo mislim da ni treba zamenjevat mogoče edino monitor...

mogoce se matično če že imaš željo: http://www.odnesi.si/osnovna-plosca-asu...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jizzer ()

st0jko ::

Menjaj samo grafično, ker je edina podpovprečna v sicer solidnem sistemu. No.. Pa disk, če potrebuješ več prostora. Priporočam 5750/5770, za disk pa WD black 1TB. Porabo pa ima 5770 tako nizko, da tudi napajalnika ne bo potrebno menjat.

...aja
Glede glasnosti pač ugotovi kateri ventilator je glasen, da ti lahko naprej svetujemo. Vsakega posebej z roko ustavi za par sekund in poslušaj. Verjetno ima grafična čuden hladilnik, tako da bo težava z glasnostjo avtomatsko rešena, če nabaviš 5770/50.
keks?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: st0jko ()

axee ::

Glede glasnosti računalnika: najprej ga spihat praha, potem pa nalimaj slikco da še to utišamo za minimalen trud in ceno :)

Brasco ::

Glede glasnosti vem kaj je problem. Krivec je disk ki je privit direkt na pleh in drugi krivec je stock hladilnik. Grafika je pasivna. Disk bom dal na gumice, za proc pa bom vzel en poceni aftermarket hladilnik z ventom z nizkim rpm.

Disk bo kar 1TB ker sistem uporabljata 2 uporabnika. Oba bi imela cel kup svojih stvari + nevem koliko filmov, poleg tega je razlika v ceni minimalna. Glede napajalnika si rabim še ogledat kaka je sploh situacija. Matična pa pride na vrsto če bo budget.

jizzer ::

Rekel si da je napajalnik 400-500 W če je 500W ne rabiš menjat brezveze...če je pa 400 W pa gre malo na knap ja....

axee ::

jizzer je izjavil:

Rekel si da je napajalnik 400-500 W če je 500W ne rabiš menjat brezveze...če je pa 400 W pa gre malo na knap ja....


Če je LC-like 500W pomeni da ima težko kaj več kot 300W na 12V linijah, ampak ja vseeno bo delalo bp.

Brasco ::

No saj to bom še videl, ker se ne spomnim kak je napajalnik razen tega da je LC. Kako naj vem koliko ima na 12V liniji in koliko potrebuje recimo HD5750?

PS: matična ima SATA priklope ali bo to kaj vpivalo na hitrost če ima disk SATA2 priklop?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brasco ()

jizzer ::

ne...

IvoJan ::

Brasco je izjavil:

No saj to bom še videl, ker se ne spomnim kak je napajalnik razen tega da je LC. Kako naj vem koliko ima na 12V liniji in koliko potrebuje recimo HD5750?

PS: matična ima SATA priklope ali bo to kaj vpivalo na hitrost če ima disk SATA2 priklop?


5750 rabi okoli 80W tak da se nimas kaj bat.seveda je to v fullload. 5770 pa ima peak nekje pri 110W ce se ne motim
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

st0jko ::

5750 rabi okoli 80W tak da se nimas kaj bat.seveda je to v fullload. 5770 pa ima peak nekje pri 110W ce se ne motim


Tako je. Napajalnika ti v nobenem primeru ni treba menjat, tudi če je 400W. Max poraba tvojega PC-ja(z novo 5770) bo okoli 200W +/- 50.
keks?

janezek67 ::

Na kratko - pri tvojem računalniku je ozko grlo disk in grafa, ostalo bo še kar ok. Ko boš na novo nalagal operacijski sistem, daj gori le programe, ki jih potrebuješ. Pa še kakšen članek si preberi o optimiziranju Windowsow, tudi veliko prinese k kakovosti.

Kar se tiče glasnosti, so po mojem najglasnejši ventilatorji napajalnika. Če je ta tudi problematičen, kupi kakšen LC napajalnik s 14 cm ventilatorjem, pa bo.

Pri grafi ti ostalne nakup HD 5750 ali 5770. Kaj ti bolj ustreza, preveri sam.

IvoJan ::

pomoje da se mu za tistih dodatnih 20-30EUR boljs splaca uzeti HD5770 sploh ce ima kasneje namen zamenjati tudi monitor ki bo imel 1920x1200 resolucijo
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Brasco ::

No takole je. Za disk sem se odločil za:

http://www.agt.si/racunalniska-oprema/t...

Ker ima več predpomnilnika in domnevno samo 2 plošči po 500GB. Zanima me ali kdo ve za tisti nastavek z gumicami? Vem da je bil linkan v eni prejšnjih tem. Sicer bi ga sam naredil ampak ga v ohišju ne morem nikjer fiksirat ker ima samo luknje za vijake.

Matično ploščo bom zamenjal ker sem dobil ugodno ponudbo za tale model:

http://www.agt.si/racunalniska-oprema/m...

Pri matični me zanima kje bi lahko dobil dodatne distančnike ker je plata velikosti ATX in mi par distančnikov zmanjka (poleg ohišja ni nobenih). In pa ali lahko pričakujem večje komplikacije ker Hynix 2x2GB 800Mhz očitno ni na listi uradno podprtih DDR2 modulov? Mogoči bi lahko za kak Mhz še navil E6300?

Pri napajalniku me je prevaral spomin in je sicer res LC je pa samo 350W. Tako da ga bom zamenjal za nek tih 500W. Recimo nekaj takega (vem da je 75EUR ampak naj bi vsaj bil orenk??):

http://www.agt.si/racunalniska-oprema/n...

Grafika bo po vsej verjetnosti HD5850 razen če bodo veliki problemi z dobavo, potem bom vzel GTS250 za 100EUR. Ali CUDA ne bi nič pripomogla pri poganjanju Photoshopa, ArchiCADa??

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brasco ()

IvoJan ::

5850?? pri teh dveh je kar velika razlika v zmogljivostiter v ceni. 5850 je 2x mocnejsa in drazja od GTS250. in dvomim da bi cuda kaj pomagala. Napajalnik pa ti predlagam da vzames kaj cenejsega ker je 80EUR za 500W napajalnik kar veliko :D tale je 650W http://www.agt.si/racunalniska-oprema/n...

http://www.agt.si/racunalniska-oprema/n...

se raje pa bi vzel corsaira 550
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: IvoJan ()

Brasco ::

Pardon od vsega tega iskanja sem se zatipkal, mislil sem seveda HD5750. No našel sem jo pri Funtech za 136Eur.

IvoJan ::

za 5750 ne rabis napajalnika mocnejsega od 420W :)

pomoje bi ze ta zadostoval http://www.agt.si/racunalniska-oprema/n...
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: IvoJan ()

dzinks63 ::

Ali CUDA ne bi nič pripomogla pri poganjanju Photoshopa, ArchiCADa??

Pri obdelavi z specialnimi efekti Adobe PS CS4 in premiere CS4 bi se poznalo, za dober boost pa rabiš quadro. Pri ArchiCad samo z CUDO ne boš pridobil, če bi rad dober boost zaradi grafične, pravtako nabavi Quadro kartico. Drugače je pa za te zadeve najpomebnejši čim močnejši procesor in dovolj rama. Pri hobi uporabi ni problema, če pa bi se začel profi ukvarjati, pa rabiš popolnoma nov in drugače zasnovan računalnik.

zile ::

Caviar black je pri branju prava ropotulja v primerjavi z green verzijo.
Nekje sem prebral, da bi mel rad tišino. Samo v vednost.
PS: Res pa je da sem govoril za FALS model, ti pa kupuješ FAEX

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zile ()

Okapi ::

Menjava matične je navadno stran metanje denarja, če ne zamenjaš tudi procesorja, ne glede na to, kako poceni jo dobiš. Delovanje računalnika se zaradi tega ne bo spremenilo nič, izrabljajo pa se matične tudi ne tako, da bi te moralo skrbeti, da se po 4 letih bliža njen konec.

Zamenjaj grafično in daj notri še en nov disk in če bo PC preglasen kupi tišji hladilnik za procesor in mogoče še napajalnik (starega pa obdrži za rezervo). Če imate višek denarja, raje kupi večji monitor.

O.

janezek67 ::

Okapi je izjavil:

Menjava matične je navadno stran metanje denarja, če ne zamenjaš tudi procesorja, ne glede na to, kako poceni jo dobiš. Delovanje računalnika se zaradi tega ne bo spremenilo nič, izrabljajo pa se matične tudi ne tako, da bi te moralo skrbeti, da se po 4 letih bliža njen konec.

Zamenjaj grafično in daj notri še en nov disk in če bo PC preglasen kupi tišji hladilnik za procesor in mogoče še napajalnik (starega pa obdrži za rezervo). Če imate višek denarja, raje kupi večji monitor.

O.


Okapi, ravno takole mislim jaz. Matične se mu ne izplača zamenjati. Vse kar je potrebno nadgraditi je ATI grafika 5750 in disk. Pri glasnosti pa bo največ naredil na napajalniku, ki bi ga jaz zamenjal.

Osebno bi na tvojem mestu vzel sledeče:
- Sapphire Radeon HD 5750
- napajalnik 550W LC Power LC6550GP "Silent Giant" v2.2
- disk 1TB Samsung HD103SJ "Spinpoint® F3".

Pa spihaj fino mašino prahu, mogoče vzemi dol procesorski ventilator in na procesor še enkrat nanesi malce paste, pa je. Lahko tudi zamenjaš procesorski ventilator.

axee ::

janezek67 je izjavil:

Okapi je izjavil:

Menjava matične je navadno stran metanje denarja, če ne zamenjaš tudi procesorja, ne glede na to, kako poceni jo dobiš. Delovanje računalnika se zaradi tega ne bo spremenilo nič, izrabljajo pa se matične tudi ne tako, da bi te moralo skrbeti, da se po 4 letih bliža njen konec.

Zamenjaj grafično in daj notri še en nov disk in če bo PC preglasen kupi tišji hladilnik za procesor in mogoče še napajalnik (starega pa obdrži za rezervo). Če imate višek denarja, raje kupi večji monitor.

O.
Osebno bi na tvojem mestu vzel sledeče:
- Sapphire Radeon HD 5750
- napajalnik 550W LC Power LC6550GP "Silent Giant" v2.2
- disk 1TB Samsung HD103SJ "Spinpoint® F3".

Pa spihaj fino mašino prahu, mogoče vzemi dol procesorski ventilator in na procesor še enkrat nanesi malce paste, pa je. Lahko tudi zamenjaš procesorski ventilator.


Se strinjam. Večinoma ljudi ne moti glasnost diska temveč hitri in majhni ventilatorji. Poleg zgorne konfiguracije še pozorno poslušaj od kje pride največ hrupa. Drugače pa ne potrebuješ nič več, razlika med prejšno in zdejšno grafo (isto disk) je ogromna, sploh ni primerjave.

LP

janezek67 ::

Aja, kar se pa tiče arhitekture, se pa strinjam z Džinksom, tu bi pomagala kakšna Quaddro kartica in seveda drugače zasnovan računalnik.

Ena cenejših pri AGT-ju je PNY Quadro FX 580. Koliko je to sploh dobra kartica za takšno delo na CAD-u, pa ne vem. Ostalo presega njun buđet. Je pa res, če sta prej zmogla s tisto NVIDEO, bosta z novo 5750 toliko bolje.

Zgodovina sprememb…

Brasco ::

Jah vem da ne bi rabil matične. Ampak trenutna nima podpore za 4-jedrne CPE. Potem se bosta spomnila čez 1-2 meseca da bi pa vzela nek rabljen 4-jedrnik pa rabim še plato zamenjat pa spet gonilnike dol pa nove gor, pa najbolj da kar na novo OS pa mam spet veselje.

Ali kdo ve kje bi lahko dobil kake distančnike za matične??????

IvoJan ::

na maticni bi moral samo posodobit bios in bi podpirala tudi novejse quad core proce :) se pa strinjam da potrebujes le novo grafo disk in napajalnik :) ostalo pa kasneje zamenjas za neko cenejso AMD konfiguracijo ki je trenutno boljsa izbira od kaksnega starega c2q. ciljam na kaksno athlon II x4 konfiguracijo :)

distančnike??
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: IvoJan ()

Brasco ::

Na uradni strani in tistem PDF prospektu je govora samo o c2d procih. Distančniki - tiste kovinske šraufe ki držijo matično stran od ohišja.

Kakšna bi bila kej pohitritev z Q6600??

mtosev ::

30-35% z q6600.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Isotropic ::

ce ima maticna PCI-E, je ne menjat, procesor pa navij, ce je mozno (edit: ni)
kupi se kaksno gtx-2?? in jo softmodaj v quadro pa je. pa menjaj ekran.

Zgodovina sprememb…

IvoJan ::

pa govorite ko da se profesionalno ukvarjajo z grafičnim oblikovanjem...
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Okapi ::

Potem se bosta spomnila čez 1-2 meseca da bi pa vzela nek rabljen 4-jedrnik pa rabim še plato zamenjat
Kupovati računalniško robo na zalogo je največja bedarija. Če se bosta spomnila kupit 4-jedrnik, bosta pač takrat kupila še matično, mogoče bo takrat še cenejša, ali bo na voljo kakšen boljši model. In kako lahko že danes veš, da se takrat ne bo morda pojavila kakšna zelo ugodna priložnost za AMD-jev procesor? Skratka, če si pameten, ne boš šel menjat matične. Sicer pa, opozorili smo te, ti pa pač naredi, kot se tebi zdi najbolje.

O.

Brasco ::

Nisem še nič naročal ali kupoval. Najprej bom njim predal raport kaj in kako kaže potem pa se bodo že oni odločili kaj želijo.

BTW ali SATA3 disk deluje s polno hitrostjo na SATA vodilu?

mtosev ::

ne. Sata 3 disk dela na hitrosti vodila. ce je vodilo sata 3 bo delal na sata 3 hitrosti, ce je vodilo sata 2 potem na sata 2 hitrosti, sata 1 pa na sata 1 hitrosti
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

tomos ::

pozdravljeni
moja trenutna konfiguracija:
matična: http://www.gigabyte.com.tw/Products/Mot...
pa bios je zadnja verzija semizdi.
intel e4500 2.2 GHz
2x1GB ram-a 667MHz zdi se mi da so firme transcend
500GB trdi disk
nvidia geforce 8500gt 512MB
napajalnik nevem kakšen je. se da to kako preverit?
jaz bi pač zamenjal grafično za eno nvidio 8800 pa me zanima a je pomembno al ma 320mb al 512 al 640mb? pa če mi lahko kdo da bi link od bolhe kera je najbolša izmed tistih ki jih ponujajo pa da je poceni. pod 80EUR!se mogoče da dobit kera bolša grafa za 80EUR?
pol dokupo bi še 2GB RAM-a pa verjetno morem kupit 2x1GB še 1x al ne?
pa procesor bi navil pa me zanima a je ta hladilnik ki je na njem OK al je treba kaj boljšega? nebi neki ekstremno navijal 2.8-3.0 GHz tam okoli =)
pa zanima me če je možno da bi to na kaki čist lahko način, da bi samo spremenil kako frekvenco. mam en program easytune 5 pa je tam nek easymode al pa advance mode pa če reš na easymode morš sam nastavit končno frekvenco pa je to to?. je lahk kaj z rami narobe? je zamenjava grafične kartice težko opravilo?
LP in hvala za odgovore.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tomos ()

tomos ::

nekak tak zgleda ta easytune
http://www.gigabyte.com.tw/FileList/New...
LP

IvoJan ::

ta easytune be brezveze.. navijati moras skozi bios. in zakaj bi menjal za 4 leta staro grafično?
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

tomos ::

tKBurek@ zakaj bi pa dal skoraj trikrat toliko denarja za grafično pri keri bom mel par fps-jev več pa bo nova? vbistvu bi si že kupil novo, ker garancija je le garancija, vendar pa nisem ravno pri dnarju:( takda nova grafa odpade. razen, če se da dobit za 150EUR neka ki je res dost bolša od 8800-ke pa je nova?
pa tud za rabljeno, če je res dobra dam tam okoli 120EUR mogoče še kaj več.
zanima me, če mi lahko moji ram-i delajo probleme pri navijanju, ker pomoje glih niso neka vrhunska kvaliteta. tako ali tako pa moram kupit še dodatna 2x1GB pa mi zanima kaj mi priporočate.? pa kakšen poceni ventilator oz. hladilnik, če bom potreboval me zanima.
LP

IvoJan ::

za 150EUR dobis HD5770 ki je 2x boljsa od 8800GTX. priporocam ti da nabavis 2x2gb in ne se 2x1 ker vecina maticnih plosc ne dela lepo z vsemi sloti polnimi
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: IvoJan ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Novi računalnik

Oddelek: Kaj kupiti
233123 (2422) Sajco
»

Računalnik do 800€

Oddelek: Kaj kupiti
102335 (2129) fr4nc
»

Abak do 1000€

Oddelek: Kaj kupiti
191508 (1141) hors1971
»

Nakup novega računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
322430 (1828) gemš
»

nakup računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
452561 (1694) janezek67

Več podobnih tem