» »

Gaming računalnik - 2 monitorja/2 igri naenkrat

Gaming računalnik - 2 monitorja/2 igri naenkrat

Apoc ::

Kupujem novo mašino.Uporaba: Gaming in statistična obdelava podatkov s programi kot so SPSS, EQS… Statistika zna biti kar zahtevna ampak dela tudi čisto ok na trenutni mašini, ki je P4 3.0Ghz, tako da mislim, da ne bi smelo biti problemov. Bolj sem v dilemi glede iger. EVE in NWN, ki jih igram največ delata čisto ok tudi na stari mašini, ampak idealno bi bilo, da bi lahko igral obe na enkrat, vsako na svojem monitorju (uporabljam namreč dva, trenutno oba na isti grafični). Skratka, ne gre toliko za to, da pri eni igri dosežen ne vem kakšen uber performance, ampak da mi tekoče dela več stvari naenkrat. Če zdaj zaženem EVE in NWN skupaj gre vse skupaj zelo zelo počasi (res pa je, da imam radeon 9600 128MB :). Ali je za dva monitorja bolj smiselna 1 grafična kartica, npr. ATI Radeon HD 5850 1GB ali dve. Gre za to, da bi rad delal kaj drugega dokler čakam, da se v EVE kaj zgodi :)

Trenutno so mi simpatične annijeve kofiguracije (npr. gamer ultra za okoli 1300 eur, mogoče z popravki glede napajanja in hlajenja). Proračun je nekje do 1500 eur. Komentar?

Osnovna plošča: Asus P6T
Procesor: Intel® Core™ i7-930 2.80 GHz
Pomnilnik: 6GB KIT DDR3 1333 MHz (3x2GB)
Trdi disk: 1TB, 32MB, 7200obr, SATA2
Optična enota: 22x DVD zapisovalnik
Grafična kartica: ATI Radeon HD 5850 1GB
Ohišje: Midi Tower Nox Moonlight, črno, pleksi stranica, moder LED ventilator
Napajalnik: 600W

bedak ::

ASUS P7P55D - 115.20 EUR Dinokomp
Intel Core i5-750 - 184.80 EUR Dinokomp
2x OCZ Gold Edition 4GB 1866Mhz - 292.80 EUR Dinokomp
Samsung EcoGreen F3 1TB - 73.20 EUR Dinokomp
SATAII Samsung SH-S223 - 25.20 EUR Dinokomp
Corsair HX 650W - 121.20 EUR Dinokomp
EVGA GeForce GTX 480 Superclocked 1536MB - 588.00 EUR Dinokomp
Scythe Mugen 2 Rev.B - 37,40 EUR (AGT)

Ohišje bi dal pa tole:
Scythe FenrisWolf - 126,45 EUR (AGT)

skupaj: 1539,05 EUR

Sam ne več bi šla sploh taka grafična notr :P (po mojem je predolga)

janezek67 ::

Uf, tole ti bomo težko odgovorili, ker ne vem, koliko ljudi ima kle gor izkušnje z multigamingom.
Zato takole bolj po kmečko, najprej poglej, na kakšni resoluciji oziroma koliko imaš velika monitorja. Tam okoli 22 col je ponavadi menda dosti celo ATI 5770. Glede na tvoje želje in denar vsekakor vzemi plato, ki podpira dve grafični kartici. V začetku bi vzel eno - vsaj 5770, ne bo pa slaba niti tvoja izbira 5850. Če ti bodo igrice dobro delale z eno, potem je to to, drugače boš pa vzel še eno enako kartico.

Glede Anni konfiguracije - mislim, da se da dobiti kje drugje kaj boljšega. Poglej tule na forumu kakšno konfiguracijo kakšne gaming mašine.

Je pa npr. pri sestavi si že tale mašina bistveno boljša za enak denar:
http://www.sestavi.si/index.php/configu... (op. pro gamer). Ima boljšo grafično kartico, ostalo pa je enako.

Jan, ali se ti ne zdi, da green disk ne spada v hitro mašino ??? Tudi fermi se mi zdi predrag za to, kar nudi.
Pa tudi tvoj napajalnik je vprašljiv za fermi grafično kartico.

Zgodovina sprememb…

bedak ::

uf, sem se zmotil, nisem imel v mislih green diska :P

mja fermi je bil tako na hitro :)

sj se zamenja grafično, se lahko doda kingston ssd (kingstona mislim zato, ker je 128gb okoli 240EUR se mi zdi), pa cenejšo grafo pa je stvar rešena :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bedak ()

snela ::

SSD pri takem budgetu ne sme falit.

Sploh za statistiko bos videl ful razliko.
LP

janezek67 ::

snela je izjavil:

SSD pri takem budgetu ne sme falit.

Sploh za statistiko bos videl ful razliko.


Mislim da bo tule statistika tekla bolj v ozadju :| !!!!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup računalnika do 1500€ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
13320022 (17291) Pr0xim0
»

Kupujem nov računanik

Oddelek: Kaj kupiti
482057 (1362) aaaaa93
»

Komponente novega računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
172072 (1762) klinker
»

Nova "mašinca" :P (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10213023 (10876) IvoJan
»

Nov računalnik

Oddelek: Kaj kupiti
252233 (2070) Nwanko

Več podobnih tem