» »

Nižanje obratov diskom

Nižanje obratov diskom

KontraCepec ::

Imam seagate baracudo 80 gb pri 7200 obratih. Za tišji disk sem pripravljen žrtvovati 2000 obratov torej 5000 mi zadostuje.
A obstaja kak program, ki bi omogočal kontrolo nad obrati diska?
Še bolje tak, ki sam niža obrate po potrebi. Recimo ko pišem v wordu, delam v autocadu bi dal na minimum, ko bi gledal film bi dal na mx.

BigHugo ::

Kupil bi disk s 5400 vrtljaji, ne pa da sedaj jamraš, kot en mali otrok.

P.S.: A med tem, ko delaš v Wordu, bi tudi rad, da ti avtomatsko špila glasbo. Pa daj se že enkrat zresni KontraCepec. Sicer ti bo kdo rekel kar ime brez Kontra.
LP BigHugo

KontraCepec ::

Ne hugolin. Ne bi kupil disk s 5400 obrati, ker pogosto pride 7200 še kako prav.
Samo ko ne pride bi rad obrate znižal. Torej če se da. In res ne vem kje si zasledil da bi med pisanjem v wordu avtomatsko poslušal.... ah sej niti ne znam še enkrat napisati tej neumnosti.

Torej: a obstaja kak tak program?

Zgodovina sprememb…

BigHugo ::

Mislim, da ne obstaja. Poglej še malo na seagatovi strani, če imajo kaj takega.

LP BigHugo

TESKAn ::

Za spreminjanje obratov more bit disk narejen tako, da to omogoča. Ne moreš ti preprosto dat motorček na 5V. Jaz rečem, da si ali kupi kak tišji disk (kakega Maxtorja z tekočinskimi ležaji) ali pa zvočno izoliraj disk, ampak v tem primeru moreš tudi poskrbet, da se bo zadeva dovolj hladila...
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

zigadr ::

Glede na to, da praviš, da imaš 80GB disk s 7200 obrati od Seagate, sklepam, da je to Barracuda IV. Kot je meni znano je to eden najtišjih diskov na trgu in tebi se še vedno zdi preglasen?!?!?

msmiha ::

Če te moti probaj kisšto zvočno izolirat. Vrtlajev se ne da kar tako na easy s "poteciometrom" štelat
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

cekr ::

Sicer bi po čisti elektro logiki, lahko dal uporček pred motor, toda, elektronika je za branje nastavljena točno za 7200 vrtljajev, zato na to kar pozabi.

MadMax ::

Na koracni motorcek je malo tezko privezat upor.

Sploh pa bi na nizjih obratih kmalu ostal brez podatkov...
Glave namrec lebdijo na zracni blazini. Ce bi znizal obrate, bi kmalu poslusal cudne zvoke.



Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

ZaphodB ::

Verjetno te moti brnenje glav ko šarijo po disku? Barracuda menda nima visokofrekvenčnih zvokov zaradi vrtenja at 7200rpm?

A ni zanimivo: Moj IBM40G 7200 rpm pa spušča zelo nadležne visokofrekvenčne zvoke zaradi vrtenja, glave pa lahko enostavno utišaš z opcijo AcousticManagement z DiskFeature tool. glih obratn torej ...

Boky ::

Zakaj pa bi med gledanjem filmov rad zvisal obrate diska ?

KontraCepec ::

Ja ker rabi dost podatkov če gledaš film.
Pa ne moti me branje. Tisto ko samo včasih malo zavrti hitro.
Moti me tisto malo zvoka, ki ga stalno oddaja. K sreči niso visoki toni, je pa nežno brnenje, ki bi ga rad vtišal.

TESKAn ::

Za filme pa ja ne rabi dosti podatkov za brat. Če gledaš DVD, rabi malo čez en MB/sec prenosa, diski so to hitrost že davno presegli. Tako da res ne vem, od kje tebi ideja, da rabi dosti podatkov, če gledaš film?
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

ZaphodB ::

KontraCepec: Ali ima tvoja Barracuda t.i. SeaShield, to je kovinski pokrov na spodnji strani diska? Ta kovinski pokrov ima menda še izolirno peno, in je med drugim odgovoren za tiho delovanje Barracude.

Menda se prodajajo dve verziji Barracud, ene z SeaShield in ene brez njega...

Pa ali imaš Barracudo IV ali kako drugo?

Lahko še poveš, kje si disk kupil? ker nameravam sam v kratkem 40GB verzijo kupit.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

5400 vs 7200 rpm?

Oddelek: Pomoč in nasveti
273519 (2641) WamPIRe-
»

Kateri disk za prenosnik?

Oddelek: Kaj kupiti
131468 (1215) zee
»

Prenosniki z RAIDom

Oddelek: Novice / Procesorji
152816 (2410) mitjaje
»

Kako utišati disk??

Oddelek: Strojna oprema
141197 (947) Fury
»

kako vtišat ventilator v napajalniku

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
81001 (694) exe

Več podobnih tem