» »

Amisov modem in NAS strežnik

Amisov modem in NAS strežnik

mikita ::

Imam Amisov modem SpeedTouch ter statični IP. Modem je nastavljen v router.(operater). Na modem imam povezan PC in NAS strežnik. Synology DS210j. V lokalni mreži lahko PC dostopa do NAS-a. Ko pa hočemo dostopat od zunaj (internet) pa ne gre. Probal sem že vse živo tud statične IP, odpiral porte.... Edino kar deluje je Http server na portu 80. Drugo pa popolnoma nič. Dostopa nimam niti do panela, kater pa je viden v lokalni mreži.
Še to. Dokler sem imel dinamični IP teh težav ni bilo in sem dostopal do vseh serverjev kateri so na NAS-u.

Ima kdo kaj idej in predvsem izkušenj?

Bakunin ::

preko cega (protokol/port) dostopas na NAS?
Morda si imel vkljucen DMZ na intranet IP od NASa, kar sicer deluje vendar ni "varno"...

mikita ::

http://90.157.214.35 to je Http server, ftp ni dosegliv, niti panel ki pa je
http://90.157.214.35:5000 na lokalni mreži pa vse deluje normalno. Zanimivo je to da web deluje ostalo pa nič.

EvilDare ::

Tudi jaz se nagibam k nakupu Synology NAS strežnika in me zanima, katerga se najbolje splača vzeti? Vse kar zahtevam od njega je, da lahko priklopim 2 diska, mislim vzeti 2x 1.5 TB WD Green in kolikor toliko tih. Na njem bo samo zbirka filmov za predvajanje na dveh popcornih in računalniku, ki so povezani preko usmerjevalnika. Kot dodaten bonus bi štel, če bi lahko na strežnik naložil neke vrste Jukebox za lažje brskanje med filmi, kot obstaja za PC-popcorn. Glede na Sybase stran me zanima ali je NAS kot si si ka mikita izbral dovolj dober: Synology DS210j. Zanima me, če lahko mikita poveš, če si z NAS-om zadovoljen, kako glasen je oz., če ga lahko postavim v dnevno sobo v nek nezaprt kot in ne bo motil med predvajanjem filma, in če si tudi sam že kaj poskušal narediti jukebox filmov ali ga uporabljaš samo za strežnik.

To je postopek za delujoč Jukebox pri PC-Popcorn povezavi: YAMJ Step-by-Step setup for Dummies - I need some guinea pigs to test and advise

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: EvilDare ()

stleoric ::

@ mikita
Vidim, da ti zdaj dela, je pa modem v bridge mode.
Je bil opravljen hard reset modema? Ker ni nobenih odprtih portov na modemu.

Pred tem je bil problem, ker sta se ti vzpostavljali dve PPPoE seji, ena z modema in druga z (verjetno) tvojega routerja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stleoric ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Atom za domači server (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
12719960 (13867) fx
»

Synology ds210j ali D-Link dns-323 ?

Oddelek: Kaj kupiti
232199 (1432) trnvpeti
»

NAS 2x 3TB

Oddelek: Kaj kupiti
223150 (2679) gokky
»

NAS + µtorrent

Oddelek: Kaj kupiti
91492 (1187) fire_3

Več podobnih tem