» »

Internet & šola

Internet & šola

Senitel ::

Da vidmo kaj si vi msilite o tem:
V šoli (trenutno se v njej nahajam...) imamo internet omejen na ene (na uč rečeno) 400b/sec za vsako mašino....
V čem bi bla logika tega? Zato, da folk lohk IRC-a je tud to dost, da bi pa kej pametnga počel pa definitivno ne!!;((

Matty ::

senitel... verjetno ga nimate omejenga... sam fora je v tem, da je v mrezi verjetno kar nekaj racunalnikov in da vasa povezava v svet to kratkomalo ne "sfolga" :D

PaJo ::

Ja bolj verjetna je ta ta druga varjanta. Probaj enkrat ko bos mel sanso, ko nebo nikogar drugega vec v soli in povej kaksen bo takrat rezultat, ziher bo malo bolse:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

luni ::

PaJo kaj bi jaz dal za taki link ko ga mamo mi na soli 8-O... al pa vsaj takega ko ga ma DeLonghi :D
Artificial Intelligentia

PaJo ::

Hehe... Jaz tudi, bodi brez skrbi:D

Saj mogoce pa bo kaj takega se v casu nasega zivljenja:D:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Senitel ::

Ja jest bi tud najprej pomislu, da je to. Ampak pazte to, lani smo bli v eni drugi učilnici in je net dokaj letu (10K/sek), sem bil dons v tej isti učilnici, in je delal tko, da bolš da ne komentiram... Pa pridem prvi v učilnico se foknem na računalo se hiter logiran na NT-je, poženem Internet Explorer vtipkam www.slo-tech.com (:D) in čakam naslednjih 10min, da se stran odpre...???
Preobremenitev same mreže? Dvomim, da lahko v eni učilnici (učilnica ma ruter-ja) preobremeniš mrežo...
Limit od Arnes?? Dvomim, da bi jim Arnes tko od lani na letos tolk skrčil pas, da men doma na 28800 dela 10x hitrejš...
GRRR...

yjj ::

Fora je v temu da se profesorček lahko zabava na internetu

JeDo ::

fantje fantje... ccc, res verjamete v to da ima ena sola tako slabo porihtan internet ? ce mene kdo vprasa je problem b administratorju sistema, ne v hardweru linku ipd... ce imas 2 isdn kanala sirine, pa en cache proxy ala squid bi stvar za 20 masin morala delati cisto ok, ker requesti od 20 masin nikoli niso simultani, tako da ... verjetno je admin en nesposobnez, lahko pa se tuidi motim. lpJedo
----------------------------------------------------------------------------
<br>

Senitel ::

Ups sej res ja lan je bil drug administrator, ki je mel saj kej pojma...
Zdej mamo pa enga, k preprečuje hekanje mašin, tko, da monitor sklop...>:D

PaJo ::

Waw, kaksna zascita:D:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Senitel ::

Anede... Pozabte fire wall-e, dobte si tazga administratorja, kot ga ma naša šola...>:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Arnes omrežje v šoli in javni ip naslovi

Oddelek: Omrežja in internet
202223 (1831) BlueRunner
»

Bedarije (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
575036 (3677) milica
»

Ukor zaradi dveh vpisov v dnevnik

Oddelek: Šola
302279 (1537) OldSkul
»

Vegova

Oddelek: Šola
253589 (490) Vesoljc
»

Kako izklopit dostop do interneta v domeni...??

Oddelek: Omrežja in internet
341523 (1072) uros678

Več podobnih tem