» »

Nadomestilo MediaFlexa "Rukus"

Nadomestilo MediaFlexa "Rukus"

kalil ::

Zanima me s kakšno cenejšo alternativo bi lahko nadomestil
MediaFleks "Rukus"
, da bi prenesel signal od dveh T2 televizij iz ene hiše do druge hiše, ki sta narazen cca 50m.

divide et empera

lithos ::

hmmm...

Tole je pa po moje zasoljena cena proti 2 WI-Fi routerjema npr. Linksys-oma z DD-WRT firmware-om in eden oddaja, drugi pa se na njega povezuje (enak sistem uporablja Ruckus)
Torej 1. router nastaviš normalno Wi-Fi ki oddaja, 2. router pa kot 'bridged' če se ne motim in potem preko Wi-Fi poveže na 1. router, na 1-4 konektorje pa ostale naprave (npr. rač., STB ...)

Tole je slika delovanja (iz uradne strani)

Ruckus MediaFlex

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

kalil ::

2 Routerja sem imel v mislih, vendar pa me zanima, če se da izvesti v praksi s T2 tvjem.

divide et empera

lithos ::

seveda se da, sej ta Ruckus ni nič drugega kot router v lepši škatlici in mogoče ojačanim signalom v anteni, kar pa pri navadnih routerjih rešiš z boljšimi antenami (po moje, bi za komplet sicer še vedno odštel cca. 150EUR ampak vseeno je to manj kot 208 :-)

P.S. na sliki je tisto v levem delu Living Room kar ponazarja delovanje Ruckus-a

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lithos ()

KoMar- ::

Tole je pa po moje zasoljena cena proti 2 WI-Fi routerjema

Hja, Ruckusi imajo naslednje prednosti:

- oddajna moč 200 mW (običajni routerji niso narejeni za tako moč, pa čeprav jim jo lahko povečaš z DD-WRT)
- MIMO (v bistvu neka "patentirana" Ruckusova rešitev)
- zadeva je praktično plug & play - tudi za laike

Skratka, če je med napravama stena in ste alergični na kockice, je pomoje Ruckus dosti boljša rešitev od DIY...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KoMar- ()

lithos ::

@ KoMar-:
se strinjam (čeprav MiMO imajo tudi že 'navadni' routerji)

Tole pa sem imel v mislih:

http://www.connectedhome.infopint.com/b...

P.S. meni ki sem se malo poigral in to nastavil mi je bilo 'enostavno' uporabit 2 routerja ki sem jih spremenil v DD-WRT

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lithos ()

Yacksy ::

Ruckus nima 200 mW oddajne moči, ima 100mW kot je tudi zakonsko določena meja. Ruckus tudi uporablja klasična Wi-Fi čipovja, razlika se naredi na antenah, ki ni klasičen MIMO, ampak ena propriety zadeva, ki v realnem času išče optimalno kombinacijo anten za najboljšo povezavo med Ruckusoma. Nekaj so naredil tudi na QoS, ki poskrbi za prioritizacijo IPTV. Komur se da, si lahko podrobnosti prebere na spodnjih povezavah.

http://www.telos.si/ruckus/beamflex.htm
http://www.telos.si/ruckus/smartcast.htm

Bom pa zelo vesel, če bo kdo naredil DIY rešitev, ki ne bo predvidevala stalno kockanje TV-ja. Vse nas seveda zanima kako kar se da poceni priti čez ;) Čeprav mislim, da nakup Ruckusov subvencionirata SiOL in Amis ...
Shit happens

fosil ::

Mogoče kdo ve kako bi se zadeva obnesla v obratni smeri, ali pa če zato obstaja kakšna druga rešitev.

Torej da bi film, ki ga predvajaš na računalniku brezžično prenesel in gledal na televiziji.
Tako je!

zee ::

Xtreamer ali kaj podobnega.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Wlan omrežje 20 odjemnikov

Oddelek: Omrežja in internet
211945 (1368) Gringl
»

internetna povezava 25Mbps in ~40 uporabnikov..

Oddelek: Omrežja in internet
192137 (1584) gokky
»

Siolov IPTV preko Wlana

Oddelek: Omrežja in internet
63695 (3353) Zm3-D3n
»

IPTV preko WLAN

Oddelek: Omrežja in internet
71332 (1165) Yacksy
»

Kakšna povezava za večji in zanesljiv prenos za (Siol/T-2 televizijo)

Oddelek: Omrežja in internet
141890 (1452) Yacksy

Več podobnih tem