» »

ADSL iz 512/128 na 1024/128

ADSL iz 512/128 na 1024/128

««
5 / 13
»»

Mikrohard ::

Naložil RASPPPoE, rezultati:
DSL Tweak Test

Tr0n ::

MEDENA ::

in v čem je razlika ?

Tiger ::

Mikrohard: Si pa očitno hitro dobil ADSL, ali nisi še kakšen teden nazaj bil na kablu?

Mikrohard ::

Smo zadevo preko vez malo pospešili :) Stanja na kablu nisem več prenesel ... hitrosti v najboljšem primeru do 40kB/s :( Sedaj pa vse deluje dobro ;)

pivmik ::

Eno vprašanje da ne odpiram nove teme:

Se mi zdi da sem nekje prebral, da RASPPPoE ima probelme za nekimi RealTek čipi. Jaz imam 100mbit Planet-ovo Mrežno in mi v Win98SE RASPPOE ob vzpostavitvi ADSL povezave rečunalnik enostavno obesil.

In še nekje sem slišal da je treba nadgradit firmware od mrežne da bo delovala z RASPPPoE.

A je to res?
A ma še kdo takšne probelme?

PS: Na obali še ni hitrejšega ADSLja, sicer pa se sploh ne sekiram, oktobra vem da bo :)
LP, Gregor GRE^

McHusch ::

PicNiK: bučnice so to:D :D

RASPPPoE cisto lepo deluje z Realtekovimi cipi. Je pa res, da mores za pravilno delovanje v Win98SE presnet NDIS dodatek, sicer zmrzuje, preberi readme.

[Eraser] ::

Pomoc, kako se pravilno instalira ta RASPPPoE v winxp????

Mikrohard ::

@[Eraser]:
1) Uninstall any flavors of PPPoE (any other PPPoE software programs) installed on your system. Only after downloading the RASPPPoE program

Note: You must also uninstall RASPPPoE if you have a previous version installed.

Get it here: RASPPPoE program

2) Unzip the zipped RASPPPoE folder to a temp directory of your choice
3) Right click on "My Network Places". -> Choose "Properties"
4) Right click on the "Local Area Connection" icon for your Ethernet card (Or internal DSL Modem, or USB Modem) -> Choose "Properties"
5) Click "Install" - "Local Area Connection Properties" window
6) Select "Protocol" -> Click "Add"
7) Select "Have Disk" -> Select "Browse" Then find the folder you unpacked the RASPPPoE programs to. Then select any one of the INF files, it does not matter which one
8) Click "Open"
9) Then "OK" - "Install from disk" window
10) Highlight "PPP over Ethernet Protocol" -> Click "OK" - "Select Network Protocol" window
11) Click "Yes" - "Digital Signature not found" window (This may happen up to 4 times)
12) Click "Close" - "Local Area Connection Properties" window
13) Delete the temp folder you unpacked RASPPPoE in to at the start
14) Go to your "Start" menu -> choose "Run" -> Type in RASPPPOE -> click "OK"

Note: If you get an error message then follow the Windows prompts

15) "RASPPPoE" window opens, if you have more then one Ethernet card make sure the card connected to your modem (or your Internal modem or USB Modem) is selected
16) Choose "Create a Dial-Up Connection for the selected Adapter"
17) Click Exit
18) Double click the Dial-Up short cut on your desk top.
19) Enter your userid as provided by your ISP

Note: you may need to include your ISP's domain as part of your userid. Ex. For Verizon customers it would be userid@verizon.net

20) Enter your password as provided by your ISP
21) Click "Save Password"
21) Click "Dial"
22) Surf away!

pivmik ::

PicNiK: bučnice so to

RASPPPoE cisto lepo deluje z Realtekovimi cipi. Je pa res, da mores za pravilno delovanje v Win98SE presnet NDIS dodatek, sicer zmrzuje, preberi readme.

Take it easy


Ja! Točno pozabil sem povedat da sem izgubljal živce s tem NDIS dodatekom/popravkom, ker sem mislil da je to moj problem, inštaliral se ga naštetokrat pa rezultat je bil vedno isti qrac -> obesek ob connectanju.

Itak da sem prebral README.

Če ve kdo rešitev naj pove.
Pa še nekaj: Win98SE sem smo zaradi tega nanovo inštaliral(dvakrat) in problem je bil isti.

Pa sem postopek ponavil kakih 14-krat problem ostal enak vedno.
LP, Gregor GRE^

Hux ::

Ja zadeva je taka ne brez RASa mam 29 ping do siola z njim pa od 18 do 20 plus kaki brezveznni ki skocijo na 32 vmes.

Pognal sem 100 packet test in dobo to.

Ping statistics for 193.189.160.170:
Packets: Sent = 100, Received = 100, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 18ms, Maximum = 32ms, Average = 20ms

Kablasi majo 11 do KKSa in SIOLa povprecje 16 pri poslanih 30 izgubljeni 2 komada do siola.

Nevem no je mogoce da majo nabit kabel da dela na hitrost in ne kvaliteto? ker DSL reporter zmeri 81% kakovost povezave na KKSu Maribor in paketa zgubla tudi do KKSa. Plus dans sma spilala na austriskem MOHAA serveru in je on mel nizji ping kot austici torej 11-40 povprecje 30 ampak je zgledal kot da ma kr fajni packet loose. Sej ga je res mel ker je kot da bi mel 10FPS se premikal.

No RASppp res pokaze nizje pinge ko pingas siol ampak v igrah bi skoro da upal recti da je obratno al pa vsej ni razlike med Windows clientom in tem. Skratak brezveze ker mam obcutek da widnows client se cleo nizje pinge kaze.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

l0wc4 ::

Ko smo že pri RASPPPOE, kako narediti, da se ti na ADSL poveže že ob startup-u. V navodilih piše, da se da v scheduler in tam označi Start at system startup in to je to. Naredil sem tako, toda na poveže se na net. Je komu ti useplo na Win XP? :\

OldSkul ::

Mene pa zanima to!
Imam win 2000 in Siolov client se mi noče samodejno zagnat in povezat v internet, ko prižgem računalnik.
Tam ko piše : lounch Siol client a w. startup ne morem ničesar obkljukat pa ne vem zakaj?

_Tejc_ ::

Dones prkloplen na ADSL pa se vedno na 512...... Kaj je sedaj to , saj smo danes 9.9.2002 ... NE DRZIJO OBLJUB

Hux ::

Ko smo že pri RASPPPOE, kako narediti, da se ti na ADSL poveže že ob startup-u. V navodilih piše, da se da v scheduler in tam označi Start at system startup in to je to. Naredil sem tako, toda na poveže se na net. Je komu ti useplo na Win XP?


Jaz enostavni ikono povezava fliknem v startup folder kot recimo

C:\Documents and Settings\Hux\Start Menu\Programs\Startup

Pol dva windowsa odprem in samo zahaklam in spustim tja noter ker sem opazo da ce das copy in paste ne deluje.

shock ::

_Tejc_: Kdo pa ti je povedal, da bo danes priklopli na 1 mbit? V 080 1000 sem enkrat vprašal pa ne vejo nič o tem, kere lokacije bojo priklopljene. Potem kdo ima to čez???

_Tejc_ ::

Vsi NOVI narocniki ki bojo priklopleni po 1.9.2002 NAJ BI imeli ze po novem .. A ni tako pisalo?

globoko grlo ::

do 1.10.2002 nej bi vsi mel, pa nov al pa star vseen

matter ::

Hm, zdejo bomo pa dial-upovci še kasneje adsl dobl,
ko pa bojo vsem obstoječim preklopil na 1024.

Nam nč več reku........samo še luksus

Hux ::

Vsi NOVI narocniki ki bojo priklopleni po 1.9.2002 NAJ BI imeli ze po novem .. A ni tako pisalo?


Je pisalo tak ja samo kdaj so te naredli kaj tak kot so napisali.

Hux ::

Hm, zdejo bomo pa dial-upovci še kasneje adsl dobl,


Nebojo nic kasneje dobli ker niso monteri tisti ki priklaplajo visje hitrosti ampak SIol people hehe.

cekr ::

Fantje, čas je, da se malo umirite!!!

Nehajte težiti na SiOL-ovi pomoči zaradi datuma preklopa.

SiOL je obljubil, da bo vse preklopljeno do 1.10., zato se nehajte tu čuditi, zakaj imajo eni že, drugi pa ne.
Boste že prišli na vrsto, ko bo čas za to.

Iz prakse povem, da se večina strani ne odpira nič hitreje, kot se je prej. Če pa se greste nelegalne stvari, boste pa že potrpeli teh par dni.
Meni so zelo hitro preklopili, pa mi je prav vseeno, če bi mi med zadnjimi.

Tr0n ::

Ma ja, jaz tudi ne razumem folka. Jaz tu na dialup-u placujem mastne telefonske racune, oni pa majo flat-rate 60 kb/sec pa ne morjo pocakat par tednov. ;(

Jaz bi pobijal za flat-rate. Dobesedno. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

Ziga Dolhar ::

Ja. Nekaterim (nam) je bolj pomembno dejstvo, da je flatrate. Pa čeprav bi bil 64kbs. Samo da je flatrate.

MEDENA ::

Tron: ti kdo brani, da si dial-upu ?

matter ::

MEDENA: Nam brani nam. Neposodobljene centrale.
Mi čakamo na možnost ADSL že dolgo. Jest bi tut ubijal
za ADSL. Pa ni. Kabelske tut ni.
Jest bi ubijal že za neomejen dial-up. Kje je še tle adsl.
Folk pa težijo telekomu zarad 1x višje hitrosti, ki se pozna samo
pri dljanju, pa še to imajo serverji (sploh kaki w4rez) omejen DL.

Pa s tem postam se ne delam revčka, ampak navajam desjtva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matter ()

G[e]c ::

Res je peesda je adsl dobra stvar :D

Men se ne mudi na 1024 bom raj pocaku na 2048 :D

globoko grlo ::

no, predstavljejte si da mate oblubleno full fajn igračko, pa ti ami reče do konc mesca zihr, pol pa ti vsak dan "a bo že, a bo že", če veš da boš neki dubu in se tega veseliš si pač nestrpen, kwa čmo k je pa tok enih zadev za dol potegnt

Sumo ::

Če še en reče "packet loose" namest "packet loss" ga bom razbou...

SubOrbit ::

SUmo: LOOOOOOOOL!!!! >:D >:D >:D

Tomi ::

Ste pa res reveži.
Tudi sam sem še vedno na dial-upu in vem, kaj govori Tron, samo iz drugih razlogov (ker me veliko ni doma, se mi flatrate ne splača, na faksu tako imam 100 Mbit). Samo med počitnicami bi pa tudi ubijal za flatrate..
metrodusa.blogspot.com

borchi ::

ajde, kdo bo danes prvi pojokal, da je že 10. september pa mu še kr niso priklopli na 1Mbps oz. 2Mbps???
l'jga

goba ::

Dela, deeeeelllaaaaaaaaaaa!!!!
>:D

ali3n ::

Imam vprašanje okoli teh protokolov (v obstoječih postih nisem razbral odgovora nanj (u can call me stupid...)):
Če sem prav dojel, deluje RASPPPoE precej bolje (hitreje) od Siolovega originalnega softvera (imam verzijo 1.5C); Se prav, da moram odinštalirat Siolov vmesnik, in naložit RASPPPoE, ki ga poberem iz Siol-ovega Helpdeska...? So razlike res tako opazne?
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

globoko grlo ::

heh, zdej sm pa zmeden, a ni blo rečen da bojo do konc mesca vse prklopl, al do 10.9., kar je pa dons

G[e]c ::

Razlike so opazne raspppoe deluje super
Poberi ga iz orginal strani ker je novejsa verzija.

Peesda ste tecni vsi bojo priklopljeni do 1.10.2002

Pokovci kurcevi bejste v solo pa nehite morite siolu

ali3n ::

gec hvala...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

MEDENA ::

Kranj CENTER danes
PLANINA 19.9

JA NO še 9 dni LOL :D

Sunna ::

hey

vcer pogledam na modem in tadam lucka je preskocila na 1M

povezava se mi zdi da ni nic hitrejsa

se komu sanja kako to..? a traja dalj kot en dan al kva ?? grrrr

Hitrost povezave

487.9kbps

oziroma 60.99 kilobajtov na sekundo. prej sm mel 53 pomoje

sem pa oddaljen 1 km od centrale in to je na rudniku



have fun

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sunna ()

bodom ::

evo...trnovo danes akcija na 1024:D
upam da bom tud ju3 porocal iz primorske ko pridem domov8-)
LP

Tr0n ::

Race-Fram - 01.10.2002.

Tak, zdaj pa tisina ;).

Hux ::

Mah majo glup nacina organizacije. Pos tevilu uporabnikov neglede ce je prva najvecja centrala v Lj druga v MB oni bojo lepo sli in naredli 10x vecjo kilometrino kot bi z organiziranjem dosegli. Maribor ma 4 centrale in Rotovzka baje ze dela par dni vsej od petka druge se pa ne in ocitno tudi nebojo delale tak hitro ce res delajo tak kot so rekli po stevilu uporabnikov.

Gandalfar ::

Hux2: pa sej to se ne vozjo naokol =) To mora pac nekdo v siolovem centru na vsazga userja kliknt pomojem pa mu spremenit paket ;-)

To da se je usulo full prijav za na 2Mbita pa verjetno tudi ne polepsa situacije.

mirage ::

Ma že kdo 2mbit?

Mikrohard ::

2 mbit povezava bo na voljo šele po 1. 10. :\ Sicer jo pa že testirajo na SiOLu ... poglej forum na njihovi strani ;)

MEDENA ::

Jaz osebno mislim,da jim bo vse skupaj krepnilo dol..Poglejte vse skupaj imajo 777Mb/s povezave......
Kje so vsi dial-upi,direktne povezave,zdej pa še 1 in 2Mb/s ?

Pomoje se to ne bo izšlo.......

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MEDENA ()

Mikrohard ::

Njih sploh ne zanima, če se bo izšlo ... monter ni je rekel, da zagotavljajo 2Mbit/s povezavo le do svojih strežnikov, vse drugo je pa omejeno na skupne kapacitete ;)

l33t ::

Ja, jaz bom imel 2 Mbit povezavo -> sem ze vse porihtal

Hux ::

Ja jaz bi tudi reko da bo vse skupaj pocepnilo samo siol ma plane nadgraditi. Cu sem celo od enga na na 4Gb vod. Nevem ce res vglavnem drugi pa pravijo da hocejo dodati se enih 700MBit. Vglavnem trenutno zmogljivost je le 499Mbit.

Samo nebo ves valda niso tak nori da bojo sami sebe v nogo vstrelili. Mislim da bo prej KKS pocepno kot pa kaj druga ker oni majo overrun protecijo tak da majo packet losse kr 15% do www.siol.neta pri 30 hopsih in 10% do www.kks.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

MUC ::

777 mbps je več kot dost za tujin. Ogromna večina uporabnikov (tudi sam), uporablja večinoma slovensko internet omrežje. V tujino se odpravim prebrat kakšne novice, pa vsakih nekaj mesev DLam kakšen linux iso, to pa je vse.

Vse ostale zadeve dobim na slovenskih mirrorjih (tucows, ftp.arnes.si, ..), kjer so hitrosti maksimalne in omejene le z mojo povezavo.

Enako je z veliko večino drugih uporabnikov, ki niso vsi taki, da DLajo nevem kaj in kolko, tko da ne bit pametni nekej spet. SiOL ma take vode, da zadovoljujejo potrebe več kot dovolj. Ko ne bodo več, bodo širl.
««
5 / 13
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Preveliki pingi (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
525137 (4544) [L4M3RZ] - TinLaDeN
»

ADSL ping?

Oddelek: Omrežja in internet
443199 (2213) zile
»

Samomor?

Oddelek: Omrežja in internet
71914 (1661) Hux
»

Pingi in ADSL

Oddelek: Omrežja in internet
292260 (1622) matter
»

ADSL vs kabel

Oddelek: Omrežja in internet
372705 (1924) Jinxy

Več podobnih tem