» »

Google Apps - blokirani gmail strežniki - pomoč?

Google Apps - blokirani gmail strežniki - pomoč?

qhar ::

Pozdravljeni!

Že nekaj časa uporabljam Google Apps storitev za svojo domeno. Narava mojega dela je takšna, da sem veliko na terenu in posledično do interneta dostopam preko različnih omrežij v podjetjih kjer se trenutno nahajam.

Nekatera izmed teh podjetij blokirajo Googlove IMAP ter POP3 strežnike v svojih omrežjih. Zato ne morem uporabljati e-pošte z MS Outlookom. Edina rešitev je takrat webmail, kar pa me velikokrat ovira pri delu.

Skratka zanima me ali se da kako speljati, da bi stvar delovala tudi v takih primerih?

Da bi recimo do googlovih strežnikov dostopal preko svoje domene??? Neko forwardiranje, namesto imap.gmail.com bi recimo zaobšel to blokado z dostopom preko imap.mojadomena.com…?
Oziroma kakršnakoli druga rešitev. Upam, da nisem preveč zakompliciral.

Vnaprej se zahvaljujem za pomoč.

LP

jkreuztzfeld ::

Rešitev je seveda več... Najprej mi padeta na misel VPN ali SSH tunel.

Pri obeh ubiješ dve muhi na en mah - omogočiš si dostop in zaščitiš prenos clear texta (med konci tunelov).
--
Great minds run in great circles.

Daedalus ::

VPN, pa mir. Se pa lahko zgodi da tega tud blokirajo>:D Tako da VPN preko porta 443 (https) in preusmeritev prometa v celoti skozi VPN tunel. To pa bi moglo delat.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

qhar ::

Hvala za odgovore.
Tudi sam sem pomislil na VPN, vendar nimam praktičnih izkušenj kako to nastaviti. Nimam routerja, ki bi to omogočal, niti svojega strežnika...

Ali imasta mogoče kakšno bolj "how to do" rešitev problema, po možnosti seveda zastonjsko...

KoMar- ::

Remote desktop lahko tudi v skrajnem primeru...

qhar ::

Vse rešitve se torej nagibajo k temu, da imam nekje nekje nek server in remote dostop do njega preko vpn/remote desktop/ssh ?
Sem upal na kakšno permanentno rešitev brez tega.

Hvala za odgovore, če se kdo še kaj spomni bom zelo vesel.

qhar ::

Pravkar sem se pozanimal v ITju in pravijo, da je tudi VPN blokiran. Torej tudi ta opcija odpade...

fosil ::

Mogoče bi probal z TrustConnect.
V osnovi je sicer zadeva mišljena za nekoliko drugačen namen, ampak bi znal delat.
Tako je!

Gost ::

Simobil/Mobitel internet.

Daedalus ::

Pravkar sem se pozanimal v ITju in pravijo, da je tudi VPN blokiran. Torej tudi ta opcija odpade...


Lahko so določeni porti blokirani. Dvomim pa, da je blokiran port 443, ki je standardn https port. Kar rabiš je VPN server, ki posluša na tem portu in tvoj laptop, ki je konfiguriran kot VPN client. Drugače ne bo šlo. Guglaj za OpenVPN, je zastonj in dokaj prijazen za postavit.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Tomay ::

Vpn lahko zapreš na routerju tudi kot passthrough. Alternativa je hamachi ali teamviewer, ki ima vpn podporo. Tudi mobilni internet je varianta amapk samo kjer je 3g omrežje.

Še ena možnost, če gre samo za maile je, da jih samodejno forwardiraš na drug mail, ki ni blokiran.
Voodoo 4Ever

qhar ::

Hvala za pomoč.
Danes sem odkril še tole:
http://www.freepops.org/en/info.shtml
Zgleda, da rešuje točno moj problem. Moram preizkusiti.

Če najdem kaj podobnega še za IMAP sem pa itak zmagal.

qhar ::

Sem probal tale freepops, dela v redu. Ampak, ko si enkrat na IMAPu je težko it nazaj na pop3...

Zato prosim če bi lahko dobil malo več informacij kako bi uštimal SSH tunel.
Strežnik, ki ga imam na voljo je Windows Server. Predznanja o tem nimam. Kolikor sem bral za klienta uporabim putty.
Kaj pa laufa na strežniku pa mi ni jasno....

Hvala.

jkreuztzfeld ::

Lepo razloženo in grafično ponazorjeno.
LINK
Na strežniku rabiš SSH server s podporo TCP forwarding.
Nekaj takega.

Če nimaš znanja in/ali volje, najemi nekoga, ki ti bo to naredil.
--
Great minds run in great circles.

Zgodovina sprememb…

qhar ::

Pozdravljeni!

Za SSH strežnik sem uporabil kar SSH daemon, ki je vgrajen v Tomato Firmware (Linksys router).
Stvar deluje (lahko se konektam s putty-jem), ko sem doma ali pa z mobitelovega umts omrežja.

Ko sem v strankinem omrežju mi pa putty javi "Network error: Connection refused".
Ali je možno, da je blokiran tudi putty v tem omrežju?

Na SSH strežniku sem nastavil namesto default porta, port 55350 - je morda v tem težava?

Hvala za pomoč.

qhar ::

Mi je uspelo... Za port sem dal 443, ta seveda ni blokiran...

Hvala za pomoč in koristne nasvete.

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

VPN (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5615464 (6138) rkobarov
»

Domači strežnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
8011659 (9752) Zalachenko
»

Zaščita vsebine osebnega računalnika pred 'špeganjem'

Oddelek: Informacijska varnost
192175 (1641) fosil
»

HTTP tunnel - ve kdo kaj o tem?

Oddelek: Omrežja in internet
394008 (2542) ABX
»

VNC+ varnost + dinamični IP. Kako ??

Oddelek: Omrežja in internet
354191 (3207) flisko

Več podobnih tem