» »

Nova anketa

Nova anketa

Slo-Tech -
Procesor v mojem primarnem računalniku ima naslednje število jeder:
252%
(714)
426%
(354)
113%
(184)
jeder? orehovih?3%
(38)
83%
(35)
31%
(18)
ne vem1%
(14)
drugo0%
(5)
60%
(3)
Skupaj glasov: 1365
Tokrat malo bolj forumsko obarvano vprašanje. Daljši konstruktivni komentarji so seveda zaželjeni.

37 komentarjev

Pyr0Beast ::

Zanimivo, 50:50.

Podpiram, ker ne vidim slabega vidika novega oddelka in ker se marsikdaj v forumu pojavljajo teme, katere bi lahko umestili v ta oddelek.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

opeter ::

Ne.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Dr_M ::

Ne +1
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Kenpachi ::

Zakaj morate v vsako anketo tlačit vprašanje kaj je to [predmet ankete]?
Zaraki Kenpachi.

Primoz ::

Zato, da obstaja opcija za tiste, ki kar nekaj klikajo :D
There can be no real freedom without the freedom to fail.

.:joco:. ::

Take ankete morajo vedno meti izhod.

Sicer pa, mene ne bi zanimal ta oddelek.
Ampak ce jih bo 20% zanimal, je to verjetno ze dovolj za splavitev?
"Is science true?"
You don't get it.
Science is the process of trying to find out what's true.

Personanonim ::

Pa če je AE zakaj ne bi bil še šport?
"The internet - like a training camp for never amounting to anything."

oglaf.com

klemenSLO ::

if št.tem na neko temo > x
then odpri nov oddelek.
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

tattoo ::

Da, zagotovo. Vse preveč ljudi se dandanes premalo giba. Glede na to, da se verjetno tu zbira populacija, kjer je še ta delež znatno višji, bi kakšen takšen oddelek prišel prav.

Dr_M ::

Poglejte, kaj se je zgodilo z mobisux forumum, ki se je prevec razsiril. Nekako se mi ne zdi uredu, da bi se z ST enako zgodilo (kar se bo, ce bo nastal tak bloat).
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

SodVina ::

Da.
Ker sedaj folk s sportom "smeti" po drugih rubrikah. :D

Dr_M ::

Ja, po lozi. Najbolje, da se nardi za vsako temo, svoj oddelek?!
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

borisk ::

Da, mogoče ne bi blo slabo če bi se dodalo tudi oddelek o ergonomiji v pisarni, poškodbe zaradi pogostega dela z računalnikom, v omenjeni oddelek bi sodil tudi šport..

mislim da se premalo omenjajo posledice ki nastanejo zaradi dela z računalnikom, posledičnega negibanja...


lp, boris

Matheeew ::

Poglejte, kaj se je zgodilo z mobisux forumum, ki se je prevec razsiril. Nekako se mi ne zdi uredu, da bi se z ST enako zgodilo (kar se bo, ce bo nastal tak bloat).


Mobisux je crknil (oz. je v komi) zaradi drugih razlogov. Ne vem od kje tebi korelacija med širitvijo foruma in propadom. 8-O

Sam sicer nisem zasledil na slo-techu veliko debat na temo športa, tako da ne vidim smisla za oddelek šport.

c0dehunter ::

Eh, če se že rabi nov oddelek, bi prišel prav kakšen, posvečen le alternativnim OS (Mac, Linux, xBSD,..).
Če koga kaj o športu zanima je tak loža za to.
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

Zgodovina sprememb…

Garibaldi ::

Sam smatram da šport nima kaj iskati na tej strani razen če ni cilj postati sčasom portal tipa men's health & IT.
Nato bomo dobili temo: Pred kratkim sem kupila 17" roza laptop znamke xy zdi se mi da so tipke trše ali bom zdaj na dan zgubila 50kcal več če tipkam 15min dlje ali naj grem raje na sobno kolo. Ali mi bo gledanje filma kvarilo rezultate med kolesarjenjem. Na tv je priključen isti laptop preko hdmi če je pomembno.

Potem se lahko gremo ustrelit v koleno...

Dr_M ::

Mobisux je crknil (oz. je v komi) zaradi drugih razlogov. Ne vem od kje tebi korelacija med širitvijo foruma in propadom. 8-O


Pribljizno vem, ampak dejstvo je, da se je prevec razsiril, posledicno je bilo tudi prevec folka (ki sicer tam nebi bili).

Sej vem, da je prakticno imet vse na enem mestu, ampak univerzalnih forumov je malo morje, je pa tudi za vsako zadevo tudi specializiran...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Matheeew ::

Pribljizno vem, ampak dejstvo je,...

Hvala. Več ne rabim prebrati. :)

On topic: po drugi strani pa verjamem, da bi bili komentarji v oddelku šport na precej višjim nivoju, kot na drugih forumih.

Kenpachi ::

Da, zagotovo. Vse preveč ljudi se dandanes premalo giba. Glede na to, da se verjetno tu zbira populacija, kjer je še ta delež znatno višji, bi kakšen takšen oddelek prišel prav.


Od kje tebi sklepanje, da bi se ljudje na tem forumu več gibali, če bi imel forum rubriko šport?

EDIT: za ljudi, ki kar neki random klikajo, lahko pač samo date opcijo "Hočem videti rezultate aka. blank vote"
Zaraki Kenpachi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kenpachi ()

Dr_M ::

Hvala. Več ne rabim prebrati. :)


Se mi je zdelo, da ti neves, samo cakal si, da bom padel na foro. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

tattoo ::

Da, zagotovo. Vse preveč ljudi se dandanes premalo giba. Glede na to, da se verjetno tu zbira populacija, kjer je še ta delež znatno višji, bi kakšen takšen oddelek prišel prav.


Od kje tebi sklepanje, da bi se ljudje na tem forumu več gibali, če bi imel forum rubriko šport?

EDIT: za ljudi, ki kar neki random klikajo, lahko pač samo date opcijo "Hočem videti rezultate aka. blank vote"


Gre se za osveščanje. Na človekove potrebe in vedenje vpliva tudi okolica in interakcije med ljudmi. Da boš lažje razumel ti bom predstavil praktičen primer. Npr., na tem forumu sem spoznal, da obstaja brezplačna programska oprema, sedaj lahko zravena OS-a, ki sem ga dobil poleg prenosnika, ne rabim nobene druge nelegalne opreme na rač. Pred 5 leti, pa je ta odstotek bil 99%. In še mnogo podobnih reči. Ampak, potem me boš verjetno vprašal kaj ima šport z IT? Verjetno več kot se zavedamo. Vedno več časa se preživi za rač (jaz osebno zmanšujem ta odstotek) ter tudi hrana na našem jedilniku je vedno slabša. Tako, da bi jaz novi oddelek poimenoval Šport in zdrava prehrana. Verjetno (ne zagotovo) bi se mogoče uporabniki tega foruma začela zavedati, koliko boljše je, če se 2 do 3 krat na teden malo ukvarjamo s športom, kako to vpliva na zdravje in boljše počutje. Samo ugibam in priporočam.

SmeskoSnezak ::

Da, zagotovo. Vse preveč ljudi se dandanes premalo giba. Glede na to, da se verjetno tu zbira populacija, kjer je še ta delež znatno višji, bi kakšen takšen oddelek prišel prav.


Od kje tebi sklepanje, da bi se ljudje na tem forumu več gibali, če bi imel forum rubriko šport?

EDIT: za ljudi, ki kar neki random klikajo, lahko pač samo date opcijo "Hočem videti rezultate aka. blank vote"


Gre se za osveščanje. Na človekove potrebe in vedenje vpliva tudi okolica in interakcije med ljudmi. Da boš lažje razumel ti bom predstavil praktičen primer. Npr., na tem forumu sem spoznal, da obstaja brezplačna programska oprema, sedaj lahko zravena OS-a, ki sem ga dobil poleg prenosnika, ne rabim nobene druge nelegalne opreme na rač. Pred 5 leti, pa je ta odstotek bil 99%. In še mnogo podobnih reči. Ampak, potem me boš verjetno vprašal kaj ima šport z IT? Verjetno več kot se zavedamo. Vedno več časa se preživi za rač (jaz osebno zmanšujem ta odstotek) ter tudi hrana na našem jedilniku je vedno slabša. Tako, da bi jaz novi oddelek poimenoval Šport in zdrava prehrana. Verjetno (ne zagotovo) bi se mogoče uporabniki tega foruma začela zavedati, koliko boljše je, če se 2 do 3 krat na teden malo ukvarjamo s športom, kako to vpliva na zdravje in boljše počutje. Samo ugibam in priporočam.



Potemtakem sem jaz za naslov oddelka Zdravje. Spodaj pa podoben opis kot je pri Pomoči (Če imate kakršnekoli težave z računalnikom in jih ne znate uvrstiti v katerega od spodnjih oddelkov, je to pravo mesto za vas)

Npr.:Če imate kakršnekoli zdravstvene težave, iščete ergonomske rešitve ali ste le ljubitelj kakšnega športa, lahko objavite ali povprašate v tem oddelku.

Ker preveč predalčkat ni ql. In najbolše je še vedno najbolj simpl zadevca. Zakaj bi meli miljaužnt podforumov?
Tudi tisto o posebnih podforumih za Mac OS, Linux, ip. Brezveze, saj že imaš podforum Operacijski Sistemi.
@ Pusti soncu v srce... @

Zgodovina sprememb…

SmeskoSnezak ::

Imam pa še eno idejo, ki bi bila za razmislit. Ko klikneš zdaj na forum, dobiš kar dolg seznam/list. Kaj ko če bi naredili FORUM -> [+] Računalništvo, [+]Strojna oprema, [+] Programska oprema, [+] Omreženi svet, [+] Težke debate, [+] Razno, [+] Posebni oddelki, [+] Novice, da so "Explorer" style. In si uporabnik sam uredi z [+] znakom, katere oddelke bi imel stalno prikazane, ko dostopa do foruma. Ostale pa zaprte [-].

Če razumete idejo :P
@ Pusti soncu v srce... @

opeter ::

To bi bilo zanimivo. 
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

bosmla ::

Ne. To bolj spada v Lozo, koneckoncev bi to naj bil "racunalniski" portal... no ce tega uvedete predlagam se "Nasveti za nosecnice"...

Blazz ::

res ne vem kako lahko nekdo poškodbe pred računalnikom povezuje s športom lol...

a temu se reče sportgeekanje al kako?

:)

PrimozR ::

Da, zagotovo. Vse preveč ljudi se dandanes premalo giba. Glede na to, da se verjetno tu zbira populacija, kjer je še ta delež znatno višji, bi kakšen takšen oddelek prišel prav.


Od kje tebi sklepanje, da bi se ljudje na tem forumu več gibali, če bi imel forum rubriko šport?

EDIT: za ljudi, ki kar neki random klikajo, lahko pač samo date opcijo "Hočem videti rezultate aka. blank vote"

Ker bi imeli morda neko skupno zbirališče za skupne športne podvige? Recimo ST čez drn in strn z bicikli je nekajkrat uspel, pa je od takrat vedno propadel vsakeršn poiskus ponovne ture. V Športu bi bil lahko to sticky in bi bil takoj viden.

ahac ::

Kaj si sploh predstavljate pod besedo "šport"?

Men se zdi, da bi bilo v takem oddelku več tem o fuzbalu in F1 (torej o sedenju pred TV) kot pa kaj drugega...
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

dzinks63 ::

Ne vem, če ravno nov oddelek. Lahko pa bi se vse oddelke razdelilo na pododdelke za večjo preglednost. In bi tako šport postal pododdelek v loži. V njem bi se zbiralo od f1, gp, nogometa, košarke, fitnesa,..., ker je sedaj kar precej športnih zadev razmetanih sem in tja. Navsezadnje bi se potem našli kakšni novi dobri poznavalci in bi popestrili in dvignili nivo na višjo raven.

bluefish ::

Bah, glede na to, da ni ravno veliko tem o športu, je oddelek nekako nepotreben. Poleg vsega potem ST postaja že nek univerzalen forum, kar pa ni nujno dobro.

Kenpachi ::

Eh, v Loži butnite pač podforum "Rekreacija in Šport", pa bo...
Zaraki Kenpachi.

mtosev ::

Eh, v Loži butnite pač podforum "Rekreacija in Šport", pa bo...

dobra ideja
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

c0dehunter ::

Tudi tisto o posebnih podforumih za Mac OS, Linux, ip. Brezveze, saj že imaš podforum Operacijski Sistemi.


Nisem mislil oddelek za vsak alternativen OS, pač pa enoten oddelek za vse alternativne. Že res, da imamo oddelek Operacijski sistemi, ampak najpogosteje se tu sprašuje o Windows in zato ni tolikšne koncentracije linux poznavalcev, kot bi jih (po mojem mnenju) bilo v posebej zato namenjenem forumu.

Primer: imaš težavo z določeno aplikacijo v Linuxu. Boš to uvrstil v oddelek Operacijski sistemi, ne glede na to, da težava nima nobene zveze z operacijskimi sistemi? Ali pa morebiti v Pomoč in nasveti, kjer je že poplava tem in je kak linux poznavalev (ki jih ni toliko, kot windows poznavalcev) sploh ne bo opazil?

Bolj ko razmišljam, bolj si želim takega foruma in bolj sem prepričan, da bi bil potreben.
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

Zgodovina sprememb…

Gandalfar ::

kaj je pa s programsko opremo narobe?

c0dehunter ::

Ja, ampak tja bo pogledalo recimo pol uporabnikov, ki imajo linux al pa mac; če bi obstajal oddelek namenjen specifično takim programom in problemom, bi ga pomojem večina njih spremljala, in bi se tut težave hitreje rešle..
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

SmeskoSnezak ::

Lih to je dobro, da ni take razpršenosti. Zdaj pa "vsi" pogledajo v Operacijski Sistemi , "vsi" pogledajo Programsko Opremo oddelek. To je kvečjemu dobro in ne slabo.
@ Pusti soncu v srce... @

ahac ::

In bi tako šport postal pododdelek v loži. V njem bi se zbiralo od f1, gp, nogometa, košarke, fitnesa,..., ker je sedaj kar precej športnih zadev razmetanih sem in tja.


Gledanje TV ni šport.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW