» »

Pomoč pri nakupu dlančnika! HP ali Asus??

Pomoč pri nakupu dlančnika! HP ali Asus??

borča ::

Katerega od teh dveh kupiti?

http://www.rolan.si/primerjaj/2/32495,2...

trnvpeti ::

ipod touch?

borča ::

Ne, hvala! Potem pa raje kupim Kinderjajčko!

trnvpeti ::

velko hitreje dela ta kinder jajcka

borča ::

Ja, cena je pa enkrat večja!

Sem pogledal za ceno.....no ja!?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borča ()

borča ::

Ta Apple je...no lep, recimo. Vendar jaz ne potrebujem multimedijskega predvajalnika. Lahko na jabolki preglejuješ e-pošto, Office dokumente...?

mtosev ::

hp bi jaz vzel.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

borča ::

Mi lahko podaš nekaj dejstev zakaj bi se odločil za HP?

mtosev ::

vecji zaslon, boljse baterija in tudi je hp boljse podprt s softwarom kot Asus.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

borča ::

Nima pa GSM funkcije HP. Software pa uporabljaš WM aplikacije enako kot na HP!?

mtosev ::

ze nalozen software sem mislil. imam en asus in je bolj "prazen" glede software-a. asusu se je za moj model jebalo da bi Rom updajtali. verjamem da hp bolj skrbi za updajtanje svojih naprav.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

823483 ::

Ta Apple je...no lep, recimo. Vendar jaz ne potrebujem multimedijskega predvajalnika. Lahko na jabolki preglejuješ e-pošto, Office dokumente...?

Haha, seveda lahko. Pa še precej več.
Lahko tudi pišeš wordove datoteke, izdeluješ tabele v excelu in to v urejevalniku, ki je po uporabnosti in hitrosti dela daleč najbližje namizni verziji offica. Sem omenil, da lahko delaš PP predstavitve?
Za to si moraš sicer z app stora prenesti aplikacijo, kar traja kakšnih 10 sekund...

Poleg tega pa imaš še malo morje uporabnih aplikacij, ki jim ni para v svetu windows mobile.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 823483 ()

trnvpeti ::

kinder jajcek dela hitreje
je cenejsi
multitouch res dela
malo morje aplikacij
vecja avtonomija
boljsi wifi
stabilnejsi OS

in potem se odloca med dvema nekinder
mislim....

borča ::

Zanimivo! Glede Kinder jajčke mislim in komentar od mtosev. Od Appla sem imel edino prvi iPhone in to celo 14 dni! Katastrofa! Prodal sem ga in naprej uporabljal babico N95. Bom pa razmislil o iPod touchu. Moram ga nekje videti v živo in ga sprobat.

823483 ::

Zanimivo! Glede Kinder jajčke mislim in komentar od mtosev. Od Appla sem imel edino prvi iPhone in to celo 14 dni! Katastrofa! Prodal sem ga in naprej uporabljal babico N95. Bom pa razmislil o iPod touchu. Moram ga nekje videti v živo in ga sprobat.

Zakaj se ti je iPhone zdel katastrofa?
Pa prosim za utemeljene komentarje ne pa neke naučene stavke, ki jih po internetu trobijo Apple haterji...

darkolord ::

boljsi wifi
od kdaj ze?
stabilnejsi OS
od kdaj ze?

823483 ::

boljsi wifi
od kdaj ze?
stabilnejsi OS
od kdaj ze?

Wifija sicer nebom komentiral, je pa browser seveda odločno boljši in temu ni mogoče oporekati.
OS je po mojem mnenju v povprečju stabilnejši, k temu pa verjetno levji delež prispeva OS, ki je narejen in optimiziran za točno določen hardware in aplikacije, ki so preden se jih da na voljo javnosti temeljito pretestirane na do potankosti enakem hardwaru in softwaru kot se nahaja v tvoji napravi.
Pa še zgradba OSa je taka, da se threadi aplikacij z izhodom zapirajo in potem ponovno zaganjajo(velja za večino aplikacij in programov), kar pomeni da je ram večinoma dokaj prazen. Na WM napravah ga hitro zafilaš če ne paziš in potem sledi reset.

borča ::

Zanimivo! Glede Kinder jajčke mislim in komentar od mtosev. Od Appla sem imel edino prvi iPhone in to celo 14 dni! Katastrofa! Prodal sem ga in naprej uporabljal babico N95. Bom pa razmislil o iPod touchu. Moram ga nekje videti v živo in ga sprobat.

Zakaj se ti je iPhone zdel katastrofa?
Pa prosim za utemeljene komentarje ne pa neke naučene stavke, ki jih po internetu trobijo Apple haterji...


Glede prvega iPhona se ni potrebno nič učit!! Babica N95 je, če ne govorimo o touch screnu, prekašala iPhone v vsem razen bateriji. Po funkcijah se je lahko primerjal z Nokio 3310. Skratka kanta!!
Seveda je to moje mnenje in nočem nikogar užalit razen ljudi, ki so iPhone ustvarli. Nekje sem enkrat prebral zelo dobro primerjavo. Baje imajo vsi lastniki iPhone Stocholmski sindrom. Zelo dobro in zelo res! Lastniki teh jabolk celo hvalite pomanjkljivosti in napake, ki jih ima iPhone. Ma, kaj naj rečem!? Sto ljudi sto čudi!
Joj kam smo zašli!? Torej HP ali Asus?

itak37 ::

 Cell Phone Customer Satisfaction

Cell Phone Customer Satisfaction



http://www.changewaveresearch.com/artic...

Meh, WM je zastarel OS, MS je popolnoma zaspal.
Izbiraj med iPhone OS X in Androidom...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: itak37 ()

darkolord ::

je pa browser seveda odločno boljši in temu ni mogoče oporekati.
Seveda je mogoče oporekati. Opera ga poseka.

Pa še zgradba OSa je taka, da se threadi aplikacij z izhodom zapirajo in potem ponovno zaganjajo(velja za večino aplikacij in programov), kar pomeni da je ram večinoma dokaj prazen. Na WM napravah ga hitro zafilaš če ne paziš in potem sledi reset.
V vseh letih, odkar ga uporabljam, sem zelo redko zafilal ram (recimo 2x v 10 letih), tako da je to iz trte izvito. Poleg tega se da lepo nastaviti, kako se aplikacije obnašajo pri "izhodu". Pa lahko imaš tudi vedno dostopen dropdown "task manager", kjer trenutku zapres aplikacije, ki jih zelis.

Meh, WM je zastarel OS, MS je popolnoma zaspal.
OS sam ni nič kaj dosti zastarel, morda le vmesnik, a obstaja zato kopica drugih vmesnikov (pa tudi originalen se vseskozi dopolnjuje), ki imajo daleč boljši user experience kot karkoli drugega

Zgodovina sprememb…

823483 ::

je pa browser seveda odločno boljši in temu ni mogoče oporekati.
Seveda je mogoče oporekati. Opera ga poseka.


Predvidevam, da v rokah še nisi držal iPhona, kaj šeče iPhona 3gs.
Browser je hiter in dela gladko, strani se nalagajo najhitreje v konkurenci, ko pa vse združiš še z multitouchem dobiš praktično popoln web browser za mobilne naprave.
Daj, pojdi zdaj raje malo udrihat s tistim količkom po ekranu tvoje zastarele WM napravice, če si jo seveda lastiš.

In sploh se ne bom kregal o tem. Priznam, iPhone ni najboljši v vseh pogledih, vendar superiornosti njegovemu browserju ni mogoče oporekati.

itak37 ::

BTW, oba dlancnika sta zastarela, stara sta namrec 1 oz. 2 leti. Novejsih modelov se skoraj ne izdeluje vec...

SuperKobeD ::

Dlančnike so zamenjali smartphoni ;) na tvojem mestu bi vzeu tega http://mobisvet.si/index.php?main_page=...

Zgodovina sprememb…

darkolord ::

Browser je hiter in dela gladko
Enako.

strani se nalagajo najhitreje v konkurenci
No, pri operi se nalagajo še hitreje:



Na počasnejših omrežjih je razlika v prid Opere še večja.

ko pa vse združiš še z multitouchem
No, jaz lahko vse to (zoom, scroll, whatever) z lahkoto lastovke počnem z eno roko, da, tudi s prsti.

Poleg tega ima Opera boljši reflow besedila pri zoomu, tako da scrollanje levo-desno skorajda ni potrebno.

Zgodovina sprememb…

borča ::

Dlančnike so zamenjali smartphoni ;) na tvojem mestu bi vzeu tega http://mobisvet.si/index.php?main_page=...

Ja, sem začel razmišljati v tej smeri. Nekako sem se zagrel za Nokio N900, N97 ali pa to zverco: http://mobisvet.si/index.php?main_page=...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prispel je iPhone 4 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
34785882 (75071) Bor H
»

HTC Hero vs. SE Satio

Oddelek: Mobilne tehnologije
242114 (1685) luci4a
»

iPad prihaja 3. aprila

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
3011149 (9459) ql000
»

Vpogled v Symbian v letu 2011

Oddelek: Novice / Nokia / Symbian
474162 (2738) MrStein
»

Letos prodanih že 10 milijonov iPhonov? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
10514959 (10735) techfreak :)

Več podobnih tem