» »

kako do oglasnega prostora

kako do oglasnega prostora

djensi ::

Nisem točno vedel kam bi uvrstil to temo, pa sem jo kar sem, upam da bo vredu.

recimo da na internetu nekaj prodajaš en izdelek nima veze kaj zanima me če imaš svojo spletno stran ali lahko to kar tako prodajaš ali moraš oziro kdaj moraš odpreti kakšno fermo ali s.p.

zanima pa me tudi kako se pride do oglasnega prostora ki ga nudijo spletne strani, in koliko je treba plačati zanj?

KoMar- ::

Strani majo ponavadi pasice od www.adpartner.si, www.centraliprom.com ali www.toboads.si - tukaj si pač zakupiš določeno število prikazov oz. klikov.

Kar se tiče prodaje stvari, moraš pa jasno plačevati davek od dobička in izstavljati račune, za to pa rabiš bit pravna oseba a.k.a. s.p./d.o.o.

Tarzan ::

Direkten marketing, če koga poznaš, ki ima spletno stran ali pa če si bolj avanturistične narave, če bi rad, da vse naredijo drugi, potem so zgornji linki prava izbira.

Cene so odvisne od načina zaračunavanja, tipa oglasa, od strani, kjer se vrti,...

Nekateri so tudi za kakšno kompenzacijo, nekateri celo dovoljujejo menjavo oglasov, prikaz za prikaz. Veliko je možnosti, sam pa se boš moral malo razgledati okoli, odločiti, koliko bi lahko v oglaševanje investiral in poskusiti.

Si pa zapomni, dober oglas kaj proda, če pa je oglas slab, nikakor ne boš dobil dobrih rezultatov. Razlike so resnično ogromne. Na našem mediju recimo, na isti oglasni poziciji en oglas doseže razmerje klikov komaj 2%, medtem ko kvalitetni oglasi lahko krepko presegajo 10% (ne gre za klasične pasice, temveč video oglase, klasične pasice so glede učinka precej zadaj).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Je Bolha poginila med operacijo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
8016660 (6422) FTad
»

Splet (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
666070 (4951) Adrijan0
»

ToboAds (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Izdelava spletišč
12517189 (12147) TuRBo_1
»

Dobiček spletne strani

Oddelek: Omrežja in internet
453324 (2545) fahrenGONE
»

Oglasi na internetu

Oddelek: Omrežja in internet
141646 (1509) ahac

Več podobnih tem