» »

Domače omrežje

Domače omrežje

DarkSite ::

Lp

Gradim domače omrežje pa bi rabil par nasvetov.

V mislih imam omrežje na spodnji sliki.

 Omrezje

Omrezje



Kaj želim? Želim imeti privat in business omrežje. V privatnem bom imel 2-3 PCja. V business omrežju pa 1 server. Na razpolago imam 2 routerja.

Server bi lahko priklopil direktno na switch, samo se mi nekako zdi, da je bolje, če je vmes še router, ki opravlja funkcijo firewalla oz. port forwardiranja(večja varnost???). Je tako ok?

Trenutno pa imam naslednji problem pri tem omrežju:
1) Nekako se mi zdi, da se routerja med seboj "tepeta". Primer, če resetiram 2 router, potem za nekaj časa pade ves net na privat omrežju(1 router). Ni mi jasno zakaj?
2) Remote desktop. Nikakor ne morem vzpostaviti remote desktop s serverjem, ki se nahaja v business omrezju. Probal sem mislim, da ze vse IP-je, Username, passworde...

Naj povem, da če vržem ven 2 router oz. router v business omrežju, ter tako priklopim server direktno na switch, potem nimam nobenih problemov(tudi remote desktop dela).

Torej kaj narediti pri 1 in 2 točki?

lp

Vice ::

1. Glede na smisel slike bi upal trditi da imata ob ruterja isti rang dhcp-ja
2. Switch zamenjaj z routerjem ostalo kramo vrži v smeti/predal ali na bolho.

DarkSite ::

Vice:
1) Ipji v prvem omrezju imajo 192.168.2.1 do X; na drugem pa 192.168.1.1 do X . Tko, da ne vidim kaj bi se tle lahko teplo?
2) Switch mora ostati. Vanj pride kabl za optiko.

fosil ::

Tako, kot je sedaj, se ti na internet u bistvu povežeš dvakrat ločeno in dobiš tudi dva različna zunanja ip-ja. Vprašanje kako tvoj isp podpira tak način, možno da ti zato vedno padeta oba neta dol, ko odklopiš enega.

Zaradi tega se seveda tudi ne moreš lokalno povezovat iz enega omrežja v drugega.
Tako je!

celebro ::

Mogoče bi bilo bolje, če bi imel vse računalnike na enem routerju, za ločitev omrežja pa bi uporabil VLAN in QoS.

DarkSite ::

Celebro: Potem smo pa spet pri problemu routerja. Kateri router pa podpira VLAN, stane okrog 100EUR, je simple za use, 10/100/1000?

Je kak nasvet kako bi usposobil trenutno omrezje z 2 routerjema, da se ne bi tepla?

alen1 ::

En router se da in to je to. Router kakšen linksys z DD-WRT in imaš vse, kar se potrebuje. najbolje je imet en DHCP. In čim manj komplicirat zadeve.

TZ24 ::

https://www.dropbox.com/s/35rruk8k6vwgg...


Pozdravljeni.

Tole je moje domače omrežje. Prosil bi za komentarje kaj bi bilo dobro narediti drugače oz popraviti? Nisem strokovnjak, vsak komentar je dobrodošel.

ttommy ::

Tudi jaz nisem strokovnjak, ampak vseeno podam svoje mnenje, da imaš super nastavljeno.
Gamer

TZ24 ::

Fajn bi bilo če bi prav narisal...takole je pravilno, se opravičujem...

https://www.dropbox.com/s/6xs55o7f3b49u...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telefon - nenormalna poraba baterije

Oddelek: Mobilne tehnologije
181048 (722) ananchel
»

Samsung Galaxy S20 Ultra 5G

Oddelek: Mobilne tehnologije
334543 (2542) Gagarin
»

Pralni stroj Bosch maxx 7 - ne vrti dobro

Oddelek: Loža
51245 (1039) Suhy
»

Neznan promet na routerju v omrežju - Telemach

Oddelek: Informacijska varnost
393737 (2117) Daniel
»

Kratek stik na grafični kartici

Oddelek: Pomoč in nasveti
161124 (579) solatko

Več podobnih tem