» »

najbolša P/P nadgradnja??

najbolša P/P nadgradnja??

_koki_ ::

Znanki bom v kratkem nadgrajeval sistem, saj je prejšnji že dotrajan (athlon 64 3000+, 512rama, radeon 9550)
V ožji izbor sem dal sodobni 4-jedrni amd x4 620 ter 2gb ddr2 oz. ddr3 rama (odvisno od plošče).
Zataknilo se je pri izboru najprimernejše plošče za ta sistem, računalnik se ne bo uporabljal za igre tako da bo zadostovala integrirana grafična kartica...
V ožjem izboru sta mi padle v oči naslednji dve:
ASUS M4A785T-M
http://gcomputers.net/upload/index.php?...
Gigabyte GA-MA78GM-UD2H
http://www.agt.si/racunalniska-oprema/m...

Za te dve plošči sem se odločil predvsem zaradi masivnejšega hladilnika na samem čipsetu, ostala ponudba v tem cenovnem razredu je bol sranje, če pa imate še kak boljši predlog od teh dveh pa na plan z njimi...

ABX ::

Če te skrbi temperatura si omisli dobro ohišje (50E), ter ročno namaži pasto na CPU.

Osebno kupujem vse od Asusa, če se le da.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

_koki_ ::

Bedarija kupovat drugo ohišje, če temu nič ne manjka, hočem le da je hlajenje na sami plošči čim boljše, da bo zdržala mal dlje kot ponavadi zdržijo amd plošče, predvsem mam slabe izkušnje s ploščami z nvidijinimi čipseti in kaj takega definitivno ne bo več v nobenem računalniku, ki bo šou iz mojih rok...

jan01 ::

g. Oden ::

Bedarija kupovat drugo ohišje, če temu nič ne manjka, hočem le da je hlajenje na sami plošči čim boljše, da bo zdržala mal dlje kot ponavadi zdržijo amd plošče, predvsem mam slabe izkušnje s ploščami z nvidijinimi čipseti in kaj takega definitivno ne bo več v nobenem računalniku, ki bo šou iz mojih rok...


Imam Gigabyte matično z nForce 4 chipsetom, staro že 4 leta, pa še vse dela.

zee ::

Meni je maticna plosca z nForce 4 chipsetom zacela stekat po pol leta...
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

JJM ::

Brezveze posploševat eno slabo izkušnjo na vse čipsete in matične.
Vse crkujejo isto. Lahko imaš dve isti plošči pa ena crkne po tednu dni, druga pa dela v nedogled ....

x45 ::

Znanki bom v kratkem nadgrajeval sistem, saj je prejšnji že dotrajan (athlon 64 3000+, 512rama, radeon 9550)
V ožji izbor sem dal sodobni 4-jedrni amd x4 620 ter 2gb ddr2 oz. ddr3 rama (odvisno od plošče).
Zataknilo se je pri izboru najprimernejše plošče za ta sistem, računalnik se ne bo uporabljal za igre tako da bo zadostovala integrirana grafična kartica...
V ožjem izboru sta mi padle v oči naslednji dve:
ASUS M4A785T-M
http://gcomputers.net/upload/index.php?...
Gigabyte GA-MA78GM-UD2H
http://www.agt.si/racunalniska-oprema/m...

Za te dve plošči sem se odločil predvsem zaradi masivnejšega hladilnika na samem čipsetu, ostala ponudba v tem cenovnem razredu je bol sranje, če pa imate še kak boljši predlog od teh dveh pa na plan z njimi...


dober izbor

Mitja358 ::

Kateri je dober izbor? Avtor te teme je predlagal DDR2 ali DDR3 ter ASUS ali Gigabyte, ti pa mu praviš, da dober izbor, četudi avtor ne bo vedel če DDR2 ali DDR3 oz. ASUS ali Gigabyte.
Glavno, da je AMD.

Jaz bi ti svetoval tisto plato ASUS, ter DDR3 rame (po ceni so skoraj enakovredno DDR2).

WyattEarp ::

jst mam tud nforce 4 čipset pa mi je asusova crknla po dobrem letu... zdej mam MSI in dela dobro. ni vse u denarju, daš malo več za asus, pa krepne kar tako...
AMD Phenom II 1090T,ASUS M4A89GTD PRO/USB3,12 Gb RAM(2x4Gb,2x2Gb)-1.600Mhz,
GMC H70, Gigabyte R9 270X, Samsung 850 EVO 250GB,WD 2Tb(G),Scythe 700W, LG 23''.

_koki_ ::

Nforce je bil "dober" v času ko nisi imel na izbiro nič drugega navijalskega razen tega, v teh časih je pa najbolša kombinacija nekaj v smislu tega kar nameravam vzet...
@jan01, dobra izbira osnovne plošče vendar je na voljo 200EUR in cf plošča ni potrebna, iščem nekaj v stilu največ muzike za najmanj EUR...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov računalnik (500€-600€) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
12713269 (11012) levan
»

Plošča in napajalc za AMD Athlon™ II X3 435

Oddelek: Kaj kupiti
71105 (1015) jan01
»

Katero grafično kartico od 150€ do 160€?

Oddelek: Kaj kupiti
232505 (1960) polde66
»

4870 - Slab performance - CPU, RAM?

Oddelek: Strojna oprema
461991 (1247) __Devil__
»

nakup računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
452561 (1694) janezek67

Več podobnih tem