» »

Gigabyte Radeon 7500

Gigabyte Radeon 7500

PassTrough ::

Živjo, ali ima že kdo mnenje oz. ali je že kdo stestiral grafično kartico firme GIGABYTE ATI RADEON II 7500 LE 64 Mb SdRam, TV-out, če je bom hvaležen za info. in ali jo priporočate za nakup!?

procesor: 275 mhz
ram: 360 mhz

lp Lojze8-O

_Mortal_ ::

Če je LE potem ma SDRram in pol ni ram na 350Mhz
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

PassTrough ::

Sem ga kupu in dejansko je LE, ampak to z ramom mi ni jasno, kot sem zgoraj navedel, frekvenca 100% drži, sploh mi ni nč več jasno!

lp Lojze

Zgodovina sprememb…

PassTrough ::

memory clock je 100% na 360 Mhz po defaultu je res da je kartica OEM, ne vem več nč, ampak to z ramom drži, procesor clock je pa po defaultu na 256 Mhz!

Lp Lojze

Zgodovina sprememb…

PassTrough ::

Zdej pa še test: 3D Mark 2000, PIII 600 Mhz (slot1), 256 Ram PC133, DFI pa61, na default imam 4456 markov!!

" Radeon GIGABYTE 7500 (naj bi bil "LE?" kot mi je rekel prodajalec v JAE" OEM

Cena je bla 17.809,00 Sit !!!

lp Lojze

Zgodovina sprememb…

_Mortal_ ::

Lahko je DDR oem verzija. Orginal od ATI-ja je

Proc: 290 MhZ
Ram: 460 MhZ
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

PassTrough ::

Glej tuki je link, ki sem ga našel na netu:
http://www.xbitlabs.com/video/gigabyte-...

ampak tudi tukajšnji podatki se ne ujemajo točno z mojimi, kartica je pa GIGABYTE 100%, ne vem kaj sploh imam po vseh primerjavah z prijatli in nobenemu ni čist nč več jasn tko kot tud men, ampak v končni fazi sem z kartico za 18 prešernov zadovoljen, pa naj bo takšna ali pa drugačna.

lp Lojze

kuglvinkl ::

Kolk RAMDACov je gor? Bemti, k me matra za eno el cheapo karto.
Your focus determines your reallity

PassTrough ::

ne vem, zdele se bom spravu v konkretno analizo ker bom drgač ZNORU !

lp Lojze

Gandalfar ::

o tej kartici sem ze nekaj tu razglabljal .. ce ti kaj pomaga link.

PassTrough ::

Na CD-ju k sem ga dobil zraven grafikulje piše : RADEON 7500 LE PRO
tuki sem naredu copy-paste kar sem našel na tem CD-ju :
Memory Configuration 64MB, 32MB and 16MB Double Data Rate non-upgradable.
Sync Signals Separate horizontal and vertical sync at TTL levels.
Video BIOS Compatible with VESA for Super VGA.
Monitor Support CRT monitor, 15-pin D shell (female), IBM standard VGA connector. DVI-I (flat panel display) connector.
Display Support DDC1/2b/2b+ monitor support; VESA Display Power Management support. Register compatible with VGA.
TV/Video-out Connector S-Video. NTSC output.
Power +5V ą5% @ 0.4A typical. +3.3V ą5% @ 1.4A typical. +12V ą5% @ 0.3A typical..

procesor je: RV200
mam ta zadnji driver ...9050
overclocker itd., mam pa samo 1 monitor PHILIPS 107 flat

Lp Lojze

PassTrough ::

Je res, ma 2 ram dac-a, pol ti pa tam k piše kolk, naj bi blo to skupi seštet, to se prav dvojna vrednost v MHZ , vse je jasn 2x175 oz. v mojem čudnem primeru je to 2 x 180 in kaže 360 Mhz!!!! JE SDR in ne DDR! Avkcija je ZAKLJUČENA !

lp pozdrav vsem in hvala za odgovore in živce

Lojze

leonius ::

zanima me kje si jo kupil. v JAE? ker na i-net ceniku ni te karte...

VASkO ::

ta karta je potemtakem za en drek

raje das se tisocaka zraven in kupis tako z DDR pomnilnikom in priblizno 2x vecjo hitrostjo

kuglvinkl ::

Je res, ma 2 ram dac-a, pol ti pa tam k piše kolk, naj bi blo to skupi seštet, to se prav dvojna vrednost v MHZ , vse je jasn 2x175 oz. v mojem čudnem primeru je to 2 x 180 in kaže 360 Mhz!!!!

RAM Digital to Analog Convesion nima nobene zveze z RAMi.

Gandalfar: hmm. Zdele sem priklopil VGA monitor preko DVI->VGA na DVI vhod. Potem, ko racunalnik prizgem se ne prikaze nobena slika. Toda monitor redno preklaplja med suspend in tem da bi kaj prikazal.

To kaže na to, da ima samo en RAMDAC in je več kot čudno. Namreč, zakaj hudiča je potem DVI-I in ne DVI-D?! Tisti, ki imate te karte, le pogumno pošljite mail Gigabytu.

Sicer pa je za prihodnost stvar urejena. Namreč, tudi ATi je šel po stopinjah nVidie in vgradil dva DACa v core, velja za 9000 in R300. Tako s tem ne bo več težav (ali pač, kot npr. pri nVidii, kjre imajo vse MX 4 karte 2, ampak trgovci prišparajo tako, da dajo samo TV-OUT in VGA izhod. OK, razlog je jasen in leži v karti z imenom Quadro NVS 200).
Your focus determines your reallity

PassTrough ::

VASkO - dobr majstr - karta je za " EN DREK " , zdej mi pa ti majstr povej štacuno, kjer bi dal 18700 Sit za " NE-EN DREK" karto, atijevo seveda z DOUBLE DREK RAMOM (DDR) !

Hvala za odgovor in lep pozdrav!

Lojze8-O

PassTrough ::

ja res je ni na ceniku, ampak če greš tja jo vidiš na srednjih policah -v vitrinah, ne vem pa zakaj jih niso dal na CENIK, najbrž je vsaka od teh GIGABYT-ov mal drgačna!?!

lp Lojze

VASkO ::

preko meje moj dragi jo dobis za 89 evrov

PassTrough ::

a-ha take on me a je to essedi?

lp

PassTrough ::

Pa tud če je to ESSEDI je razlike 4 jurje pa še 6 jurjev za bencin in DARS pa en pir pa smo tam, kjer muca maca....papa, karta je pa čist solidna sej nisem 13 let star da bom s sošolcem 3D marke primerju, pa bom frajer ker jih bo 700 več, a ni tko Vasko, pa brez zamere in lep pozdrav!

Lojze:D

PassTrough ::

Sorry maš prou, sem mal po bezlanju zašou!

lp Lojze

VASkO ::

ne ni essedi, je v avstriji, poleg tega pa dobis denar za bencin povrnjen (mwst)

saj ce si z graficno zadovoljen to samo ti ves...

PassTrough ::

VASkO -se strinjam in lep praznik ter prihajajoči vikend!

lp Lojze8-)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Adsense in dohodnina

Oddelek: Izdelava spletišč
287542 (4622) urli
»

Kje do touch pada?

Oddelek: Kaj kupiti
8813 (638) LuiIII
»

Maxtor UPDATE!

Oddelek: Strojna oprema
9990 (787) SaS
»

skurjen duron - zakaj?

Oddelek: Strojna oprema
171661 (1201) Hux
»

Katero GRAFIČNO do 30000 Sit ?

Oddelek: Kaj kupiti
6950 (685) ru7

Več podobnih tem