» »

Odzivanje procesorja

Odzivanje procesorja

Willy White ::

Pozdravljeni, na moj nov prenosnik sem inštaliral WIN7, pa me sedaj zanima zakaj mi proceor deluje četudi nič ne delam? Vrednost delovanja procesorja pa se giblje od 3 - 8 % brez prestanka. Kot zanimivost naj dodam da se tega v task managerju ne vidi, mogoče največ da kakša zadeva deluje na 2%, gadgest pa mi kaže vedno zgoraj navedeno vrednost 3 - 8% Kakšne mnenja, rešitve in komentarji dobrodošli

p.s. tudi antivirusni ne pobira teh %!

st0jko ::

To je normalno. 0% je obremenjen samo ko je ugasnjen.
keks?

Xserces ::

razni procesi pa to....

Willy White ::

Pa zakaj se mi zdi da je bil peocesor prej na ničli ko ni delal nič? Ni mi jasno zakaj ti procesi to potrebujejo, malo je moteče!

PrimozR ::

Zdi se ti narobe, simple as that.

Bence ::

Privzeta nastavitev v opcijah porabe energije je 3 procente za minimalno stanje procesorja, če se ne motim.
Ampak tudi če boš to spremenil na 0 procesor vedno laufa, kot so ti že povedali, saj gre vsaka malenkost preko njega.
Že to da ta tvoj gadget vsake nekaj milisekund preverja koliko porablaj procesor porabi nekaj.

Xserces ::

windows servisi:) minimalno da windowsi delajo

Pyr0Beast ::

Večina servisov je odveč. H tej porabi pa verjetno prispeva še en kup gadgetov.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Xserces ::

sam ne uporabljam Win7 ampak so te gadgeti uporabni ali ne? vem za nekatere (obremenitev procesorja , razne ure,vreme...) je to sploh potrebno??? uro imas v desnem spodnem kotu, obremenitev ctrl+alt+delete, edino vreme pa se to mas na netu;) men se to zdi brezveze...

Bence ::

Namenjeno je ravno temu da ne rabiš vremena na internetu iskati, pa za obremetitev ctrl alt del stiskavat in podobno...
Meni se zdi uporabno, verjetno pa bo kdo rekel tudi da je popolnoma brezveze. Čisto po želji vsakega posameznika...

Willy White ::

No hvala za odgovore sem mislil da sem sam kaj zakuhal, ker sem inštaliral 2 antivirusna in sta se začela med samo kregati do te mere da mi je zaradi teh dveh antivirusnih pokazalo blue screen in potem ko sem win. nastavljal na zgodnejši čas da sem se jih znebil se mi je zdelo čudno to delovanja CPU-ja ki se je gibal od 3 - 8% v mirovanju. Glede gadgetov pa je to stvar okusa, meni osebno je koledarček kar pri srcu, pa tudi ura z digitalnimi kazalci je kar vredu. Pa če procesor kaj protestira vidiš takoj na namizju da neki ni vredu da je neprestano na 100%.

bluefish ::

Sicer nima veze, vendar ti tudi dva AV ne bosta koristila, če te še eden ne more odvrniti od neumnosti.

PrimozR ::

No hvala za odgovore sem mislil da sem sam kaj zakuhal, ker sem inštaliral 2 antivirusna in sta se začela med samo kregati do te mere da mi je zaradi teh dveh antivirusnih pokazalo blue screen in potem ko sem win. nastavljal na zgodnejši čas da sem se jih znebil se mi je zdelo čudno to delovanja CPU-ja ki se je gibal od 3 - 8% v mirovanju. Glede gadgetov pa je to stvar okusa, meni osebno je koledarček kar pri srcu, pa tudi ura z digitalnimi kazalci je kar vredu. Pa če procesor kaj protestira vidiš takoj na namizju da neki ni vredu da je neprestano na 100%.

Digitalni kazalci? :)

Bence ::


Digitalni kazalci? :)


Lepo si to našel :D

Pyr0Beast ::

Kaj je narobe s tem ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Bence ::

ne vidiš nič nelogičnega v besedah digitalni kazalci?

Pyr0Beast ::

Ne, če kot digitalno razumemo računalniško/elektronsko.

Če kot digitalno razumeš digit-cifre, seveda zadeva ne štima, vendar samo polovično.

Kako boš imenoval ure, ki so imele kazalce 'zarisane' na preprostem LCD-ju ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Bence ::

analogne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bence ()

Pyr0Beast ::

Niti ne.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Willy White ::

Sicer nima veze, vendar ti tudi dva AV ne bosta koristila, če te še eden ne more odvrniti od neumnosti.

Motilo me je da je en AV internet security, druga verzija pa samo AV, pa sem mislil da ima kakšne vzporedne funkcije, saj sta AV od istega proizvajaca te programske opreme. Vsakdo pa verjetno želi svoj računalnik z zasebnimi podatki ohraniti na nedostopnem nivoju, k temu primerno tudi strmimo in se nekateri učimo kako priti do tega. Nevem točko kakšne neumnosti si imel v glavi ampak vseeno...

Glede digitalnih kazalcev pa tudi jaz nevem v kakšno drugo vrsto bi jiu lahko uvrstil kot digitalne:)

Sicer pa moj namen teme ni bil da gre sedaj offtopic, glede procesorja ste mi dali dovolj koristnih podatkov in ovrgli moje napačne domneve, zato še enkrat hvala za odgovore.

Pyr0Beast ::

Digitalna reprezentacija analognih kazalcev ? >:D

Za zaščititi se je nujen FireWall. 99.9% ostane zunaj.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Willy White ::

Ja Pyr0Beast , mislim da boljšega izraza nebi mogel dobiti, sicer pa važno da smo vsi razumeli kaj sem mislil, drugo je če takšne besede mečeš ven na kakšni javni predstavitvi, konferenci... ampak hvala za kritičen pogled na moje izražanje, se bom v bodoče potrudil lepše izražati

Pyr0Beast ::

Biti Grammar Nazi je brezpredmetno in slabo za vse uddeležene.

Saj smo verjento vsi že takoj razumeli kaj si hotel povedati že prvič. :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

ABX ::

Pozdravljeni, na moj nov prenosnik sem inštaliral WIN7, pa me sedaj zanima zakaj mi proceor deluje četudi nič ne delam? Vrednost delovanja procesorja pa se giblje od 3 - 8 % brez prestanka. Kot zanimivost naj dodam da se tega v task managerju ne vidi, mogoče največ da kakša zadeva deluje na 2%, gadgest pa mi kaže vedno zgoraj navedeno vrednost 3 - 8% Kakšne mnenja, rešitve in komentarji dobrodošli

p.s. tudi antivirusni ne pobira teh %!


Bloatware.

Sploh če si dobil Win7 z novim računalnikom.
Kateri exe pa je za to kriv pa dobiš v Task manager, edino dodaj še CPU time da boš lažje našel krivca.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

bluefish ::

Aero se obesi na grafično in ne procesor.

ABX ::

Aero se obesi na grafično in ne procesor.


Sem popravil.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Willy White ::

Uglavnem verjetno se nismo razumeli ampak vseeno. Koliko imate vi obremenitev procesorja v mirovanju? Ker jaz sem zdaj prižgal starejši računalnik na katerih imam naložene xp-je in je njegova obremenitev ob počivanju pač pravilna, 0% in tako bi moralo biti tudi na novejšem računalniku, mogoče se vam zdi neumno s tem ubadati, ampak zanimal me je samo vzrok in če se da to nekako popraviti.

Pyr0Beast ::

0-1%
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Bence ::

2-4

ABX ::

XP 0%, Win7 0%.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zaradi antivirusnega programa stalno zaseden CPU 99% (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5213023 (11751) solatko
»

Prenehanje pridobivanje informacij o vremenu

Oddelek: Operacijski sistemi
121270 (869) GTX970
»

Problem z odpiranjem strani [ Piratebay ]

Oddelek: Pomoč in nasveti
91394 (1106) shadeX
»

ne dovoli mi namestiti antivirusnega programa

Oddelek: Pomoč in nasveti
134458 (4186) k4vz0024
»

Problem z datoteko system32.exe

Oddelek: Pomoč in nasveti
71216 (1148) Lith

Več podobnih tem