» »

sestava računalnika

sestava računalnika

TeraTM ::

Pozdrav vsem :) Odločil sem se za nakup novega računalnika. Na veliko sem študiral kakšen računalnik, katerega ga bom pretežno uporabljal za programe (sony vegas, Rendiranje, konvertanje Hd filmov.. tudi igre)

Ne bom vzel DVD/RW optične enote in diska
-(WD scorpio black 320 GB 7200rpm), ker to že imam.

ASUS P6TD Deluxe - Intel X58 Chipset (Je v redu ali kakšno ceneje?)
Intel Core i7 920 (2,67Ghz, 8MB) BOX
Sapphire Radeon HD 4670 1GB** (čez par mesecev bom kupil HD 5870 ali kaj novejšega, ker trenutno ne potrebujem močne grafične.. ali pač?)
Corsair TX 650W (ali je v redu?)
Cooler Master CM 690 (Ali je dobro prezračevanje tega ohišja?)
Corsair XMS3 6GB 1600Mhz cl9 KIT i7 (so v redu ali kakšne cenejše? kakšna je razlika med 1600mhz pa 1800mhz?)

** Glede grafične.. ta me pride na dinokomp za 68.40 €. Kakšni drugačni predlogi? do 70 €. Ni važno ali je ATI ali GeForce. Važno je da je čim boljša, ker ta bo potem šla v moj starejši računalnik.

Mnenja, pomoč prosim. Vse to me pride na DINOKOMP-u 881 €. Čez ta limit ne grem, če pa so v katerih drugih SLO trgovinah te komponente kaj ceneje, pa prosim za kakšen link.

Hvala :D

rsroki ::

..imel boš hudo kišto...grafično pa vzami rajši Radeon, vsekakor boljši kot Geforce (manjša poraba, novejša tehnologija - v istem cenovnem rangu). Pri RAM-ih se ti za razlika v frekvenci ne bo poznala, jaz pa imam dobre izkušnje tudi s Patriotom http://www.dinokomp.si/product_info.php...
ostalo pa ti ne bi vedel svetovati...:D
rsroki

minimus ::

če neboš navijal vzemi cenejso plato P6T ali P6T SE.
Napajalnik lahko vzemes od corsair HX verzijo bolj tiha in modularni kabli 620W je cez glavo tudi za 5870 graficno

ostalo se mi zdi vredu

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: minimus ()

TehDucky ::

Tudi sam bi priporočal 620W HX preko 650W TX, sam sem vzel TX namesto HX. Načeloma ni problemov, samo kabli stojijo po celi kište sedaj ;((

Tako kot je minimus rekel, če ne bo navijanja vzemi P6T. Aja za tole 4670 nujno rabiš, da je 1GB varijanta ? Ker med 1gb in 512mb se na low-end grafični ne bo poznalo.

Ohišje je pa superca. Sam sem ga priporočil prijatelju in je izredno zadovoljen. Ima luštne gumbe ter priklope na vrhu ohišja. So pa že zraven trije ventilatorji, pa tudi nasploh naj bi bila kvaliteta tega ohišja izredna za svojo ceno. Drug ohišje za malo višjo ceno ter z podobno kvaliteto ter izrednim hlajenjem je pa Cooler master Mini-Haf (922).

TeraTM ::

Hvala. Torej bom vzel te patriot, garancija je tako ali tako doživljenska pa še 10 EUR ceneje so. Kar se tiče navijanja, navijal ne bom čisto nič. Ne znam, niti ne upam. Pa glede tega hladilnika na procesorju.. Pri tem kar bom jaz delal, bom procesor obremenjeval kar pogosto. Torej, je v redu ta oroginalen procesorski hladilnik?

Kot sem rekel navijal ne bom nič. Torej P6T ne bo nič "zavirala" i7 920 6GB ram + kasneje 5870 ? :D

Nova sestava:

ASUS P6T - Intel X58 Chipset
Intel Core i7 920 (2,67Ghz, 8MB) BOX
Patriot Viper Extreme 6GB 1600Mhz cl9 KIT
Corsair HX 620W
Cooler Master CM 690 (kljub temu hvala Duck_3):)

+ Grafična do 90 EUR Važno je da je čim tišja ter kolikor se le da dobra za ta denar. (bom igral kakšno starejšo igrco na njej :)) dokler boljše ne kupim :D

Pri Dinokomp pride skupaj: 776.40 EUR. torej grafično namesto 70EUR lahka 90EUR :) lahka je tut 91EUR, več pa ne:)

Kaj pa ta matična ? ASUS Rampage II Gene - Intel X58 Chipset? cena je istal kot P6T.

Hvala

st0jko ::

keks?

TeraTM ::

Ups. 3.02EUR preveč ;((


:))

Vodilo je 128 bit, je to kakšna ovira? glede na to grafično ATI SAPPHIRE AGP HD 3850 512MB GDDR3, res pa da ta 4770 ima GDDR5.

Hexx ::

Tudi moj glas gre za Cooler master Mini-Haf 922. Zelo kvalitetno ohišje in odlično odvaja toploto,
sem njegov ponosen lastnik:D

st0jko ::

4770 je znatno hitrejša. 3850 je 1 teden stara žemlja.
keks?

TeraTM ::

Bom vzel 4770 :D hvala.

st0jko ::

BTW

Če pa to (klik) zbiješ za par € pa tudi zmagaš.
;)
keks?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: st0jko ()

TeraTM ::

Še nekaj. Sem malo šel čez ta navijanja intela i7 920 na youtube. Če navijem ta i7 na 3.6 ghz (baje ni potrebno kupovati novega hladilnika do te mere), bo ta matična zdržala? (P6T) ali moram kupiti p6t deluxe..

Sem študiral, da bi kupil pri AGT Antec Three Hundred(je v redu to ohišje?), in tako kupil tisto ASUS P6TD Deluxe - Intel X58 Chipset.

Glede navijanja sem si malce prišel gor kako in kaj (vsaj mislim da) :))

Pa glede garancije. Če navijaš procesor garancija še ostane ali kaj? ;((

hvala :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: TeraTM ()

bluefish ::

Plato bo nedvomno zdržala. Finta Deluxe je le v dodatkih in malenkostih.

Ohišje je glede na ceno kar OK nakup.

Garancija ostane, samo ne v primeru, ko ga skuriš.

TeraTM ::

okey, hvala. Bom potem kar P6T pa Cooler Master CM 690 kot sem si sestavil že prej :D

rsroki ::

..malo poglej še za tole grafično... http://www.interstore.si/?subpageid=15&...
namreč ta ima vodilo 256-bitno, poleg tega je serije HD 4800 in torej ima nekaj dobrih lastnosti...jaz sam jo imam, sicer sem jo dobil zelo ugodno (po nabavni ceni) in je definitivno po vseh testih boljša od serij 46..
in 47.., no sicer so razlike male..ampak preberi si tule ATI Radeon HD 4670 vs. 4830
lp ! 8-)
rsroki

__Devil__ ::

Garancija ostane, samo ne v primeru, ko ga skuriš.

Torej gre skurit procesor? Kako pa ga skuriš? če daš prevelik FSB ali voltažo? Moram vedeti, na kaj moram biti pozoren.

bluefish ::

Voltažo. Sicer naj bi večina sodobnejših plat imela varovalo, samo se vseeno lahko zgodi. Vedno si pred navijanjem na netu poglej, kolikšna je najvišja priporočena voltaža.

__Devil__ ::

Čez rdečo v BIOSU itak nikol ne grem. Niti ni potrebe. Ponavadi imam vse na AUTO in samo FSB dam na 200-210. Pa DRAM freq.

Zgodovina sprememb…

TeraTM ::

Kupil bom i7 920 z D0 steping, torej mi ne bo treba voltaže nabijat gor, kot je __Devil__rekel, samo fsb, ker šel pa ne bom čez 3.6 GHZ, pri višjih obratih bi moral kupiti boljši hladilnik zaradi zvišane voltaže. (ne vem točno) :O

rsroki - je ta ki si jo navedel boljša od 4770? Res je, da ma 256-bitno, 4770 pa 128, sam pa ima ta 4770 GDDR5 :P

Steinkauz ::

AUTO ti dviguje voltažo...
Ponavad precej več, kot je potrebno...

__Devil__ ::

Torej, čim manjšo "stalno" voltažo si nastaviš manj se ti greje. Seveda mora biti stabilno na tej voltaži.

Koliko je namajša voltaža za 4-4.2Ghz na i7 920? ker bi probal na čimmanjšo dat, pa se mi ne da sprobavat in skakat v bios 100x pa to :D. Prosim, če kdo pove. za i7 920 DO seveda. Ali pa vsaj najmanjšo voltažo za 3.8Ghz.

Če se komu ljubi napisat svoj dosežek na najmanjši voltaži čimveč Mhz bi bil hvaležen. Po možnosti čim bolj točno voltažo in FSB, če se da. :D

tnx ;)

Hexx ::

kaj ni zdej tako da i7 nimajo fsb-ja? ali se motim?

__Devil__ ::

Zakaj nebi meli? o čem ti govoriš? :D

Hexx ::

zdi se mi da so pri i7kah to nekaj spreminjali, al ne?

__Devil__ ::

Nič nevem o tem.

Steinkauz ::

Ni fsb ampak je qpi.
Ampak pr navijanju je isti drek. Cifra ko cifra...

bluefish ::

Z debato o navijanju se preselite v temu primerno temo.

TeraTM ::

nekaj me še zanima :))

katerega naj kupim:

Xilence Gaming Edition 750W 135mm Modular

ali

Corsair HX 620W

Razlike ni velike v ceni, vendar je prvi močnejši za 130W (vem da niso Watti najpomembnejša stvar), gre se mi pa tudi da je čim tišji.

BuBBle.D ::

Corsair, seveda.
|MSI MPG Z690 EDGE|Intel Core I7-13700K|64GB Viper Steel 3600Mhz|
|Zotac Trinity 3090 OC|EK-Nucleus AIO CR360 Lux D-RGB|
|ASUS TUF Gaming GT501|Corsair AX1200W|Samsung Odyssey G7 32"|

LordTado ::

xsilence gaming vzami,so vrhunski napajalci...

TeraTM ::

kateri je tišji od teh dveh? ima kdo izkušnje?

PC-Freak ::

Sem imel tako Corsairje (razne modele), kot sedaj ravno ta Xilence 750W in morem povedat, da je Xilence tišji od Corsairja, ter hladnejši!
Če vprašaš mene-kupi Xilence! ;)

TeraTM ::

hvala, bom. :)

st0jko ::

Kaj pa tisti cenejši Xilence napajalniki... So boljši od LC-ja v rangu do 50EUR
keks?

TeraTM ::

kateri? ker v prihodnje ko padejo cene, ali pride nova generacija nvidij, bom kupil eno. Tako da mislim da ta 750 bo dovolj :P

st0jko ::

Nene.. to ni bil predlog za tebe.. jaz sprašujem to nasplošno za te Xilence napajalnike... Če so tudi tisti bolj poceni dobri. recimo
keks?

TeraTM ::

kako pa se kaj ti Xilence odnesejo? (glasnost, kvaliteta?)

Xilence Gaming Edition 800W 135mm
Xilence Gaming Edition 700W 135mm BULK
Xilence Gaming Edition 800W 135mm BULK

Bi zdržali polno obremenitev procesorja + kakšen radeon 5870 ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: TeraTM ()

TeraTM ::

Ravnokar dobil odgovor od Dinokomp da ti rami Patriot Viper Extreme 6GB 1600Mhz cl9 KIT so trenutno nedobavljivi. Potem sem še vprašal pri trgovini demise, in je odgovoril:

Pozdravljeni !

Ja na zalogi jih ni so pa predvidoma dobavljivi v 2-4 dneh.

Cena se je dvignila (abnormalno) pa ce ste res zainteresirani jih
lahko narocite vam se lahko dobavimo z popustom za ceno 152 Eur.

V primeru interesa in narocila ta znesek (8% popust)navedite v komentar.

Hvala za razumevanje.

Lep pozdrav,
Demise-pc


Katere 1600 mhz DDR3 rame do 140 EUR naj kupim? Čimbolj zanesljivi in kompaktni z I7 920 in Asus P6T .

Hvala

klinker ::

TeraTM ::

Vprašal sem na Gcomputers (tam bom kupil vse razen diska), glede ramov, pa mi je predlagal
Corsair XMS3 6gb, 1600mhz, cl9 kit - 139 eur So v redu ti rami? (dobre/slabe lastnosti)

Spock83 ::

Da ne odpiram nove teme. Na P6TD Deluxe lahko daš samo hladilnike z "push" pini. Ne moreš pa ga privijačit? Namreč mislim, da plošča ima na zadnji strani, kjer proc leži eno kovinsko ploščico. Se to da odstranit?

Nwanko ::

Odvisno od hladilnika. Mislim da samo stock hladilnik se stisne, ostali aftermarket se privijejo z ploščico kaj dobiš zraven.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup računalnika do 1500€ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
13320780 (18049) Pr0xim0
»

Komponente novega računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
172176 (1866) klinker
»

Računalnik do 2000 EUR

Oddelek: Kaj kupiti
333838 (2951) Isotropic
»

I7 sistem za 1100 € (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
575692 (4526) klinker
»

Dilema nov PC i7 860 ali i7 920

Oddelek: Kaj kupiti
221700 (1415) mtosev

Več podobnih tem