» »

ATI Radeon HD 4670 vs. 4830

ATI Radeon HD 4670 vs. 4830

dwinxp ::

Pozdravljeni!

Samo karatko vprasanje imam:

Katero kartico mi bolj priporocate?
- Radeon HD 4670 Gainward (pasivno hlajenje, 512mb, cena: 79€)
- Radeon HD 4830 Sapphire dual slot (512mb, cena:107€)

Imam Asus P5b deluxe, ki podpira crossfire zaradi tega bi kupil ATI kartico... Najvec se ukvarjam s kakim photoshopom, dreamweaver ter ostalim aplikacijam za izdelavo spletnih strani. Kdaj pa kdaj zaigram tudi kaksno igrco, vendar ne streljacin, jih ne maram ker so vse enake...Rabim kartico ki bo tiha ko sem v windowsih ter da je zmozna poganjat tudi kaksne nove igrce. Monitor imam 24" z resolucijo 1920x1200.

Razlika v ceni je skoraj 30€, ter ni tako zanemarljiva vendar po testih sm gledal da je 4830 za odtenek boljsa od Geforca 8800Gt oziroma 9800GT, tako da ne more biti slaba kartica, medtem kot 4670 je bolj na easy varjanta vendar cenejsa ter tisja.

Najbolj me skrbi da ce kupim 4830, da ne bom razocaran ter da bo zadeva bila glasna kot moj GF 8600gt, kateri mi ze gre pocasi na zivce.

Zato se enkrat na kratko, glede na moje potrebe kaj bi vi rajsi kupili?

M-XXXX ::

http://www.oc-lab.si/test.php?t=100&p=1

Test 4830 v CF proti 4870 če ti kaj pomaga.

JebatGa ::

Jaz imam zelo podobno vprašanje. Sestra kupuje v kratkem kupuje nov računalnik in me zanima kaj bi bilo boljše za to da bi poganjalo 1080 hd filme? Računalnik bo priključen na lcd in me zanima če bo ta kartica dobra. Hvala

dwinxp ::

M-XXXX sem pogledal se ta test ki si dal link... ter se dokoncno odlocil da jutri narocim 4830.

Hvala za tvoj post si mi olajsal odlocitev.

M-XXXX ::

M-XXXX sem pogledal se ta test ki si dal link... ter se dokoncno odlocil da jutri narocim 4830.

Hvala za tvoj post si mi olajsal odlocitev.

Lepo slisat da je moj test pomagal:)

jan01 ::

hd4830 -95€

Mitja358 ::

hd4830 -95€

To pa je skoraj zastonj.

T-Majo ::

Tudi sam razmišljam o Gainwardu 4670. Tako da prodajam GF8800GTS. Enostavno ker je ne potrebujem in iščem tiho kartico z majhno porabo in veliko izhodi =D

dwinxp ::

Ja za tisto ceno 95€ vem. Sem ze kupoval pri njih so zelo vredu. Vendar bom kartico vzel pri AGT-ju za 107€, ker postnina pride pri elektroniki 6€ skupaj nanese 101€... tukaj pri agt-ju pa tistih 6€ razlike mi odtehta dejstvo da grem kar sam iskat...ker sem v ljubljani do cetrtka upam da mi jo upajo zrihtat do takrat...

To je to hvala, jutri narocim, ko jo dobim bom pa porocal kako je z njo... :D

Aja M-XXXX se nekaj me zanima, sem videl na vasi strani da ste testirali tudi hladilnike za procesor na LGA775. Sam imam porazenca na testu torej Artic Cooler Freezer Pro 7 pa mi procesor drzi na idle 58 stopinj (proc je navit...) . Ce bi si omislil Scythe KATANA 2 bi bilo bolje? Mislim se mi slaca to naredit tudi glede glasnosti sprasujem, namrec sedaj mam nastimano da mi maticna kontrolira vrtljaje, pa je dokaj tih...?
Hvala

Valvoline ::

Hm,fajna bi bilo kkšn crossfire score iz 2x4670 si ogledat. Zanimljive so ker ne rabijo dodatnega napajanja,4670 je enako hitra k stara 8800gts 320mb,mogoče celo hitrejša.

M-XXXX ::

Razlika bi bila okoli 5-10C. Razlika v glasnosti pa je odvisna izključno od ventilatorja in glasnost le njega. Privzet ventilator je lahko zelo tih, lahko pa tudi glasen. Tako da menjaj samo vent pa bo.

Hm,fajna bi bilo kkšn crossfire score iz 2x4670 si ogledat. Zanimljive so ker ne rabijo dodatnega napajanja,4670 je enako hitra k stara 8800gts 320mb,mogoče celo hitrejša.

Pošlji mi dve pa bomo še to dodal:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

dwinxp ::

Aha, ja no bom videl bom verjetno poleti zamenjal se hladilnik na procu ja... za 1x bo pa ta ostal, vec kot 62 stopinj tako ali tako ni se sel... namrec kadar se zacne rabit proc tako da je obremenjen se ventilatorju zvisajo obrati ter drzi temperaturo vedno okoli 60 stopinj. Ampak vseeno bom zamenjal ker bo lepse videt 55 stopinj od 60 :D pa tudi cipovje se bo tako hladilo namrec tako kot so rebra katane postavljena bi mi pihalo direkt v bakren stolpek od maticne... sej veste kako ma Asus p5b deluxe narejeno hlajenje...posledicno bi se tisto ohladil, namrec sedaj ima maticna 45 - 50 stopinj.

Ja zdej pa poklicem na agt za graficno :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Grafična kartica do 60€

Oddelek: Kaj kupiti
291975 (1280) opeter
»

8800gt 512mb GDDR3 ali 8800gts 640mb GDDR3???

Oddelek: Kaj kupiti
10853 (806) dzinks63
»

Kupujem novo grafično...prosim za mnenje

Oddelek: Strojna oprema
221413 (1057) -ninja-91-
»

najcenejši komplet

Oddelek: Kaj kupiti
432096 (1496) Meizu
»

Grafična za novi računalnik

Oddelek: Kaj kupiti
271767 (1229) il

Več podobnih tem