» »

Navijanje procesorja

Navijanje procesorja

Freeeaakmaan ::

Lp! Imam star računalnik in na njem naložen Linux(Ubuntu). Procesor bi rad navil zaradi lastnega veselja in ne zato da se bi mi zelo poznalo v delovanju. Vem da se procesor navija v BIOSu ampak potrebujem tudi pripomočke za Linux(program za temperaturo, za preverjanje stabilnosti...). Zanima me tudi kdaj povečati el. napetost in za koliko.
Moj procesor pa je: Intel Pentium III(Kkatmai), njegova frekvenca pa je 500 MHZ.

Lp

Spajky ::

Za ta proc lahko kar pozabiš navijanje 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

galu ::

No, verjetno bi šlo ampak vidne razlike v hitrosti pri tej starini ne bo.
Tako to gre.

Valvoline ::

Starega celerona 300A sem imel navitega na 650mhz,hladilnik custom alu narejen iz reglerja za avto :) Sicer pa težava pr pIII je ker so na 133mhz vodilu in večina plat za njih ne zdrži kaj več kot 150-160mhz FSB,torej lufta za navijanje ni dosti. Celeroni z 66 in 100 fsb so se navijal k nori.
Kar se performans tiče,je to k da danes naviješ proc iz 2ghz na 4ghz,razlika med 300 in 600mhz je takrat bila ogromna.

Zgodovina sprememb…

Blinder ::

Težko boš našel kaj uporabnega za linux. Še najbolj uporaben bi bil kaki vmware za imet windowse not :P
Za stabilnost pomoje je dovolj, če se ti komp ne crasha, za ostalo pomoje ne rabiš se obremenjevat. Za obremenit procesor lahko uporabiš superpi ftp://pi.super-computing.org/Linux/super_pi.tar.gz
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Freeeaakmaan ::

Še najbolj me skrbi zaradi temperature da ne bom kaj skuril. Mogoče za temperaturo za Linux obstaja kakšen program?
Vem da je računalnik star, rad bi se le naučil navijanja itd., učinek ni pomemben.
Lp

Zgodovina sprememb…

Blinder ::

Sej ni nobenen znanosti tle. Plošča ti verjetno ne ponuja veliko opcij pri navijanju.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

galu ::

Dvigni V za 0.1V, pa FSB do npr. 140 -150 pa probaj v Windows priti (sam ne odgovarjam če je kaj narobe, ker vem da so meli "Sudden death Syndrom", ob prepoznavnem dvigu voltaž Pentium serije proci eni).. :D
Tako to gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: galu ()

Freeeaakmaan ::

Ali lahko to naredim tudi če imam Linux(mi bo Linux javil napako ali se bo precesor zje...)?

Zgodovina sprememb…

Blinder ::

Navij procesor pa ne kompliciraj.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Freeeaakmaan ::

Sem probal priti v BIOS in naviti procesor ampak ta Bios ki je na tem računalniku je že zelo star in nastane problem kako potem naviti procesor saj Bios nima opcije navijanja, res je da ima meni Bus in Pci devices ampak v teh menijih lahko samo izbiraš z "ja" in "ne".

__Devil__ ::

Verjetno ti nebo pisalo: "AUTO OC to 7Ghz". Moglo bi pisat BLCK ali nekaj takega. oz. FSB, tam pa samo dviguješ frekvenco dokler gre. Postopoma za 1 mhz več :))

Blinder ::

za 1 mhz več? Če ta njegova plata nima niti opcije za navijanje. Optimistično bi imela kako varianto 66/75/83 mhz fsb + 100/112/124/133
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Freeeaakmaan ::

Verjetno ti nebo pisalo: "AUTO OC to 7Ghz". Moglo bi pisat BLCK ali nekaj takega. oz. FSB, tam pa samo dviguješ frekvenco dokler gre. Postopoma za 1 mhz več :))


Tudo BLCK ali FSB ne piše...
Je še kakšna druga možnost?

galu ::

Cpu Base Clock, CPU Bus speed itd. Nekej kaj ma speed ali bus pa nekej v zvezi z CPU.:D
Tako to gre.

__Devil__ ::

@Blinder: saj res.. prav imaš. Se spomnim, ko sem nek star računalnik "navijal", bil pa je 133mhz :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako naviti i7 2600K ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
9120825 (15369) m0LN4r
»

Bottleneck...

Oddelek: Strojna oprema
281310 (1018) jest10
»

Ne gre naviti A64 3000+ ? Pomoc ! (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
535167 (3981) Cranchi
»

radeon 9600

Oddelek: Navijanje
10930 (826) JustoJr
»

Navijanje Celerona 2.00Ghz

Oddelek: Navijanje
8955 (850) PlayTheGame

Več podobnih tem