» »

Katero matično za I5

Katero matično za I5

TOP ::

Pozdravljeni kupujem I5 sistem in se ne morem odločit glede rama in plate.Gigabytke so nekako naj ceneje in nevem če bi vzel ali Asus P7P55D ali Gigabytko Ga-P55 UD3 ali 4,morda celo 5.Sam pri Gigabaytkah sem opazu da je razlika sam v dodatkih ne vem pa če se kej to pozna pri navijanju.Kaj vi svetujete.HVALA

galu ::

ASUS P755D, ali pa MSI GD65 bi ti jaz priporočil.
Tako to gre.

Valvoline ::

http://www.bolha.com/oglas383225635/osn...

Tole sem zadnjič gledal,po testih cool zadeva,vendar so cene še vedno našpanane. tam nekje 60-70e realno in bo verjetno kmalupadla cena.

kmetek ::

60-70EUR LOL ?

Pa se vi zavedate, da je matična plošča SRCE vsega?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

Valvoline ::

60-70EUR LOL ?

počak še en mesec

TOP ::

Glede cen vem sam sprašujem katero plato in rame bi vzel

M_T_M ::

Kako veliki budget imaš

ModriN96 ::

P7P55D PRO

TOP ::

Glede plate tam okrog 150e,za rame bo treba okrog 100e proc pa itak vem.

galu ::

P7P55D PRO


Sem pogledal malo te plate in ta se mi zdi še najboljša. Podpira SLI in CF (3x SLI, 2x CF), dobra navijalka, dober izgled..
Tako to gre.

mtosev ::

60-70EUR LOL ?

počak še en mesec

cez kako leto je bolj realno. razen ce mislis na kako SiS, ViA sranje.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

galu ::

cez kako leto je bolj realno. razen ce mislis na kako SiS, ViA sranje.


Tukaj je že 84€, ko pa malo več trgovin dobi pa ni šans da ne pade pod 70€ čez kaka 2 tedna..
Tako to gre.

mtosev ::

mene zanima cena v Slo in ne v AT/GE, ker tam ne zivim. in se zaradi ene plate ne splaca iti gor.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

galu ::

mene zanima cena v Slo in ne v AT/GE, ker tam ne zivim. in se zaradi ene plate ne splaca iti gor.


Tvoj problem... Raje kupim svoj komp v avstriji, pa dam za njega 200€ manj kot v Slo, pa mam še bolj prijazen customer service.;)
V slo, kjer je velika večina trgovin v k*rcu, pa ne boš videl te plate pod 100€.
Tako to gre.

Lonsarg ::

60-70EUR LOL ?

Pa se vi zavedate, da je matična plošča SRCE vsega?


Smeh, noben test še ni pokazal, da bi matična kaj več kot 1% ali 2% vplivala na kako hitrost samo, oziroma še to ne. Grafiko riše Grafična, podetake procesira procesor, matična je pa vsaka dosti hitra da pošle podatke tem periferijam da nardijo svoje delo.

Plate se razlikujejo edino po možnosti overclocka, ter funkcijah/priklučkih, dobro pa stabilnosti, to je razlog da lih kake čudne firme ne kupiš. core i5 plate zaenkrat samo ti večje firme delajo torej IMO kupi najcenejšo.

Valvoline ::

http://en.expreview.com/2009/09/01/asro...
Tole je zanimjivo,asrckove plate na p55 bojo podpiral LGA775 hladilnike. Cool !!!

Valvoline ::

kmetek ::

mene zanima cena v Slo in ne v AT/GE, ker tam ne zivim. in se zaradi ene plate ne splaca iti gor.


Tvoj problem... Raje kupim svoj komp v avstriji, pa dam za njega 200€ manj kot v Slo, pa mam še bolj prijazen customer service.;)
V slo, kjer je velika večina trgovin v k*rcu, pa ne boš videl te plate pod 100€.


Ti kar hod, 2-3x gor na garancijo nest pa si na istem, čas, bencin...tega nihče ne vidi.

Pa plata za 84€, ki je še povrhu ASROCK = ASCRAP....

vsaj tole http://geizhals.at/deutschland/a447052.............

R O N I N ::

[snip]

@TOP: Če misliš navijat potem ti svetujem, da posežeš po GA-P55-UD4/5 ali kateri drugi plati. GA-P55-UD3 je solidna ampak dobrega navijalskega potenciala pa po mojem nima.

Zgodovina sprememb…

M-XXXX ::

Da še enkrat izpostavim več kot očitno: PC konfiguracija NI ram procesor ter matična, ampak VSE komponente, ki sestavljajo nek PC (natančneje kišto).

Mitja358 ::

Vzami ASUS. Meni je v vsakem pogledu slabša Gigabytka (pa brez zamere do ostalih). V navijaju boš mogoče dosegel kak MHz več z Gigabytejom, ampak BIOS, Support, kvaliteta je pa vse na ASUS-u.

solatko ::

Če vzameš v malo višjem cenovnem razredu, nimaš kaj falit, pri cenejših variantah pa je Asus verjetno boljši. Primerjaj, kaj ti kakšna plošča ponuja (število sATA priključkov, koliko mrežnih rabiš, USB in ostali priklopi, kondenzatorje imajo tako že vsi solid s., tako da je samo število bombončkov - glede na predvidene potrebe odlučujoče), 4 sAta prikolopi in 1 IDE, je občutno premalo - razen če boš dal not 2TB disk. Verjetno boš imel vsaj 2x DVD RW in z 2x HDD si priključke napolnil.

Mitja358 ::

Če vzameš v malo višjem cenovnem razredu, nimaš kaj falit, pri cenejših variantah pa je Asus verjetno boljši. Primerjaj, kaj ti kakšna plošča ponuja (število sATA priključkov, koliko mrežnih rabiš, USB in ostali priklopi, kondenzatorje imajo tako že vsi solid s., tako da je samo število bombončkov - glede na predvidene potrebe odlučujoče), 4 sAta prikolopi in 1 IDE, je občutno premalo - razen če boš dal not 2TB disk. Verjetno boš imel vsaj 2x DVD RW in z 2x HDD si priključke napolnil.

In zakaj rabi 2x DVD RW? Teh par minut ko se bo kopiralo na disk in iz njega bo že zdržal.

TOP ::

Ja to pa res,čudno mal 2xdvdrw še nikoli nisem rabu.IDE sploh ne rabim.

Dr_M ::

Kar sem trenutno pogledal plat za i5, je MSI P55-GD65 se najboljsa. Ima kar nekaj dobrih stvari, ki jih imajo asuske za 30-40€ vec.
V AT pride drobiz cez 130€.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

TOP ::

Ja sam v kateri trgovini.Če se ne varam je to Avstrija ali se motim.Ker pri nas edino Dinocomp ma sam tam nekupujem.

Dr_M ::

mylemon posilja v Slo.
Pa se procesorje imajo mnogo mnogo ceneje kot pri nas.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

TOP ::

Ja sam problem je še nikoli nisem nič kupoval z tujine,ker tud ne znam kako gre in ne poznam njihovega jezika.

galu ::

Ja sam problem je še nikoli nisem nič kupoval z tujine,ker tud ne znam kako gre in ne poznam njihovega jezika.


preko IBAN-a lahko plačaš na njihov račun, če ne gre drgač si daj stran v Google translate itd. Mylemon je dobra trgovina, tak da ti jih priporočam.
GD65 se je tudi meni zdela super, ampak ima velik VoltDrop (sodeč po reviewih).
Tako to gre.

galu ::

No.. V bistvu je vseeno ali vzameš ASUS P7P55D Pro, ali GD65.. Če pa se odločaš med gigabyte, pa obično ASUSko pa GD65 v maylemonu.
Tako to gre.

galu ::

http://www.motherboards.org/reviews/mot...

Ena pirmerjava med P55 matičnimi.;)
Tako to gre.

TOP ::

Pa si ti že kaj tam kupu DaChampR

galu ::

Pa si ti že kaj tam kupu DaChampR


Ja, matično, grafiko pa disk.;)
Tako to gre.

OmegaBlue ::

Prosim vse, da se skoncentrirajo na naslov teme za 5 minut in potem pomislijo kaj so imeli skupnega posti, ki so izginili.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

DJ MartiNi ::

Ker je bil en moj post izbrisan in je vseboval en del, ki se je nanašal na temo, kopiram:

Sam bi pa priporočal ASUS ali MSI. GigaByte-a sem se nekako začel izogibat. Njihovi BIOSi me nekako niso čisto prepričali. Sem pa uporabljal plate zgolj na AMDjevi platformi.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

R O N I N ::

Če te ni še nihče opozoril glede rama... Če boš kupoval ram z nizkimi latencami in 1333MHz pazi, da ne boš kupil take, ki delujejo pri napetosti višji od 1,65V.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

MATIČNA: LGA 1156

Oddelek: Kaj kupiti
434452 (4195) boost3
»

Matična plošča za i5 procesor

Oddelek: Kaj kupiti
202243 (1731) MrX
»

Katera plata za i5?

Oddelek: Kaj kupiti
7736 (658) worxer
»

Računalnik za 800 EUR - Prosim za nasvet

Oddelek: Kaj kupiti
111593 (1180) janko15
»

Iščem OP za Q9550 in E7400

Oddelek: Kaj kupiti
221418 (1000) safast

Več podobnih tem