» »

50 ccm

50 ccm

zigyc505 ::

Lep pozdrav!! mene pa zanima, ce ima nek motor npr. tomos a3 ali kakšen drug napisano v da ima 49,5ccm mašino. ali potem to pomeni da ga ni potrebno registrirati če je manj kot 50ccm.?

__Devil__ ::

Seveda ga je potrebno.

Tistih ko ni potrebno so ponavadi 25 ccm. tole pa še vedno sodi pod 50ccm, menda nebojo vse onake našteli, ker vse mašine niso 50ccm. oz. večina jih ni. nekatere so malenkost več, nekatere pa malo manj.

Lp!

Zgodovina sprememb…

zigyc505 ::

ampak tukaj ko gledam nekatere npr. tahttp://www.bolha.com/oglas383250088/tom... kakoda ga ni potrebno reg.
lp!

__Devil__ ::

Čudno ja. letnik je 1981 :O

Verjetno še nisi slišal za besedo "BLOKADE" ?

EDIT: lahko so tudi naačni podatki kot pravi blinder.

Zgodovina sprememb…

Blinder ::

Prodajalec navaja napačne podatke. Moraš vedet, da prodajalci ne vejo natančno kaj prodajajo.
25 ccm ne obstaja.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

atubbuta ::

Prodajalec navaja napačne podatke. Moraš vedet, da prodajalci ne vejo natančno kaj prodajajo.
25 ccm ne obstaja.


Mogoče pa le obstaja kakšen bicikl z motorčkom.
:)

BladE_ ::

50ccm je treba registrerat z izjemo pony expresov, flexerjev, piago ciao itd. Taki majo blokade in so omejeni na 25km/h zato ne rabis registracije in celade.

jest10 ::

Seveda ga je potrebno.

Tistih ko ni potrebno so ponavadi 25 ccm. tole pa še vedno sodi pod 50ccm, menda nebojo vse onake našteli, ker vse mašine niso 50ccm. oz. večina jih ni. nekatere so malenkost več, nekatere pa malo manj.

Lp!

Ah ja, že spet ti...
Tudi 1ccm rabiš registrerati, če ti gre več kot 25km/h:P

tilinho20 ::

Vsak motor, ki gre nad 25km/h rabis registrirat pa izpit imet. Tisti, ki pa grejo do 25km/h pa ne rabs ne izpita, ne celade, niti registracije.

alexa-lol ::

Vsak motor, ki gre nad 25km/h rabis registrirat pa izpit imet. Tisti, ki pa grejo do 25km/h pa ne rabs ne izpita, ne celade, niti registracije.


Ciao gre 43 in ne rabis izpita ne celade

tilinho20 ::

Brez blokade. :))

Mipe ::

Huh? Kolikor vem, morajo kolesarji imeti čelade, sicer fašejo globo.

M-XXXX ::

Huh? Kolikor vem, morajo kolesarji imeti čelade, sicer fašejo globo.

A ni nekaj takega da je potrebno imet čedalo do 18 leta, potem pa nič več? Nekje sem to slišal, če je pa to res je pa drugo.

No meni policaji niso še nikol za čelado rekl, pa sem imel že nekajkrat opravka z njimi, ko sem bil na kolesu:D

Mipe ::

No, potem pa ni čudno, da cepamo po cestah!

Phoebus ::

Za kolesa z motorjem ki ne presegajo 25km/h ne rabiš čelade, registracije in izpita. In lahko se voziš po kolesarski z njimi :)
So pa v glavnem zablokirani 50ccm.

__Devil__ ::

Kaj pa če se z dirkalnim kolesom 70km/h neseš proti europarku čez most, kaj pa je pol?
Verjetno da spizdiš :D

TOP ::

Kolo ali Kolo z motorjem je razlika,kaj ne Devil.Na takem dirkalnem kolesu je ponavadi gor kakšen osel.

__Devil__ ::

Pač vprašal kaj se bi zgodilo :D

biokill ::

prvo kot prvo...niso avtomatziki pa apnji 50ccm, ampak 49ccm......Samo pogovorno se reče 50 kubikov....

Torej za tele potrebujemo izpit h kategorije..to je do 49ccm......Če imam motor 50ccm potrebujemo že izpit A kategorije..., ker je nad 49.......Samo 50ccm, sploh ne dobiš več, se ne splača...je pa imel tomos enega 5brzinca.z 50ccm...

AndrejS ::

Jaz pa mislim da se ti hudo motiš ! Z kategorijo H lahko voziš motorna kolesa, katera hitrost ne presega 50 km/h... včasih je bila omejitev na ccm, sedaj pa ni več !

__Devil__ ::

Jaz pa mislim da se ti hudo motiš ! Z kategorijo H lahko voziš motorna kolesa, katera hitrost ne presega 45 km/h in ne 50 km/h!!

koyotee ::

oba se motita, ker Z kategorijo se res lame sliš!!!
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

rdecaluc ::

Mi mamo doma tomos avtomatika , star je 25 let in do zdej smo ga mogli še vedno registrirat in tehničnega narest, rabiš pa tudi izpit. Pa je pod 50ccm in gre 50km/h max
Est modus in rebus. ,typos

ZaOstali ::

Huh? Kolikor vem, morajo kolesarji imeti čelade, sicer fašejo globo.

A ni nekaj takega da je potrebno imet čedalo do 18 leta, potem pa nič več? Nekje sem to slišal, če je pa to res je pa drugo.

No meni policaji niso še nikol za čelado rekl, pa sem imel že nekajkrat opravka z njimi, ko sem bil na kolesu:D

Izpit Za avto imaš? Maš!
ZA picikl maš? Nimaš!

Zakaj so mene eni učili, da se z piciklom ne smeš po pločniku furat?
Zakaj takim dajo izpite za avto, če niti izpita za kolo nimajo.

Tole je že problem človeštva!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ZaOstali ()

rdecaluc ::

V kolikor je meni znano morajo motoristi obvezno met čelado. Je enga policaj štrafnu k je ni mel, pa je čez 30 že star..

Glede kolesa.. tam do 15ga leta sm jo jst meu.. zdej pa ne več.
Est modus in rebus. ,typos

M-XXXX ::

Zakaj so mene eni učili, da se z piciklom ne smeš po pločniku furat?
Zakaj takim dajo izpite za avto, če niti izpita za kolo nimajo.

Mogoče zato, ker imajo toliko pameti v glavi, da vedo da če se voziš po cesti kvečjemu oviraš promet ob enem pa se izpostavljaš večji nevarnosti?

Pa tehnično gledano imam tudi izpit za kolo (no pravzaprav sem tist kartonček kašne 3 mesece nazaj prepustil smetarjem:D).

Mipe ::

Torej lahko z izpitom H vozim 500 kubično pošast, če ne vozim hitreje od 50 km? :P

rdecaluc ::

Lahko jo voziš, če ima blokado da je max hitrost motorja 50 km/h
Est modus in rebus. ,typos

ZaOstali ::

Tako blokado, si pa komot lahko doma narediš. Recimo vzameš eno palco in jo porineš med kolesa

__Devil__ ::

Blokade so v variatorju in izpuhu.

Vikking ::

Tako blokado, si pa komot lahko doma narediš. Recimo vzameš eno palco in jo porineš med kolesa


Blokada more biti homologirana. Tako da domača predelava odpade.

1. Kolesarske čelade so z zakonom obvezne do 14. leta starosti.

2. treba je ločit naslednje: motorno kolo, kolo z motorjem in kolo s pomožnim motorjem.

A.) kolo z motorjem: Kolo z motorjem je motorno vozilo z dvema (enosledno) ali tremi kolesi. Delovna prostornina motorja ne presega 50 cm³ in na ravni cesti ne razvije večje hitrosti kot 50 km/h (13,9 m/s). Voznik opraviti vozniški izpit za H kategorijo. Star mora biti najmanj 14 let. Pri dopoljnjenem 16. letu lahko voznik vozi še sopotnika. Pri vožnji je obvezna čelada.

B.) Kolo s pomožnim motorjem: Zakon o varnosti cestnega prometa daje otroku, ki je star najmanj 12 let pravico, da vozi kolo s pomožnim motorjem, če je uspešno opravil usposabljanje za vožnjo kolesa in opravil kolesarski izpit. Izraz "kolo s pomožnim motorjem" pomeni enosledno vozilo s pomožnim motorjem, katerega konstrukcijske značilnosti v cestnem prometu, na ravni cesti, ne omogočajo hitrosti, večje od 25 km/h in katerega delovna prostornina motorja ne presega 50 ccm. Se pravi še vedno obvezna čelada do 14. leta starosti.

Lep pozdrav!! mene pa zanima, ce ima nek motor npr. tomos a3 ali kakšen drug napisano v da ima 49,5ccm mašino. ali potem to pomeni da ga ni potrebno registrirati če je manj kot 50ccm.?
Če je govora o kolesu s pomožnim motorjem ga ni potrebno registrirati. Čelada je obvezna do 14 leta starosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vikking ()

;-) ::

Blokada more biti homologirana. Tako da domača predelava odpade.


Ma homologiraš lahko tud sam ane.

Pol po vašem si kupim 600ko naredim elektronsko blokado na 50km\h na gumbek, da ko vidim policaja dela do 50, ko jih ni pa gasa. In če mi uspe homologirat in a test imam street legal 600ko brez izpita

__Devil__ ::

Ampak, če te ustavijo, takoj najdejo oz. ugotovijo, da imaš el. blokado. Že za skutere to takoj ugotovijo, če vidijo da je malo predelan in rečeš da gre 50. Mam izkušnje :/.

Vikking ::

Blokada more biti homologirana. Tako da domača predelava odpade.


Ma homologiraš lahko tud sam ane.

Pol po vašem si kupim 600ko naredim elektronsko blokado na 50km\h na gumbek, da ko vidim policaja dela do 50, ko jih ni pa gasa. In če mi uspe homologirat in a test imam street legal 600ko brez izpita



Kaj sanjaš? Omejitev je do 50ccm ter do 50km/h za kolesa z motorjem.


Ma homologiraš lahko tud sam ane.
Kako? Da peljal ga boš že sam na homologacijo. Dokumentacija delov ter pooblaščenega izvajalca bo pa po vetru priplavala ali kako to misliš izpeljati???

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vikking ()

;-) ::

Jaz pa mislim da se ti hudo motiš ! Z kategorijo H lahko voziš motorna kolesa, katera hitrost ne presega 50 km/h... včasih je bila omejitev na ccm, sedaj pa ni več !


Na to je letelo. O homolomo nebi raje, 1x narediš z papirji ki nimajo veze z feltnami drugič ne narediš z pravimi papirji.

Vikking ::

Jaz pa mislim da se ti hudo motiš ! Z kategorijo H lahko voziš motorna kolesa, katera hitrost ne presega 50 km/h... včasih je bila omejitev na ccm, sedaj pa ni več !


Na to je letelo. O homolomo nebi raje, 1x narediš z papirji ki nimajo veze z feltnami drugič ne narediš z pravimi papirji.


ZVCP pravi:
263. člen
(1) Imetniki vozniškega dovoljenja za vožnjo vozil kategorije H smejo voziti tudi motorna kolesa, izdelana do 27. julija 2002, katerih delovna prostornina motorja ne presega 50 ccm, in konstrukcijsko določena hitrost ne presega 50 km/h.

Še o nošenju zaščitne čelade:
84. člen - Zaščitna čelada
(1) Voznik in potnik na kolesu z motorjem, motornem kolesu, trikolesu, lahkem štirikolesu in štirikolesu brez zaprte kabine, mora med vožnjo nositi na glavi pripeto homologirano zaščitno motoristično čelado.
(2) Ne glede na določbo prejšnjega odstavka zaščitne čelade ni treba uporabljati vozniku in potniku na vozilu z vgrajenim zadrževalnim sistemom, ki izpolnjuje pogoje, predpisane s posebnim predpisom, ki ga izda minister, pristojen za homologacijo vozil, kadar uporabljata v vozilo vgrajeni zadrževalni sistem.
(3) Oseba, mlajša od 14 let, ki vozi kolo ali kolo s pomožnim motorjem, mora med vožnjo nositi na glavi pripeto homologirano zaščitno kolesarsko ali motoristično čelado. Enako velja tudi za otroka, ki se na kolesu ali kolesu s pomožnim motorjem vozi kot potnik.
(4) Jahač mora imeti med ježo na glavi zaščitno čelado.

alexa-lol ::

Kako vezo ima jahač z motorji?
A rabš za jahat tut izpit ..:))

;-) ::

Smej se samo je lih tak nevarno.

Formula 1 ::

Mene zanima če se ti v primeru da narediš izpit za 50ccm motor pri 16 letih prizna za 125 ccm in tako dalje.
Hvala.

Piggykiller ::

Ne.

Formula 1 ::

Pri nobenem tudi če nardeiš za 125 ccm se ti ne šteje potem naprej pri 18 ?

St235 ::

Ločit treba med izpiti za motor A1,A2 in A ,ter izpitom za za moped AM.
AM nikoli in nikdar ne more bit nič več kot izpit za mopoed (do 50ccm in 50 km/h) na uro.

A1 je 16 let in 125 ccm in 11kw
A2 je 18 let in 35kw
A je neomejeno (24 let ali vsaj 20 let in A2 izpit vsaj dve leti)

Včasih je bilo tako da si višje kategorije avtomatično dobival, sedaj pa mislim, da moraš na skrajšan tečaj. Opravit moraš samo praktični preizkus za višjo kategorijo (brez CPP in podobnih neumnosti)

Formula 1 ::

Torej če delam AM ne morem delati teh tečajev za A1,A2,A ,če pa grem delati A1 pa lahko potem iz tega nadljujem na A2 in A ?

rdecaluc ::

Jst bom lepo počaku do 24 leta in šou delat A.. Ne vem zakaj bi dau 3x denar za nekaj, kar dobiš potem vse skupaj.
Est modus in rebus. ,typos

St235 ::

Seveda lahko delaš A1 in naprej, če greš delat AM. Samo ne bo zato A1 nič cenejši/hitrejši.

Formula 1 ::

St235 je izjavil:

Seveda lahko delaš A1 in naprej, če greš delat AM. Samo ne bo zato A1 nič cenejši/hitrejši.

Evo hvala to me je zanimalo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

nakup scooterja

Oddelek: Na cesti
161980 (1586) msjr
»

Za katera kolesa z pomožnim motorjem je potreben izpit?

Oddelek: Na cesti
3932731 (2833) St235
»

Vprašanje: Koliko km/h se lahko vozim na mopedu?

Oddelek: Na cesti
167465 (6707) XtodaZ
»

Skuter???

Oddelek: Na cesti
73295 (3144) Vikking
»

Za avtomatika rabimo izpit? (moped mislim)

Oddelek: Loža
228363 (7648) TekO

Več podobnih tem