» »

Sestavite mi konfiguracijo 900-1000eur.

Sestavite mi konfiguracijo 900-1000eur.

Ajkulaa ::

Zivijo,

odlocil sem se, da ne bom crca-mrca nekaj 300 eur kupoval in potem bil prisiljen menjati v 1 letu. Rajsi 900-1000eur in zamenjam po 5letih kot to zdaj pocnem.

Preden zacnete sestavljati bi prosil, da napisete tudi trgovino / spletno s qet pobirate informacije. In na koncu tudi ceno izdelka.
Sam razmisljam o mimovrste? Seveda sem v tem casu postal pravi NOOB... moje igranje je se vedno na zero hour, wow, fow, travian :D. Tko da z besedo na dan.

Kar zelim je: 8giga rama. Ostalo pa vasi volji.

Hvala

bluefish ::

Ali poleg igranja (omenjenih) iger planiraš še kaj ostalega?

minimus ::

Evo nekej na zacetek:



Al ilahko uprasam zakaj rabis 8G rama?

Ajkulaa ::

Ko sem pred 5imi leti kupoval ram sem vzel 1giga... takrat je blo to fulll velik. Potem hocem igrati rome total war z xxxxx velikimi enotami in bum. Steka.

Pa imam namen multiboxati torej igrati 5mmo na 1x. Npr 5 wow igrc odprtih in igram 5 karakterjev na 1x.
Ce bi imel namen igrati le eno igro (kirokol)ne bi zelel 2x4giga :)

Ajkulaa ::

Ali poleg igranja (omenjenih) iger planiraš še kaj ostalega?


Seveda :] tisto, qar s tem pc tud pomislit nisem hotel :]

Npr. Gta IV, cod 5, empire total war, aion, diablo III k pride, red alert 2 (sm probal na tem pc in ... suck big time) in se in se in se...

timotejs ::

To maš eno konfiguracijo z procesrjem i7


Mislim da je 6gb rama čisto dovolj.

Ajkulaa ::

To maš eno konfiguracijo z procesrjem i7


Mislim da je 6gb rama čisto dovolj.


No ce je procesor boljsi in 2giga manj sem zadovoljen :)

bluefish ::

6GB bo samo za igranje iger več kot dovolj.
Seveda ne pozabi na 64-bit operacijski sistem, drugače je ista figa, če imaš pol manj.

Ajkulaa ::

6GB bo samo za igranje iger več kot dovolj.
Seveda ne pozabi na 64-bit operacijski sistem, drugače je ista figa, če imaš pol manj.


Vem ja. Xp zazna samo 3giga rama.

timotejs ::

Saj Vista in sedemka tudi zazna samo 3giga rama če sta 32-bitna. Da ti zazna 6gb rama rabiš kateri koli 64-bitni operacijski sistem.

x45 ::

Zivijo,

odlocil sem se, da ne bom crca-mrca nekaj 300 eur kupoval in potem bil prisiljen menjati v 1 letu. Rajsi 900-1000eur in zamenjam po 5letih kot to zdaj pocnem.

Preden zacnete sestavljati bi prosil, da napisete tudi trgovino / spletno s qet pobirate informacije. In na koncu tudi ceno izdelka.
Sam razmisljam o mimovrste? Seveda sem v tem casu postal pravi NOOB... moje igranje je se vedno na zero hour, wow, fow, travian :D. Tko da z besedo na dan.

Kar zelim je: 8giga rama. Ostalo pa vasi volji.

Hvala


poglej podobne teme, naj P/P nakup pa je phenom II sistem, razliko denrja pa v boljšo grafo.

__Devil__ ::

6GB bo samo za igranje iger več kot dovolj.
Seveda ne pozabi na 64-bit operacijski sistem, drugače je ista figa, če imaš pol manj.


Vem ja. Xp zazna samo 3giga rama.


xp 64 bit prepozna vseh 6 oz. 8 gb rama koliko boš imel btw ;)

dzinks63 ::

Galaxy ::

 @ dinokomp.si

@ dinokomp.si



in imaš BOMBO.

Steinkauz ::

Pol pa ohišje za 34 eur lol. Pa rami latence 9.
Dejte mal bolj uravnotežene builde no...

Galaxy ::

Glej, jaz mam na mojem latence tudi 9. In razen v benchih se razlika ne vidi. Ohišje pa je pač po okusu..

jedom86 ::

Priporočam trgovine Agt,Dinokomp,Mimovrste

Melanholija ::

Funtech še poglej!

Ajkulaa ::

Hvala vsem :)

Tilen ::

 @ dinokomp.si

@ dinokomp.si



in imaš BOMBO.


Diska še en čas ne bo.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

g. Oden ::

 @ dinokomp.si

@ dinokomp.si



in imaš BOMBO.


Diska še en čas ne bo.


Ne vidim razloga, zakaj ne bi vzel i5 850, ki je v igrah praktično enako hiter kot i7 920. Osebno bi pa jaz vzel še boljše ohišje, boljši napajalnik, manj rama (4GB), ker je to čisto dovolj, bistveno cenejšo 1156 matično... Se pravi slab build si naredil.

klinker ::

 @ dinokomp.si

@ dinokomp.si



in imaš BOMBO.


Diska še en čas ne bo.


Ne vidim razloga, zakaj ne bi vzel i5 850, ki je v igrah praktično enako hiter kot i7 920. Osebno bi pa jaz vzel še boljše ohišje, boljši napajalnik, manj rama (4GB), ker je to čisto dovolj, bistveno cenejšo 1156 matično... Se pravi slab build si naredil.


On kupuje pc za 5let...tako da cimboljsi CPU vsekakor...v 5 letih pa bojo tudi igre vecnitne in takrat bojo vsi i5 in Phenom2 popusli napram i7.

g. Oden ::

 @ dinokomp.si

@ dinokomp.si



in imaš BOMBO.


Diska še en čas ne bo.


Ne vidim razloga, zakaj ne bi vzel i5 850, ki je v igrah praktično enako hiter kot i7 920. Osebno bi pa jaz vzel še boljše ohišje, boljši napajalnik, manj rama (4GB), ker je to čisto dovolj, bistveno cenejšo 1156 matično... Se pravi slab build si naredil.


On kupuje pc za 5let...tako da cimboljsi CPU vsekakor...v 5 letih pa bojo tudi igre vecnitne in takrat bojo vsi i5 in Phenom2 popusli napram i7.


Ja, v tem primeru morda, samo računalnik za pet let je pomoje malce nesmiselno kupovat, ker je skoraj nemogoče napovedat, kaj bo. Morda se ne bo veliko spremenilo, vsaj glede rama, ker je moje mišljenje, da bo še kar nekaj let večina ljudi na 32-bitnih sistemih. Namesto pcja za 5 let za 1000€ bi raje vzel za 3 leta za 600€.

Steinkauz ::

Čez pet let bo tudi i7 obsolete

st0jko ::

Kupiš za 600€ phenoma2 x4 in 4890 1GB pa imaš za 3 leta igranja iger. Glej da bo plata imela CF, čez eno leto pa še eno rabljeno 4890 za 60€ not vtakeš in imaš spet igre na max(bolj ko ne...).
keks?

galu ::

+1 za i5 ali PhenomII.. Cena je zelo podobna, samo AGT ima zelo dragega Phenoma, pa se ne gre ravno primerjat z i5.
Tak da ti priporočam da kupiš v dinokompu, ali nekje kjer majo dobre cene za vse.
Tako to gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: galu ()

Galaxy ::

Kakorkoli že jaz sem sestavil sistem za 5 let. Ohišje je pač roba brez pomena..

shark_nm ::

sistem je za 10 let, ako ne igraš iger...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup novega računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
213361 (3247) Starcraft||
»

Nakup novega računalnika (okoli 800-900 eur)

Oddelek: Kaj kupiti
191400 (1187) Blindeye
»

Nadgradnja PC-ja za igre

Oddelek: Kaj kupiti
141468 (1246) mr1two
»

Nakup računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
341951 (1583) frudi
»

Pomoč pri sestavi računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
313899 (2557) hcet

Več podobnih tem