» »

I7 sistem

I7 sistem

birtija ::

mamaplata: asus p6t ali gigabyte GA-EX58-UD4?
proc:i7 920
ram: 6gb ali 12gb (OS 64 bit)?
grafa: Radeon HD 4850 "Silent" ali GeForce ?
disk: wd 640gb aals
dvd pogon (
ohišje: antec 900
napajanje: kolko W (brez navijanja!)

Kaki drugi predlogi?

Hvala za odgovore

Kakšen tih hladilnik/ventilator za procesor? kakšne izkušnje z Noctua NH-C12P ali Scythe Kabuto oz. Scythe Orochi SCORC-1000?

  • spremenil: birtija ()

cinkaCR7 ::

mamaplata: asus p6t ali gigabyte GA-EX58-UD4?
proc:i7 920
ram: 6gb ali 12gb (OS 64 bit)?
grafa: Radeon HD 4850 "Silent" ali GeForce ?
disk: wd 640gb aals
dvd pogon (
ohišje: antec 900
napajanje: kolko W (brez navijanja!)

Kaki drugi predlogi?

Hvala za odgovore

asus p6t
intel 920
6gb rama, ti je čist dovolj kasnej po potrebah)katerih dvomim da bodo)dokupis se tistih 6gb
grafe nebi silent jemal ker ta pasivna hlajenja po mojem nmenju ne opravijo svojega dela, za pisarniška dela bi bila zadost ampak potem raje sploh ne kopuj 48xxserije, če se pa nagibaš na nvidio kaka GTX260 tudi ni slaba izbira.
disk je vredu..
optični pogon glavno da se OS gor naloži:))
ohišje tud vredu(to je itak bolj osebni okus)
napajalnik pa bi vzel kakega 750W po možnosti corsair.. sicer pa če nebi rad veliko zapravljal za napajalce(kar ti raje odsvetujem raj kupi boljšega itak te bo dlje časa drzal in ga ni treba zaradi nekompatibilnosti menjavat) lahko tudi posežeš po kakem LC-ju bo opravil delo(to mislim za tiste do 50e) višje serije so itak zgodba zase..

to bi bilo to će neboš navijal ja sistem vredu.

cinkaCR7 ::

od zgoraj naštetih bi vzel Noctua NH-C12P nekako man dobre izkušnje z njim.. kaj pa kaki v8 cooler masters baje je zelo dober, glavo glej za hladilnik da ga boš lahko z šrafami na matično zategno ker ona posrana plastika ti nič ne drži!

Galaxy ::

Povej, za kaj boš uporabljal računalnik. Drgač pa je meni 3GB RAMa čisto dovolj.

birtija ::

kakšen HD video bom tud obdelov s pinnaclom

mtosev ::

6gb rama bi ti za kaj si napisal prislo prav.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Calligula ::

Overkill za obdelavo HD videa. Precej prevec denarja bos dal glede na potrebe. Pa vec kot 3 giga rama se itak splaca samo, ce ga rabis in se potem le, ce bos mel 64bitni sistem.

TOP ::

KAr se tiče hladilnika za I7 ma tukaj na forime eden težave z Noctusom.Vsekakor bi ti priporočal Thermaltake Extreme 120,tega mam tud sam in je bolši od Noctusa.Če pa hočeš Best Bay hladilnik pa Mugen2.Je pa tud Baram zelo dober.Definitvno,če hočeš dober hladilnik se odločaj med tem tremi,ker I7 ko ga naviješ je precej vroč,še posebej pri obremenitvi.

birtija ::

Overkill za obdelavo HD videa. Precej prevec denarja bos dal glede na potrebe. Pa vec kot 3 giga rama se itak splaca samo, ce ga rabis in se potem le, ce bos mel 64bitni sistem.

kaj bi blo pa po tvoje dost? Pa ne sam za letos?

dzinks63 ::

kakšen HD video bom tud obdelov s pinnaclom


Kaj to pomeni, enega na dan, enega na teden,...?

birtija ::

enega na 10-14 dni

bluefish ::

Potem baš ne potrebuješ dodatnih GB RAM-a, ker pri občasnem urejanju ne bo nekih velikih razlik. Nekaj drugega je, če to delaš vsak dan in temu primerno tudi veš, čemu boš RAM koristil.

birtija ::

sem imel analogno pinnacle DC10+ kartico (jo še mam-lol) pa je obdelava trajala celo noč. Za HD pa berem in slišim, da potrebuješ extra super duper comp, da bo sloh kaj obdelov (renderiral). In ker naj bi blo vse to povezano s količino Rama, sem si zamislu 64 bitn OS W7 in tisto kar sem napisal zgori. Če ima kdo lastne izkušnje z obdelavo HD videa, naj me prosm razsvetli!

galu ::

Raje kupi SSD disk, kot pa 12GB RAM-a. 4GB ti je čist zadosti.

ModriN96 ::

Za to kar ti rabš bo z vrhom dost p5q-e/pro, Q9400, 4gb rama, 640 aaks disk, 4850, 600w napajalc.

birtija ::

kolk ma pa grafična vpliva na obdelovanje videa?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: birtija ()

bluefish ::

Nič. Le v primeru, ko uporabljaš namenske kodeke, ki podpirajo to.

Meizu ::

sem imel analogno pinnacle DC10+ kartico (jo še mam-lol) pa je obdelava trajala celo noč. Za HD pa berem in slišim, da potrebuješ extra super duper comp, da bo sloh kaj obdelov (renderiral). In ker naj bi blo vse to povezano s količino Rama, sem si zamislu 64 bitn OS W7 in tisto kar sem napisal zgori. Če ima kdo lastne izkušnje z obdelavo HD videa, naj me prosm razsvetli!


Ah... Moj prijatelj obdeluje HD kar na leto dni starem dvojedrnem midlepriced laptopu. In pravi, da se da delat...

birtija ::

ok, kaj pa zdaj: intel q9550/p5q-pro/4GB proti AMD PII 955/M4A78 PRO/E, vse drugo je lahko enako

TOP ::

Q9550 se ne splača,čez en mesec bo pa zunaj I5.

Meizu ::

ok, kaj pa zdaj: intel q9550/p5q-pro/4GB proti AMD PII 955/M4A78 PRO/E, vse drugo je lahko enako


Vzami x4955 PhII in imaš mir. Če pa želiš Intela pa počaka na i5, ki utegne bit dokaj zanimiv.

flipr ::

Q9550 se ne splača,čez en mesec bo pa zunaj I5.


i5 je že na voljo v Sloveniji. Več informacij na PM.

birtija ::

sem se že odloču/naroču
AMD PII X4 955
Asus M4A78T-E
Crucial PC3-8500 CL7 2x2GB
WD 640 AAKS
LC6600
+DVD+kišta
grafa naknadno!

Hvala za prispevke k moji blaznosti!
Birtija

LordTado ::

pol pa limaj teste...

A kdo ve kdaj bo dx11 pršel,z win7 al kdaj?

LordTado ::

aje kdo kje zasledil kake konkretne teste med i7 in i5?
Tudi v multitaskingu...

bluefish ::

A kdo ve kdaj bo dx11 pršel,z win7 al kdaj?
DX11 je že na Win7. Informacije o karticah bodo tam nekje konca septembra, konkretni primerki pa, odvisno od proizvodnje in podobnega, med oktobrom in koncem leta.

LordTado ::

kolk sem braz bi naj z win7 pršle uradno.to je 22 oktober.
Kolk pa bo zakasnitev,pa pitaj boga.

Galaxy ::

uradna RTM verzija je že zunaj. Kdaj pa bo za širšo javnost (not RC), pa nevem..

bluefish ::

Za širšo javnost (General Availability), ko bo na policah trgovin, bo 22. oktobra. Seveda pa je za MSDN/TechNet na voljo že sedaj. RTM pa označuje končen produkt in sta to obe verziji.

Mitja358 ::

Za širšo javnost (General Availability), ko bo na policah trgovin, bo 22. oktobra. Seveda pa je za MSDN/TechNet na voljo že sedaj. RTM pa označuje končen produkt in sta to obe verziji.

Kako to da jaz nimam na MSDNA Win7 RTM? Samo RC in beta? Vi imate?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

racunalnik za obdelavo hd videa

Oddelek: Kaj kupiti
272268 (1826) ShiningStar
»

Osebni racunalnik (obdelava video posnetkov. Do 1500€)

Oddelek: Kaj kupiti
323204 (1783) AtaStrumf
»

katero matično za i7 procesor?

Oddelek: Kaj kupiti
131513 (1309) TOP
»

Top matična, proc in grafična - price/performance (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
556449 (3882) 333333
»

Kakšen računalnik za cca 400-500eur za video in več programov hkrati

Oddelek: Kaj kupiti
301988 (1298) Mitja358

Več podobnih tem