» »

V napajalniku hršči (šumi)

V napajalniku hršči (šumi)

ProGamer ::

Pozdrav

Kupo sem novo maticno in jo sestavo v comp (asus p5q pro)
moj comp
- duo core E4500 2.6 ghz
- Radeon HD4890
- 4 giga rama ddr2 1000Mhz
- asus p5q pro
- 500 W napajalnik

Zdaj ko mi comp laufa z novo maticno mi v igri zacne napajalnik hrščat(šumi) in fpsji skacejo gor in dol (tud na stari maticni je hrscalo samo ne tako mocno in mi ni restartalo compa nikol) in comp se vsakic restarta ob igranju.Od procesora temperatura je stabilna 30-35 stopin med igranjem dokler ne vrze v ponovni zagon.Takda bo kriv napajalnik ker je presvoh 500W? Zdaj me pa zanima kaj se da naredit da bom lahko normalno igrau in mi nebo restartalo compa dokler ne nabavim mocnejsega napajalnika.... hvala za odg.
  • spremenil: ProGamer ()

axee ::

Ne potrebujes mocnejsi temvec kvalitetnejsi napajalnik. 500w je povsem dovolj za ta sistem, problem je, da napajalnik ni zmozen proizvajati dovolj energije, kot naj bi, se prekomirno segreva (razlog za sumenje) in se ugasa. Nisi napisal katerega imas.
Drugace pa mislm da bo treba cimprej po nov napajalnik. Seveda povej limit!

janezek67 ::

Reklamiraj napajalnik. Če ne moreš, kupi novega.

ProGamer ::

Napajalnik je 500W spire star 2 leti pa pau(drugo o njem ne vem).Kupo bom pa novega do 100 evra.Kirega bi se mi splacalo za moj comp nabavit....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ProGamer ()

axee ::

Rabiš modularne kable al ni nujno?

ProGamer ::

Te kable ma moj napajalnik http://images.google.si/imgres?imgurl=h...
Zakaj pa so ti modularni kabli?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ProGamer ()

axee ::

in še mnoge druge! Najprej poglej vodič kakšen (youtube) kako vse priklopit.

Modularni kabli so taki, da se jih da odstranit (priklopiš samo tiste, ki jih potrebuješ) in zato bolje zgleda,ker imaš manj kablov v ohišju, posledično je tudi pretok po ohišju boljši. Če ti je vseeno za to in bi rad samo stabilen, kvaliteten, tih napajalnik ne potrebuješ modularnih kablov.

Zdej pa povej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

axee ::

U sej res, dj najprej poglej če imaš sploh grafično priklopljeno na napajalnik (dva 6pin priključka).

ProGamer ::

Hocem napajalnik kvalitetn in da podpira crossfire in da nebi blo problema pri navijanju ,modelarni kabli pa nevem kaj so bom pogledo na googlu:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ProGamer ()

ProGamer ::

U sej res, dj najprej poglej če imaš sploh grafično priklopljeno na napajalnik (dva 6pin priključka).


Ja mam dva kabla prikloplena na graficno:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ProGamer ()

axee ::

Crossfire dveh 4890? (Seveda ob primernem procesorju, tale jih ne bo dohajal)


Hm tam nekje okoli 700W boš rabiu, da si ziher in da napajalnik ostane tiho.

Corsair TX 750W

ali pa

Cooler Master Silent PRO M700W

Malenkost čez 100€ a se splača. Če ti modularni kabli kej pomenjo (plus da so vsi črni) potem vzami Coolermaster, če bi rad max moč pa Corsair. Jaz bi na tvojem mestu Corsair, bo mir za dolgo časa :D

Seveda so še druge možnosti, a dam besedo drugim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

ProGamer ::

Crossfire dveh 4890?

Ja, da pol nasledno leto kupim se eno hd4890 in da nebo problema z napajalnikom:)

ProGamer ::

Aha hvala:) Za procesor vem da treba menjat ker tudi graficna ne dosega svoje najbolse moci na tem procesoru.Mam pa ta procesor navit na 2.9 mhz takda bom se ga meu par mesecev dokler ne pade malo cena na quad q9650 3GHz :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ProGamer ()

axee ::

Jst sm dobu q9550 za 208€ če se nemotim, zakaj hočeš točno q9650, večji multi? Drugače ni smisla. Moj q9550 presenetljivo nese 3.6Ghz @ 1.225V, par ur prime95, 5x intel burn test.

Galaxy ::

Sam da omenim da imam Corsira TX 750W in nima modularnih kablov. Budalo jaz, pred nakupom tega nisem preveril. Sedaj pa imam...

axee ::

hehe :D

No ja sej niso res potrebni zanj, komot vse kable stlačit v eno 5.25" režo.

Kowy ::

Mogoče kdo ve, kje v SLO je servis za Tagan napajalnike? Pri mojem tudi nekaj šumi/hrešči znotraj, in to največ takrat, ko zaženem računalnik in takrat, ko recimo scroll-am strani gor-dol z miško.
Napajalnik je pa Tagan TG530-U15, star 3 leta in pol, na osn.pl. je pa Athlon XP 2600+. Vem, da je že star komp., vendar bi rad poklical in uprašal, če se sploh splača popravljat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kowy ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri napajalnik?

Oddelek: Kaj kupiti
495478 (4587) dzinks63
»

Katera komponenta je povzročila hud pok in restart? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
525573 (4412) Mitja358
»

i7 specificna vprasanja

Oddelek: Kaj kupiti
162272 (1282) Macketina
»

Soliden napajalnik iz AGT...

Oddelek: Kaj kupiti
453145 (2060) paramedic86
»

Corsair VX 550W

Oddelek: Kaj kupiti
112343 (2092) RC14

Več podobnih tem