» »

Procesor+matična+RAM za 200€

Procesor+matična+RAM za 200€

axee ::

Živjo, še nikoli nisem sestavljal tako poceni sistema zato se obrnem za vas. Kot rečeno potrebujem procesor, matično ter RAM. Računalnik bo za srfanje, office oziroma pisarniška opravila. 2GB rama bo povsem dovolj, nevem pa katero matično ter kater procesor nabavit. Kriteriji so:

-majhna poraba
-intergrirana grafična, ki je zmožna poganjati Aero ter HD video, DVI izhod
-mATX

Zamislil sem si sistem z E5200, 2GB nekega poceni rama (kakšen OZC zna bit poceni), nevem samo katero matično, ker nisem take še kupoval. Seveda se zanimam tudi za AMD varianto.

LP in hvala za predloge

axee ::

Aja da povem še to, lahko je tudi matična brez integrirane grafične, pa nabavim kakšno HD4550

Galaxy ::

 @ AGT.si

@ AGT.si



Z vgrajeno grafično kartico. Za pisarniške potrebe bo odlično! Grafične kartice niso toliko pomembne pri HD videu, saj se pri tem mantra procesor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Galaxy ()

axee ::

Žal matična ni mATX, kar je nujno.

Zaenkrat gledam OZC 2x1GB (resnično ne rabi 4GB)

Kaj pa pravite na Gigabyte GA-EG41MF-S2H? Ima tudi HDMI, kar je tudi velik plus!

Zanima me, če so te matične zmožne poganjati AERO? Ker je znanec videl pri meni Win7 in bi res rad imel te efekte (se mu fajn zdi).

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

Galaxy ::

http://www.agt.si/racunalniska-oprema/m...

Tehnični podatki:
Velikost: micro ATX
Podnožje: Socket 775

kako da ni mATX?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Galaxy ()

axee ::

Opa moja napaka. Vseeno nima DVI ali pa HDMI, kar je zelo velik plus..

Galaxy ::

Mogoče off topic, ampak kaj boš z pisarniškim računalnikom z DVI/HDMI? Kupiš VGA/DVI ali VGA/HDMI pretvornik pa je..

axee ::

Mogoče pretiravam, sj vem, nism navajen sestavljati takih računalnikov...

Galaxy ::

Ej, daj povej točno za kaj ga boš uporabljal, saj se računalniki oz. komponente zelo razlikujejo..

axee ::

Mja sestavljal sem že veliko računalnikov, to je prvi budget.

Računalnik bo večinoma za pisarniško delo, sedaj sem se spomnil, da bo fino, če imam DVI ali HDMI, ker je možno, da se bo uporabljal za domači kino. Nevem tudi, če so te matične zmožne poganjati Windows Aero (lastnik tega računalnika je povdaril, da bi ga rad imel prižganega, tudi jaz zavijam z očmi :)), zato tudi sprašujem.

Sedaj potrebujem samo primerno matično.

Galaxy ::

Hmm.. potem vzami nekaj v rangu IGP HD2400 od ATI.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Galaxy ()

trnvpeti ::

poglej racunalnik ION-330

masterpsi ::

Jaz imam doma ploščo Asus P5VD2-MX, ki ima integrirano grafično kartico:

VGA Integrated Graphics, up to 64MB shared memory
Support max. resolution to 2048 x 1536 (@75Hz)
Support max. refresh rate to 100Hz (@1600 x 1200)

Pomoje je to dovolj za gledat HD filme. Na matični imam E4600 (2.4GHz) - bluray film preverjeno deluje tekoče. In 2GB DDR2 800MHz rama. Če si zainteresiran se lahko kej zmeniva.

LP

bluefish ::

Na matični imam E4600 (2.4GHz) - bluray film preverjeno deluje tekoče. In 2GB DDR2 800MHz rama. Če si zainteresiran se lahko kej zmeniva.
Če govoriš o mkv ripu, potem delo prevzema procesor. Razen v primeru, ko uporabljaš kodeke namenjene poganjanju grafične.

galu ::

Jaz sem ravno kupil neko Asrock microATX plato z Intel 3100 grafiko noter za 40€. Za moje pojme je dobra plata zate.. Daš potem to: http://www.dinokomp.si/product_info.php... noter si na 155€, RAM za 45€ pa že najdeš.

masterpsi ::

mkv rip ja. Kodeki pa so divx,xvid in kar pride zraven VLC playerja - predvidevam, da uporablja CPU za kodiranje.

klinker ::

GIGABYTE, AM2, AMD 740GHDMI 54,58 €
AMD ATHLON X2 5050e 2.6GHz AM2 BOX 59,20 €
Apacer DDR2 2GB PC6400/800 128X8 AM1 22,76 €


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Čudno označevanje matičnih plošč

Oddelek: Strojna oprema
262985 (2457) logout
»

Gamerski komp za 600€

Oddelek: Kaj kupiti
402827 (2028) geek93
»

kupujem računalnik

Oddelek: Kaj kupiti
232071 (1650) janezek67
»

Računalnik(škatla) za 600€

Oddelek: Kaj kupiti
311867 (1226) solatko
»

Izkušnje z G31 chipsetom?

Oddelek: Kaj kupiti
111921 (1564) opeter

Več podobnih tem