» »

Xtreamer - media player

Xtreamer - media player

««
101 / 105
»»

telexdell ::

Meni pa ne deluje! Če vpišem:
netsh wlan set hostednetwork mode=allow "ssid=GB-AP” key=5505 keyUsage=persistent

dobim:


Lahko pa nastavim WiFi AP preko programa, katerega sem dobil v kompletu z laptopom.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Zgodovina sprememb…

s51as ::

dsapac, meni tale link http://dl.dropbox.com/u/17198707/xLive_... ne deluje. Se da morda kje drugje dobit ta update?
It's just me myself and I

gregyk ::

telexdell je izjavil:

Meni pa ne deluje! Če vpišem:
netsh wlan set hostednetwork mode=allow "ssid=GB-AP” key=5505 keyUsage=persistent

dobim:


Lahko pa nastavim WiFi AP preko programa, katerega sem dobil v kompletu z laptopom.



Vpisat moraš ssid=GB-AP brez narekovajev in key (geslo) mora biti vsaj 8 znakov

telexdell ::

Brez narekovajev pa stvar deluje. Le kako pa to potem deluje modelu iz gornje povezave?
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

clancy ::

Super, stvar deluje. Sem pogledal en film, in je šlo brez težav.
Hvala mišek:).

clancy ::

Ali se lahko vpis v cmd.exe kako shrani, da bi vedno z enim klikom vklopil Access Point in nebi bilo potrebno vedno znova vpisovati ukaz, ali kakšna aplikacija mogoče?

misek ::

stegy ::

Imam eno vprašanje o Xtreamer sidewinder 3

Ali podpira podnapise, ki so zapakirani v .TS datoteki (DVBC posnetek). Podnapisi so kot slika ne kot tekst.
Ali podpira več stremov zvoka, če so zapakirani v .TS datoteki (npr 5.1 zvok in stereo, ali pa različni jeziki zvoka)

gzii ::

mk1 podpira.

gaja1000 ::

Ali mi lahko kdo pomaga? Imam xtreamer pro gledam t2 preko extreamerja hotel sem dodati novo playlisto,tu se je pa zataknilo enostavno nove mi ne sprejme,spomnil sem se,da sem jo včasih instaliral pa je delovalo,samo s prekopiranjem pa ne gre.Ali je imel kdo iste težave? lepo prosim za pomoč. LP

astras ::

deinstal in potem ponovno install all (z novo datoteko v mapi)
lp
***Ce bil bi vedez...... ne bil bi ...... revez***

gaja1000 ::

hvala za odgovor.Problem je ta,ker sem zadevo pozabil,bila je aktualna kaki dve leti nazaj in sem pustil pri miru,sedaj so me pa zamikali novi programi,in glejga zlomka tema...LP

gradski ::

Pozdravljeni

Ali lahko uporabim USB splitter oz. USB hub na USB izhodu Xtreamerja? Ali mi bo prepoznal dva trda diska?

lp

OK.d ::

seveda, lahko priklopiš tudi 4 naenkrat;)
LPOK.d

gradski ::

OK.d je izjavil:

seveda, lahko priklopiš tudi 4 naenkrat;)


Hvala za odgovor. A pa to govoriš iz izkušenj? Kaj si pa uporabil? USB hub?

lp

OK.d ::

iz izkušenj govorim, mi deluje z dvema diskoma in enim ključkom
LPOK.d

kmetek ::

je tole za še stari xtreamer ali nove?

http://forum.xtreamer.net/topic/33680-p...

OK.d ::

e jado, saj ti vse piše
LPOK.d

tntn3000 ::

Zdravo!
Xtreamer MK1 mi je pred dnevi nenadoma crknil. Ko ga prižgem, utripa rdeče/zelena luč in na tv ni signala. Sem ga poskušal restorat z emergency fw (2.7.1), kar sem seveda delal na slepo (pred tem odklopil vse, razen video kabla), vendar se ne zgodi nič (sem ga pustil par ur v restore modu - predvidevam da je to delovalo, ker je po sekvenci Home-3-On luč utripala samo rdeče). Je imel kdo podobno izkušnjo in je uspel zadevo rešit? Je možno namestiti prvotni fw in kako se to naredi (enako kot ostale)?

IcyFox ::

Jaz imam pa nekaj vprašanj glede XTreamerja. Ali je to kot neki multimedijski strežnik,ki je ves čas prižgan in lahko gledaš USB filme?+ ali je na njem možno gledati Youtube posnetke in brskati po internetu?

mayhem ::

Jaz imam en problem glede povezave xtreamerja z PC-jem.

IZ zida imam optiko 100MB download, če priklopim UTP kabel direkt v mrežno v PC dela 100 MB. Če pa grem mimo routerja Linksysa WRT54GL mi na speed testu pokaž download max cca 35 MB. Zato imam sedaj povezano takole, da obdržim vsaj teh 100 MB prenosa, da se izognem Linksysu. Iz zida optike grem z UTP kablom na Switch potem iz switcha na PC ter na Linksys WAN port in iz ostalih linksys portov na xtreamer. Problem, je ker ne vidi sheranih map probal sem pingati in pinga brez problema. Tudi IP številko vidim na ixtreamerju. Če pa grem tako,da grem iz zida direkt v wan port na linksysu in potem iz linksysa v PC ixtreamer dela in vidi mape ampak tako nebi imel povezano, ker imam potemn maksimalen download cca35 MB. A je sploh možno, da bo delalo če povežem tako, da obdržim polno linijo ali je treba kaj nastavit v Linksysu.

Hvala
Lep pozdrav.....

mayhem ::

Rešu problem sem ga dal na switcher mi je naredilo dve mreži ..router T2 in ljnksis sta zabmešala IP-je nekaterim napravam je dedelil en modem nekaterim drugi in eden je ratal glavni uglavnem zmeda :)
Lep pozdrav.....

bjacky2004 ::

Mi lahko kdo pomaga: pri xtreamer TV, ko hočem dodati share-ano mapo mi napiše - xtreamer tv can not add folder check if folder information is valid

? Hvala

bjacky2004 ::

Oz. imam nov problem. stari Xtreamer MK1 vidi vse share-ane mape. Xtreamer TV pa ne. Poskusil sem tudi drugje in nikjer ni tega problema, samo pri meni. Sumim na kakšne nastavitve na routerju, kateri je MikroTik od T-2. Ima kdo kašno idejo? Hvala, lp

Jan15 ::

Pozdravljeni fantje :)
Moj xtreamer (mk1) ne obratuje že več let od kar smo dobili siol box... pred kratkim pa mi je padla ideja v glavo da bi lahko meu jst tole zadevco priklopljeno na monitor od računalnika oz šeen monitor ki tudi dozdaj ni delou in bi igladau IP TV
Ker pa povsod ki se prebrau mankajo kašni dawloadi in po usem testiranju sem usaj 20krat naložu xtreamerin in to ip tv aiol listo ševedno nemorem in nemorem usposobiti reči da bi della ... a mi lahko kdo pomaga ? :)

goldrake ::

Prosil bi vas za pomoč in sicer ali na xtreamerju sidewinder 2 lahko naložiš podnapise kot na prvem torej preko izbire v mapi kjer so podnapisi imenovani tudi drugače kot film .(To kar vidim sedaj ne vem, če je FW najnovejši kr sem ga sele dan nazaj kupil na Bolhi)je edino možnost, ko poimenujem podnapise isto kot film...običajno sr...je .Ali obstaja FW ki to popravi.

monaco ::

Obujam staro temo. Še vedno imam Xtreamer 1 SideWinder, ki svojemu namenu popolnoma OK služi (večinoma sicer kot mrežni disk, saj je za filme bolj malo časa). Bi pa prosil za kakšna navodila kako usposobit na njem torrent clienta za prenose s partisa. Pred časom sem se s tem že mučil, pa ni delovalo. Tokrat mi je še bistven pogoj, da se jih da preko android tablice nalagat, saj laptopa nimam več...
www.ramsak.si

RudeBw ::

Ali xLive in xJukebox še delujeta na MK1?

Verma ::

xjukebox še deluje, ga na vsake toliko časa uporabim, ko se odločam kateri film hočm gledat. Xlive pa ne uporabljam, vsaj zadnje čase ne, ko noben več ne posodablja linkov. Mi je pa prav škoda da za Xtreamer Pro ni več Firmware updatov, bi bilo prov fajn da bi se dalo dati gor verzijo iz prodigija.

biasko ::

Živjo!

Še tukaj napišem če je kakšen večji strokovnjak.

Na prodigy mi je uspelo namestiti siol TVIN (tvin sem zlodal z apk downloaderjem), vendar mi izpiše da nimam WIFI internetnega dostopa in ne morem nič. Imam namreč samo internet preko kabla.

Ali si moram namestiti USB WIFI kartico in ali je važno katero USB WIFI kartico vtaknem??

hvala za pomoč

biasko ::

Dobil sem odgovor da Xtremer podpira le svoj WIFI.

Mogoče kdo proda WIFI anteno?

lp

DarwiN ::

biasko kolk daš? 8-)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

monaco ::

monaco je izjavil:

Obujam staro temo. Še vedno imam Xtreamer 1 SideWinder, ki svojemu namenu popolnoma OK služi (večinoma sicer kot mrežni disk, saj je za filme bolj malo časa). Bi pa prosil za kakšna navodila kako usposobit na njem torrent clienta za prenose s partisa. Pred časom sem se s tem že mučil, pa ni delovalo. Tokrat mi je še bistven pogoj, da se jih da preko android tablice nalagat, saj laptopa nimam več...

Torrente bi rad preko tablice dodajal (lahko tudi fajle preko sambe), zanima me namestitev klienta
www.ramsak.si

biasko ::

SIOL TVIN še vedno ne dela, kljub temu da sem vtaknil WIFI anteno v extreamer.

Se je še kod s tem ukvarjal?

Ima kdo GOOGLE TV. NA dx.com je cel kup tega, ima kdo kakšne izkušnje s predvajanjem?



hvala!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: biasko ()

turist1 ::

mogoče kdo ve kje vnesem staticni ip v etrayz? nikjer ne najdem..
ps:5mb je 5120kbps? :)

telexdell ::

192.168.xxx.xxx:8080

user: sysadmin
geslo: *****

ikona setings
levi meni: System Network
klikneš spodaj desno na gumb Setup
izbereš DHCP not used
klikneš na gumb OK
Vpišeš IP, masko, DNS
klikneš na gumb OK

PS- že tako dolgo nisem bil na kontrolni plošči, da sem še sam skoraj pozabil :):)
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

turist1 ::

hvala :)

treker ::

Moj Xtreamer MK 1 je šel rakom žvižgat zaradi udara strele, zato iščem novejšega. Kakšno priporočilo, odločam se med Xtreamer TV-jem in SideWinder-jem...

Mogoče celo kakšen drug player?

Hvala.

Saso_C ::

Jaz sem z T-R42 (Androidom) čedalje bolj zadovoljen. Naložil sem ROM z "vgrajenim" XBMC in ga nastavil tako, da se po bootu takoj zažene XBMC in vse delam preko XBMC-ja. Najbolj mi je všeč sprotno iskanje podnapisov (to sem na MK1 najbolj pogrešal), malo manj z gladkostjo predvajanja. Tu je bil MK1 veliko boljši.

cvick ::

Pozdravljeni,

Imamvprašanje glede extreamer-ja sidewinder MK1.
Pri doličenih filmih ali serijah mi zvok glede na sliko zaostaja tudi do 1 sekunde, ampak samo če imam resolucijo na extreamerju nastavljenao na 1080p, če pa nastavim na 1080i, je pa zvok normalno sinhroniziran z sliko.

Ali je to problem prešvoh extreamerja ali kaj drugega in ali ima še kdo take probleme.

Povezava na tv je preko HDMI kabla.

divx man ::

Je že kdo testiral sidewinder 4? Kakšen je feedback v primerjavi z starejšim, če je kdo nadgradil?

arion167 ::

Pozdravljeni

Imam omenjeni Xtreamer TV predvajalnik vendar mi vcasih kaksno AVI datoteko ne predvaja,napise mi se (eror play)
resetiram zadevo pol spila s casom pa spet isto.

Kaj bi lahko bil vzrok imam sicer TV philips kateri mi iste datoteke predvaja brez tezav

A mi kdo lahko pomaga prosim da odpravim tezav

Verma ::

Predkratkim mi je strela odnesla Xtreamer PRO. Zdaj pa me zanima ali kdo pozna kakšen servis v Ljubljani ali njeni okolici in ali ga je sploh smoterno dati na popravilo ? Garancija je itak že zdavnaj potekla, vendar bi ga še vseeno rad popravil, če bi bilo popravilo poceni.

medenko ::

Dvomim, da bo poceni....20-30€ je takoj že samo servisna ura, kje so potem še deli.

Mile47 ::

Tudi jaz bi prosil za pomoč...Xtreamer imam priključen na mrežo, pa tudi zunanji mrežni disk od WD ter seveda računalnik, s katerim si lahko downloadam vsebine na WD. Iptv ne rabim. Xtreamer imam zelo star (sidewinder), ampak za moje potrebe vse dela ok (HD filmi). Sedaj pa sem kupil še dodatno televizijo za v spalnico in jo priključil v mrežo. Tv mi najde disk pa tudi xtreamer je viden, ampak problem je pri predvajanju filmov preko DNLA z vgrajenim predvajalnikov v TV. Preden zaštarta film traja tudi do 10 minut, med filmom pa sploh nimam nobenih opcij, niti za pauzo. Določene filme sicer naloži v parih sekundah (ni odvisno od velikosti), določene pa traja dejansko 10 minut. Zanima me, od česa bi lahko to bilo odvisno in kako bi rešil ta problem. Niti mi ni najbolj jasno kako deluje ta DNLA povezava. Kdo tukaj sploh streama filme če je sploh potrebno?

Ali bi lahko preko mreže iz xtreamerja gledal filme tudi na drugi televiziji, ki ni direktno priključena na xtreamer??? Ali lahko imaš na xtreamer priključenih več televizij?

marS ::

Mislim da boš rabil še en xtreamer oz kakršenkoli media player- namreč, jaz imam tudi xtreamer, ta prvi, najstarejši model in je prek HDMI priklopljen na TV. Tako lahko prek TVja gledam šeran disk z enega PCja. Torej, če bi želel gledat še na drugem TVju bi moral imet xtreamer še en HDMI, ki ga pa nima. Verjamem pa da bi lahko stregel več vsebin hkrati....
...no more heroes...
https://ilbis.com/

Mile47 ::

Hmm…..obstajajo pa rezdelilci HDMI signala 1 -> 2. Jaz tako ne bi nikoli gledal filme na obeh televizijah hkrati. To bi verjetno bila opcija pa še xtreamer lahko krmilim preko mreže, tako da je lahko brez problema v drugi sobi. Problem je potem samo signal od xtreamerja do tadruge televizije - to pa kot sem reku, da bi z razdelilcom napelu HDMI kabel na obe televizji….misliš da bi to šlo???

Ali je še kakšna druga enostavnejša rešitev. Preko mreže verjetno ne moreš gledat xtreamerja?

telexdell ::

Kaj pa nakup še enega medijskega predvajalnika? Za ceno dolgega USB kabla in HDMI stikala dobiš že kakšen android box.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Mile47 ::

Meni je bolj problem, da imam v spalnici tv na steni, zadaj pa lep rustika kamen in nikjer nobenih kablov in ne želim pokvariti videza s kakšno polico in še enim xtremerjem ali podobnim.

marS ::

ne verjamem, no, ne vem, če lahko z razdelilcem HDMI signala lahko gledaš dva različna filma na dveh tv-jih....poskusi...
...no more heroes...
https://ilbis.com/
««
101 / 105
»»