» »

Pc se naenkrat ugasne

Pc se naenkrat ugasne

mirage ::

Pred eneim tednom sem kupil novi pc. ( Windows XP, Athlon XP 1800+, 512 ram, geforce 3 ti200, matična Epox KHAL+). Problem pa je naslednji: računalnik se naenkrat kar sam ugasne. Preden se sploh hoče prižgati nazaj moreš počakati kakšne 3 min. Ko, se končno prižge gori kakšne pol minute in spet ugasne. Ta postopek moreš ponoviti še kakšnih petkrat, da začne delati in potem dela normalno ( včasih tudi cel dan). Tempretura procesorja je okoli 45 C.
Se komu sanja kaj bi lahko bilo narobe?

danielka84 ::

kaki napajalnik pa maš?
Probaj dat not enga močnejšega ~300W.

mogoče je to to..
ni-da-ni

mirage ::

Napajalnik je že 300W. Aha pa še to napetost na vtičnici je okoli 228V.

||_^_|| ::

Napetost v vtičnici je ql. A se ti mogoče napajalnik pregreva?

Leo ::

Ce imas slucajno dovolj dober napajalnik je lahko razlogov za reboot vec.
1. temperatura- Ce imas 45 stopinj to ne bi smelo bit problem.
2.Ram- Probaj povecat voltazo rama.
3.Slab bios chip- 8kha plate so znane po temu da imajo/so imele probleme s slabimi bios chipi, veliko ljudi je imelo podobne probleme kot ti. Vec o temu si lahko preberes tule ali tule

mirage ::

Zopet crknilo!!!!!!!!!!!!! :'( :( :'(

mirage ::

Nadgradil sem BIOS in še vedno isti problem:( . Zgleda ,da bo treba računalnik odnesti na servis. Hmm se napaka na matični plošči vzame v garancijo???

akulp ::

Seveda ti morajo vzeti v garancijo, saj nisi ti kriv, da se kr neki ugasa...velik srece!

blabla ::

precekiri ram z http://www.memtest86.com

malinavc ::

mogoče je tvoj problem v winsih XP, tisto da ti avtomatsko resetira(ugasne?) računalnik? kje se pa to nastavi ti pa kasneje povem, ker sem zdej na 98ki, doma mam pa 2k...
...odvisno s katere perspektive gledamo...

Big_Al ::

Zlo površna diagnoza na daljavo - plata fuč!

JanezH ::

Skoraj 100% je zanič napajalnik, ker sem imel jaz čisto isti problem z novim računalnikom / pol so mi napajalnik zamenjali in je bilo vredu!

mirage ::

Saj računalnik sem že pred 5 dnevi imel na servisu in serviser je rekel ,da je verjetno vse prej nekaj drugege narobe kot pa napajalnik. Pa še računalnik je tam laufal brez problema, zato niso mogli nič popraviti :O .

gkovac ::

heheh... kolikokrat sem jest že slišal to zgodbo o tem, da na servisu vse dela....

no... predlagam ti, da si še enkrat pogledaš napetost vtičnice in preveriš napajalnik.... mogoče nebi blo slabo če bi probal vtaknit comp v eno drugo vtičnico.
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

Neo32 ::

Navte vrjel kaj se je men zgodil, sicer nimam novga racunalnika ampak eno nedeljo ko je bilo slabo vreme se mi je racunalnik ugasnil 5 krat na uro, pa blage kva je blo narobe, na koncu zvem da je zaradi vetra prislo do kratkih stikov med daljnovodi in je prislo do trenutnega izklopa napajanja v RTP-ju. Sam preden sm jest to zvedo je slo nih zivcev...
Neo32 (c)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Neo32 ()

mirage ::

Probal sem že tudi z drugimi vtičnicami in isti problem. Saj zdaj bom si sposodo UPS, da bom lahko videl če je res nmogoče nekaj narobe z vtičnicami.

mirage ::

Aja pa še nekaj sem ugotovil. Ko, se računalnik ugasne ga ne moreš vklopiti z gumbom za vklop, ampak moreš počakati kakšnih 10 min. Če pa računalniku potegneš kabel iz vtičnice potem , ko se je ugasnil, pa ga lahko takoj prižgeš z gumbom za vklop.

[t502] ::

Ja jaz mislim da je napajalnik (pre)slab. Menjaj ga pa bo sigurno vse ok

Binji ::

Jap, fuc napajalnik. Jst sm meu iste probleme. Ne mors ga uzgat pa zarad zascite. Menjaj napajalnik
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

mirage ::

Zamenjal sem napajalnik in vse je delalo ok okoli 5 mesecev, zadnja dva tedna pa se je začel problem spet ponavljati.
Ali to pomeni, da se je pokvaril napajlnik in gaje treba spet zamenjati, ali pa je problem nekje drugje in je nov napajalnik samo omilil težave za nekaj časa?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ugašanje računalnika in nakup novih komponent

Oddelek: Pomoč in nasveti
426092 (5428) Seljak
»

Računalnik se ne zažene več

Oddelek: Pomoč in nasveti
283541 (2947) STU-III
»

Računalnik se noče zagnati

Oddelek: Pomoč in nasveti
156241 (5591) Uporabnik-6
»

Računalnik se ne prižge - težave z elektriko (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
555457 (4705) Bostyan007
»

Računalnik kdaj vžge kdaj pa ne...

Oddelek: Pomoč in nasveti
191872 (1298) rino20

Več podobnih tem